Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mnie nie podoba się ani jedno ani drugie rozwiązanie. Czy nie można zrobić tej kuchni w kształcie lit. U a nie L ? Wtedy te szafki nie musiałyby podchodzić pod same drzwi. Mnie bardzo podobają się wysokie szafki do piekarnika (płyta i piekarnik osobno). Jeżeli miałabym wybierać z tych dwóch wersji to lepsza jest ta druga. Ja postawiłabym obok lodówki wyższą safke (ok.140 cm.;szer.40-45cm.) i obok drugą wyższą z piekarnikiem. Nad nimi ewentualnie jakieś wiszące poziome szafki. Potem bylaby jedna szafka niska i zlew. A po obu stronach okapu też dwie szafki poziome. Zdaje sobie sprawę z tego, ze przy tym rozwiązaniu będzie mało blatów, ale dla mnie byłoby ciekawiej. Wydeje mi się też, że w Twojej drugiej wersji kuchenka nie jest zbyt blisko drzwi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałam na początku zrobić kuchnię w kształcie litery U, ale pod tym drugim oknem chce zaplanować stolik. Poza tym koło drzwi jest komin i wtedy pochłaniacz ma od razu "ujście" do komina.

 

Mi też podobają się wysokie szafki i piekarnik na wysokości oczu (teraz tam mam), tylko wóczas będzie za mało blatów roboczych, a obecnie najbardziej mi tego brakuje w kuchni. Nawet BARDZO!

 

A otoPROPOZYCJA 3 - w kaształcie U, ale już bez stolika pod oknem :(

 

http://foto.onet.pl/upload/12/64/_477876_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka mebl ina pewno taka nie będzie :wink: Planuję jakiś ciepły brąz, ale mam na ten wybór jeszcze czasu...

 

W miejsce barku lodówka chyba się nie zmieści - jest tam dokładnie 60 cm. No i jak to by wyglądała z jadalni - wówczas musiałaby też być ścianka zasłaniajaca ta lodówkę od części jadalnej. Ale wówczas to na pewno już się nie zmieści :(

 

A o barku pomysłałam raczej w formie nie do siedzenia, tylko np. do odkładanie talerzy, miejsce na kolejne dania itp - jako łaćznik z jadalnią. Gdy nie będize te barku (kuchnia w kształcie litery L) to wtedy planuję postawić tam murek z blatem jaki będzie na meblach.

 

 

Gdyby jednak coś kombinować i wcisnąć lodówkę pomiędzy oknem a jadalnia, to wtedy może tak:

 

PROPOZYCJA 4

 

http://foto.onet.pl/upload/13/26/_477891_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wrócic do tej trzeciej propozycji i zamist tych odkrytych półek (z boku lodówki) zrobić jakąś wysoką(do wyokości lodówki) szafkę przeszkloną (najlepiej podświetlane półki). Nie wiem gdzie będziesz zamawiać te meble, czy romiar, wysokość szafek może być dowolna? No i ten barek mógłby być, tylko jakiś inny. Może bez tej rurki i tego na górze tylko dwie, trzy wiszące małe lampki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię rurek, ale trzecia wersja mi się chyba najbardziej podoba, chyba z tego względu, że widać całą kuchnię. Podobna jest do wersji 1. Kuchnia centralnie z okapem. A piekarnik bym podniosła na wysokość oczu. Zobacz jak dużo masz teraz blatu. Metodą prób i błędów na pewno wybierzesz najlepsze rozwiazanie. Proponuję też pomyśleć jaką drogę będziesz pokonywać między lodówką, kuchenką a zlewozmywakiem. Czyli te kilometry przemierzane każdego dnia w kuchni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Nie zmieniaj koloru blatu. Jest uroczy. On i podłoga nadają życia tej kuchni, chociaż jest taka surowa. Ja osobiście wolę cieplejsze kuchnie, ale Twoja też mi się bardzo podoba. U siebie też robię blat w kolorze podłogi, uważam, że musi być jakaś harmonia. A dodatki dałabym rzeczywiscie coś w turkusie, zieleni, pistacji. Akurat nie lubię czerwonych dodatków, może dlatego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wrócę do kwestii szyby, bo podobne rozwiązanie zamawiam do siebie. Mi szklarz powiedział, ze klej jest widoczny (a chcę szkło mleczne bezpieczne). Można kleić dół poniżej blatu i wtedy nie bedzie widac, ale z górą, szczególnie jeśli nie ma górnych szafek, jest problem :( Dlatego u mnie częściowo bedzie listwa relingowa a częściowo wkrety z "zaślepkami" (szukam takich aluminiowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wrócę do kwestii szyby, bo podobne rozwiązanie zamawiam do siebie. Mi szklarz powiedział, ze klej jest widoczny (a chcę szkło mleczne bezpieczne). Można kleić dół poniżej blatu i wtedy nie bedzie widac, ale z górą, szczególnie jeśli nie ma górnych szafek, jest problem :( Dlatego u mnie częściowo bedzie listwa relingowa a częściowo wkrety z "zaślepkami" (szukam takich aluminiowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze nie mam szyby .ale moja znajoma ma szybe bezpieczna , czyli w srodku jest folia i kleju wogole nie widac...

 

tak podloge ma ciemna , brazowa, z teaku ,a blat jest szary- w projkecie byl czarny,ale meble pozostale mialy byc wenge,a ze stanelo na koncepcji z dominujaca biela wszedzie, to czarny blat by byl tak troche od czapy.... :oops:

 

turkus mi bardzo lezy, w polaczeniu z szaroscia , braz rowniez ,ale to taki bardziej oklepany zestaw,

tylko gdzie ja dostane turkusowe dodatki,hmmm , nie bedzie latwo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wrócę do kwestii szyby, bo podobne rozwiązanie zamawiam do siebie. Mi szklarz powiedział, ze klej jest widoczny (a chcę szkło mleczne bezpieczne). Można kleić dół poniżej blatu i wtedy nie bedzie widac, ale z górą, szczególnie jeśli nie ma górnych szafek, jest problem :( Dlatego u mnie częściowo bedzie listwa relingowa a częściowo wkrety z "zaślepkami" (szukam takich aluminiowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polly

 

broń Boże nie chodziło mi o czerwone dodatki - brrrr

 

O czerwieni myślałam tylko jako piękne szkło - jakieś artystyczne cacko przy oknie - takie nowoczesne, powieszone na stalowych uchwytach i jeden jedyny szklany drobiazg co najwyżej w innym miejscu.

 

A jako typowe kuchenne dodatki - musiała bym to zobaczyć, bo nie przypuszczałam, że będą szare blaty i podłoga brąz.

 

Nic mi nie przychodzi na myśl jak na razie.

 

I napisz konkretnie, jakie dodatki masz na myśli - bo drobiazgi i tak w kuchni schowasz, naczynia, garnki, cała reszta - stal, trochę ciemnego drewna. Nie wiem co jeszcze. Po co ten turkus?

Ale jestem bardzo niewyspana, może nie kontaktuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie takie cacko na scianie ale turkusowe :p ,a dodatki zamiast drewnie czy metalu np podajnik na reczniki papierowe czy cus z takiego turkusowego przezroczytsego plexi , wiesz Mimi takie zajawkowe... ale widze to tylko przed oczami duszy mojej,a nie w sklpeach ,--na polkach wiudje tylko z takiego ordynarnego plastiku ,ato nie to... musze pomyslec:)

 

pozdrawiam

 

p.s w koncu wrocilas jako Mimi czy Baryka , jak to jest bo sie pogubilam :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku jestem mimi :D

a ponieważ jako mimilapin miałam zablokowanego nicka, pisałam pod awaryjnym -baryka (to był tylko nick na priv które nie dotyczyły forum)

 

Ale ja już właściwie nie piszę - zerkam tylko sporadycznie i czasem nie

mogę nie odpisać :lol: Za tydzień wakacje, skończy się pisanie naturalnie, bo nie będę miała netu do września - i bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polly

 

tylko się ze mnienie śmiej,ale zaraz wkleję sowje ciuchy, hehehe, tego jeszcze nie było :oops: , ale to akurat moje kolory - szarości, beże, czarny, biel, ecru, odrobina turkusu do oczu :wink: :lol: ,brakuje tylko brudnego różu

 

zaraz , tylko obrobię fotki w kompie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...