Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Można rozważyć opcję, aby otwór wejściowy do kuchni z lewej strony, był zamykany drzwiami przesuwnymi, a od strony tarasu ściankę działową dociągnąć do ściany nośnej. Przy takim układzie kąt w kuchni można zabudować np. szafkami wysokimi, a centralną cześć tej półokrągłej ściany (tam gdzie narysowałem 2 wolne szafki) pozostawić pustą.

 

Może się jednak zdarzyć tak, że ścianka przy lodówce będzie wydłużona min. do szerokości drzwi przesuwnych ( aby skrzydło nachodziło w całości na ściankę ). Tym samym pewnie zajdzie konieczność ustawienia chłodziarki pod nieco innym kątem, aby fizycznie można było ją otwierać na pełną szerokość. W konsekwencji linia zabudowy mebli ulegnie zmianie.

 

( Pomijam tutaj na razie ewentualną możliwość wbudowania w ściankę działową między kuchnią a salonem - kasety kryjącej drzwi przesuwne. Przy wstawianiu ścianki między kuchnią a salonem sugerowałbym Państwu rozpracowanie układu mebli i wyposażenia do końcowej wersji: oszacowanie wymiarów kanap, ustawienie telewizora ( czy ma być stojacy czy wiszący) itp. Późniejsze pole manewru mocno się zawęża )

Edytowane przez fjuxxxu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale rozumiem i w ogóle - uważam, że oba projekty są bardzo fajne. bardziej podoba mi się to mniejsze, choć oczywiście strony świata kuszą przy tym 2 ;)

zgłosiłam tylko wątpliwości, które były kluczowe przy wybieraniu mieszkania jakiś czas temu. charakter naszej pracy wymaga dużej dyscypliny, zaś jej rytm - wymusza konieczność odseparowania tej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałabym się Was doradzić w sprawie mojego nowego mieszkania - chcę poprzestawiać w nim parę ścianek ale nie wiem, czy te moje pomysły mają ręce i nogi ;) Zawsze marzyła mi się garderoba i probuję ją stworzyć - nie jestem tylko pewna, czy to będzie funkcjonalne i czy ma w ogóle sens w takim układzie - będę wdzięczna za wszelkie rady i pomysły ..

Na czerwono zaznaczyłam nowe sciany, na czarno nowe miejsca drzwi :)

Z góry dzieki!!!:)

przer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziecko i goście będą ci się kręcili po sypialni?

EDIT - zauważyłam, że macie osobne wc, ale i tak nie wyobrażam sobie przechodniej sypialni.

 

obejrzyj jeszcze raz kuchnię - czy wstawisz wszystkie planowane urządzenia?

 

Robienie garderoby na siłę nie ma sensu.

 

 

Może zrezygnować z osobnego wc i tam urządzić garderobę?

http://img24.imageshack.us/img24/5185/przerbkay.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziecko i goście będą ci się kręcili po sypialni?

obejrzyj jeszcze raz kuchnię - czy wstawisz wszystkie planowane urządzenia?

Robienie garderoby na siłę nie ma sensu.

 

tak, juz zrobilam projekt kuchni - w wersji mini ale wszystko sie zmiescilo .

no niezupelnie - jest druga łazienka - to male pomieszczenie przy wejsciu ..

no wlasnie z tym mam dylemat, czy bedzie to na sile, czy sie sprawdzi - stad ten post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziecko i goście będą ci się kręcili po sypialni?

EDIT - zauważyłam, że macie osobne wc, ale i tak nie wyobrażam sobie przechodniej sypialni.

obejrzyj jeszcze raz kuchnię - czy wstawisz wszystkie planowane urządzenia?

Robienie garderoby na siłę nie ma sensu.

 

Może zrezygnować z osobnego wc i tam urządzić garderobę?

 

Elfir : dziękuję bardzo za projekt :) bardzo interesująca propozycja ... musze przyznać, że zdecydowanie wyszłaś poza schemat, który mam w głowie ...

Prześpię się z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ma być wyposażenie poszczególnych łazienek ? gdzie wanna, pralka itp ?

 

W tej przy drzwiach wejsciowych: wc, malutka umywalka, a dzieki przesunieciu scian i mala kabina prysznicowa,

a w tej większej pralka, wc, umywalka i wanna (prostokatna pod oknem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO zrezygnowałabym z garderoby, a w małym wc zorganizowała pralnię z miejscem na przechowywanie brudów. Wówczas łazienka może służyć wyłącznie relaksowi.

 

Może zamiast wanny zrobić natrysk z głębokim brodzikiem? Dziecku posłuży za wannę, a zajmie mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej przy drzwiach wejsciowych: wc, malutka umywalka, a dzieki przesunieciu scian i mala kabina prysznicowa,

a w tej większej pralka, wc, umywalka i wanna (prostokatna pod oknem).

 

Moim zdaniem w takim układzie duża łazienka, z wanną i pralką powinna być dostępna raczej bezpośrednio z korytarza niż przez sypialnię.

W związku z czym należałoby rozważyć gruntowne przerobienie ścianek, aby spróbować znaleźć rozwiązanie.

Może coś z propozycji Elfir-y (a?) - przy czym spróbowałbym szafę w holu przenieśc na ścianę tej łazienki z oknem,

a ciemną łazienkę ścieśnić i ewentualnie wydłużyć w stronę drzwi wejściowych. I wtedy kombinowałbym z garderobą przechodnią:

z sypialni przez garderobę do łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady Elfir zrezygnowac z wanny, mąż jest jej fanem i nie da sie do tego przekonać ..

 

Elfir - dzieki .. muszę powiedzieć, że otworzyłaś nam oczy na inne możliwości rozwiazania ukladu tego mieszkania,

ja juz tyle razy przygladalam sie temu planowi, ze chyba nie jestem juz na niego wystarczajaco otwarta ..(a wlasnie, zalaczam bez przerobek - moze komus cos jeszcze wpadnie do glowy ;))

fjuxxxu - przechodnia garderoba odpada - nie widze tego .. choc wiem, ze niektorzy takie rozwiazanie sobie chwala :) ja tez juz chyba coraz mniej 'widze' zamykanie, tej wiekszej lazienki ...

sprobujemy na bazie Waszych rad i naszych spostrzezen zrobic jakis nowy projekcik - jak tylko sie pojawi to go tu wrzuce liczac na Wasze spostrzezenia:)

plan..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...