Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

opcja z narożnikiem (i to jeszcze takim ogromnym) ma jedną zasadniczą wadę - nie przemeblujesz już pokoju. Jakbyś robił większą imprezę (np. wigilia), nie przestawisz kanapy pod ścianę, by na środku ustawić stół.

Stół 150 cm to stół ośmioosobowy - nie lepiej mniejszy, ale rozkładany?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za zainteresowanie :-)

 

Otuz do całości podeszłem tak. Mieszkanie niejest duze 38 m2. Więc skoro na podlodze merbau to zeby to jakoś rozjaśnić i fajnie skontrastować dałem białe ściany biale listwy i biale drzwi. Zeby niebyło nudno chciałem dorzycić jakiś kolor. Wybuzyłem kawałek scianki powstało połączenie ścian- narożnik. Z białym bardzo fajnie kontrastuje fiolet , więc z tąd wybur tego koloru. Natomiast co do jego dokładnego odcienia to jest to troche fioleto- niebieski. Tutaj jest szablon kolorów http://www.russkiefasadi.ru/collors.htm ja malowałem k344.

 

Z tą podłogą to cięgle mam mętlik biel a moze trawertyn http://img177.imageshack.us/i/podoga2.jpg/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg najlepsza wersja nr 4 z tych co podałas :) zdecydowanie jestem przeciw otwartym kuchniom a taka mini graciarnia w bloku jest bezcenna, zrobisz suwane drzwi w kuchni i mozesz pozamykac jak trzeba, wersja nr 2 też jest funkcjonalna, możesz zrobic wysoką zabudowe na całej ściance od strony salonu a to juz kupa miejsca do przechowywania, ewent. przy tej sciance od salonu ( wtedy nie musi sięgać sufitu tylko np mieć 150 cm wys.) stoliczek na szybkie sniadanko zeby do salonu z płatkami i kanapka nie biegac a zabudowa po przeciwległej scianie w kształcie Lki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Mam jeszcze jeden pomysł.

Zbudować ściankę pomiędzy kuchnią a pokojem, ale nie tak całkowicie oddzielającą pomieszczenia. Krótszą, ok. 130 cm, taką zamknietą z obu stron, żeby zmieścić przy niej od strony kuchni lodowkę i słupek z piekarnikiem. A obok niewielki stolik śniadaniowy. Wszystko razem o szerokości max. 2 metry. Ścianka skutecznie zasłoni bałagan, stolik to wszystko domknie.

 

Muszę to w końcu zwizualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się prjekt elfir, jest sensowny jeśli chodzi o dolegliwości typu wyciąg i niehałasowanie okapem na ścianie sypialni. dla wrażliwca jak dla mnie to ważne.

 

alternatywą mogłoby być umieszczenie kuchni przy balkonie - duży nie jest, poza tym loggie są dosyć ciemne, wiec wylegiwać się tam nie będziecie z tłumem gości. zatem wejście z kuchni nie będzie problematyczne (szczególnie przy otwartej lub półotwartej kuchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się prjekt elfir, jest sensowny jeśli chodzi o dolegliwości typu wyciąg i niehałasowanie okapem na ścianie sypialni. dla wrażliwca jak dla mnie to ważne.

 

alternatywą mogłoby być umieszczenie kuchni przy balkonie - duży nie jest, poza tym loggie są dosyć ciemne, wiec wylegiwać się tam nie będziecie z tłumem gości. zatem wejście z kuchni nie będzie problematyczne (szczególnie przy otwartej lub półotwartej kuchni).

 

Tai projekt jest nie do zrealizowania ze względu na ścianę nośną, której pozbyć się nie możemy. To jedyna nośna ściana w mieszkaniu,

 

Wolałabym też nie robić przechodniego salonu, a kuchnia bez okna jest nie do przyjęcia.

 

Projekt pierwotny IMO jest całkiem niezły, do drobnych poprawek. I o to mi chodziło zakładając ten wątek.

 

Pisząc o kuchni przy loggi masz na myśli zrobienie jej tam gdzie wrysowałam w pierwszym poście? Jeśli tak to tak właśnie planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje propozycje. oczywiście kombinacji jest więcej, ale...

kierowałam się poniższymi wytycznymi:

 

-kuchnia o rozmiarach pozwalających na przygotowanie czegoś więcej niż herbaty :)

-garderoba przy wejściu

-sypialnia - nie wiem co preferujesz, ale wydaje mi się, ze w takiej przestrzeni spokojnie można wydzielić na nią miejsce bez zabawy w rozkładane sofy itd. Sofy służą do siedzenia, łóżka do spania. Nie wiem jaki wymiar ci odpowiada, ja wybrałam łóżko podwójne, jeśli chcemy coś mniejszego to zostanie jeszcze więcej miejsca.

Propozycje różnią się właściwie tylko aranżacją sypialni i umiejscowieniem miejsca do pracy.

W jednej z nich sypialnia oddzielona jest tylko ścianka, na której można umieścić TV, ta ścianka może być dekoracyjna, ceglana. Tutaj miejsce do pracy znajduje się w sypialni, nad biurkiem można zawiesić półki lub kupić sekretarzyk, jeśli potrzebujesz miejsce do przechowywania

 

Druga propozycja to miejsce do pracy w pokoju dziennym i zamknięta sypialnia z drzwiami przesuwnymi

 

To wszystko jest zrobione na szybko, ale chce Ci pokazać, że masz całkiem duże, ustawne mieszkanie. Nie warto iść w półśrodki skoro możesz mieć więcej tym samym nakładem. Ważne jest też strefowanie - po pewnym czasie może Cię zmęczyć spanie w kuchni jeżeli nie pooddzielasz od siebie kolejnych stref w mieszkaniu lub wręcz je pomieszasz.

 

Wydaje mi się, że mieszkanie urządza się raz na dłuższy czas więc warto się zastanowić nad swoimi decyzjami, aby mieszkać wygodnie nie tylko dziś, ale i za 5 lat, a za powiedzmy 10 móc bez problemu przearanżowac mieszkanie :)

prop2..jpg

prop1..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję nenneke za aranżacje.

Podobają mi się i widać, że znasz się na temacie.

 

Prosiłbym o jeszcze 1 Twój pomysł, ale z założeniem że kuchnia jest w tej wnęce w której występuje w moich pomysłach (czyli na długości 198 cm, aktualnie w Twojej sypialni :) )

 

Niestety miejsca położenia kuchni nie mogę już zmienić. :(

 

Dodatkową informacją jest jeszcze występowanie skosu, styku połaci dachowych w lewym dolnym narożniku mieszkania (wnęka kuchenna) od wysokości 1,2m na obszarze +/- 1,5m x 1,5m do pełnej wysokości 2,6m. Jest to w kącie i Twoje aranżacje z sypialnią miałyby sens, ponieważ łóżko spokojnie zmieściłoby się w tym miejscu, jednak kuchnia jest już "na sztywno".

Edytowane przez rokoko7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o mojej propozycji? Obawiam się trochę białych mebli, że nie będą przytulne i będzie zbyt surowo.

Ale jeżeli nie białe to jakie, tak żeby nie przytłoczyły i żeby pasowały?

 

Białe meble łagodzi się ciepłym drewnem. Na przykład kanapa jasna a stolik z teaku, orzecha.

 

Jeśli chodzi o ścianę z cegłą: http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/co-mozna-zrobic-na-32m2-,1118,34388/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie pokazane w linku przez Elfir bardzo mi się podoba w sensie kolorystycznym, ta cegła jest taka jaką bym chciał.

 

Załączam jeszcze swoją ostatnią wizję aranżacji, choć nie jestem do końca z niej zadowolony po obejrzeniu propozycji nenneke :)

Proszę o więcej pomysłów na aranżację przy założeniu, że kuchnia musi być w tym miejscu w którym jest na moim projekcie i mieszkanie ma być przytulne :)

pomysl_7..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania.

Ponieważ termin oddania budynku to koniec przyszłego roku, mamy trochę czasu na ewentualne zmiany w projekcie.

Chcielibyśmy fajnie zaaranżować przestrzeń, ale mam wrażenie, że im więcej kombinujemy, tym gorzej to wygląda.. :/

Proszę, doradźcie :)

Mamy też masę wątpliwości odnośnie tego mieszkania i może spojrzycie fachowym okiem i doradzicie :

- Czy drzwi balkonowe w sypialniach nie będą dawać zbyt mało światła?

- Czy jest sens powiększać łazienkę - 6,4m - kosztem komunikacji?

- Czy garderoba przy wejściu to dobry pomysł? Czy lepiej jakoś pokombinować z

przemieszczeniem łazienki 5,6 m.

- Czy zamykać kuchnię, może lepiej jakieś przesuwane drzwi, albo po prostu

aneks - czyli duuużo przestrzeni :)

- Czy balkon w kuchni to dobre rozwiązanie, czy męczyć dewelopera o okno ;)

- Jak fajnie wykorzystać przestrzeń komunikacji?

- Czy jest szansa na kominek? ;)

A może ten plan jest super powinniśmy tak zostawić jak jest? ;)

 

Ściany nie do przesunięcia to między kuchnia, a sypialnią 15,1 i kominy -między łazienką 6,8 i pokojem 13,8 i między kuchnią a komunikacją.

Ogólnie, ciężki temat.. więc baaaaaardzo proszę o pomoc, wszelkie sugestie, pomysły i z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

Mieszkanko..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może najpierw pytanie - co WY potrzebujecie mieć w mieszkaniu?

Kominek - jest szansa TYLKO jeśli projektant przewidział komin spalinowy, na co w bloku bym nie liczyła. Chyba, że masz na myśli biokominek, ale on może stać nawet na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dzięki! Nieeee, biokominek raczej odpada ;) Marzy mi się zapach drewna, a przy biokominku to chyba niemożliwe ;)

 

Na pewno potrzebujemy mieć miejsce dla naszej dwójki i półrocznej córeczki, plus pewnie jeszcze jakieś Potomstwo w przyszłości ;)

Chcielibyśmy jakoś wykorzystać przestrzeń komunikacji, bo trochę szkoda tych niewykorzystanych 20kilku metrów. Z drugiej strony boję się, że np powiększając łazienkę, czy tworząc garderobę prywatną obok łazienki przy sypialni, zrobimy ze sporego mieszkania klitkę ;)

Chcemy też okno w łazience i okno w kuchni zamiast drzwi balkonowych.. Poza tym chyba, a nawet na pewno, trzeba nam porady kogoś z pomysłem :)

 

Jesteśmy młodzi ;) więc pewnie będziemy mieć "dom otwarty" - jakieś mini grille na tarasie ,odwiedziny znajomych i tak dalej.. więc przestrzeni nigdy nie będzie za dużo..

Generalnie szukamy projektu idealnego.. jakiejś alternatywy.. a to wcale nie jest takie łatwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają dzieci to jest to po prostu luksusowe rozwiązanie :)

 

Macie trójkę dzieci i jeszcze w planach? Hmmm... wówczas chyba będzie ciasno :(

Nie bardzo sobie wyobrażam okna w łazience? jak?

Taras jest za wąski na wstawienie stołu, ewentualnie w narożniku, ale za duży nie wejdzie.

No i zwykły kominek ...może jednak przemyślicie kupienie domku?

 

Mieszkanie ma IMHO fajny układ na model 2+2. Jedyna wada układu to wchodzenie do salonu jakimiś głupimi korytarzykami.

 

Poniżej moja propozycja nr 1:

http://img262.imageshack.us/img262/985/mieszkanko1.jpg

 

Przede wszystkim otwarcie przejścia do salonu. Niestety, odbyło się to kosztem tych kilku szaf. Za to powiększyłam nieco salon i kuchnię. Sypialnia zyskała własną garderobę. Zlikwidowałam też garderobę przy wejściu, bo korytarzyk był za wąski by swobodnie się ubrać czy przywitać gości. Można też rozważyć zrobienie przy sypialni tylko wc, a miejsce na prysznic wykorzystać na zrobienie pralni.

 

Goście mogą skorzystać z łazienki przy sypialni rodziców (ma osobne wejście, zamiast naruszać strefę dziecięcą)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz propozycja zmian nr 2

http://img213.imageshack.us/img213/3164/mieszkanko2.jpg

 

Zdecydowanie mniej przeróbek. Garderobę znów likwiduję i wygospodarowuję pralnię. Zmniejszam też łazienki jednocześnie powiększając salon. Koło pokojów dzieci jest tak obszerna garderoba, ze w ich pokojach można zrezygnować z szaf. Na ścianie przy łazience rodziców jest miejsce na wąskie półki na książki (kolor czerwony).

Kuchnia jest otwarta, ale najbrudniejsza cześć przesłonięta jest szybą z mlecznego szkła od podłogi do sufitu (kolor niebieski). W zabudowanej wnęce zmieści się lodówka side by side. Niestety do salonu nadal przechodzi się korytarzykami.

A i goście będą przeszkadzać dzieciom korzystając z toalety.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, pisząc dwójka miałam na myśli mnie i męża ;)

Dziękuję za pomoc - świetny ten Twój projekt! :) Właśnie mnie martwią w tym mieszkaniu te wąskie korytarzyki..

Myślisz, że taras 3x3 będzie za mały na posiadówki? Kurczę, gdyby to mieszkanie było już wybudowane, to łatwiej by mi było to wszystko sobie zwizualizować.. :/

Okno w łazience 6,4m ma być w miejscu, gdzie jest umywalka. Myślisz, że to zły pomysł?

A co sądzisz o drzwiach balkonowych zamiast okien w małych pokojach?

A zakup domku.. hmm.. może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras 3 x 3 - a nie wyglądała na taki duży :)

 

Teraz rozumiem to wyjaśnienie z dziećmi, w takim razie pewnie jeszcze coś wymyślę :)

 

Okno w łazience - nie wiedziałam że jest możliwość ingerowania w wygląd elewacji? Jesteś pewna że to możliwe? Przecież na zmiany elewacji musi być zmiana całego projektu, zgody wydziału budownictwa idt.

Poza tym czy okno nie utrudni wówczas aranżacji? Gdzie zawiesisz lustro nad umywalką? Czy przeciągi nie wychłodzą dzieci w kąpieli?

 

Przy pokojach dzieci jest balkon a nie ma drzwi balkonowych?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras 3 x 3 - a nie wyglądała na taki duży :)

 

Mi to wszystko w ogóle klitkowato wygląda ;) mieszkanie ma prawie 120 metrów, a z racji układu wcale nie wygląda na taki metraż ;)

Myślisz, że lepiej by było zrobić osobne wejście do tej 2giej łazienki?

Oj, ta mleczna szyba musi cudnie wyglądać!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...