Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam, zgłaszamy się do Was z prośbą, bo widzimy, że sporo naprawdę ciekawych pomysłów macie:) Mamy mieszkanie w nowym budownictwie. Dwa pokoje z dużą kuchnia i jeszcze większym przedpokojem. Nasz syn już dorasta i chcemy, by miał swój pokój, a nie wspólnie z córką. Jak zaaranżować mieszkanie? Na razie nie mamy za dużo mebli ( wersalka i fotel w salonie plus stare regały, tylko pokój dzieci jest umeblowany i kuchnia), więc można różne rzeczy robić:) Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje

JJPKB

mieszkanie..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję zamienić miejscami kuchnię i łazienkę.

http://img594.imageshack.us/img594/7845/beztytuu2w.jpg

 

Prz wejściu do mieszkania zrobić małą wnękę na wieszaki i niską szafkę na buty (40x80). Zaraz obok znajduje się łazienka z wanną (160x70). Za nią dwa pokoje dzieci. W każdym mieści się łóżko (80x200), komódka (80x40), szafa (150x60) i biurko (100x60 i 160x60). Zamiast dotychczasowej łazienki zrobiłam wnękę na pralkę i suszarkę zamykaną na łamane bądź przesuwne drzwi.

W korytarzyku (120 cm szerokości) proponuję zrobić pawlacze (kolor zielony) dostępne z jednej bądź dwóch stron oraz wnękę (80x40 cm) na zamykaną szafkę (na szaliki, czapki, buty, itp.). Na końcu korytarzyka warto zawiesić duże lustro.

 

Zostawiłam garderobę jako szafę na ubrania rodziców. Poszerzyłam przejście do salonu do 150 cm i na miejscu dawnej łazienki oraz części salonu proponuję zrobić aneks kuchenny w kształcie litery C. Przy czym jedno z ramion byłoby wysoką zabudową a pozostałe blat + szafki wiszące. Aneks można byłoby w razie potrzeby zamykać spuszczaną roletą mocowaną pod sufitem. Wysoka zabudowa powinna kuchni powinna mieć estetyczne wykończenie boków i tyłu z forniru, bądź zostać osłonięta taflami mleczno-białego szkła (zwykła ścianka murowana zabierałaby cenne cm przestrzeni)

 

Po przeciwnej stronie aneksu zmieści się stół (70 x 120) i wygodne, tapicerowane krzesła z podłokietnikami (będą zastępować fotele). Nad stołem można zawiesić zamykane szafki na rzadziej używane szkła i obrusy.

Za aneksem kuchennym znajduje się kącik na rozkładaną kanapę. Osłonięta szafami daje minimum prywatności w nocy, kiedy zamienia się w łóżko rodziców.

Naprzeciw kanapy jest miejsce na ciąg komódek (40x200) i telewizor na ścianie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Od pewnego czasu przymierzam się do kapitalnego remontu mojego mieszkania, ale mam problem z aranżacją wnętrza oraz rozmieszczeniem pokoi. Dlatego proszę Was o propozycję zagospodarowania wnętrza. Poniżej skan mieszkania.

Biorę pod uwagę wyburzenie ścian:D

 

http://img530.imageshack.us/img530/8031/plany12.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę po rysunku, to wygląda na mieszkanie w starym domu jednorodzinnym rozparcelowanym przez kwaterunek na osobne mieszkania. Tam są wszystkie ściany nośne?

W takim razie czy potrzebujecie piec do ogrzewania?

Czy kuchnia ma pozostać ciemna, jak obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest bliźniakiem, a mieszkanie nasze znajduje się na parterze. Co do ścian nośnych to są te zewnętrzne (38 cm). W mieszkaniu ogrzewanie centralne jest, ale myślimy także o kominku. Natomiast co do kuchni to chcielibyśmy przenieść ją i połączyć z pokojem obok (pokój deski - bez metrażu).

W mieszkaniu jesteśmy na razie tylko we dwoje, ale w przyszłości nie wykluczamy dzieci. W mieszkaniu 2 pokoje chcielibyśmy przeznaczyć na sypialnie i pokój dzienny, a trzeci pokój w przyszłości chcielibyśmy przygotować pod dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak przeniesiecie kuchnię do najmniejszego pokoju to gdzie miałby być salon?

Są tylko trzy okna.

 

Poniżej moja propozycja. Tylko nie wiem, czy da się podciągnąć wodę do aneksu kuchennego?

Kolor czerwony - nowe ściany 10 cm, kolor niebieski - ściany wyburzone (ew. konieczny podciąg), kolor zielony - meble

http://img179.imageshack.us/img179/7330/beztytuu2zk.jpg

 

Przy wejściu wieszak, zaraz obok duża szafa na ubrania, a naprzeciw niej wysoka szafka na buty, rękawiczki, szaliki, czapki, torebki itp.

Z holu wejście do łazienki, która pozostaje na starym miejscu. Z holu wchodzi się do korytarzyka w głąb mieszkania. Tu również znajduje się duża szafa pełniąca rolę magazynu. Tutaj widziałabym miejsce również na zamrażarkę, a nawet schowaną pralkę (skoro była tam kuchnia, musi być gdzieś odpływ wody). Na wprost jest pokój dziecka, nieco pomniejszony (z zabranej części wygospodarowałam dużą garderobę dla rodziców) względem oryginalnych rozmiarów. Dwa identyczne pokoje też mają przestawioną ściankę, dzięki można wygospodarować zakątek na aneks kuchenny (jeśli można tam doprowadzić i odprowadzić wodę) w kształcie litery C. Z aneksem sąsiaduje stół na pięć osób. Sam aneks można osłonić montując na granicy stołu zabudowę kuchenną o wysokości 1,2 m (wówczas tył szafek musi był estetycznie wykończony, np. fornirem). W zabudowie widziałabym niską lodówkę (do 1,2 m). Duża przytłoczy pomieszczenie (stąd propozycja zamrażarki na korytarzu).

W narożniku pokoju jest miejsce dla dwóch dwuosobowych kanap.

 

Sypialnia kryje się za drzwiami przesuwnymi. Jest tu miejsce na biurko, łóżko 160 cm szerokości, komodę i garderobę.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Projekt przerósł nasze wyobrażenia, nie myśleliśmy o tym mieszkaniu w taki sposób:D. Pomysł naprawdę wyjątkowy. Szczególnie rozwiązanie kuchni, która zawsze podobała nam się otwarta i połączona z salonem. Zapomnieliśmy dodac, że pomieszczenie na klatkę schodową, w pokoju do którego się wchodzi z holu zajmuje dośc dużo miejsca. Myślimy teraz o jej wyburzeniu, będziemy mieć w ten sposób możliwośc wykorzystania tej przestrzeni na dodatkowy pokój. Jak pisałam wcześniej myślimy także o kominku, tylko nie wiemy gdzie go umieścic, i jaki on ma być.

Załączamy poprawiony projekt.

 

Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc

 

http://yfrog.com/jcplany12p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO... gdybym wiedziała, że klatka schodowa do piwnicy nie musi być to przedstawiłabym zupełnie inne rozwiązanie przestrzenne.

Kominek można wybudować tylko w pobliżu komina spalinowego. W mojej propozycji nie ujęłam kominka, gdyż przy kominach spalinowych znajduje się kuchnia. Poza tym kominek jest bardzo masywnym "meblem" i w pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni ok 25 m2 strasznie by zagracił wnętrze.

Tak wogóle radziłabym kozę.

 

W przypadku posiadania dzieci odradzam wyjście z pokoju dziecka na salon. Wyobraźcie sobie sytuację, w której macie gości wieczorem a dziecko chce iść siusiu do łazienki. Musi wówczas w piżamie przejść do łazienki przed gośćmi. Poza tym włączony telewizor może przeszkadzać dziecku w odpoczynku.

 

Z niewielkimi zmianami wobec mojego pierwotnego projektu (kolor różowy oznacza ściany po zmianach):

http://img826.imageshack.us/img826/8746/beztytuu2lk.jpg

 

Wiatrołap został zmniejszony - wejdzie tam teraz tylko szafa lub wieszaki. Łazienka zostaje powiększona, a drzwi przeniesione na wewnętrzny hol w kształcie litery L. Wiatrołap zamykany jest drzwiami przesuwnymi od korytarza. Wówczas dziecko idąc do łazienki nie paraduje przez pokój gościnny, tym bardziej, że jest miejsce na zamontowanie osobnych drzwi do salonu. W korytarzu jest miejsce na dużą szafę.

Pokój gościnny zostaje powiększony o schody. Dzięki temu kuchnia zmienia miejsce i jest mniej widoczna z kącika wypoczynkowego, bo zostaje zabudowana ścianką z wysoką lodówką (L). Po drugiej stronie ścianki można zawiesić telewizor (TV). Przy kominie robi się miejsce na postawienie kominka narożnikowego lub kozy (K). Kanapa zamienia miejsce ze stołem. Powstaje obszerna cześć jadalna (wejdzie nawet duży kredens, nie uwzględniony na rysunku) i sporo miejsca na kanapę narożnikową.

W sypialni drzwi przesuwne przeniesione zostają na przeciwną stronę łóżka. Po ich rozsunięciu , do sypialni powinien wpadać blask palącego się kominka.

 

Jeśli zaakceptujecie układ, mogę go wrysować do CADa i przesłać - mielibyście podkład do projektu budowlanego.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to o co nam chodziło! Duża, przestrzenna łazienka nie połączona z wiatrołapem. Bałam się o to że przechodząc do łazienki będzie zimno. Bardzo podoba nam się także połączenie kuchni z salonem. No i miałaś rację z pokojem dziecięcym. Bardzo nam pomogłaś, jesteś wielka :) Dziękujemy! Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli pomożesz nam raz jeszcze i wyrysujesz to w CADzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie zaznaczę, iż stałem się posiadaczem połowy przedwojennego domu i zamierzam go wyremontować i w niedalekiej przyszłości zamieszkać.

Moja część domu na powierzchnię ok. 200 m2 (powierzchnia zabudowy to ok. 85 m2). Budynek jest cały podpiwniczony. Na parterze obecnie znajduje się: korytarz, łazienka, kuchnia i dwa pokoje. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje z korytarzem oraz schodami na „kolejne” poddasze (jedna wielka przestrzeń).

Powoli zaczynam przygotowywać się do remontu (zrywanie starych desek z podłóg i sufitów, zbijanie tynków itp.) oraz zbieraniem materiałów niezbędnych do budowy. Wczesną wiosną jak tylko pogoda pozwoli zaczynam od dachu, stolarki, docieplenia, podłóg i innych rzeczy jak to przy kapitalnym remoncie.

Stoję jednak przed małym dylematem. Otóż zamierzam zmienić układ pomieszczeń na parterze i mam już kilkanaście wersji i nie wiem, która byłaby najlepsza.

Dlatego, tez zwracam się do Was forumowicze o jakieś propozycje lub wskazówki co do projektu parteru.

Poniżej przedstawiam obecny rzut parteru jak i moje wersje jego „zagospodarowania”

Chce zaznaczyć, że komin będzie stawiany od nowa, wiec ewentualne wejścia do pomieszczeń można nieznacznie przesunąć. Odnośnie lokalizacji łazienki to informuje, iż na piętrze będzie zlokalizowana bezpośrednio nad nią (będzie jeden pion).

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.

 

 

 

Rzut - teraz

http://images50.fotosik.pl/360/def0aac066961cbamed.jpg

Wariant 1

http://images38.fotosik.pl/356/47127bb741122f81med.jpg

Wariant 2

http://images41.fotosik.pl/356/b64811dc47d4215bmed.jpg

Wariant 3

http://images41.fotosik.pl/356/f8f764fbf5fb5fddmed.jpg

Wariant 4

http://images49.fotosik.pl/360/9e13902cb3811fcfmed.jpg

Wariant 5

http://images50.fotosik.pl/360/004ec68fbf5d8c31med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze kto tam będzie mieszkał, ile osób, czy są dzieci, czy to tylko ma byc miejsce zamieszkania czy moze tez jakaś pracownia czy cuś ;)

 

Mieszkać będą dwie osoby, bez dzieci (w przyszłości może rodzicom udostępnię piętro). Ogólnie to ma być miejsce zamieszkania ale z małym kącikiem do popracowania (stanowisko komputerowe i inne urządzenia mu niezbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam już gotowy układ pomieszczeń na parterze, ale prosiłbym o opinie bardziej doświadczonych :)

Moja rodzina to 2+1 i mam nadzieje będzie Nas więcej, na poddaszu użytkowym 4 pokoje + łazienka

więc miejsca starczy chodzi mi tylko o opinie układu pomieszczeń na parterze.

 

Pozdrawiam serdecznie

http://d4b.com.pl/robo/parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...