Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

to mój 1 post na tym forum.

co sądzicie o tym projekcie kuchni i łazienki?proszę o propozycje.

kuchnia na pewno jest zbyt ciężka, proszę o jakieś podpowiedzi itp.

pozdrawiam

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rj/oc/fbx8/fgaBiQnUbawM4DBm7B.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rj/oc/fbx8/D9BzFLadQRFS3ff0BB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rj/oc/fbx8/UZww3WzBPKrSzJwHsB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bardziej podoba mi się prosta, a nie skośna szafka koło lodówki, tylko, aby wszystko było na jednej wysokości

Poza tym te szafki koło lodówki - dasz radę coś z nich wyjąć? Przy takich uchwytach nie otworzysz całkowicie - musiałabyś odsunąć od sciany, a tak poza tym nie szkoda Ci kasy na tę szafkę - chyba ma tylko ok.20cm. To może "poświęcić" dlone szafki i poszerzyć szafki, aby jakieś cargo weszło.

 

I faktycznie - jakaś "ciężka" jest. A może zrobić taką ściankę na 70cm od strony pokoju i przy niej postawić lodówkę.

 

Poza tym to masz bardzo fajny układ tej kuchni, można w niej naprawdę poszaleć z pomysłami, tym bardziej, że będzie widoczna z salonu.

 

A pomysł tej kuchni jest Twój, czy wykonawcy?

Bo ja tak miałam, umyśliłam sobie coś w głowie i nie dałam sie zanic przekonać do innych pomysłów i to był błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gięte fronty beda kosztowały sporo...

 

Moja jest całkiem podobna - z tym że byłem zmuszony wsadzic tam wyposażenie wolnostojące które posiadałem

 

http://bastki.atspace.com/czasowe/remont.html

 

moze coś ulżysz takimi zabiegami jak u mnie.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przyszłym właścicielem kuchni, że to ustawienie/meble sa za ciężkie....ale to chyba już sa osobiste preferencje kazdego, bo wielu takie rozwiazania sie podobają. Ja osobiscie jestem przeciwniczką mebli lub systemów - brył. Dla mnie meble powinny być lekkie w wyglądzie....cokolwiek to znaczy :)

Lubię, kiedy rózne materiały są ze soba połączone, bo wtedy efekt jest ciekawy moim zdaniem. Dlatego nie wybrałabym kuchni zrobionej z jednolitego materiału,np z ciemnego drewna....Lubię połączenia nowoczesności z tradycją, np. drewna ze szkłem i metalem. Taka juz jestem dziwna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Dziękuję za liczne odpowiedzi.

Też myślałem o tym żeby zamienić kuchenkę z lodówką na miejsca. Ale jak rozwiązać problem podłączenia okapu do komina?Też niezabardzo (nie wiem dlaczego)podoba mi się taka ścianka przy lodówce. Zlewozmywak w narożniku fajnie wygląda, fakt szafka trochę nie wykorzystana, ale bętę tam miał trąche rur od kanalizy(zmywarka, zlew,no i umywalka z łazienki)zawsze można tam wrzucić jakieś wiaderko czy woreczek z ziemniakami:).

 

A pomysł tej kuchni jest Twój, czy wykonawcy?

Bo ja tak miałam, umyśliłam sobie coś w głowie i nie dałam sie zanic przekonać do innych pomysłów i to był błąd.

pomysł całkowicie mój, ale ja nie mam zamiaru się przy niczym upierać i właśnie dlatego szukam pomocy, podpowiedzi na forum:)

 

Czy ścięcie narożnika małego pokoiku było dobrym pomysłem? wydawało sie mi ze może tworzyć sie taki niezbyt przyjemny, wąski tunel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni twój projekt najbardziej mi się podoba . Teraz możesz bezkolizyjnie otworzyć zmywarkę i kosz na śmieci ...a to jest istotne. Sama miałam zlew w rogu i mi to odpowiadałao ale nie miałam zmywarki. Zdecydowanie lepiej wkomponowała się lodówka ...SUPER. Pomyśl jeszcze ewentualnie nad górą przeszkloną szkłem matowym - szafki podświetlane. To może nadać lekkości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem na etapie planowania kuchni. Zwróciłam się do fachowców , którzy za niewielką sumę projektują układ mebli (oczywiście zgodny z modułami ich własnych mebli) Ale jak widzę Ty poradziłeś sobie równie dobrze jak oni.

Blat mnie nie drażni, może spokojnie zastąpić stół

Zapytaj żony czy chciałaby mieć nieco wyższe blaty ...wygodniej się pracuje a i mężczyżnie przy myciu naczyń nie wysiądzie kręgosłup :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kuchnia duzo fajniejsza, ale w tym samym stylu co poprzednie. Ja sie tyle napatrzyłam na różne wykonanie kuchni, że teraz taki układ - wysokie+wiszące jakiś nudny mi się wydaje. :-?

Wydaje się na tym rysunku, że będziesz mieć bardzo wysoko szafki wiszące?

 

Popieram z wysokością blatu.

 

A co do tego blatu, jak masz miejsce na stół - to po co się męczyć na wysokich stołkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kuchnia duzo fajniejsza, ale w tym samym stylu co poprzednie. Ja sie tyle napatrzyłam na różne wykonanie kuchni, że teraz taki układ - wysokie+wiszące jakiś nudny mi się wydaje. :-?

Wydaje się na tym rysunku, że będziesz mieć bardzo wysoko szafki wiszące?

 

Popieram z wysokością blatu.

 

A co do tego blatu, jak masz miejsce na stół - to po co się męczyć na wysokich stołkach?

 

Popieram :) :) :) Te stołki wysokie to ..tak a codzień chyba nie zabardzo wygodne, lepiej fajne krzesełka z oparciem :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

kurcze właśnie te wysokie szafki... nie idzie mi ich ustawić. próbowałem i jakoś to mi dziwnie wychodziło(może takie wrażenie bo to tylko wizualizacja a w realu było by ok) więc się wkurzyłem i dałemdałem duże:)

blat mam na wysokości 86cm od podłogi a między dolnymi a górnymi szafkami jest 50cm(jakie powinne być prawidłowe?).

mycie naczyń :):) ach te kobiety... moja dziewczyna bardzo lubi zmywać a ja...będę wykożystywał zmywarkę :):)

 

A co do tego blatu, jak masz miejsce na stół - to po co się męczyć na wysokich stołkach?

oczywiście będzie stół i wygodne krzesła, tylko tak se wstawiłem ten blat

Kitchendraw 5.0

w wersji darmowej która niedługo mi się skonczy(tylko 30 h)ale zainstaluję jak co na 2 kompie:)

 

 

p.s. dziękuje za słówka uznania :)

może ktoś pomoże mi co do górnych szafek... a i czy niezachowane kolejności ciągu kuchennego będzie mi przeszkadzało tzn obok lodówki kuchenka a nie zlew???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREKGRA jeśli moge zapytać, jak poradziłes sobie z układaniem kafelków na ścianie w tym programie Kitchendraw? Ja juz sie męczę nad tym pół roku i nie mogę do tego dojść jak je nakładać na sciane...

Dla mnie wersja 3 zdecydowanie najlepsza, ale rzeczywiście potrzeba jej lekkości, jakies szkło na górze czy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...