Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie da rady Elfir zrezygnowac z wanny, mąż jest jej fanem i nie da sie do tego przekonać ..

 

Można zastosować bardzo niska wannę i do tego kabina nawannowa.

Dwa w jednym. ;)

Sam tak mam i chwale sobie.

 

I mała uwaga.

Pamiętaj ,że dziecko / dzieci ;)/ szybko rosną.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmm 7 stron dyskusji... sorry może zadam głupie pytanie ale dlaczego ty się upierasz aby sypialnia była po prawej stronie? czy nie prosciej wydzielić ja tylko częściowo ścianką po lewej stronie pokoju? Nie mam teraz czasu na bardziej szczegolowy projekt ale patrzac po wymiarach to w tak powstalej przestrzeni zmiesci sie normalne lozko i stolik do pracy. A z drugiej strony masz ciagle sporo miejsca. Lozko zasloniete, balaganu nie widac jak ktos przyjdzie.

standardwymiary_&#49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Bardzo proszę o pomoc, pomysł w aranżacji mojej kawalerki (plan z wymiarami w załączniku).

 

Kilka słów o samym pomieszczeniu:

- w pomieszczeniu znajdują się 2 okna do samej podłogi

- strona południowa

- taras

 

Co chciałbym uzyskać w szczególności:

- przemyślany układ zagospodarowania przestrzeni z podziałem na strefy

- miejsc do pracy przy komputerze

- miejsce do siedzenia/spania i oglądania TV

 

Co lubię i co mi się podoba:

- przytulne miejsca

- ładne, może być ciasne, ale perfekcyjnie zorganizowane miejsce do pracy przy komputerze

- niektóre aranżacje IKEA (są tak dobrze przemyślane i przytulne)

 

Wiem, że urządzanie kawalerki nie jest rzeczą łatwą, dlatego proszę Was o pomoc. :)

Z doborem mebli już sobie poradzę, ale głównie zależy mi na przemyślanym koncepcyjnym układzie poszczególnych elementów, bo jest to rzecz kluczowa w tak małym pomieszczeniu.

 

Na forum widziałem, że doskonale pomagaliście i podsuwaliście świetne pomysły, dlatego proszę Was o konkretną pomoc!!!

 

z góry dziękuję

kawalerka..jpg

Edytowane przez rokoko7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie jest to mała kawalerka i ja bym chyba dążyła do podziału jej na dwie strefy - dzienną (jedzenie i praca) i nocną (łóżko), dzienną oczywiście zrobiłabym od strony okien, a nocną po prawej na przeciwko łazienki, można oddzielić część śianką, a część zasłonić nawet ładnym dużym parawanem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyślałam o części do spania naprzeciwko kuchni, ale to jest zaraz przy drzwiach wejściowych z klatki... Zostaje szerokość 1,8, po postawieniu jakiejś ścianki będzie wąsko. Fajnie by tam było zrobić kącik do pracy ale własnie - daleko od okien...

Sama nie pomogę bo nie mam pomysłu na to ale będę pilnie śledzic temat.

 

Najlepiej byłoby w ten kat przenieść kuchnię, nie wiadomo tylko jak z pionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kawalerka jest standardowej wysokości.

Myślałem na zawieszeniu łóżka na wysokości 1,5 m - 1,7 m.

Dzięki temu zyskam przytulne i doświetlone miejsce do pracy pod spodem, ale zdaję sobie sprawę że będzie trzeba uważać na głowę :)

 

Myślałem również nad zrobieniem takiego kąta na ścianie przy drzwiach wejściowych, ale tam byłoby za ciemno.

Za to miałbym ładny "duży dzienny pokój" przy oknach.

 

Ma może ktoś inne pomysły odnośnie aranżacji mojej kawalerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy: jak duży aneks kuchenny potrzebujesz? Może na miejsce do pracy wykorzystać ten blat gdzie teraz jest zlew? Można by tam zrobić taki składany blat - na czas pracy rozkładasz go w świetle okna a po pracy zamykasz i masz pełny dostęp do okna ... A wszystkie graty (nie wiem jaki charakter ma twoja praca i ile potrzebujesz do niej "klamotów") trzymałbyś w szafce pod aktualnie narysowanym zlewem ... Wtedy łóżko możesz spokojnie dać w ciemnej części pokoju (z dala od okien) ... a w jasnej części masz miejsce na sofę itd. Łóżko oddzielasz od reszty pokoju ścianką, na której wieszasz tv .... Od strony łóżka masz miejsce na mega-szafę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne pomysły.

Zależy mi jednak, aby miejsce do pracy było stałe i do pracy przy komputerze.

Bardziej gustuję również w meblach ustawionych na stałe, niż na składanych i rozkładanych, choć nie powiem - pomysł z miejscem do pracy w zamykanej jednym ruchem szafie jest ciekawy.

 

Zastanawiam się również, czy jest sens robić kuchnię w kształcie U, czy wystarczyła by w kształcie L, z pustą ścianą od strony łazienki, przy której można by ustawić jakiś mały stół barowy z 2 krzesłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stolik z widokiem na ścianę?

 

Może już lepiej tak:

http://anulek2005.republika.pl/dlarokoko7_01.jpg

 

Przy ścianie ustawiasz komputer, krzesło obok okna a wystająca część blatu jest do wypicia kawki czy pochłonięcia szybkiego posiłku. Umieszczenie zlewu za lodówką jest celowe - nie widać go tak bardzo z pokoju.

 

Gdybyś chciał miejsce do pracy zasłonić - parawanik typu japońskie drzwi?

Edytowane przez Anulek2005
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja propozycja, może nie jest doskonałą realizacją twoich wytycznych, ale zostawia trochę miejsca na komunikację i nie zasłania południowych okien. Pozdrawiam

 

http://img339.imageshack.us/img339/8403/kawalerkae.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Telewizor obok drzwi od łazienki to moim zdaniem pomysł taki sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Razem z mężem przymierzamy się do przerobienia naszego 2 pokojowego mieszkania na trzypokojowe. Nie bardzo jednak mamy pojęcie jak się do tego zabrac. Jedynym rozwiązaniem jest naszym zdaniem przenieśc kuchnię jako aneks do pokoju dziennego, ale jak to zorganizowac? Przy okazji całego rozgardiaszu, związanego z tym remontem chcielibyśmy jeszcze powiększyc łazienkę chociaż trochę. w tym mieszkaniu nośna jest tylko ta gruba ściana. Będziemy wdzięczni Wam za wszystkie Wasze pomysły i sugestie. Planowo wygląda to tak: http://lh5.ggpht.com/_pvKBQNFh348/TSXyYHInpvI/AAAAAAAACq4/vs3emLeKlrw/s800/plan.jpg

 

Pozdrawiamy J&T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...