Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solar "tymi ręcami" robiony.


adam_mk

Recommended Posts

Ma to znaczenie, ale jeśli jest spory gradient temp. w pionie zbiornika to wtedy różnice będą niewielkie.

Przy jednakowej temp. w całym zbiorniku, jakieś krótkotrwałe intensywne korzystanie z ciepłej wody spowoduję napływ zimniejszej wodociągowej i mocniejsze schłodzenie glikolu w wymienniku, przez co np zmieni się temp. glikolu z 40/30 na 35/25. Ale jak będziesz robić z krokiem 10s to spokojnie wyłapiesz jakieś małe zmiany i później policzysz policzysz zużycie dla kroku 10s , zsumujesz i wynik będzie w [ J ]

 

Jaki wpływ na wydajność-uzysk z kolektorów mają te wszystkie wyliczenia ? Gdy te dane skoryguje jak zmieni się to co kolektor nam da od siebie......czyli pozyskane ciepło już nie energię ale chodzi mi o ciepło ?Co tak na prawdę zmiana tych danych zmieni w kolektorach ?Podstawić należy wyliczone dane do sterownika i zmienić fizycznie parametry te ,które zmienić można na sterowniku?Jaki to ma wpływ na ten solar, który wykonamy sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tak uzysk bez cieplomierza policzy dla małego okresu czasu. Każde zakłócenie powoduje zmianę temp. I jak się tego nie uwzględni to wyjdą przeklamane wyniki

 

Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.

Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.

Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.

 

Niezupełnie. Czego oczekujesz, wróżby? To idź do wróżki!

Na weatheronline masz to co było(usłonecznienie). Załóż 400-500W/m2(jakżeś odważny to załóż 700-800) i sobie wylicz sam. Cena solara na dziś to 500zł/m2. Jeśli coś jest droższe to jest to zbyt wysoka marża za kiepsko zrobiony marketing(a czasem nawet dobrze, obalamy tu teorie marketingowe taśmowo). Solara na siłę możesz zrobić sam, wtedy jest trochę taniej, ale niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie interesować się "z czego" solar jest wykonany, jakie ma ta powłoka współczynniki absorpcji i emisyjności, jakie współczynniki odbicia ma szyba. To ma znaczenie a nie nalepka made in germany. Taką nalepkę każdy sobie może wydrukować, a holenderski celnik nawet na to nie spojrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.

Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.

 

Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.

Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.

Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.

Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.

Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.

 

O super, wyjaśnisz nam co to jest wiedza i wymianie ciepła? Teroia wymienników? Mam wrażenie że to wszystko wyłożone kiedyś było na wątku buforowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...