Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

planuję wyburzyć w mieszkaniu 2 ściany, które tworzą obecnie sypialnię.

załączam wizualizacje, takie wstępne, które zrobiłam i rzut mieszkania z

zaznaczonymi ścianami nowymi i tymi do usunięcia... co o tym myślicie? Mnie

się ta opcja podoba, szczególnie to,że dzieki temu mogę powiększyć ilość

szafek i blatów w kuchni... Zastanawiam się nad kuchnią Ikea, stat biały -

chyba dość popularna ale i cudna... na podłodze planuję na całości dębowe

deski... Meble w pokoju to częściowo starocie a częściowo jysk-kolekcja

denver... jest z takich jakby deseczek stąd wydaje mi się że ikeowski stat

(również jakby z deseczek) powinien się z tym zgrać.... Proszę o wszelkie

uwagi, na razie planuję i zbieram pieniążki.... muszę tylko jakoś oszacować te

koszty... z tym też walczę:)

szukam wszelkich inspiracji:) może ktoś rrobił coś podobnego? może macie

jakieś uwagi? wszelakie mile widziane:)

wizja..jpg

7..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trochę kombinuję. Może być ciężko schować odpływ w podłodze - choć myślę, że w budownictwie indywidualnym do zrealizowania. Nachylenie odpływu może być naprawdę minimalne (nawet 2-3% , czyli na 2 metrach to 4-6 cm - tak mi się wydaje). Nie myślałam o podwyższeniu kuchni. Projekty, które powstały ostatnio są znacznie lepsze od pierwszych. Ale będąc na twoim miejscu szukałabym do końca, bo naprawdę szkoda tego miejsca na prawo od wejścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

razem z mężem kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim na jednym z katowickich osiedli. Jednak podstawowy projekt zakłada tylko 2 pokoje, a my chcielibyśmy jeszcze jeden, dodatkowy, który spełniał by funkcje biura, a w późniejszym czasie pokoju dziecięcego. Co ciekawe nie mamy podanej długości ścian, nie wiem, wydaje mi się że może stanowić to pewien problem, podana jest tylko wielkość poszczególnych pomieszczeń. Proszę o jakieś pomysły, sami też już memy pewien plan, ale nie chcemy nikogo sugerować. Postaram się jeszcze dziś dowiedzieć się jakie są długości tych ścian.

mieszkanie..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny projekt. bardzo podobny do poprzednich jednakze zamaist szafy po prawej sotrnie wysoka zabudowa kuchenna(taka sciana kuchenna z piekarnikiem wsrodku i zabudowanymi innymi spretami)

 

wzorowalem sie na ostatnim zdjeciu z tego linka: http://www.bozart.pl/pdf/wyspa_kuchenna.pdf?PHPSESSID=bf0ed3d79ef7fb3b687679edba1c2817

pomysl12..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest za mało. Gdzie jest kuchnia? Obrazek jest mikroskopijny, nie widać wymiarów.

Bo na pierwszy rzut oka to duży pokój dzielicie na dwa (tak by w każdym było jedno okno) a obecna sypialnię z łazienka przerabiacie na salon z aneksem kuchennym. Problemem jest ściana nośna - trzeba będzie robić podciągi i filary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest za mało. Gdzie jest kuchnia? Obrazek jest mikroskopijny, nie widać wymiarów.

Bo na pierwszy rzut oka to duży pokój dzielicie na dwa (tak by w każdym było jedno okno) a obecna sypialnię z łazienka przerabiacie na salon z aneksem kuchennym. Problemem jest ściana nośna - trzeba będzie robić podciągi i filary.

 

Elfir jak się ten większy pokój podzieli na 2 to wyjdą kiszki chyba. :(

 

Magda222 jaki jest całkowity metraż mieszkania? Może jesteś w stanie wrzucić większy projekt, żeby chociaż powierzchnia była widoczna. No i przede wszystkim długość ścian - no chyba, że chcesz mieć pokój 1,5 na 2 m2 bo nam się będzie wydawało, że się zmieści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, u nas ludziki mieszkający w identycznym mieszkaniu jak moje (38 m2) też wydzielili 2 sypialnie i pokój z aneksem. :)

 

Natomiast na tym rzucie, jeśli właścicielom zależy na dodatkowym pokoju, to spróbowałabym wydzielić go drzwiami przesuwanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko to widzę, ale to raczej będzie salon przechodni, prawda? trochę mało okien... no i lepszy rzut by się przydał z wymiarami.

jakoś może być ciemno....

 

teraz wynajmujemy 55m2 i ma sypialnie i salon i nie ma po prostu miejsca na wydzielenie kolejnego pokoju. oczywiście nie probowałam nic tutaj zmieniać, ale powierzchniowo tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłabym jeszcze te strony

http://czterykaty.pl/czterykaty/1,57589,8046660,35_2_m_kw__dla_2_osob__zaciszne_miejsce_do_spania.html

http://czterykaty.pl/czterykaty/1,57589,6525554,36_m_kw__dla_2_osob_Wygodne_miejsce_do_pracy.html

Jakby nie było są to rady specjalistów- projektantów, więc mogą posłużyć jako inspiracja przy planowaniu jakichkolwiek aranżacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam juz otworzony podobny wątek, Jednak uważam ze tu jest na to lepsze miejsce. A czas mnie nagli.

 

Otóż. Stworzyłem taki projekt jak na wizualizacji. Podłoga merbau, płytki biały poler, szafki w kuchni i szafa w przedpokoju okleina biały poler, blaty w kuchni coś podobnego kolorystycznie do merbau. Proszę o opinie i sugestie. Pozatym jaką wielkośc płytek zastosować biorąc pod uwagę ze szerokość do wanny w łazience to 1 metr ? Płytki 30cm rektyfikowane chyba będą najlepsze ?

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...