Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobroszka dobrze prawi. Braza jest cool.

 

Aktualnie pomaga mi w wymodzeniu funkcjonalnej kuchni. zapraszam do mego wątku gdzie braza bywa. Może tam uda Wam się zapytac Ją o cenne wskazówki ewentualnie namówić na wizualizację.

 

http://forum.muratordom.pl/post2700810.htm#2700810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iva_marti

w sprawie dylematu zlewowego - jeśli masz dobry dostęp do okna kuchennego od zewnątrz, spróbuj zrobić choć jedno skrzydło nieotwieralne (tzw. fix w skrzydle) i tak zaplanuj ciąg roboczy, żeby kran wypadł w świetle nieotwieranego skrzydła.

 

Zmywarka lepiej żeby była zaraz koło zlewu - mniej kombinowania z podejściem wody. Gniazdo elektryczne do zmywarki umieszcza się z reguły pod zlewozmywakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić zlew narożny? rozwiąże się problem okna, wtedy po prawej i lewej mogą być blaty i zmywarka z dowolnej wygodnej strony ?

Taki mi wpadł pomysł z rana bo ja mam ten sam dylemat ze zlewem po oknem i otwieraniem ale nie mam takiego fajnego rogu :)

ogladałem np:

http://www.allegro.pl/item425697012_zlewozmywak_zlew_kwarcowy_narozny_trans_0_zl.html

lub

http://www.allegro.pl/item421694423_zlew_narozny_deante_drum_line_zdu_321_okazja.html

 

ale jest dużo innych fajnych, każdy szanujący się producent zlewów je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha1, Moim skromnym zdaniem lodówka jest troszku za daleko od kuchni a ta z kolei jest za daleko od zlewu. Nabiegasz się, zachlapiesz pół podłogi cieknącymi nóżkami kurzymi i ogólnie będzie to niewygodne w użytkowaniu.

 

Ja, jak pewnie kilkoro forumowiczów mogło zauważyć, jestem fanką wysp i półwyspów, ponieważ wymyślono je zdecydowanie po to by ułatwiały życie miłującym gotowanie.

 

Kuchnię masz tak ogromną, że mała wyspa powinna się zmieścić, np 1.2mx1.2m. Uzyskasz w ten sposób delikatne odizolowanie strefy jadalnej od strefy gotowalnej;) W dodatku sporo miejsca na przygotowanie potraw.

 

Można też stworzyć półwysep, od którego będzie odchodził pod kątem 90 stopni blat, robiący za stół. Świetne rozwiązanie, wygodne podawanie potraw, nowoczesne i oszczędza miejsce.

 

Czy okap musi być tam gdzie jest na zdjęciu? Ni da sie poprowadzić wentylacji gdzie indziej? bo jak się da to jest kilka fajnych rozwiązań do zastosowania u was:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha1, Moim skromnym zdaniem lodówka jest troszku za daleko od kuchni a ta z kolei jest za daleko od zlewu. Nabiegasz się, zachlapiesz pół podłogi cieknącymi nóżkami kurzymi i ogólnie będzie to niewygodne w użytkowaniu.

Dagne, w rozwiązaniu które proponujesz odległości między lodówką, kuchenką i zlewem nadal są duże (od lodówki do kuchenki 3,20 m).

Można też stworzyć półwysep, od którego będzie odchodził pod kątem 90 stopni blat, robiący za stół. Świetne rozwiązanie, wygodne podawanie potraw, nowoczesne i oszczędza miejsce.

Jestem również zwolenniczką półwyspów, ale nie wiem jak go u siebie zastosować. Blat, który twoim zdaniem mógłby robić za stół będzie chyba troszkę za mały w momencie gdy na obiad zjedzie się cała rodzinka. A w salonie stołu niestety nie mam :-?

Czy okap musi być tam gdzie jest na zdjęciu? Ni da sie poprowadzić wentylacji gdzie indziej? bo jak się da to jest kilka fajnych rozwiązań do zastosowania u was:)

Komin wentylacyjny jest w tej chwili na pograniczu spiżarki i kuchni, z poprowadzeniem kanału wentylacyjnego parę metrów w bok nie będzie chyba problemu :roll:

a co do wysokiej zabudowy którą proponujesz, to nie bardzo mi się ona podoba. Z tego tez powodu chcę wydzielić spiżarkę, żebym miała duzo miejsca na przechowywanie dużych garów i suchej karmy 8)

 

Dziękuję za zainteresowanie i czekam na kolejne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowa tu jestem :oops: i dopiero zaczynam myslec o wlasnej kuchni, ale sprobuje:

 

 

Kacha1, Moim skromnym zdaniem lodówka jest troszku za daleko od kuchni a ta z kolei jest za daleko od zlewu. Nabiegasz się, zachlapiesz pół podłogi cieknącymi nóżkami kurzymi i ogólnie będzie to niewygodne w użytkowaniu.

Dagne, w rozwiązaniu które proponujesz odległości między lodówką, kuchenką i zlewem nadal są duże (od lodówki do kuchenki 3,20 m).

 

No tak, ale sa duzo mniejsze niz w oryginalnym projekcie. Poza tym zeby z zakupami dostac sie do lodowki musiz przebiec cala kuchnie, i potem jak napisala Dagna, jak cos z tej lodowki wyjmiesz - z powrotem. Lodowke moze dobrze byloby umiescic gdzies blisko wejscia

 

Można też stworzyć półwysep, od którego będzie odchodził pod kątem 90 stopni blat, robiący za stół. Świetne rozwiązanie, wygodne podawanie potraw, nowoczesne i oszczędza miejsce.

Jestem również zwolenniczką półwyspów, ale nie wiem jak go u siebie zastosować. Blat, który twoim zdaniem mógłby robić za stół będzie chyba troszkę za mały w momencie gdy na obiad zjedzie się cała rodzinka. A w salonie stołu niestety nie mam :-?

To nie musi byc blat, raczej stol, moze sie myle? Ale jesli to jedyny stol w domu, to czy nie dobrze byloby oddzielic go troche od czesci kuchennej? Poza tym na oko odleglosc miedzy blatem a zabudowa od str. poludniowej jest jak mi sie wydaje ok. 1.5 m - mozna zmniejszyc (?) i dac wiekszy stol.

 

a co do wysokiej zabudowy którą proponujesz, to nie bardzo mi się ona podoba. Z tego tez powodu chcę wydzielić spiżarkę, żebym miała duzo miejsca na przechowywanie dużych garów i suchej karmy 8)

 

Dziękuję za zainteresowanie i czekam na kolejne wskazówki :)

 

Rozumiem niechec do duzej ilosci wysokiej zabudowy, ale nie wydaje Ci sie ze ona bedzie schowana w niszy stoworzonej przez spizarke?

A nawet jak nie chcesz tych dodatkowych szafek, mysle ze to niezle miejsce na lodowke.

Chyba juz przestane sie madrzyc :) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przeaszam, że tak późno się odzywam :oops: Niestety, nie widzę rzutu kuchni, ale to jest chyba ten sam projekt, jaki ma Pani Izabela Wawrzeń :roll:

Kacha, podeślij mi proszę rzut z dokładnymi wymiarami, to będę myślała. Skończę tylko inny zamysł i zacznę robić dla Ciebie i Pani Izy, jeśli to faktycznie podobne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazo, projekt który mi tutaj zaserwowałaś jest ... :o :o :o

Jak pewnie wszyscy, nie zawiodłam się na Twoim talencie :p

Skoro tak łatwo Ci poszło z tym projektem (tak myślę), to mam jeszcze maciupeńką prośbę. 8) Chodzi o drobne poprawki

A więc: nie jestem za umieszczaniem na wyspie kuchenki ani zlewu. Wygląda to bardzo fajnie, ale boję się o takie rozwiązanie ze względów praktycznych. Mały barek przy wyspie jest chyba niepotrzebny, zaś stół przystawiłabym czołem prostopadle do wyspy, tak by zyskać w kuchni więcej przestrzeni.

Proszę o propozycję gdzie umieścić kuchenkę i zlew, bo w tym teraz największy klops :roll: Jeśli może to w czymś pomóc, to piekarnik nie musi być w słupku.

Pozdrawiam i czekam na propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...