Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli nie będziesz miała WC w łazience?? Nie umiem sobie tego wyobrazić. Ja bym wstawiła kibelek do łazienki, WC zlikwidowała. Zlikwidowałabym garderobę. Nową ściankę działowę postawiłabym po prawej od wejścia na równi z ścianką kuchenną. Dałabym normalne drzwi do salonu w miejscy gdzie teraz jest WC i garderoba. A schowek na mopy , wiadra i inne takie dałabym od korytarza przy nowej ściance działowej. Salon zrobiłby się większy i przestronniejszy. A korytarz zatraciłby swoją kiszkowatość. Życzę udanych wyborów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli nie będziesz miała WC w łazience?? Nie umiem sobie tego wyobrazić. Ja bym wstawiła kibelek do łazienki, WC zlikwidowała. Zlikwidowałabym garderobę. Nową ściankę działowę postawiłabym po prawej od wejścia na równi z ścianką kuchenną. Dałabym normalne drzwi do salonu w miejscy gdzie teraz jest WC i garderoba. A schowek na mopy , wiadra i inne takie dałabym od korytarza przy nowej ściance działowej. Salon zrobiłby się większy i przestronniejszy. A korytarz zatraciłby swoją kiszkowatość. Życzę udanych wyborów:)

Kibelek oddzielny jest koniecznością, przy liczbie lokatorów 4, (a w przyszłości może 5). Nie wyobrażam sobie brać kąpieli i być poganianym, bo ktoś chce na kibelek.

A więc kibelek musi zostać. Przy tym układzie tracimy na salonie, ale mamy oddzielny kibelek, garderobę, częściowo przesłoniętą kuchnię i dobre miejsce na telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne byłyby wymiary... A także info nt. liczby osób mieszkających tu, ich potrzeb (dziecko, praca w domu, duża biblioteka, masa sprzętu komputerowego itd.)...

Korytarz nie wygląda na taki duży ;) Szafa wstawiona jest w optymalnym miejscu - obok drzwi dałabym tylko jakieś siedzisko i wieszak na ubrania wierzchnie. Nie szatkowałabym też powierzchni różnymi podłogami - deska w przedpokoju przy otwartym pokoju dziennym to rozwiązanie optymalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wszystkich propozycji, uwag, jak i własnych oczekiwań i przemyśleń wypracowałem swoją najbliższą ideałowi aranżację.

Ponieważ jeszcze ona nie spełnia w 100% moich oczekiwać, prosiłbym Was o kolejną garść porad i konkluzji.

 

Szczególnie nie wiem co zrobić w następujących miejscach (zaznaczonych "?"):

- nie wiem co zrobić z miejscem i ścianą na której będzie wisiał 2 kaloryfer (pierwszy jest pod biurkiem)

- nie wiem gdzie zrobić stolik do jedzenia posiłków (wiem, że w sumie można jeść na sofie, ale to nie do końca wygodne, ale jednocześnie chciałbym spożywając posiłki patrzeć w TV).

- wygospodarowałem miejsce na 2 TV w "sypialni" :), bo zasypiając lubię patrzeć w ekran. Wiem, że mógłbym usiąść na sofie i patrzeć w większy TV, ale to chyba nie to samo :)

 

Jak widać niestety jestem wymagający, ale zależy mi na optymalnym i estetycznym (kąty proste, dokładność itp.) wykorzystaniu przestrzeni.

Proszę Was o rady.

moja_propozycja..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej widać jak ścianka oddzielająca kuchnię od salonu się prezentuje.

IMO całkiem nieźle.

 

Niedługo muszę ustalić te ścianki, a nadal nie wiem co z kuchnią... oddzielać czy zrobić tyklo niski murek?

 

http://bi.gazeta.pl/im/4/9056/z9056384X,MIESZKANIE--Waska-scianka-z-cegly--na-ktorej-zawieszono.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/5/9056/z9056385X,MIESZKANIE--Kacik-jadalny--Krzesla-o-nowoczesnej-formie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie masz podłogi odbijającej światło i nie masz przeszklonej ściany z lewej... Nie masz też szansy na tak szeroką ściankę i równie szerokie przejście do kuchni - a tylko wtedy wygląda to ładnie, a nie jak przypadkowo zabłąkana ścianka... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi nie mam jeszcze żadnej.:D

Pisałam maila do redakcji z prośbą o podanie wymiarów, ale odpowiedzi nie dostałam. Miałam nadzieję na jakąkolwiek odpowiedź, chociażby miała być odmowna.

Na moje oko zabudowa w kuchni ma ok. 350 cm, ścianka ma jakieś 160 cm, do okna zostaje 190 cm.

 

U mnie jakieś 50 cm mniej.

Ścianka miałaby ok. 140 cm, przejścia zostaje jakieś 180 cm. Ściany przeszklonej nie mam i mieć nie będę, ale będą szerokie i wysokie drzwi balkonowe (100x220 cm) i spore okno (120x150 cm).

 

Eh... dlaczego to nie jest prostsze?:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...