Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym pomalować rury miedziane w CO?


rafallogi

Recommended Posts

Patyna i zacieki, o których pisze rafallogi, spowodowane są reakcją miedzi na pastę lutowniczą, którą użyto w trakcie spajania złączek.

Miejsca takie można przeczyścić miękką szczotką drucianą.

Spatynowanie, które i tak wystąpi, będzie wówczas równomierne, rura po prostu ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że rurki do grzejników w niektórych pokojach wystają mi ze ścian i pomimo założenia plastikowych rozetek na rurkę przy styku ściana/rurka, rurki są widoczne jakieś 10 cm. Chciałbym je pomalować jakąś farbą a najlepiej farbami w kolorze ściany lub na biało.

Zacieki w kotłowni mnie nie przerażają, wiadomo zaciągnięta będzie pianka i nic nie będzie widać, choć są miejsca, gdzie osłon termicznych z pewnych względów nie będzie.

Stąd też moje pytanie o odpowiednią farbę- nie chcę popełnić błędu i pomalować zwykłą farbą olejną, która zapewne pod wpływem temperatury zmieni swą barwę (szczególnie biała) a przede wszystkim warstwa takiej farby jest za gruba. Po 10..... latach okaże się, że na rurkach nawalone jest tej farby niewiadomo ile i wygląda to nieestetycznie.

No i materiał- miedź- lepiej 2 razy zapytać niż pomalować czymś, co nie wiadomo jak zachowa się w kontakcie z miedzią i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...