Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Projekt nr 2. Mam problem z okapem, bo nie ma kominowych okapów w kolorze białym :roll: czy zdecydować się na inox? Do tego marzy mi się granitowy zlew. Jak przy białej lodówce dopasować jedno do drugiego?

 

http://img509.imageshack.us/img509/5488/madzi6yd1.png

 

A może ściany w zieleni? :roll:

 

Nie miała baba kłopotu, zachciało jej się kuchni :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesunęłabym zlew na ciąg szafek prostopadły do tego, na którym jest płyta. Z dwóch powodów. po pierwsze zwiększa sie powierzchnia blatu roboczego między płytą/kuchenką a zlewem.Po drugie szafka narożna jest bardzo pojemna i szkoda jej,zwłaszcza w małej kuchni na szafkę zlewozmywakową. Można ten róg (szafka narożna)zostawić taki skośny i wewnątrz obracane półki np. na garki, ale ten róg zdecydowanie "wjeżdża" do kuchni.Gdyby zrobić szafki w rogu pod kątem prostym zabierają mniej miejsca, i szafka jest bardziej wykorzystana. Są np. takie szafki narożne

http://www.dynamicspace.com/img/imagelist/2images/box0568_287_160.jpg

wnętrze szafki wykorzystane w 100%, zawartość wyjeżdża z szafki i jest łatwy dostęp do wszystkiego

Są też szuflady z frontem "wciętym", tak żeby powstał kąt 90*

Zastanowiłabym się też czy nie zamienić miejscami kuchenki i zlewu, tak żeby mieć ciąg roboczy: lodówka, zlew, kuchenka

Chociaż w tak małej kuchni....

Jeżeli chodzi o wys. górnych szafek, to widziałam też takie rozwiązanie( też mała kuchnia i potrzeba szafek) szafki wiszące dużo wyższe od standartowych powieszone niżej w stos. do blatu roboczego. Wyglądało ładnie i był lepszy dostęp do wyższych półek

Mam nadzieję, że coś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ściany w zieleni?

Przy tym kolorze mebli ściany zrobiłabym w kolorze ecru , jaśniutki beż,kremowy,waniliowy itp.Starałabym się aby ściany(zarówno farba jak i glazura),podłoga i blaty były w takim samym kolorze. Zwłaszcza w małej kuchni. Jest jeden kolor - calvados i drugi to już wg mnie max. inaczej zmniejsza się kuchnię i jak dla mnie robi się "bałagan".

Przemyślałabym jeszcze raz zlew(mam taki w rogu, co prawda w kuchni prawie 14m, ale wkurza mnie wielka szafka pod nim). nawet, jeśli trzeba byłoby przenieść zaworki.Blat między zlewem a kuchenką to miejsce, gdzie najwięcej się robi i warto aby był wygodny do pracy

Lodówki nie zabudowywałabym

Co do wentylacji

ja mam okap podłączony do kanału went., drugiej kratki nie mam, ale mam płytę elekt.

Przy gazowej konieczna jest went. grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ściany w zieleni?

Przy tym kolorze mebli ściany zrobiłabym w kolorze ecreu , jaśniutki beż,kremowy,waniliowy itp.Starałabym się aby ściany(zarówno farba jak i glazura),podłoga i blaty byłu w takim samym kolorze. Zwłaszcza w małej kuchni. Jest jeden kolor - calvados i drugi to już wg mnie max. inaczej zmniejsza się kuchnię i jak dla mnie robi się "bałagan".

Przemyślałabym jeszcze raz zlew(mam taki w rogu, co prawda w kuchni prawie 14m, ale wkurza mnie wielka szafka pod nim). nawet, jeśli trzeba byłoby przenieść zaworki.Blat między zlewem a kuchenką to miejsce, gdzie najwięcej się robi i warto aby był wygodny do pracy

Lodówki nie zabudowywałabym

Racja. Przy ciemnym kolorze mebli nic ciemnego na ściany, i tak jak pisze moja Szanowna Przedmówczyni - najlepiej jednolity kolor i na ścianie i na podłodze. Faktura może być różna. Ja przemyślałbym jeszcze jedną, wąską szafkę ze szklanymi drzwiczkami od prawej strony od okapu - trochę się tam ciężkawo zrobiło :wink: Lodówkę wolnostojącą można zabudować i w przypadku ciemnych mebli zdecydowałabym się to zrobić - moim zdaniem za bardzo "odstaje" od całości, chociaż ja lubię wolnostojące sprzęty. Zlewozmywak w rogu nie jest podobno najwygodniejszy w użyciu, ale tę opinię opieram tylko na doświadczeniach innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz ją upchąc w szafce, żeby nie zajmowala blatu czy wolisz, żeby stala na "widoku"?

 

Raczej nie na blacie. Nie będę miała piekarnika, myślałam więc o mikro z funkcją pieczenia. Szafki będą jednak 92. Tylko ja jestem kurdupel i nie wiem jak tam dostanę (163), chodzi o mikrofalowkę oczywiście.

Znalazłam w jednym sklepie fajny projekt, ale cena wykonania mnie powaliła.

Zaraz go wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz zamawiała blaty laminowane to zwróć uwagę na dobre zabezpieczenie łączeń blatów przed wodą.

Zlewozmywak zaplanowany jest bardzo blisko tych właśnie połączeń, zresztą podobnie jak płyta. O ile mnie pamięć nie myli to zalecenia producentów sprzętu AGD/zlewozmywaków do montażu w blacie wskazują na minimalną odległość 6 cm. od krawędzi blatu do otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...