Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bezpieczniej będzie zamienić kuchenkę i zlew miejscami. nie strącisz gara wyciągając coś z lodówki to 1, a 2 - jak będziesz wyciągał np. mięcho - ląduje od razu w zlewie do rozmrożenia, a nie naśnieży ci po całym aneksie (z mrożonkami generalnie nie ma problemu, ale czasem coś ci się rozleje w lodówce etc...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bezpieczniej będzie zamienić kuchenkę i zlew miejscami. nie strącisz gara wyciągając coś z lodówki to 1, a 2 - jak będziesz wyciągał np. mięcho - ląduje od razu w zlewie do rozmrożenia, a nie naśnieży ci po całym aneksie (z mrożonkami generalnie nie ma problemu, ale czasem coś ci się rozleje w lodówce etc...)

 

duś nie wiem, czy z kolei kuchenka w rogu do dobry pomysł - kawaler(ka) będziesz miał ograniczony dostęp z jednej strony ścianką... I jakoś nie przemawia do mnie tak lodówka w kącie, taka samotna... schowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś nie wiem, czy z kolei kuchenka w rogu do dobry pomysł - kawaler(ka) będziesz miał ograniczony dostęp z jednej strony ścianką... I jakoś nie przemawia do mnie tak lodówka w kącie, taka samotna... schowana...

 

No to z powrotem zamienione. Rzeczywiście, ścianka będzie utrudniała dostęp do kuchenki. Lepiej żeby stała tam gdzie stoi. A przy zlewozmywaku ścianka aż tak bardzo nie będzie przeszkadzała.

 

Z lodówką nic innego nie wykombinuję. Wnęka musi pozostać, bo jest tam komin wentylacyjny, a w aneksie wolałbym mieć wentylację. Będzie oczywiście okap nad kuchenką, ale wentylacja też się przyda. We wnęce poza lodówką nic innego chyba nie wstawię. Z kuchenką do wnęki zły pomysł, ze zlewozmywakiem chyba też. Czy może zlewozmywak tam wstawić, a lodówkę na miejsce zlewozmywaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że zostałam wspomniana ;)

 

Kawaler(ka) widzę, że zaczynasz się skłaniać ku mojej wersji :). Ja jednak dałabym zabudowę , w aneksie kuchennym, w jednej linii. Tak jak wcześniej wsponiałam, wentylację poprowadzić przez sypialnię rurami, a części wystające obudować płytą k-g. We wnęce możesz zrobić szafkę wbudowaną, bo słowa szafa to za dużo powiedziane ;)

Koniecznie dowiedz się o możliwości odprowadzenia wody z tak ustawionego zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dałabym zabudowę , w aneksie kuchennym, w jednej linii.

 

Właśnie zacząłem zmieniać projekt tak jak zaproponowałaś, ale jest jeden problem... Wymyśliłem sobie teraz lodówkę wysoką, a nie podblatową. Dopóki stała we wnęce to w niczym nie przeszkadzała. Teraz, w linii prostej, będzie przeszkadzała z prawej strony jak będę coś gotował na płycie. W jakiej kolejności w takim razie ustawić sprzęty w aneksie w linii prostej? Dotychczas było od lewej: zlewozmywak - blat - płyta - lodówka.

Więc może płyta - blat - zlewozmywak - lodówka?

 

Aktualnie wygląda to tak:

http://img405.imageshack.us/img405/2343/projektpoprawiony.png

Edytowane przez kawaler(ka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno zlew jak i kuchenka przy takim układzie nie są najwygodniejsze, bo niestety - którymś łokciem będziesz zawadzać, ale wydaje mi się, że o jedye sensowne rozwiązanie, bo masz jednak odrobinę blatu, która jest potrzebna choćby po to aby ukroić kromkę chleba.

w moim studenckim mieszaniu aneks kuchenny był bardzo podobny - wprawdzie zlew to była komora z ociekaczem , ale komora była od ściany (dalej 1 stanowisko, dalej kuchenka i kolejna ściana). jak zmywałam po obiedzie dla 16 osób było ciasno, ale się udało (na raty hehe). jeśli chodzi o codzienne zmywanie kilku kubków czy garnków - rozwiązanie do zaakceptowania. (w drugim końcu wnęki, pod drugą ścianą mieliśmy kuchenkę 4 palnikową i j.w. udało się tam przygotować ugotować obiad dla 16 osób :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie natury prawnej.

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

 

Dział II Rozdział 7

Szczególne wymagania dotyczące mieszkań w budynkach wielorodzinnych

 

3. W budynku mieszkalnym wielorodzinnym w łazienkach powinno być możliwe zainstalowanie wanny lub kabiny natryskowej, umywalki, miski ustępowej (jeżeli nie ma ustępu wydzielonego), automatycznej pralki domowej, a także usytuowanie pojemnika na brudną bieliznę. Sposób zagospodarowania i rozmieszczenia urządzeń sanitarnych powinien zapewniać do nich dogodny dostęp.

 

1. W budynku wielorodzinnym szerokość w świetle ścian pomieszczeń powinna wynosić co najmniej:

 

1) pokoju sypialnego przewidzianego dla jednej osoby - 2,2 m,

2) pokoju sypialnego przewidzianego dla dwóch osób - 2,7 m,

3) kuchni w mieszkaniu jednopokojowym - 1,8 m,

4) kuchni w mieszkaniu wielopokojowym - 2,4 m.

 

2. W mieszkaniu co najmniej jeden pokój powinien mieć powierzchnię nie mniejszą niż 16 m2.

 

Co Wy na to i jak to się ma do mojego mieszkania? Czy deweloperzy dokładnie stosują się tych zasad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podkreślenia moje.

 

Problem w tym, że ja te wszystkie zmiany zlecam deweloperowi i będę odbierał mieszkanie w takim stanie jak na moim projekcie. Jeszcze aneksu do umowy dot. zmian w mieszkaniu nie podpisywałem, ale widzieli już mój projekt i wstępnie nie mieli zastrzeżeń. Mam nadzieję, że nie zaczną analizować tego dogłębnie i nie stwierdzą, że nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak to przeczytałem to się przeraziłem, że całe 7 stron wątku i wszystkie moje i Wasze przemyślenia pójdą do kosza, bo nie spełniają tych norm z rozporządzenia. Ale jeśli tak twierdzisz to jestem spokojny.

 

Całe szczęście, że jeszcze zostało duuużo czasu do odbioru mieszkania i "jeżdżę" ze ścianami tylko na kartce, a nie w rzeczywistości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...