Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

bardzo proszę o opinię na temat projektu mojej kuchni

czy macie może podobne?

 

http://images33.fotosik.pl/50/0590d1f8394b0a09med.jpg

Musicie popracować nad tą lodówką w przejściu. Po pierwsze ogromna, po drugie stylistycznie z innej bajki niż cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam jasny polerowany gres, fakt jest śliski jak jest mokro, ale do mopa nie przyrosłam, jak zmywam podłogę raz w tygodniu to jest często. Nie wiem jak będzie jak mały zacznie chodzić, narazie pełzanie idzie mu wyśmienicie po tych polerach :lol: w każdym razie nie mogłam się oprzeć i póki co nie żałuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę kupić kafle. Bardzo podoba mi się gres na "wysoki połysk" ale wyczytałam gdzieś że jest bardzo śliski, podatny na odpryski i nie nadaje się do kuchni .Co o tym myślicie??

 

Witam,

ja bym nigdy i nigdzie nie zdecydowała się na polerowane płytki na podłodze...

Zabójstwo dla dzieci latających na bosaka, oraz dla nas efekt "skórki banana"

jak mokro... :) Ale każdy lubi coś innego.

 

Proszę Cię......

Mam gres polerowany na powierzchni 80m2.

Na boso ( w skarpetkach) jest raczej tempy-łatwiej slizgnac się na panelach lub parkiecie (też mam i sprawdziłam) więc o czym Ty piszesz?

Jak jest woda wylana to jedziesz tak samo jak na ww panelach czy zwykłych kafelkach-ale ja mam taki zwyczaj ,ze scieram od razu:)

dziecko biega w skarpetkach-o jakim zabójstwie mówisz???

Ludzie, czy wy do sklepów nie chodzicie? gres jest teraz jednym z najpopularniejszych podłoży bo:

nie odpryskuje (przecinaniu kafla towarzyszyły iskry więc twardość tego materiału jest niebagatelna...ostatnio skuwali nam kilka płytek to nie było łatwe, sporo z nich odeszło wręcz w całości....)

jest mniej śliski niż zwykłe kafle szkliwione

 

własciciele sklepów nie cha ryzykować odszkodowan wobec klientów a mimo to wybieraja gres...

 

Pewnie-mniej sliski jest np wylany beton albo nielakierowane gołe deski alboporowate matowe płytki-tylko kto to doczyści????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpryskuje (przecinaniu kafla towarzyszyły iskry więc twardość tego materiału jest niebagatelna...ostatnio skuwali nam kilka płytek to nie było łatwe, sporo z nich odeszło wręcz w całości....)

jest mniej śliski niż zwykłe kafle szkliwione

 

Genialne!!! :p

Proponuje zmienić, w zwiazku z powyzszym,wszystkie normy dotyczace stosowania płytek gresowych.

To te cholerne przepisy wszystkiemu winne, ze nie pozwalają w tylu miejscach stosować gresow polerowanych.

A moze by , po takiej gromkiej odezwie do Ludzi, podać na dowód chociaż kilka parametrów porownawczych dla gresów polerowanych, naturalnych i szkliwionych a dopiero potem siać herezje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie popracować nad tą lodówką w przejściu. Po pierwsze ogromna, po drugie stylistycznie z innej bajki niż cała reszta.

 

he,he

Stary wyjadacz jestes Misiu.

Ale co tam lodówka , grunt , ze kran przy zlewie moze stworzyć pooważne problemy z otwieraniem okna :p :p

 

PS A nie slyszeli wszyscy przerazeni wysokością kranu, ze sa od dawna baterie "łamane" albo "bagnetowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mówię z własnego doświadczenia, mam dwójkę dzieci...

Pierwsze dziecko zawsze się ślizgało na płytkach polerowanych w kuchni,

w innych pomieszczeniach miałam wykładzinę dywanową

i na niej szybciej nauczyła się chodzić, niż drugie dziecko

na panelach, na które wymieniłam wykładzinę; w kuchni wciąż te same

śliskie płytki i moje najmłodsze dziecko niestety ciężko się na tych śliskich powierzchniach poruszało.... i na kolankach i później na nóżkach.

Kilka razy moje dzieci się pośliznęły na tej ślizgawicy,

chociaż nie była mokra! A to zabójstwo powinno być w cudzysłowiu :)

chociaż jak dziecko pada do tyłu i wali głową z impetem w twarde płytki....

to czy ja wiem, czy nie pisać o zabójstwie :) A ciężko wciąż biegać za dzieckiem

i uważać, żeby mu się nic nie stało lub wciąż upominać....

Wolę zapobiegać, niż potem być wciąż rozdygotana :)

Jestem z natury opiekuńczą mamą, ale na szczęście nie nadopiekuńczą....

A niestety mam dużą wyobraźnię, stąd moja zapobiegliwość.

A po śliskim gresie chodzę często u siostry mojego męża, więc wiem, co to jest :) Nawet, gdy nie jest mokry... a nie biegam :) jak moje dzieci...

 

Pozdrawiam i nie neguję niczyjego wyboru.

Każdy ma, co chce i co mu się podoba :)

GGGosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiła się gorąca dyskusja :lol: tyle ,że za późno kafle kupione (ale nie żałuję).

Wczoraj widziałam je poukładane tak na "sucho" i jestem zadowolona.

Podobnie jak Gośka mam dużą wyobraźnie :lol: najpierw zobaczyłam ten piękny polerowany gres na mojej podłodze ale po 10 min zachwytu wizja "taniec z gwiazdami na gresie" ostudziła mój zapał :wink:

Bardzo ale to bardzo podoba mi się gres polerowany ale zdecydowanie nie w moim mieszkaniu.

Pozdrawiam Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze wróce do koloru szafek :)

jezelu zdecydowałaś sie na podłoge w szachownice to chyba najlepiej do tego bedzie wygladał dół szafek w wenge - zeby nie było za duzego zamieszania kolorystycznego /wenge/szachownica/cos tam innego/

co do góry szafek (oczywiscie to by jeszcze zalezało od koloru scian jaki jest w kuchni/pokoju) to biały lakier na wysoki polysk byłby jak najbardzie ok - i z niczym sie nie pogryzie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

ja jestem z tej grupy co by powywalała rury, daszki - te nad oknem tez

do tego dołozyłabym jeszcze obizenie szafek wiszacych naroznych do wysokosci pozostałych

/ oczywiście jezeli Tobie podobaja sie te rzeczy to nic nie wyrzucaj - nie rób u siebie w kuchni czegos co podoba sie wszystkim innym tylko nie tobie :) /

 

co do lodówki - bardzo dobrze, ze ja zabudujesz - srebrna nie pasuje wogóle - jeszcze jedno - czy lodówka nie zastawia ci wejscia do kuchni??

w która strone sie otwiera? - zeby nie było ze ktos wchodzac do kuchni dostanie drzwiami z lodówki w twarz :/

(z kolei otwierana w druga strone bedzie maksymalnie niewygodna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiła się gorąca dyskusja :lol: tyle ,że za późno kafle kupione (ale nie żałuję).

Wczoraj widziałam je poukładane tak na "sucho" i jestem zadowolona.

Podobnie jak Gośka mam dużą wyobraźnie :lol: najpierw zobaczyłam ten piękny polerowany gres na mojej podłodze ale po 10 min zachwytu wizja "taniec z gwiazdami na gresie" ostudziła mój zapał :wink:

Bardzo ale to bardzo podoba mi się gres polerowany ale zdecydowanie nie w moim mieszkaniu.

Pozdrawiam Monia

 

Mam nadzieję monia.mk, że będziesz zadowolona :)

Bo do momentu użytkowania nie będę pewna, czy

dobrze zrobiłam kupując matowy brązowy gres do przedpokoju

i kuchni :) Będzie wszystko widać....

Pożyjemy-zobaczymy :)

GGGosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sama bym zmniejszyła ilość górnych szafek ale dół to tylko szuflady i rogowa na zlew, reszta to pralka zmywarka i piec, więc jak same widzicie te górne są niezbędne. Jakoś mi się nie uśmiecha chować akcesori kuchenny po szafach.

Zresztą mebli typu szafeczki i komódki nie mam w planach. Postawię 2 może 3 szafy do zabudowy i tam mam nadzieję się pomieścić :wink:

Co do koloru to biorę pod uwagę całościowo fino lub dzięki Wam dół wenge a góra lakierowana jasna.

Pozdrawiam Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tym projekcie jest za dużo zamieszania i niepotrzebnych "pseudo" dekoracyjnych elementów. Wyobraź sobie, że jeszcze coś się będzie w tej kuchni działo na blatach, na półkach i powstanie niezłe zamieszanie, jeszcze firanka!. "Dizajn" też mocno przestarzały i nie obraź się, trochę "wsiowy" - nie bardzo się w firmie postarali, przecież to wcale nie projekt, tylko powiesili i postawili co mieli i cześć. Pozycja lodówki też bardzo nieprzemyślana. Może ją przenieść na drugą stronę i ukryć za jakąś ścianką, a front zabudować? Tego barku nie ma co żałować, lepiej zrobić rodzaj stołu, albo "półwyspu".

Przepraszam, że tak krytykuję, ale z tych mebelków "rustykalnych" mozna coś znacznie lepszego i oryginalniejszego ułożyc. Nie Ciebie krytykuję tylko firmę, a Ty jak się pytasz, to przecież też chyba masz wątpliwości. W tym stylu według mnie fajnie wyglądają takie zabudowy wiszące , które udają trochę kredens i mają jakieś przeszklenia ze szprosami, ponadto do tego dopasowany stylizowany okap jak piec, z elementami drewnianymi w kolorze mebli. I ograniczyć jak najbardziej detale, wywalić daszki, półeczki, szufladeczki itp. bo same fronty są już bardzo dekoracyjne - zostawić tylko jaiś jeden element - taki "smaczek".

Ładną kuchnię rustykalną mają właściciele domku "Słoneczko na śląsku" - tam jest też "wszelkiej materii pomieszanie", nawet góralszczyzna,której ogólnie nienawidzę, a wszystko gra i sama jestem zaskoczona, że mi się to podoba! Jest też bardzo dużo ciekawych projektów rustykalnych z podobnych frontów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wejście do kuchni obudować drewnianymi stemplami?

 

http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/4103_1792_1a.jpg

 

i na jednym z nich osadzić ten barek? Myślę że wyglądałby o wiele lepiej niż z rurą.

 

Ten sposób znalazłam na stronie pracowni stolarskiej Romana Roga z Kalwarii:

http://www.meble.pl/pl/26,60/60/strona2,0,0/meble1792.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozwiązania na zdjęciach z linku powyżej według mnie są fajne, takie bardziej "klimatyczne", podobają mi się też pólkoliste wnęki i okap. Za taką ścianką może być sprytnie ukryta lodówka. Ważne żeby unikać przeładowania - to co dobre na ekspozycji w domu może być "przedobrzone".

Barek z rurą jest natomiast z całkiem innej (i to nieładnej) bajki. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...