Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stol 100x160 to spory mebel jak na wnetrze o pow 23m2 nie mowiac juz o aneksie siedmiometrowym.Uszczuplenie go do typowki szer. 80 juz poprawi ogolny widok.

 

Nie ma mowy :D duży stół jadalny to podstawa domu.

 

Projektu wnetrz nie zaczyna sie od przylaczy, te w stosunkowo niewielkim stopniu ograniczaja mozliwosci projektu. Pamietaj jednak ze kuchnia otwarta czy czesciowo otwarta to nie jedno wnetrze ale dwa. U Ciebie, z tresci postu wynika , ze fukcje beda az trzy.

 

Ależ ja nie potrzebowałam projektu wnętrza, a jedynie porady jak najbardziej korzystanie ustawić wszystkow kuchni biorąc pod uwagę: funkcjonalność, pakowaność i ilość blatu roboczego.

 

PS zapomnij o wyspie przy "blokowych" powierzchniach tych pomieszczen, nadajacych sie raczej do kawalerki

 

Nie ważna powierzchnia, ważne że własna kuchnia :D obecnie to właśnie jest mieszkanie, czyli "blok", może kiedyś będzie mnie stać na dom to sama zaprojektuję od początku wszystko, tutaj nie mogłam nawet wejść do mieszkania do dnia odbioru (takie widzi-mi-się developera).

 

Dla wszystkich zainteresowanych jak się kończy moja przygoda z projektantami kuchni, pragnę poinformować, że mąż znalazł odpowiedniego człowieka przez internet, który wymyślił dla nas coś takiego jak poniżej (nadal w obróbce, w szczególności szafki na górze).

 

http://inwencja.rubikon.pl/kuchnia/new3_small.jpg

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczęła od zlikwidowania kaloryfera, rozciągnięcia elektrycznej maty podłogowej pod płytkami w kuchni i wyprucia parapetów pod oknami w kuchni. Wtedy będziesz miała możliwość zrobienia zabudowy w kształcie klasycznej L-ki, co moim zdaniem będzie najodpowiedniejsze w takim pomieszczenie - nie zje przestrzeni dużego pokoju.

Wizualizacja, którą wkleiłaś moim zdaniem jest słaba .... Na środku przejścia między kuchnią a salonem będziesz miała gigantyczny klocek w postaci półwyspu i przyklejonego do niego stołu, w którym w dodatku jeden z dłuższych boków jest nie do wykorzystania. Jakby tego było mało, po otworzeniu drzwi balkonowych nie masz praktycznie dostępu do kuchni...

Ale wszystko kwestią gustu ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wizualizacja jest dobra, chyba jedyna mozliwa, jednak stół zwróciłabym krótszym bokiem w stronę kuchni i albo kupiła krótszy rozsuwany w miarę potrzeby i dołączyła do wyspy krótszym bokiem albo taki jak jest tylko odsunęła bardziej na środek zeby było swobodne przejscie między nim a barkiem w kuchni, spróbuj jeszcze poprosic o wizualizację w pismach typu "cztery katy " albo "moje mieszkanie" tam z reguły są conajmniej 2 propozycje zagospodarowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej kuchni bedzie lada dzień układana własnie kolekcja madera (z chabrami - dekor). Do tego mamy rustykalna, delikatna kuchnię w kolorze waniliowym i ciemno piaskowe blaty. całość na razie "się sklada" ale za miesiąc powinna być gotowa, wtedy wkleję zdjęcia. moim skromnym zdaniem wszystko do siebie pasuje kolorystycznie.

Witam ponownie,

kuchnia juz zaczyna sie układać - płytki na scianie juz są a wkrótce równiez podłoga. Zmieniliśmy jednak plytki podłogowe na kolekcje madery - gres cotto bursztyn wiec zeby nie było tak mdło i jednolicie wymyslilismy ze meble zrobimy ciemne (wiśnia patyna) z frezami portyk (na wzór BRW - sentima tuzin róż) i do tego jasne blaty. Trochę przeprojektowałam kuchnię (szafki wiszące) prosze o opinie :)

http://foto.onet.pl/9crpg,y1z888cc84td,9jwqh,u.html

http://foto.onet.pl/9crpg,y1z888cc84td,9jwqm,u.html

Podpowiedzcie proszę jakie dobrac do tego kolory ścian - zeby nie było za ciemno ale nie chciałabym też bieli spróbuje jeszcze wkleić zdjęcia ale coś mi się nie udaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczęła od zlikwidowania kaloryfera, rozciągnięcia elektrycznej maty podłogowej pod płytkami w kuchni i wyprucia parapetów pod oknami w kuchni.

 

Brałam to pod uwagę, nie było problemu z przeniesieniem kaloryfera, natomiast góra parapetu to 86cm od wylewki, na podłogę potrzebuję ok. 2-2.5cm więc blat miałabym na wysokości ok. 84-85cm to jak dla mnie trochę za nisko. Ze względy na okno nie było możliwości podwyższenia.

 

dłuższych boków jest nie do wykorzystania. Jakby tego było mało, po otworzeniu drzwi balkonowych nie masz praktycznie dostępu do kuchni...

 

Drzwi na balkon otwierają się z drugiej strony, dobrze to widac na drugim zdjęciu przesłanym na początku. Obecnie jest nas trójka więc poradzimy sobie z niewykorzystanym jednym bokiem stołu, a kiedy będzie trzeba (np. najazd rodziny) to można stół wstawić na środek pokoju. Mieszkanie małe ale własne :-)

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poza ta jedną wizualizacją masz spojrzenie z innych stron?

i obowiązkowo plan ustawienia mebli z góry?

 

Dostałam wizualizację z kilku kątów oraz dokładne wymiary i rzuty z kilku stron. Nadal pracujemy nad tym projektem i muszę przyznać że z mojej winny już od tygodnia zalegam z uwagami projektanowi :-(

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A może zrobić połączyć kibelek z gospodarczym?

I byłaby cała ściana do dyspozycji.

Wszystko zależy od trybu życia,jeśli miewasz dużo gości,to kibelek zamknij przesuwnymi drzwiami i nie bedą kukać na bajzelek w pralni.

Szafki pociagnęłabym w kształcie L,a tam gdzie stoi kanapa dałabym stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mon* kuchnia jeszcze nie gotowa....troszkę to jeszcze potrwa, zmieniłam koncepcje co do układu kuchni:

 

http://images23.fotosik.pl/24/8da24a5e109710be.jpg

 

http://images26.fotosik.pl/24/a4844a82b2d7c303.jpg

 

Pod oknem bedzie stół....ale zastanawiam sie nad zmianą koloru frontów na wenge :-? , mam jeszcze troszkę czasu wiec pomysle........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestes praworęczna to układ jest bardzo dobry. Bardzo ciekawy artykulik na ten temat był w kwietniowym Ładnym Domu. I jak sie temu przyjrzec to ustawienie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara w kolejności: lodówki, zlewu i kuchenki powinno byc naprawde funkcjonalne. Co do kolorów to wenge jest ostatnio bardzo modny, jest też ładny, ale nie wiem czy nie znudzi się szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardzo twoj uklad podoba, jest podobny do mojego! Z tym ze moja kuchnia jest troche wieksza ale tez ma dwoje drzwi i okno, co troche utrudnialo jej zagospodarowanie. Moje meble "sie robia" wiec jeszcze nie wiem czy bedzie funkcjonalna ale mam taka nadzieje! Odezwe sie jak troche pouzytkuje! :lol:

A to moja aranzacja,tylko kolor scian bedzie inny, meble calvados.

http://images21.fotosik.pl/361/5450f9ac5a308bc5.jpg

http://images21.fotosik.pl/361/48f684afd15f44d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo podoba mi się Twój projekt kuchni, ważne jest by mieć wszystko zaplanowane. Pomyśl czy masz miejsce na wszystko, bo potem będzie za późno.

Zaledwie cztery miesiące temu urządziłam swoją kuchnie i na gorąco mogę podzielić się kilkoma uwagami.

- po pierwsze na pewno zmywarka koło zlewu( w miejscu gdzie teraz masz

zaprojektowaną zmywarkę wstaw cargo, są świetne)

- po drugi zlew przynajmniej półtora komory z małym okapnikiem( obróbka

warzyw itp.)

- jeżeli kuchenka gazowa z pokrętłami na wierzch to szersza, nie standardowa

- jeżeli dasz zlew narożny to nie będziesz miała obrotowego kosza na gary, (ja

go bardzo lubię)

No i jeszcze górne szafki. Można by pomyśleć nad dodanie jakiegoś elementu, na pewno bym nie likwidowała, ale dodawała. Pomyśl gdy robisz herbatę itp.. czy nie potrzeba mieć szklanek pod ręką ...

Chyba się za bardzo rozpisałam .

Pozdrawiam , życzę udanych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...