Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na szczęście nie :lol:

Myślałam jeszcze że może jakiś stolik roboczy tam wstawić a pozostałe blaty zrobić normalnej wysokości + batek 105 cm. Tyko czy trzy poziomy blatów będą ładnie się komponowały?

 

Jezeli blaty beda takie same tz z tego samego materialu, to rozne poziomy moga wlasnie bardzo ciekawie wygladac. Ostatnio ogladam coraz wiecej ciagow kuchennych w ktorych czesc blatu w czesci "roboczej" jest podniesiona do gory dla wygody i powiem ze niezle to wyglada, to dlaczego ma zle wygladac czesc nizszego blatu, ktory mozna wykorzystac jako miejsce na zaparzacz do kawy itp.....

Tylko jednak zrobila bym w tym rogu szafke z nizszym blatem zamiast stolika, bo optycznie bedziesz miala tam dziure.. a z drugiej strony to szkoda miejsca, bo w naroznych szafkach zawsze miesci sie tony duperel a miejsca w kuchni zawsze jest za malo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

te 80 cm to jest do samego skrzydła okiennego ? max ?

połączenie blatów o dwóch wys. jest ok tylko wtedy gdy niższe szafki dostawiamy do wyższych , a u Ciebie jest niestety odwrotnie :cry:

lodówka chcesz mieć pod blatem czy normalną wysoką?

mam jakieś rozwiązanie chociaż pomysł Mohag też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z barku, wyprowadzisz „półwysep” z okolic przyłącza gazowego razem z okapem wyspowym. Rurę okapu zamaskujesz np. opuszczonym sufitem lub jakimś panelem. Z drugą stroną nie będziesz mieć problemów, no i nie będziesz się martwić o niskie meble.

Druga moja propozycja to pod oknami dać faktycznie niższe szafeczki (np.670) i dostawić do tego standardowe, w których umieścimy sprzęty. W tej wersji nie rezygnujemy z barku. Poszukać proporcji i wszystko powinno grać ,bynajmniej jak na moje rozumowanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za podpowiedzi :) pomyślałam jeszcze, że może nie typowe szafki tylko kuchnia z murowanymi murkami + drzwiczki drewniane; murki z cegły albo może z bloczków + płytki. W muratorze znalazłam artykuł o murowaniu takiej kuchni i bardzo mi się spodobała.

 

Jakbym wiedziała że tyle problemów będzie z tym oknem :evil: to zamontowałabym mniejsze, ale cóż człowiek uczy się na błędach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakbym wiedziała że tyle problemów będzie z tym oknem :evil: to zamontowałabym mniejsze, ale cóż człowiek uczy się na błędach 8)

 

 

Myslę, że taniej będzie wymienic okno na krótsze i podmurowac ściankę niż robić nietypowe meble na wymiar.

robiąc kuchnie u stolarza pojecie typowe czy nietypowe jest mało istotne

tylko problem w tym czy zarka to wysoka czy niska laska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niedługo wprowadzamy sie do naszego nowego mieszkania. Nasz dylemat dotyczy kuchni. Chcielibyśmy aby był wysoki piekarnik ale czy to ma sens w takiej małej kuchni? Jeżli chodzi o kolory to podobaja się nam połączenia, górne szafki białe, dolne ciemne np wenge. Co sądzicie o takim projekcie? Może zmienić rozkład szafek? Dodam, że komin wentylacyjny i kanalizacja znajdują się na ścianie gdzie umieszczony jest okap.

Za wszelkie uwagi wielkie dzięki.

[/img]

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia generalnie nie za duża, ale to nie jest problem potrzeba matką odnajdowania rozwiązań. Napewno zabraknie Ci powierzchni blatu roboczego. Obawiam się że jedynym sposobem uzyskania go jest rezygnacja z piekarnika wbudowanego w kolumnę. Poza tym faktycznie zlewozmywak w rogu szczególnie ściętym to nie jest dobry pomysł - "odbiera" praktykę szafce narożnej i bardzo ogranicza możliwość używania kranu osobie nr 2 (np ty zmywasz a druga osoba chce opłukać ręce, coś dozucić, nalać wodę do ganka), poza tym przy tak małym zlewozmywaku przyda się zmywarka. Sprawdz też jaka przestrzeń zostanie między ciągiem kuchennym a krzesłem na którym przy stole ktoś będzie siedział.

To tyle co mi do głowy wpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie piekarnik dałabym pod płytę, już się zrobi dużo więcej miejca i bardziej przejrzyście :) Szafek i tak masz pod doztatkiem, a schylanie się nie jest aż tak uciążliwe, a piekarniki nie są gorące jak te starej daty więc sięnie poparzysz

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie sugestie dziękuję.

Trochę więcej szczegółów. Zmywarka będzie jak najbardziej (szafka koło zlewu), stąd ten zlew okrągły. Mikrofalówka wbudowana w szafkę nad piekarnikiem. A co myślicie o tych 6 górnych szafeczkach. Sugerowałam się tym zdjęciem.

[/img]http://images4.fotosik.pl/258/c352201ef54d0993.jpg

 

Jeśli zrezygnuję z wysokiego piekarnika to kuchnia bedzie wygladała mniej więcej tak

http://images2.fotosik.pl/302/b812618871c6f4bd.jpg

Co wy na to. Którą opcję wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...