Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Czyli że ta rura i zadaszenie to brzydko ? czy nie modnie? czy nie wygodnie?

hmmm

czy masz już może wstępną wycenę swoich mebli?

nam wycenili ją na 9 tys. bez AGD

zastanawiam sie czy to dobra cena :-?

 

 

Modne to raczej nie jest, ale nie o modę chodzi, ja po prostu nie lubię takich rzeczy, jakoś generalnie prostotę wolę. U mnie w domu nie będzie np. ani jednego halogenu w suficie, żadnych podwieszanych sufitów, no nie lubię, tak już mam. Jak szukałam wykonawcy schodów to nie mogłam trafić na stolarza, który zrobiłby mi proste tralki a nie jakieś ozdobnie toczone, ale na szczęście trafiłam na genialnego pana, który zrozumiał o co mi chodzi:-)

 

Wycena mebli, moje będą kosztowały 6800 zł, zabudowa na ścianach o długości 4,7x2,7 - w literę L, przy czym prawie bez szafek wiszących ( tylko 2), za to na jednym końcu w 3 rzędach otwarte półki na 1,4 m długości, bo moją sporą biblioteczkę kucharską chcę mieć w kuchni a nie gdzieś poza nią. Pod tymi półkami będą dwa słupki na 1, 4 m wysokości - to w jednym końcu zabudowy a w drugim też słupek, ale z piekarnikiem. Zbyt typowa to ta moja kuchnia nie będzie, sama jestem ciekawa ostatecznego efektu:-) Meble na dniach powinny przyjechać, już są zrobione, tylko kwestia dostawy.

 

Gdybyś pokazała swój projekt na fotoforum gazeta.pl to tam 'ekspertki' zjadłyby Cię za te daszki i rury, ale one z natury są okrutne i niewyrozumiałe :wink:

 

pozdrawiam serdecznie

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to im nie pokaże :D

 

jeszcze raz dziękuje za sugestie

dałaś mi do myslenia :-?

 

 

Przerabiałam to w wielu momentach, najpierw dziwne pomysły, chcialoby się wszystko na raz a potem powolne odejmowanie, stopowanie i w końcu prosto, prościutko, ale na lata i mam nadzieję, że się nie opatrzy. Żebyś widziala jakie pomysły mieliśmy na elewację, jakie malunki, zdobienia okien, jakie kolory. Odjęliśmy jedno, drugie, przemyśleliśmy kolory i ostatecznie - oliwkowa elewacja, żadnych ozdobników okien tylko parapety z klinkieru.

Podobną ewolucję przerobiliśmy z podłogami i wieloma innymi rzeczami. Człowiek się zachłystuje, chciałby wszystko na raz, ale jak się pomysli, że to ma być choć na 10 lat i czy po roku czy dwóch nie obrzydnie, to działa jak wiadro zimnej wody i odechciewa się udziwnień.

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni

czy macie może podobne?

 

http://images33.fotosik.pl/50/0590d1f8394b0a09med.jpg[/quote

Rewelacja, a jak Ci się udało zrobić taki projekt? Ja potrzebuję zaprojektować kuchnię kichę 1,77x380 i wstawić stolik na 5 osób- 2+3 maluchy za pomoc będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle kupione. Zdecydowałam sie na gres w 2 odcieniach - beż i brąz - będzie szachownica. Z ciężkim bólem i łzami w oczach odpuściłam sobie polerowany (stałam nad nim z 10 min) ale nasz beagle będzie mi za to wdzięczny :wink:

Wrzucę fotkę jak będzie już widać efekt na podłodze.

Pozdrawiam Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia robi wrażenie ciepłej i przytulnej.Tego typu ronty o ile będą drewniane a nie z mdf ładnie się prezentują. Sprzęt agd w jednakowym kolorze. Okap wydaje się za nowoczesny ale to już końcowy problem :wink:

Osobiście zrezygnowałabym z otwartych półeczek kończących barek ,a co do rury hmm to już kwestia gustu. Na dzień dzisiejszy nie są modne ani rury ani koszyki na niej wiszące ale meble kuchenne mają służyć przez lat kto wie co będzie modne za te kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczera to rura była modna wiele lat temu, teraz jest ani modna, ani ładna, ale to oczywiście Twoja kuchnia i zrobisz jak będziesz chciała :D

Ja bym ją na 100% zlikwidowała, no i jeszcze te półeczki też, nie mówiąc o tej dziwnie wyższej narożnikowej wiszącej szafce :-?

 

A tak jeszcze a propo tej rury, jak murarze mi murowali domek i wspomniałam o tym, że chce mieć barek to majster się zachwycał, jak gdzieś widział właśnie z taką rurą, ja się z tego uśmiałam, ale na tym przykładzie widać, że każdemu podoba się co innego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle kupione. Zdecydowałam sie na gres w 2 odcieniach - beż i brąz - będzie szachownica. Z ciężkim bólem i łzami w oczach odpuściłam sobie polerowany (stałam nad nim z 10 min) ale nasz beagle będzie mi za to wdzięczny :wink:

Wrzucę fotkę jak będzie już widać efekt na podłodze.

Pozdrawiam Monia

 

Mam nadzieję, że nie będziesz mnie winić za decyzję

dot. polerowanego gresu? :) tfu, tfu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...