Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:roll: Mam pytanie czu kuchenka (płyta) elektryczna może stać pod oknem.Dodam,że w domu będzie rekuperacja,więc jeżeli chodzi o okap to chyba nie musi byc. :-?

Pytam ponieważ w mojej przyszłej kuchni takie rozwiązanie mogłoby być brane pod uwagę.Okno jest ok.20 cm nad poziomem blatów.

Pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zrezygnowałabym ze zlewu narożnego (niewykorzystana przestrzeń za nim), przesunęła zlew w prawo, zrezygnowała z ociekacza (chyba, że jest dla ciebie niezbędny). Tym sposobem masz więcej blatu roboczego w najważniejszym miejscu czyli między kuchenką a zlewem. Dla mnie jest on niezmiernie istotny, ponieważ teraz w mieszkaniu mam go bardzo mało i drugi raz tego błędu nie popełnię.

W twoim projekcie masz 3 małe błaty robocze, przy czym żaden nie jest duży. Ja dokładnie teraz tak mam i jest to niepraktyczne rozwiązanie.

Proponuję jeszcze chwilkę się nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się zrobić kuchni idealnej, zawsze coś kosztem czegoś, albo blat, albo szafki, itp, itd. A co do zlewu narożnego, to podobno (nie mam, więc sie nie wypowiem) nie jest to najszczęśliwszy pomysł, ale dostęp do szafki napewno będzie łatwiejszy niż w poprzedniej wersji.

P.S. widzę, że się przekonałeś do podłużnych szafek wiszących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się zrobić kuchni idealnej, zawsze coś kosztem czegoś, albo blat, albo szafki, itp, itd.

Święta racja nieda się i tyle! co ja sie nakombinowałem (z pomocą innych)przy tej kuchni

 

co do zlewu narożnego podejrzewam że będzie wygodniej niż w wersji wcześniejszej(aby dostać się do końca to trzeba by było do niej wejść) chciałem też powiększyć blat pomiędzy lodówką a zlewem(tam najczęściej robi sie np.kanapki :) i wystawia rzeczy z lodówki). Faktem jest też że ten blat pomiędzy kuchnią a zlewem też jest za mały :( (tutaj należałoby spojrzeć na pierwsze zdanie wypowiedzi "mikita" mógłbym przesunąć kuchnię bardziej do ściany z oknem ale czy to nie popsuje tej symetrii (możliwe że będzie kiczowato wyglądało z salonu)

 

P.S. widzę, że się przekonałeś do podłużnych szafek wiszących

Och tak przekonałem sie jak wziąłem metrówkę i zobaczyłem dokładnie ile to jest 40 cm :wink: tyle że zrobię je chyba po 30cm wysokości i cało zabudowę max do 205cm bo wyżej to już za wysoko nic nie będzie widać :wink:

 

P.S. gdzie byście umieścili mikrofale (sądzę że będzie to podwieszana lub wstawiona do szafeczki podwieszonej aby nie marnować blatu i wygoda podczas sprzątania blatu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zrezygnowałabym ze zlewu narożnego (niewykorzystana przestrzeń za nim), .

 

Nic podobnego,

za zlewem w rogu robi sie taki "postument", na którym trzyma sie różne rzeczy np. misy z owocami, pomidorami itp.

Ja mam tak od roku po remoncie w mojej kuchni w bloku, zaproponował mi to wykonawca mebli. Postument jest w kształcie trójkata, ma wysokość między 10 - 15 cm do wyboru, wypełnia dokładnie przestrzeń rogu, brzeg jest ładnie obrobiony - wszystko z tego materiału co blaty. Rewelacja, kazdemu sie podoba, to jedyna rzecz, ktora robi w kuchni wrażenie, bo meble sa tradycyjne - góra i dół szafki. Na styku postumentu z blatem trzeba dać silikon. Zlew narożny u mnie sprawdza sie dobrze, w czasie remontu specjalnie przeniosłam go do rogu, zastanawiam sie nad takim samym rozwiązaniem w domu.

Ostatni projekt jest najciekawszy i najlepszy jest prawie dokładna kopia mojego rozkładu, mam mniej blatu za kuchenka od strony drzwi - okolo 30 cm. miedzy kuchenka a zlewem 20 cm. Tyle samo miejsca miedzy lodówka a zlewem, robie tam wszystko - kanapki, pierogi na stolnicy. Nigdy nie jest tak, żeby nie moglo byc lepiej, ale ...jestesmy z reguły ograniczeni przestrzenią, więc nalezy wybrac najlepsze rozwiązanie w danych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyłam się do 4 (!) opcji. Każda ma wady i zalety. Jestem załamana, bo musze dość szybko podjąć decyzję, a wciąż się waham.

Pomóżcie, może zajdziecie jakieś inne rozwiązanie albo przynajmniej pomożecie któreś odrzucić.

Mogę jeszcze trochę przesuwać ściany i okna. Nie chcę mieć dużego stołu w kuchni, bo tuż obok jest jadalnia, jedynie mały stolik dla 2 osób, żeby sobie wypić kawę, jak się coś gotuje. No i chciałabym mieć trochę blatów do pracy dla 2 osób, żeby sobie nie przeszkadzały. Tuż obok kuchni chcę mieć sporą spiżarnię z dodatkową lodówką i zamrażarką. Okno na dole rysunku jest na PN-Wsch, po lewej na Wsch-Pd.

Co sądzicie??

Wersja 1:

http://www.alunia.republika.pl/kuchnia/kuchnia_1.JPG

Wersja 2:

http://www.alunia.republika.pl/kuchnia/kuchnia_2.JPG

Wersja 3:

http://www.alunia.republika.pl/kuchnia/kuchnia_3.JPG

Wersja 4:

http://www.alunia.republika.pl/kuchnia/kuchnia_4.JPG

 

będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w drugim, trzecim i czwartym projekcie masz daleko od lodówki do blatów. Podobno ma byc kolejność nastepująca: lodówka zlew kuchnia... Produkty z lodowki wyjmuje się, myje (niektóre), przyrzadza, potem na kuchnię.

Więc pierwszy wariant.

Możesz ewentualnie zamienić "końce", odwrotnie to ułożyc, zachowując własciwą kolejność sprzetu. Będzie bliżej do lodówki po wejściu do kuchni, a tak to trzeba przez całą kuchnie maszerować po zimne piwko.

Jak sie zdecydujesz na zmiane kolejności to mogłabys wtedy zrobic narozny zlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie właśnie odległości od lodówki i piekarnika sa minusem w projektach 2 i 3, w 4 już z tym jest trochę lepiej.

W 1 też są spore dległości, ale wzdłuż blatów. No i faktycznie, chyba warto by w 1. zamienic lodówkę z piekarnikiem. Kolejność sprzętów, o której napisała Renia, też mi się wydaje słuszna, choć niektórzy uważają, że lodówka to własnie bliżej kuchenki. Zlew narozny to może nie, ale przecież ociekacz może być w narożniku (ale prostokatny).

Niestety z przesuwaniem kuchenki jest problem, bo nie moze byc pod oknem. Czy ktoś wie, jaka musi być minimalna odległość płyty elektrycznej od okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wersja 1 z zamienioną kolejnością sprzetów.

Jest troche mniej blatu przy lodówce i pomiędzy kuchenką zlewem robi sie ciasno. Co prawda tutaj mogę to zwiększyć przez zmniejszenie spiżarni, ale czy warto?

http://www.alunia.republika.pl/kuchnia/kuchnia_1a.JPG

 

Dodam jeszcze, że w wersji 2 obok lodówki i piekarnika byłby blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden projekt nie jest idealny, ciagle mi coś nie pasuje. Ten zlew wygląda fatalnie w ostatnim projekcie. Takie miejsce w kącie niewykorzystane.

Spróbuj zrobic kolejny projekt wg schematu, który podałam powyżej, ale:

tam gdzie w projekcie 4 jest komoda postaw stolik i krzesełka, a ciag zaprojektuj w kształcie litery U na trzech ścianach. Jak będę miec czas to pooglądam i podam swoja opinię.

Poza tym postaram Ci sie wysłac zdjęcie mojego naroznego zlewu (w mieszkaniu) z postumentem za nim, wygląda świetnie, takie samo rozwiązanie planuje w domu. Wczoraj wysyłałam zdjęcia komuś na priva, ale robiłam to po raz pierwszy i zdjęcie wyszło na cały ekran. Musze sie nauczyć zmniejszać. Poczekaj cierpliwie, może zrobie to przez weekend, to zobaczysz jak to ładnie wygląda. Dla mnie nawet rewelacyjnie, ale to tylko moje zdanie, Tobie może sie nie podobać.

Na papierze możesz ruszać meblami w nieskończoność, aż dobierzesz najlepsze rozwiązanie a możliwości w Twojej kuchni jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...