Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie opuszczaj żadnych sufitów!!!

Te tzw."torty" nie wyglądają najlepiej.

Normalna lampa wisząca nad wyspą.

Pamiętaj o dociągnięcu prądu do wyspy.

 

Bo widzisz - tam gdzie jest kuchnia sufit jest troche niżej niz w salonie.

I teraz stawiając wyspe, połowa będzie pod niższym sufitem a połowa nie.

 

W kuchni chce mieć oświetlenie techniczne,takie:

http://img81.imageshack.us/img81/9919/aaaul6.jpg

 

I jeszcze jedno- po co prąd w wyspie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W zwiazku z tym, ze nie masz spizarni

ja polecalabym cos takiego:

cala sciane zabudowalabym od podlogi do sufitu, tam znalazlaby sie lodowka, piekarnik i cala masa szafek do przechowywania

a na granicy kuchni i pokoju postawilabym wyspe z plyta i zlewozmywakiem; z tym, ze wyspa z jednej strony siegalaby do sciany (tej z oknem)

widzialam kilka takich rozwiazan i wygladaly naprawde super

a taka zabudowana sciana moze byc ozdoba i niekoniecznie musi "zagracac" salon

jak znajde jakies fotki to pokaze

pozdrawiam

ola

 

Jak znajdziesz jakieś chętnie pooglądam. Może to ciekawie wyglądac;-). Tylko obawiam sie że bedzie dużo do poprzerabiania z wodą, odpływani itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest jak tam masz jakąś kuchenkę albo coś w tym stylu. Ale może się też przydać jak nie będziesz maił stałych sprzętów a zechcesz podłączyć np. sokowirówkę, bo na pozostałych blatach masz rozłożone jedzenie w trakcie przygotowywania przyjęcia. :lol:

 

No tak,o tym nie pomyslałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiwal mam pytanie odnosnie tej "lampy" ile taka kosztuje i gdzie mozna ja kupic bo szukam czegos takiego

 

To jest lampa paulmana model Cardano.

Ja za nią dałem 160zł za model na 230V. Na 12V kosztuje ok 250zł

 

Coś podobnego produkuje też Brilux - jest tańszy ale gozej wykonany.

 

jeśli chcesz kontakt to daj znać na priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna dziać-

 

Zanim zaczniecie coś projektować to zastanówcie się nad firmą.

każda firma ma szafki o określonych gabarytach, kolorystyce. Żeby się potem nie okazało że ta wielka RURA OD GAZU NIE POZWOLI SIĘ DOSUNĄĆ SZAFKOM DO ŚCIANY, A Z TYŁU ZMYWARKI WYJDĄ PRZYŁĄCZA WODY I KANALIZACJI.

 

A i jeszcze jedno: Jeżeli dobrze przeczytałam to pomieszczenie ma 1,8 m głębokości (tak to nazwę). I teraz patrzcie i liczcie

UKŁAD MA 60 CM GŁĘBOKOŚCI( TEN PRZY ŚCIANIE) WYSPA ZAKŁADAMY ŻE 60 (POWINNA MIEĆ WIĘCEJ BO BĘDZIE OKROPNIE WYGLĄDAŁA) I PRZEJŚCIA ZOSTAJE 60. POWINNO BYĆ OD 90 CM DO 120 CM.

 

I pomyślcie o tym co zrobić , jak zaaranżować tę wielką skrzynkę we wnęce

Kuchnia ma być taka, że jak przyjdzie sąsiad do Ciebie to ma sobie aż przyklęknąć z podniecenia.

 

A kuchnia kochani ma być ( w kolejnośći )

1. !!!!!funkcjonalna, piękna, estetyczna !!!! ( ma się podobać tobie)

2. ma pomieścić wszystkie pierdoły ( jeżeli coś się nie zmieści to i tak albo tego nie używasz, albo używasz raz w roku i może być w piwnicy)

3 droga albo tania ( zawsze można zrobić piękną kuchnię z mdf, a brzydką z drewna.

4. kuchnia ma być za 10 lat dalej modna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna dziać-

 

Zanim zaczniecie coś projektować to zastanówcie się nad firmą.

każda firma ma szafki o określonych gabarytach, kolorystyce. Żeby się potem nie okazało że ta wielka RURA OD GAZU NIE POZWOLI SIĘ DOSUNĄĆ SZAFKOM DO ŚCIANY, A Z TYŁU ZMYWARKI WYJDĄ PRZYŁĄCZA WODY I KANALIZACJI.

 

A i jeszcze jedno: Jeżeli dobrze przeczytałam to pomieszczenie ma 1,8 m głębokości (tak to nazwę). I teraz patrzcie i liczcie

UKŁAD MA 60 CM GŁĘBOKOŚCI( TEN PRZY ŚCIANIE) WYSPA ZAKŁADAMY ŻE 60 (POWINNA MIEĆ WIĘCEJ BO BĘDZIE OKROPNIE WYGLĄDAŁA) I PRZEJŚCIA ZOSTAJE 60. POWINNO BYĆ OD 90 CM DO 120 CM.

 

I pomyślcie o tym co zrobić , jak zaaranżować tę wielką skrzynkę we wnęce

Kuchnia ma być taka, że jak przyjdzie sąsiad do Ciebie to ma sobie aż przyklęknąć z podniecenia.

 

A kuchnia kochani ma być ( w kolejnośći )

1. !!!!!funkcjonalna, piękna, estetyczna !!!! ( ma się podobać tobie)

2. ma pomieścić wszystkie pierdoły ( jeżeli coś się nie zmieści to i tak albo tego nie używasz, albo używasz raz w roku i może być w piwnicy)

3 droga albo tania ( zawsze można zrobić piękną kuchnię z mdf, a brzydką z drewna.

4. kuchnia ma być za 10 lat dalej modna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem znów te ściany i naszkicowałem cos takiego:

od lewej: lodówka, słupek ze zmywarką na dole, zlew, szafka 40stka, kuchnia, szafka 60 i 80. Do tego wyspa 180cm.

 

Wygląda to tak:

http://img144.imageshack.us/img144/6512/119kz6.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/2670/2zg6.jpg

 

 

troszke brakuje mi tu symetrycznosci (chociaz, kto powiedział, ze musi byc symetrycznie :D )

zrobilabym wiec tak:

- albo dostawilabym slupek rowniez z prawej strony blatu (np na piekarnik lub duze cargo)

- albo przedluzylabym wyspe do sciany z oknem (wtedy oczywiscie nie bedzie symetrycznie, ale te dwa ciagi beda do siebie chyba bardziej pasowac)

 

a tak poza tym to ten zlewozmywak jest chyba troszke za blisko slupa z lodowka - przyda sie tam na pewno troszke miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...