Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

Jesli nie planujesz spizarni (naprzeciw okna 034) to mozna pod tamta sciana postawic stol.

Z tego co wiem to na stole do wygodnego jedzenia powinno byc miejsca okolo 60x40 na jedna osobe. Biorac pod uwage fakt, ze zwykle trzeba postawic jakis polmisek po srodku to szerokosc stolu wypadaloby miec okolo 1m. Jesli chcecie miec stol na 6-8 osob to bedzie kolo 2m dlugi. Stol 2m na 1m to kawal blatu :) Bardzo mi sie zreszta takie stoly podobaja.

 

Jesli chodzi o ustawienie sprzetow to mysle, ze mozna wszystko zmiescic na tej scianie ze zlewozmywakiem.

Od sciany po prawej:

- kawalek blatu (30cm)

- plyta/piekarnik (60cm)

- blat roboczy (90cm)

- zlewozmywak (60cm)

- zmywarka nad ktora jest plaska czesc zlewozmywaka (60cm)

- lodowka (60cm)

Za lodowka scianka zeby symbolicznie odciac czesc kuchenna od salonowej.

 

Napiszcie gdzie jest polnoc w tym projekcie.

I gdzie jest jakis komin do ktorego moznaby podlaczy okap?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie planuje spiżarni, tylko jakąś większa szafkę. Mam bardzo duzy garaż i tam zmieszcze ewentualne zapasy "długoterminowe".

 

Okno 018 na tym planie jest 140 cm, bedzie mniejsze, bo ok 97 cm.

 

Najbliższy komin jest w rogu salonu, jednak czy okapu nie można wyprowadzić na zewnątrz?

 

Północ jest pod ukosem okna 030 łazienki. Jakoś tak trudno mi to opisać :-? i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti, a czy nie ma komina w łazience tak jak w projekcie Muratora?

Przekonywali mnie, że dobrze okap będzie działał, jeśli do komina nie jest zbyt daleko (rura nie jest pod kątem), a o podpięciu okapu na zewnątrz nie słyszałam?

 

Ja chyba zrobiłabym zabudowę kuchni w kaształcie L (podobnie jak jest w projekcie), od salonu idąc:

- szafki do przechowywania

- lodówkka ew. piekarnik i mikrofala ( na wysokości wzroku - gdyby kuchnia miała być raczej nowoczesna),

- potem kawałek blatu i zlew,

-zmywarka i cały róg blat (szafki narożne są pono bardzo pojemne),

- za blatem kuchnia (ew. kuchnia w rogu - bo nie wiem w rtórą stronę będzie zwężane okno i czy tam się zmieści),

- pod węższym oknem blat.

 

A stół tak jak diomedea postawiłabym w części, gdzie miała być spiżarka, jeśli nie ma tam komina, to właśnie na jego miejscu, (równolegle do wyjścia na taras).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w tej łazience nie ma komina. Wg projektu miała byc w tym miejscu kotłownia, jednak my mamy ja w piwnicy. A okno bedzie bardziej w prawą strone (w strone ściany łazienki), czyli ten róg z lewej automatycznie sie powiększa.

 

Myslałam, zeby zrobic osobno blat, a piekarnik w słupku. Tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za stolem wzdluz sciany na przeciwko okna 034 lub odwrotnie wzdluz sciany na polaczeniu kuchi i salonu od okna 034 do 030, ale on bylby wtedy czesciowo w salonie. ja bym tak zrobila a szafki bylyby od okna 034 do konca tej sciany na przeciwko, chociaz jesli nie zalezy ci na duzej ilosci szafek to moze lepiej zrezygnowac z zabudowy sciany na przeciwko okna 034 na rzecz stolu.

A nie probowalas zaprojektowc sobie kilku wersji w IkeaPlanner tam dobrze widac w 3D, mozesz wyrysowac razem ze scianami w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze przy oknie 034 bedzie zlewozmywak i tam w poblizu zmywarka. Okno 034 bedzie mialo szerokość 150cm, a to drugie 030 chyba 97cm. Mysle, ze ten stół trzeba bedzie ustawic przy ścianie na przeciwko okna 034. Tylko czy w kuchni nie bedzie wtedy zbyt mało miejsca na komunikacje? Stół ma być duży, dodac do tego krzesła, to troche miejsca zajmie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za stolem wzdluz sciany na przeciwko okna 034 lub odwrotnie wzdluz sciany na polaczeniu kuchi i salonu od okna 034 do 030, ale on bylby wtedy czesciowo w salonie. ja bym tak zrobila a szafki bylyby od okna 034 do konca tej sciany na przeciwko, chociaz jesli nie zalezy ci na duzej ilosci szafek to moze lepiej zrezygnowac z zabudowy sciany na przeciwko okna 034 na rzecz stolu.

A nie probowalas zaprojektowc sobie kilku wersji w IkeaPlanner tam dobrze widac w 3D, mozesz wyrysowac razem ze scianami w salonie

 

Nie, nie potrzebuje duzej ilości szafek, moga byc tylko w poblizu okna 034 i w narożniku do pkna 030. Jednak nie wiem gdzie rozsądnie byłoby umieścic wtedy piekarnik i płytę :-? I czy to nie bedzie kolidowało z tym stołem :-?

 

Co do Ikea Planner, to nie wiedziałam, o jego istnieniu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podać konkretne wymiary odległości od okie i samych okien i pytanie spiżarni nie będize a co ze ściankami po spiżarni?a są już jakieś piony kanalizacyjne?

 

okno 034 150cm szerokości, 030- 97 cm. Spiżarnia jest zlikwidowana, jej ścian nie ma. Kuchnia została powiększona o wymiary spiżarni. Pion jest wyprowadzony do zlewozmywaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja już podjęta. Kuchnia zamówiona. Kolory to: dolne szafki z drewna w kolorze wenge a górne w kolorze białym na wysoki połysk. Uchwyty będą długie i cieńkie. Poniżej zamieszczam wizualizację na której widać ustawienie szafek.

Pomimo tego, że już jesteśmy zdecydowani to jednak dalej jest malenki problem. Co umieścić pomiędzy szafkami i jaki kolor. Może płytę w kolorze dolnych szafek czy możę jednak glazurę w jasnym kolorze. Pomóżce!!!

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

http://images13.fotosik.pl/21/8a45dc250cf45d6a.jpg' alt='8a45dc250cf45d6a.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...