Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przyglądam się pomysłom Twoim i forumowiczów. Niektóre całkiem fajne, ale kilka.... Może teraz ja podsunę Ci moje rozwiązanie, a nóz Ci się spodoba ;)

 

http://images43.fotosik.pl/413/e56e4f0d208263a9.png

 

Wziełam pod uwagę Twój styl życia. Skoro pisałeś, że prawie nie gotujesz w domu, wydzieliłąbym mały aneks kuchenny, który możnaby ewentualnie zasuwać drzwiami (nie zaznaczyłam ich w projekcie). Od komina wentylacyjnego poprowadziłabym do tego aneksu jakieś rury, co by jakiś ciąg powietrza był ;). Nie wiem jaki rodzaj kuchenki będziesz miał. Jeśli płyta indukcyjna/ceramiczna, to z usytuowaniem kuchenki nie będzie większych problemów. Tak planując kuchnię powiększa się sypialnia (możesz wstawić podwójne łóżko ;) ) i znika to okno łączące oba pomieszczenia.

W salonie ustawiłabym inaczej meble. Aż się prosi kanapa pod okno i telewizor na przeciwległej ścianie. Słońce nie problem. Dobre żaluzje i po kłopocie. Ale piszesz, że nie chcesz zastawiać okna i nie widzisz też kanapy na środku pokoju....

Może ktoś widziałby lepsze ustawienie mebli do tego układu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bardzo fajny ten pomysł rere, nawet bez przesuwanych drzwi, choć ja bym wówczas kuchenkę dosunęła do boku, żeby zystkać pełnostanowiskowy blat (60 cm) . owszem, taki jak na projekcie jest dużo bardziej wygodny, ale wobec twojego niegotowania - nie powinno ci to aż tak doskierwać, zaś krojenie sera czy szynki będzie wygodniejsze.

poza tym w łazience masz szansę na wygodną umywalkę i bezproblemowe wchodzenie pod prysznic (o dostępie do pralki nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

 

joliska: umywalka ma 40 cm szerokości i 22 cm głębokości, stoi na szafce. Ma służyć do mycia rąk i zębów - nic poza tym więc w zupełności wystarczy:

 

http://termplus.pl/images/y-white.jpg

 

joliska: prysznic bez kabiny i brodzika raczej nie wchodzi w grę, nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że w przypadku takiego prysznica cała łazienka stanie się kabiną i wszystko będzie pływać, zwłaszcza przy tak małej łazience. Poza tym musiałbym stać na zimnych kaflach, no i ogólnie zimno - jak się zamknie kabinę to w środku zawsze cieplej. :)

 

rere79: dzięki za pomysł i projekt. Nawet niezły, byłbym w stanie zgodzić się nawet w tym przypadku na otwartą kuchnię. Ale... Nie podoba mi się trochę rozwiązanie z wentylacją w kuchni no i ta część w sypialni za ścianą z lodówką. Kuchenka to płyta ceramiczna, w mieszkaniu nie ma gazu więc położenie kuchenki dowolne. Z tą kanapą w dużym pokoju to jest tak, że nie chcę jej stawiać pod oknem dlatego, że nie będę miał wtedy możliwości otwarcia okien "balkonowych" tylko będę mógł je uchylić. Balkonu nie ma, ale będzie coś w rodzaju stopnia szerokości jednej kafli i barierka. A kanapą zastawiłbym większą część okna i pozostałoby tylko uchylanie. A co do słońca to mieszkanie od strony południowej (lekko południowo-zachodniej) więc od rana do zachodu słońce w mieszkaniu.

 

duś: pralka ma 60 cm szerokości i 30 cm głębokości i jest otwierana od przodu, pomiędzy pralką a kabiną pozostaje 45 cm przerwy, pomiędzy pralką a umywalką przejście szerokości 110 cm. Pralka i wc w niczym nie przeszkadza, aby swobodnie wejść pod prysznic. Gdyby ich tam nie było wchodziłoby się tak samo. Z dostępem do pralki według mnie też nie ma problemu. Także chyba nie jest tak strasznie. :)

 

 

Także na chwilę obecną pozostaję chyba przy tej wersji:

 

http://img222.imageshack.us/img222/6742/nowyprojekt.png

 

 

No i mam jeszcze pytanie: czy można gdzieś kupić białe kafle do łazienki? Po prostu białe, bez żadnych dodatków i domieszek kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przecież to Ty będziesz tam mieszkał. :) Nam się nie musi podobać. :)

 

Dzięki za info o pralce.

 

Mała uwaga - jeśli chcesz mieć umywalkę tam gdzie jest na projekcie, to przesuń troszkę drzwi wejściowe do łazienki - żeby nie wchodzić prosto na zlew. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga - jeśli chcesz mieć umywalkę tam gdzie jest na projekcie, to przesuń troszkę drzwi wejściowe do łazienki - żeby nie wchodzić prosto na zlew. :)

 

Dzięki za uwagę, zmienione. :)

 

Hej, przecież to Ty będziesz tam mieszkał. :) Nam się nie musi podobać. :)

 

Po prostu nie jestem zdecydowany co do zagospodarowania dużego pokoju. Położenie wszystkich ścian mi odpowiada, kuchnia, łazienka, sypialnia też może być, jedyne co to nie mam pomysłu na duży pokój. Tzn. pomysłów trochę jest, Wy dużo zaproponowaliście, ale żaden z nich nie jest tym, który by mi się ostatecznie podobał. Kombinuję dalej, może coś wymyślę.

 

PS. Ta moja ostatnia propozycja chyba odpada. Jak pomyślałem sobie jaką drogę będę musiał pokonać w przypadku gdy będę spał i zachce mi się do wc to mi się odechciało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tej małej kuchni lepiej będą pasować fronty szafek w kolorze białym z płyty laminowanej czy w kolorze sosna patynowana z naturalnego drewna?

 

http://www.ikea.com/PIAimages/76411_PE195951_S4.jpg http://www.ikea.com/PIAimages/41494_PE135933_S4.jpg

 

Mieszkanie będzie w kolorach bieli, szarości, z kroplą koloru w postaci limonki. :) Meble w pokoju naturalne sosnowe, podłoga jasna np. klon. No i zainspirowałem się jednym zdjęciem z innego wątku, które wrzuciła rere79 i chcę mieć dokładnie takie wiszące łóżko w tej małej sypialni:

 

http://www.ohdeedoh.com/uimages/ohdeedoh/110510-bedroom.jpg

 

No i jeszcze jest nowy pomysł na to okno doświetlające kuchnię (na które się uparłem ;)). Można je zamontować też nad drzwiami wejściowymi do kuchni. Mieszkanie będzie miało jakieś 2,57 m, otwór na drzwi 2 m, okno wysokie na 60 cm więc nad oknem pozbędę się trochę tynku, aby je zamontować. I nie będzie w sypialni tego efektu ściany z oknem. Czy to lepsze rozwiązanie czy okno ma pozostać w pierwotnej wersji na ścianie pod sufitem pomiędzy sypialnią a kuchnią?

 

Szukam jeszcze jakiegoś taniego rozwiązania na przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi. Czy dobrym pomysłem byłoby pomalowanie ściany w tym miejscu i na to przymocowanie pleksi? Czy może macie jakiś inny (ale w miarę tani) pomysł?

Edytowane przez kawaler(ka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzę że jednak drzemie w Tobie coś z chłopca:) Fajne te wiszące łoże:) Tylko żeby się funkcjonalnie opłacało go zamontować pod spodem musisz dać biurko albo półki.

Pomysł z szarościami i dominującym żółtym akcentem - jak najbardziej tak.

Odnośnie okna - to musisz je mieć?może po prostu szklane drzwi do kuchni - z mlecznego szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też białe meble kuchenne się podobają, ale tylko i wyłącznie w wersji matowej. Fronty z połyskiem czy lakierowane w ogóle nie wchodzą w grę, nie podobają mi się, a poza tym są niepraktyczne, bo wszystko na nich widać. Więc jeśli zdecyduję się na białe to tylko matowe. Ale to będzie płyta, a te sosnowe, które pokazałem to naturalne drewno, a drewno to zawsze co innego niż płyta... Więc mam dylemat.

 

A co do okna to widzę, że ono chyba bardzo kontrowersyjne. ;) To Was zaskoczę, zmiana koncepcji, okna nie będzie w ogóle. :D Zasugerowałem się projektem rere79 i na podstawie tamtego zrobiłem coś takiego:

 

http://img826.imageshack.us/img826/1435/projektw.png

 

Zastanawiam się tylko czy na całej długości aneksu kuchennego zrobić przesuwane drzwi czy pozostawić go otwartym na pokój dzienny.

 

PS. AJa?! - limonka to nie żółty! Tak wygląda limonka i w takim kolorze będą akcenty w mieszkaniu:

 

http://kocikzielony.files.wordpress.com/2009/01/limonka.jpg

Edytowane przez kawaler(ka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białych lakierowanych frontach nie widać niczego :D

 

Niemożliwe! :D

 

Ale do rzeczy - nie myślałeś, żeby kuchnię i sypialnię zamykać jednymi "drzwiami"?

 

Ale w jaki sposób? Bo za bardzo nie rozumiem...

 

Czy jesteś pewien, że wodę można podpiąć w tym miejscu?

 

Myślę, że tak... Ale jeszcze się dowiem, żeby mieć 100% pewność. Z planów, które posiadam wynika, że raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska ma rację co do frontów. U moich rodziców takie są i u nas też będą (nie wiem jeszcze czy połysk, czy pół-mat), ale sprawdzają się świetnie.

 

Co do kolejnej wizualki ścian - na początku nie chciałeś aneksu, a teraz coraz bardziej się do takiej opcji przekonujesz... Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejnej wizualki ścian - na początku nie chciałeś aneksu, a teraz coraz bardziej się do takiej opcji przekonujesz... Czy się mylę?

 

No tak, tak... :) Jakoś przeżyję ten aneks. ;) A to tylko dlatego, że takie ustawienie akurat mi się spodobało no i sypialnia sporo miejsca na tym zyskała.

 

Ale do spania w pokoju dziennym na pewno się nie przekonam więc wydzielona sypialnia musi pozostać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...