Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Jestem osoba nowa na tym forum ale od kilku miesięcy sledzę rózne tematy i wiem ze tu moge uzyskac pomoc. Jesteśmy obecnie na etapie remontu mieszkania - wymyśliłam sobie juz projekt kuchni i do niego zostały przygotowane przyłacza wody i gniazdka elektryczne.

Aha w miejscu gdzie jest wysoka szafa ok 10 cm nad podłogą sa zawory i liczniki wody i tam muszą zostać :( , wiec musi byc tam szafka z łatwym dojściem do nich.

 

Nadal mam jednak watpliwosci - czy tak może zostać?

I drugi problem jak dobrac kolory scian, blatów i frontów?

 

Płytki sa juz kupione - na scianę Opoczno Madera bursztyn + dekory martwa natura, na podłoge gres Forte Milo brąz

 

Mam nadzieję ze ktos mi pomoże :)

 

 

Tu powinno być wstawione zdjęcie - jeśli mi sie udało?

http://p7.labfoto.pl/photos/p/7/b/7b3cc0bfafa88c10f88d996a8060d760-1424884.jpg

http://pc.labfoto.pl/photos/p/c/a/cab25c30ce5903356235d8a99da44d99-1426176.jpghttp://pc.labfoto.pl/photos/p/c/8/c80c2c8c345ad1d38f7a89c6159aa523-1426175.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałam dodać, ze lodowka jest wolnostojaca , a nad nia znajduje sie kaloryfer i mikrofalówka też.

I szafki wiszace musza sie kończyc na poziomie górnej krawedzi okna - nad oknem znajdowała sie rura od CO ,która została zabudowana do krawędzi okna.

Pozdrawiam jeszcze raz i licze na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciagam watek - czy nikt mi nie pomoże - wiele osob wchodziło na temat i nikt nie ma nic do powiedzenia?

wczoraj ogladalam watki z kuchniami i chyba bardziej jestem nastawiona na ciemne fronty i jasny blat (ale jak ktos ma inny pomysł to prosze o propozycje)

pozdrawiam KPJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popelniasz tradycyjny grzech niewiedzy, laczac dwie a nawet trzy niespojne ze soba bajki. Jedna o Sierotce Marysi druga to Pokemony.

Cala kolekcja Opoczna , w ktorej znajduje sie Madera jest wystylizowana na plytke starzona, pasujaca do wnetrz rustykalnych, angielskich i bauerskich a projekt Twojej kuchni to pseudonowoczesne klocki z tandetnego studia meblowego. Madera ma swoja podloge, czemu szukasz gresow z innej firmy?

Masz przy Maderze do wyboru az 3 rodzaje plytek podlogowych ktore dowlnie zestawiajac,beda do siebie zawsze pasowac. Tak zostaly zaprojektowane i nie robili tego przypadkowo - faktura, kolor, format.

Do calej serii bedzie pasowala, wisnia, czeresnia , olcha, buczyna parzona, calvados a plytka wyglada wyjatkowo atrakcyjnie z frontami filungowymi, z frezami i szklem ornamentowym, bez wyrazu zas z aluminiowymi ramkami i minimalistycznymi plycinami.

Rozumiem ped do eklektyzmu ale u Ciebie sprawia to wrazenie wszystkiego po trochu. Trzeba sie na cos zdecydowac, bo nie zawsze polaczenie 3 roznych rzeczy , kotre nam sie podobaja z osobna da w polaczeniu dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popelniasz tradycyjny grzech niewiedzy, laczac dwie a nawet trzy niespojne ze soba bajki. Jedna o Sierotce Marysi druga to Pokemony.

Cala kolekcja Opoczna , w ktorej znajduje sie Madera jest wystylizowana na plytke starzona, pasujaca do wnetrz rustykalnych, angielskich i bauerskich a projekt Twojej kuchni to pseudonowoczesne klocki z tandetnego studia meblowego. Madera ma swoja podloge, czemu szukasz gresow z innej firmy?

Masz przy Maderze do wyboru az 3 rodzaje plytek podlogowych ktore dowlnie zestawiajac,beda do siebie zawsze pasowac. Tak zostaly zaprojektowane i nie robili tego przypadkowo - faktura, kolor, format.

Do calej serii bedzie pasowala, wisnia, czeresnia , olcha, buczyna parzona, calvados a plytka wyglada wyjatkowo atrakcyjnie z frontami filungowymi, z frezami i szklem ornamentowym, bez wyrazu zas z aluminiowymi ramkami i minimalistycznymi plycinami.

Rozumiem ped do eklektyzmu ale u Ciebie sprawia to wrazenie wszystkiego po trochu. Trzeba sie na cos zdecydowac, bo nie zawsze polaczenie 3 roznych rzeczy , kotre nam sie podobaja z osobna da w polaczeniu dobry efekt.

 

Dzięki za słowa krytyki. Tak jak napisał 2112wojtek popełnilismy juz ten grzech niewiedzy i niestetypłytki sa juz kupione i nie można ich zwrocić. Może da się jednak poskładac je jakos zeby pasowały (podłoga będzie taka sama w przedpokoju) Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Dostałaś od Wojtka bardzo dobrą i wyczerpującą odpowiedź. Może zrób jakąś wizualizację z takimi rodzajami frontów jakie były zaproponowane. Trudno jest tak coś doradzać, nie wiedząc w jakim kierunku chcesz iść. Mając jakiś gotowy projekt będzie łatwiej doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wizualizacjami - bo mam niestety tylko programik Ikea - a tam sa tylko ich fronty. Mimo wszystko chciałabym jak najbardziej minimalistycznie. Z kolorów to może calvados albo zupelnie jasne wanilia (albo żółty) . Znalazłam obrazki w necie - takie sa ok.

Prosze o pomoc w zrobieniu wizualizacji :cry:

http://p3.labfoto.pl/photos/p/3/b/3b0ca97f1815754140d0ce2c3f60cdb3-1426156.jpg

http://p2.labfoto.pl/photos/p/2/0/20a6fded6d6651378a0480f9411af52f-1426157.jpghttp://pb.labfoto.pl/photos/p/b/6/b61ebdf65d0b3062ed379378b3882bcb-1426158.jpg

te realizacje sa z Chobotu i były opisane jako "kuchnie w stylu angielskim" ja sie na tym nie znam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej kuchni bedzie lada dzień układana własnie kolekcja madera (z chabrami - dekor). Do tego mamy rustykalna, delikatna kuchnię w kolorze waniliowym i ciemno piaskowe blaty. całość na razie "się sklada" ale za miesiąc powinna być gotowa, wtedy wkleję zdjęcia. moim skromnym zdaniem wszystko do siebie pasuje kolorystycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...