Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak poradziłes sobie z układaniem kafelków na ścianie w tym programie Kitchendraw?

 

ja zainstalowałem dodatkową bibliotekę płytek "ceramika paradyż" ze strony Kitchendraw

(większy wybór płytek), a samo układanie:

-zaznaczam ścianę

-rzut pionowy realistyczny

-szablon i wybieramy "dodać"

-na ścianie zaznaczamy obszar na jakim mają leżeć płytki

-a później przeciągamy myszką wybraną płytkę na zaznaczony (przez szablon) obszar, oczywiście mamy wpływ od której strony mają być przycięte a od której całe płytki( ja preferuje zaczynać od środka tak aby po obu stronach były mniej więcej równe części)

 

kurcze też się męczyłem kilka razy układając po jednej, wkurzyłem się i zacząłem szperać po tym programiku trochę dokładniej...

jak znajdę trochę czasu(praca, egzaminy, i pilnowanie budowy....ufffff) to jakoś ten projekcik udoskonalę :)

 

miłej pracy życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
W nowym domu zrezygnowałam z pomieszczenia pt kuchnia na rzecz pokoiku , dlatego na sprzęty kuchenne mam pomieszczenie pt jadalnia i miejsca nie tak duzo. Czy ktos mógłby mi rozplanować kuchnie na długosć 2m i na wprost wyspa na 1,50. Odległośc pomiędzy wyspą a zabudową kuchenna =120cm- czy to nie za mało?Nie podjęłam decyzji co do umiejscowienia pieca czy w tym 2m ciąagu , czy tez na wyspie. za wszelkie projekty zgóry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom bedzie według projektu:

http://www.moj-dom.pl/18,tradycyjna,oferta_detail.html#projekt

 

 

Planowo kuchnia ma wymiary 294/409 .Wejscie do kuchni planuje zostawic ale bez drzwi, po lewej od wejscia byłoby 2 wejscie do pokoiku 94cm, czyli zostaja na tej scianie 2 m.planowany pokoik komputerowy miałby 6mkw, ale zajmijmy sie kuchnia.

Tego okna na scianie obok wykusza by nie było, wyspe natomiast planuje przy scianie kominowej długą na 1,5 i ta mini kuchnia byłaby wówczas otwarta na jadalnie. sciana kominowa ma 116cm szerokosci więc wysepka mogłaby byc dosć szeroka 1m lub całe 116. od sciany kominowej do sciany wykuszowej jest 245 cm , czyli byłby 1m przejscia do jadalni obok wyspy.

No kto to rozumie , co ja planuje niech sie zgłosi z sugestiami, please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o cos takiego?

http://img145.imageshack.us/img145/7429/l19parter1mb5.jpg

Pod sciana 60 cm lodowka+ 60 zmywarka+ 80 zlewozmywak

A plyta na wyspie. Tylko troche za bardzo ta wyspa wchodzi do jadalni.

Chyba ciezko bedzie rozlozyc stol na wiecej osob. Nie wiem jaka jest odleglosc od komina do sciany.

Moze inaczej

http://img145.imageshack.us/img145/5892/l19parter2as8.jpg

A przy kominie duza witryna.

 

Tak naprawde, to szkoda takiej duzej i ladnej kuchni na pokoj komputerowy. Bedziesz miala mala klitke i gdzie pochowasz to wszystko co zawsze jest w kuchni. Zwlaszcza, ze nie widze spizarni. Moze warto rozwazyc zrobienie takiego kacika na poddaszu obok schodow, wystarczy przedluzyc strop (o ile jeszcze nie jest wylany, nie wiem na jakim jestescie etapie) i dodac okno polaciowe, albo zabudowanie tarasu, tam i tak w projekcie jest strop. A taras zrobic z tylu domu i wyjscie z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedz co do stropu. Tarasu nie zabuduję bo zawsze marzyłam o wyjściu na taraz z jadalni i deszczowe dni mozna byc na dworze pod zadaszeniem. W salonie natomiast owszem pplanuje jedno duze okno tarasowe rozsuwane i wyjscie na taras odkryty- zwłaszcza ze juz częsciowo mam założony ogród. Ten pokój na dole jest mi potrzebny i kropka . A kuchnia może byc mała - dla moih skromnych potrzeb kucharskich teraz mam niewiele wiekszą. Tzn pomieszczenie kuchenne mam duze ale samej zabudowy niewiele.

Chodzi mi bardziej o coś takiego jak zamieściłas na 1 rysunku- za co chylę czoła- bo ja nie umiem robic takich sztuczek.

I stojąc przy wyspie mogłabym obserwować ogród przzez okno balkonowe w jadalni lub konwersowac z goścmi.

 

Prosze o rozplanowanie sprzetów. Piec bedzie elektryczny. lodówka 60 do zabudowy. zmywarka 45 i zlew jednokomorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Ty najlepiej znasz swoje potrzeby. :) Ja tez jak sie na cos upre, to nie ma mocnych. :lol:

 

No to za duzo mozliwosci nie ma.

Od prawej na scianie (zalezy jak sie patrzy, wiec od prawej patrzac na ta sciane) 60-lodowka - 45 zmywarka - 60 zlew i 35 szafka. Chyba ze zmniejszysz drzwi o 10 cm i wtedy wejdzie szafka 45, to byloby symetrycznie.

Albo moze lepiej 60-lodowka - 45 zmywarka - 35 szafka/szuflady i 60 zlew, wtedy mialabys troche blatu roboczego.

I na wyspie 45-szuflady 60-plyta i piekarnik i znowu 45 szuflady.

Przykladowa wizualizacja zrobiona w programie ze strony IKEI.

http://img47.imageshack.us/img47/1381/l19parterikeafv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szafki koło okapu - nie podobają mi się wogóle. Jakoś to dziwnie wygląda. sam układ jest fajny, ale te szafki wiszące kończące się na różnych wysokościach zupełnie mi nie pasują. Ale ja z tych co lubią mieć wszystko równo.

 

Jeżeli już szafki to dałabym koło okapu takie dłuższe podłużne. Po dwie - jedna na drugiej. Może to i standard, ale mnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - co z szafkami pod zlewozmywakiem? Które fronty są od szafki narożnej - te pod zlewozmywakiem, czy te obok?

Bo jak te pod zlewozmywakiem, to trudno będzie Ci coś wydobyć z końca szafki (syfon będzie przeszkadzał), a jak ten drugi, to front jest chyba za wąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak wstawię tam po jednej to czy nie będa one za duże bo to jest 70 cm?

Dostęp do szafki z tego dużego frontu(próbowałem jakoś inaczej ale nic nie wychodziło)chyba że przesunę kuchnie ale wtedy nie będzie symetrycznie. Ten sófit podwieszany może tak zostać?

czekam nadal na jakieś rady :wink:

 

darekgra,

 

w czym robisz te wizualizacje? Sam czy jakis szpec? Tez bede projektowal/kupowal kuchnie, i mam slaba wyobraznie...

 

Dzieki,

 

Kuba

wizualizacje robię sam w Kitchendraw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...