Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

masz bardzo duzy hol i stosunkowo wąską garderobę.

Co to jest to wielkie za stołem? kominek? Gdzie jest komin?

Tam są jakieś okna planowane?

 

Brakuje mi też na rysunku narysowanej izolacji ściany między częscią warsztatową a domową. garaż będzie bardzo wychładzał ściany i moim zdaniem ściana domu od strony garażu powinna być ocieplona.

 

Myslałaś o tym, by zrobić wejście w innym miejscu?

 

 

Dzięki za odzew :)

Tak to cos za stołem to kominek, tutaj chyba w wersji kozy, ale mozna go zrobic na scianie jako normalny.

Co do ocieplenia czesci garazowej od mieszkalnej, spytam o to choc wydaje mi się, ze na parterze skoro dzielą je jeszcze pomieszczenia gospodarczo-socjalne, a roznica temp. nie bedzie duza nie powinno sie az tak bardzo wychładzać. W każdym bądz razie zapytam o to, dzieki za zwrócenie uwagi ;)

CO do wejścia z boku, hm, nie jestem do tej opcji za bardzo przekonana. Z tej strony zostaje nam najwiecej ogrodka i myslałam zeby wykorzystac go bardziej na plac zabaw, miejsce rekreacyjne ;)

 

Co do wielkości hollu , architekt chyba zaplanował go tej wielkości bo ja narzekałam na mały wiatrołap, ze w 5 bedziemy sie dupami obijać przy wychodzeniu i powrocie do domu, a ze podobno robienie wiatrołapu duzego jest ekonomicznie nie uzasadnione -bo wiarołap(podobno) powininiem byc jak najmniejszy, zatrzymywac tyko zimne powietrze i nie puszczac dalej w strone domu, zaproponowano mi wiekszy hol i szafe w nim co by ew. tam z grubsza sie ubrac ... nie wiem czy to wgogodne i w codziennym uzytkowaniu sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób więc pod swoje upodobania. :)

 

Ja mam inne przyzwyczajenia - najpierw zakładam buty a potem kurtkę, bo schylać się w kurtce jest niewygodnie dla mnie. Dlatego miejsce na kurtki chciałabym w miejscu gdzie będa buty. A buty jak najbliżej drzwi, by błota nie wnosić do częsci mieszkalnej, gdzie chodzi się w skarpetkach lub na boso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób więc pod swoje upodobania. :)

 

Ja mam inne przyzwyczajenia - najpierw zakładam buty a potem kurtkę, bo schylać się w kurtce jest niewygodnie dla mnie. Dlatego miejsce na kurtki chciałabym w miejscu gdzie będa buty. A buty jak najbliżej drzwi, by błota nie wnosić do częsci mieszkalnej, gdzie chodzi się w skarpetkach lub na boso.

 

Racja. Tez tak uważam własnie dlatego chciałam większy wiatrołap, ale powiedziano mi ze wiatrołap powinien byc jak najmniejszy bo pełni funkcje łapania zimnego powietrza. Teraz mieszkając w bloku mam uraz do wąskiego przedpokoju, gdzie przy ubieraniu sie naszej czwórki jest to bardzo nie wygodne. Goscie wychodza u nas na raty, bo razem cięzko się zmieścić ;)

 

Musze się jednak zgodzic z Twoja wypowiedzią że najpierw buty potem kurtki i cała reszta ...

 

 

A co z pietrem? może byc?

Edytowane przez Paola201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś w tym stylu:

http://images35.fotosik.pl/1798/b0cd4f9f9156b75fgen.jpg

 

Genialne rozwiazanie, ale boje się kuchni od strony południowej, czy nie będzie tam za goraco? I trzeba by zrezygnować ze spizarni.Ale salon i jadalnia fajnie się prezentuja :)

Edytowane przez Paola201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Własnie otrzymaliśmy koncepcję naszego domu od architekta (rzuty i elewacje), którą ostatecznie zatwierdziliśmy. Projekt obecnie jest na etapie wykańczania u branżowców, ale jest jeszcze czas na zmiany. Dlatego zwracamy się do wszystkich dokoła aby wskazali różne słabe punkty, które mogliśmy przeoczyć.

 

Tak więc proszę o życzliwe uwagi, co można by lepiej rozwiązać, co może się nie sprawdzić, itp.

Niestety nie mogłem zamieścić tutaj linku z pdfem projektu, dlatego zapraszam na naszą stronę - można tam też znaleźć, krótki opis tego co chcieliśmy osiągnąć i inne informacje o projekcie:

Projekt - Rzuty

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oryginalnie chyba w złym miejscu wrzuciłem ten temat nie zauważyłem, że jest osobny wątek na projekty indywidualne

Właśnie otrzymaliśmy koncepcję naszego domu od architekta (rzuty i elewacje), którą ostatecznie zatwierdziliśmy. Projekt obecnie jest na etapie wykańczania u branżowców, ale jest jeszcze czas na zmiany. Dlatego zwracamy się do wszystkich dookoła aby wskazali różne słabe punkty, które mogliśmy przeoczyć.

Niestety nie mogłem zamieścić tutaj załącznika z pdfem projektu, dlatego zapraszam na naszą stronę - można tam też znaleźć krótki opis tego, co chcieliśmy osiągnąć i inne informacje o projekcie:

Projekt - Rzuty

 

I bezpośredni link do pdfa:

http://mojabudowadomu.pl/media/3176/projekt_koncepcja.pdf

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wiatrołap - wielki a szafa malutka.

 

Wjazd jest od zachodu? Działka na tyle duża, że można osłonić taras przy kuchni?

Telewizora w salonie nie planujecie?

Otworzysz drzwi samochodu w garażu jak bedą stały dwa samochody? Może niech projektant wrysuje samochód z otwartymi drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wiatrołap - wielki a szafa malutka.

 

Wjazd jest od zachodu? Działka na tyle duża, że można osłonić taras przy kuchni?

Telewizora w salonie nie planujecie?

Otworzysz drzwi samochodu w garażu jak bedą stały dwa samochody? Może niech projektant wrysuje samochód z otwartymi drzwiami?

 

Dzięki za uwagi - szafy w wiatrołapie trochę inaczej będzięmy rozplanowywać.

TV w salonie nie będzie - należymy do ludzi, którzy nie lubią tv - ew. kino wieczorne będzie u nas w sypialni, a dzieciaki swoje bajki mogą oglądać na tabletach, itp :)

Wjazd jest od pd. wsch. - działka jest ukierunkowana na płn. zach. Przy kuchni będzie wernada z daszkiem - długość 40m, więc wszystko się zmieści.

Odnośnie garażu - szeroki na 6m więc wszystko powinno się bez problemu zmieścić - ale jeszcze porobimy próby na parkingu - najwyżej się poszerzy o te 20-30 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To może i ja coś dodam:

1. albo się mylę, albo bieg schodów zaczyna się obok gabinetu? Sama mam małe dziecko i często mi się zdarza, że w pełnym rynsztunku muszę lecieć na górę po np. suche rękawiczki, a wy będziecie mieć naprawdę daleko na górę..

2. czy za gabienetem jest mały schowek? po co?

3. wasza sypialnia - budzicie się rano, przeciągacie i widzicie.. 3 drzwi. Postawiłabym łóżko pod ścianą.

Reszta - jak dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...