Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIWNICA-tak czy nie?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam częściowe podpiwniczenie; znajduje się tam kotłownia (piec na ekogroszek, skład opału), pomieszczenie na różne rzezy, w tym na sprzęt wędkarski męża (a jest tego sporo) oraz pralnio-suszarnia. Najbardziej jestem zadowolona z bezpośredniego wyjścia z piwnicy na zewnątrz, super sprawa. I chociaż garaż z małym pomieszczeniem gospodarczym będziemy i tak kiedyś budować to z piwnicy bym nie zrezygnowała. Dodam tylko że piwnica jest prawie cała schowana więc domek nie jest wysoko wyprowadzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poziom wody gruntowej sprawdza sie wten sposób:

brzoza napisał:

do wywiercenia paru dołków i sprawdzenia na drugi dzień jaki jest poziom wody gruntowej wystarczy srednorozgarnięty pomocnik bez "gwizdka" ...

to rzeczywiście poziom wody gruntowej oznacza

brzoza napisał:

nic

 

To, że woda znika nie dyskwalifikuje tego badania. I tak zawsze izolujesz a tu okresla się jedynie typ tej izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wy chyba nie budowaliście nigdy domów ani sami ani sobie jak takie rzeczy wypisujecie. U mnie po wykopaniu dziury tzw. pod ławy wody napłynęło pod sam wierzch wykopu. Przyjechał pan z cysterna wybrał ok 100 tyś litrów wody dokończyliśmy wykop podłączyliśmy pompy.

Jest położony drenaż opaskowy z odprowadzeniem do burzówki( można też do rowu w pobliżu), no i wody nie ma.Należy pamiętać że jak poziom wody jest wysoki wiosną a to można stwierdzić nawet samemu wykopując zwykłą dziurę szpadlem oczywiście dość głęboko i będzie napływała woda,

to woda zawsze tam będzie wiosną. Tym samym będzie w piwnicy.

Izolacja jest dobra ale przeciw wilgoci i bardzo niskiemu poziomowi wody.

Wiem bo sam to przechodziłem i znam temat z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wy chyba nie budowaliście nigdy domów ani sami ani sobie jak takie rzeczy wypisujecie... Przyjechał pan z cysterna wybrał ok 100 tyś litrów wody ........

fajna cysterna

Izolacja jest dobra ale przeciw wilgoci i bardzo niskiemu poziomowi wody.

 

izolacja jest dobra do tego, do czego została zaprojektowana

 

Wiem bo sam to przechodziłem i znam temat z autopsji.

nooo, skoooro, taaak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pojawił się taki oto tekst:

 

Witam.

Mam pytanie do użytkowników kotłów na ekogroszek co nie mają piwnicy, a kotłownia jest za mała do przechowywania np. 4 ton ekogroszku, jakie macie rozwiązania. Ja na razie trzymam w plastykowych pojemnikach po 25 kg węgla. Tylko że to wszystko stało w garażu, ale teraz zamieszkaliśy i się zastanawiam gdzie to trzymać, może pod strzechą naukładane jeden na drugim... sam nie wiem

 

Co radzicie autorowi?

Ja zawsze będę wszystkich zachęcał do budowy piwnicy. Przyda się do wszelkich zastosowań, włącznie z przechowaniem opału.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powiecie wrocławskim jest nie wiele miejscowości gdzie mozna wybudować piwnicę. U mnie nie można a jesli nawet można by było to wolałabym ta kase przeznaczyć na wolnostojący budynek specjalnie "pierdoły" (czyli kosiarki, i narzędzia ogrodnicze, a także na stoliki i parasolki ogrodowe.

 

Jeśli chodzi o przechowywanie eko groszku to moja kotłownia ma 8m2 i idąc za ciosem moge powiedzieć: Budujcie większe pomieszczenia gospodarcze!!!

Już nie wspomnę że lepiej niż wywalać kasę w piwnice można wywalić tą kase na pompe ciepła i wtedy ekogroszku nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mojego maleńkiego domku i wąskiej a dłuuugiej działki piwnice to wybawienie ...

jest tam pomieszczenie gospodarcze czyli druga kuchnia w której ugotuję pierwszy bigos :wink:

miejsce pod schodami na zapasy :wink:

kotłownia ..wiadomo po co

siłownia ...co by moi faceci mieli krzepę :wink:

i rowerownio/skuterownia./kosiarkownia/itp. :D

i mówcie co chcecie ale ja już lubię te moje piwnice :D

a koszty...?...przecież to częśc domu i to potrzebna więc traktuje ją jak dom

czyli koszty są wliczone w koszty domu...mam ...nazwijmy to ,,pokoje gospodarcze ,, :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pojawił się taki oto tekst:

 

Witam.

Mam pytanie do użytkowników kotłów na ekogroszek co nie mają piwnicy, a kotłownia jest za mała do przechowywania np. 4 ton ekogroszku, jakie macie rozwiązania. Ja na razie trzymam w plastykowych pojemnikach po 25 kg węgla. Tylko że to wszystko stało w garażu, ale teraz zamieszkaliśy i się zastanawiam gdzie to trzymać, może pod strzechą naukładane jeden na drugim... sam nie wiem

 

Co radzicie autorowi?

Ja zawsze będę wszystkich zachęcał do budowy piwnicy. Przyda się do wszelkich zastosowań, włącznie z przechowaniem opału.

 

Pozdrawiam.

 

piwnica dla opalu to jak strzelanie z armaty do wrobli ....

 

jest juz watek nt wartosci z posiadania piwnicy - nie ma co sie dublowac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piwnica dla opalu to jak strzelanie z armaty do wrobli ....

 

jest juz watek nt wartosci z posiadania piwnicy - nie ma co sie dublowac,

 

Przecież to nie ja wywołuję temat piwnicy.

 

Robią to ci wszyscy z tzw. pomieszczeniami gospodarczymi o kubaturze 15 m3, w których próbują "upchnąć" klamoty zajmujące przynajmniej 60 m3.

 

Temat wraca i będzie wracał, ponieważ ludzie budujący dom myślą wyłącznie o "salonach", "sypialniach" itp. a zupełnie pomijają istotną dla wygody życia PIWNICĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włacha !!! Dla mnie dom bez piwnicy to jak auto bez bagażnika :o Albo spodnie bez kieszeni :o :o

Co z tego że na dachu ROBEN i 6 Veluxów,podwórko w granicie i kute ogrodzenie na klinkierach jak nie ma gdzie iść choćby porąbać drewna na rozpałke do kominka w tzw. ciche dni :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...