Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BARDZO PROSZĘ o pomoc- w sprawie montażu płyt na poddaszu


zgudi

Recommended Posts

witam

zastosowałem sie do zaleceń forumowiczów odnośnie montażu ocieplenia poddasza :-?

ociepliłem dach w nast. sposób

wełna isover 15 pomiedzy krokwiami --stelaż do rogipsów co 40 cm.

--wełna 5 cm-- folia paroizolacyjna

i tu zaczynaja sie schody..dla mnie i dla fachowców

chodzi mi o łaczenie pionowe płyt

oni mówią ,że zawsze jak montowali regipsy to nie było pomiedzy stelazami dodatkowej warstwy ocieplenia...

i tam montowali prostopadle do poziomych stelaży kawałki stelazy pionowych w celu wzmocnienia łaczenia płyt

u mnie to jest niemozliwe z powodu tej dodatkowej warstwy ocieplenia

jak wyglada u was łaczenie szczelin pionowych?

czy wystarczy fazka i taśma bądz fizelina?

 

i jeszcze jedno czy ma znaczeniae czy płyty montuje sie pionowo czy poziomo? na stelażach (nie wiem czy dobrze to wszystko zobrazowałem ale czas mam do jutra)

 

pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wełne położyłeś bardzo dobrze (mam nadzieję że do profili też dałeś)

Na suficie płyt nie kładzie się pionowo :)

Łączenia płyt są fabryczne lub na styk jeżeli płyta jest za krótka.

Płyty na suficie zawsze przykręca się łączeniem fabrycznym prostopadle do profila a łączenia na styk muszą wychodzić na profilu ( płyte musisz przyciąć) te łączeni później fazujesz nożykiem i na nich daj fizelinę. Najpierw gips-fizelina-gips.

Na łączeniach fabrycznych możesz dać siatkę bo łatwiej się robi.

Pamiętaj tylko żeby nie oszczędzać na gipsie. Ja polecam Uniflota Knaufa.

Tak że nie musisz tam nic podkładać bo jak ma popękać to i tak popęka a wszystko zależy od tego czy masz dobrze usztywniony dach.

 

Rok temu robiłem płyty na dachu, który nie miał pozacinanych krokwi a właściciel mówił że dach bardzo szczela. Moim zdaniem krokwie zjechały mu już 05 cm ale co będzie później to nie wiem. Sufit mu zrobiłem ale gwarancji nie dałem, Narazie mówił że jeszcze nic mu nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sufit daje się roztaw 40 cm a 60 cm dajemy na ścianę.

Na ścianę można dać gęściej ale pamiętajmy że musi być dzielone przez szerokość płyty czyli 50 cm to nie za bardzo bo jak połączymy płytę, kóra ma 120 cm.

Na sufit też można dać gęściej tylko spróbuj później między profile włożyć wkrętarkę aby wkręcić "teksy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się zastanawiać jeden 40 cm drugi 60 cm itd. odpowiedź prosta wg zaleceń producenta, czyli w rigipsie akurat stelaż prostopadle do płyt co 50 cm równolegle do płyt co 40 cm, bo łączenie na stelażu. A tak wogóle przeciez są adresy producentów systemów Rigips, Norgips, Knauf gdzie są zamieszczone dokładne instrukcje montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poradzicie mi jak zrobić ocieplenie poddasza;

w tym roku wełna 15cm pomiędzy krokwiami na sznurkach i folia parosczelna a w przyszłym dodatkowo 5cm prostopadle do krokiew i stelaż metalowy?

A może poczekać z ta folią na koniec? Jakie wieszaki będą tu najlepsze? Jakieś boczne mocowane do krokwi przed wełną czy może"U" mocowane do czoła krokwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poradzicie mi jak zrobić ocieplenie poddasza;

w tym roku wełna 15cm pomiędzy krokwiami na sznurkach i folia parosczelna a w przyszłym dodatkowo 5cm prostopadle do krokiew i stelaż metalowy?

A może poczekać z ta folią na koniec? Jakie wieszaki będą tu najlepsze? Jakieś boczne mocowane do krokwi przed wełną czy może"U" mocowane do czoła krokwi?

 

jesli sam zamierzasz robic - polecam wieszaki montowane z boku (taki drut)- montaz profili do wieszakow U to koszmar :x a tak sciskasz zacisk i przesuwasz gora - dol, bez skrecania, mordowania sie z niby samonawiercajacymi srubkami itp

Tylko cena :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poradzicie mi jak zrobić ocieplenie poddasza;

w tym roku wełna 15cm pomiędzy krokwiami na sznurkach i folia parosczelna a w przyszłym dodatkowo 5cm prostopadle do krokiew i stelaż metalowy?

A może poczekać z ta folią na koniec? Jakie wieszaki będą tu najlepsze? Jakieś boczne mocowane do krokwi przed wełną czy może"U" mocowane do czoła krokwi?

Ja mam wieszaki rigipsu do konstrukcji drewnianej mocowane z boku do krokwi, łatwo sie zakłada i zdejmuje profile co jest szczególnie przydatne przy zakładania drugiej warstwy wełny. po prostu nadziewasz na wieszaki wełnę i bardzo łatwo przez wciśnięcie zakładasz profile zobacz tutaj http://www.rigips.pl/poland/prokalk/index.php

A co do folii to mocowana na taśmie klejacej dwustronnej spadnie ci do przyszłego roku. Przynajmniej u mnie nie chciała się za długo trzymać na profilach, trzeba było szybko przykręcać płyty. Folie miałem Rockwool i Isofer, tą druga polecam jest przezroczysta-widać profile i lepiej się trzyma po przyklejeniu taśmą dwustronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...