Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. albo się mylę, albo bieg schodów zaczyna się obok gabinetu? Sama mam małe dziecko i często mi się zdarza, że w pełnym rynsztunku muszę lecieć na górę po np. suche rękawiczki, a wy będziecie mieć naprawdę daleko na górę..

2. czy za gabienetem jest mały schowek? po co?

3. wasza sypialnia - budzicie się rano, przeciągacie i widzicie.. 3 drzwi. Postawiłabym łóżko pod ścianą.

 

Dzięki za opinie :)

1. Długo myśleliśmy nad schodami, bo w pierwszej wersji były odwrotnie. Ale w końcu są tak jak teraz, zeby zmniejszyć komunikację na górze. Inaczej musielibyśmy lukarnę robić specjalnie na schody, bo kończyły by się 'pod skosem'. I na górze byłoby obchodzenie schodów dookoła. Tak czy siak - jakkolwiek byłby bieg schodów droga byłaby długa - gdyby były odwrotnie, po prostu byśmy dłuższą drogę na górze pokonywali :)

2. Ten mały schowek za gabinetem jest na sprzęty ogrodowe, żeby nie stawiać dodatkowej altanki - pewnie go nawet trochę powiększymy, bo w planach jest ekogroszek i kombinuję gdzie wcisnąć te kilka ton, zeby za bardzo nie przeszkadzały :)

3. Ciekawa uwaga :) mamy tam właśnie 2 opcje na łóżko, więc pewnie zdecydujemy się już jak dom będzie stał. Sypialnia wyszła trochę duża > 25m2, ze względu na szeroki garaż pod spodem, ale dzięki temu bez problemu będzie tam można wszystko zmieścić - tylko nie wiemy jeszcze co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zaglądam do kieszeni, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że to bardzo kosztowny dom? Dlatego dziwi mnie taki mały garaż przy tak rozbudowanej bryle.

Architekt niech nie wygłupia się z tą wyspą w kuchni.

Dziwaczna komunikacja z garażu. Dlaczego wchodzi się do holu a nie do wiatrołapu? Planujesz dwa komplety płaszczy do dwóch szaf? :)

Ogólnie sporo powierzchni zmarnowanej na komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir ma rację - bardzo dziwnie z tym wejściem do garażu. Ja bym zrobiła wejscie z garażu do wiatrołapu, tę garderobę i wiatrołap zrobiłabym jako jedno pomieszczenie. Wg mnie nie ma sensu tego tak dzielić i niepotrzebnie tworzyć klitki.

I zastanowiłabym się, gdzie będą mieszkać kosiarka, rowery, taczka i inne narzędzia,grill, meble ogrodowe itp. Jeśli ogrzewanie na gaz, to w kotłowni byłoby jakieś miejsce, jeśli paliwo stałe, to trochę mało powierzchni gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom to projekt gotowy?

 

Jak on wpasowuje się w działkę?

 

Tak na szybko odwróciłabym lustrzanie klatkę schodową i kotłownię (na piętrze oczywiście analogicznie trzeba zamienić miejscami łazienkę i schody).

Dodatkowo izolacja garażu.

http://images36.fotosik.pl/398/bffbf5b20a650e9c.jpg

 

 

Sprawdziłam kuchnię - jak chcecie mieć prawidłowo wg ergonomicznych wymiaów, to wyspa nie wejdzie, albo trzeba poszerzyć kuchnię o wykusz jadalni. Na rysunku sa za wąskie przejścia.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem napisać, że o takiej zamianie myślimy, dzięki ;)

 

Nie, nie jest to projekt gotowy...póki co to jest koncepcja. Działka ma 24,5x42 i wjazd od północy. Chcielibyśmy mieć garaż dwustanowiskowy, dlatego myślimy o przesunięciu go w stronę wiatrołapu i poszerzenia całego budynku od strony wschodniej. Tylko obawiamy się, że wtedy cały front domu będzie zdominowany przez garaż, co nam się nie podoba. Natomiast nie wymyśliliśmy jeszcze jak przy tej szerokości działki garaż trochę schować..

 

Z tą wyspą rzeczywiście trzeba będzie pokombinować tylko nie chcielibyśmy tracić wykuszu w jadalni. Generalnie cała elewacja zachodnia jest do zmiany, bo nie podoba nam się ta lukarna przez cały dom. Wolelibyśmy żeby był to wykusz w ścianie domu i osobno w dachu.

 

Dobrze byłoby jeszcze gdzieś wkomponować pomieszczenie gospodarcze, bo kotłownia ma służyć za pralnie (ogrzewanie gazowe) i wtedy faktycznie nie będzie gdzie chować sprzętów ogrodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może i nam podpowiecie jakie zmiany byście zrobili w tym projekcie ?

 

Z mojego doświadczenia wynika, że z okien dachowych, pod którymi nie ma kaloryfera czasem zdarza się, że skapuje wilgoć - Ty masz pod nimi zaplanowane łóżko ;) Wprawdzie ja mam stare okna dachowe, może w nowych się to nie zdarza, bo są "cieplejsze" i woda się nie skrapla? Ale zxastanów się nad tym.

 

Jeszcze mam pewne wątpliwości co do łazienki na dole, a konkretnie drzwi do niej. Wprawdzie z salonu ich nie widać, ale już z jadalni tak - może jest jakaś szansa na odizolowanie tego obszaru?

 

Garaż wydaje mi się trochę za wąski - przy dwóch autach zaparkowanych ciężko będzie wysiaść. Musicie mieć 2 bramy? w małym garażu łatwiej zaparkować jeśli jest jedna większa brama, a nie 2 ze słupem pośrodku...

 

A, w pokoju na piętrze (vis a vis schodów) jest wrysowana szafa koło komina - jak się do niej dostać, skoro dostęp blokuje łóżko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na górze mam sporo okien dachowych i pod żadnym nie mam kaloryfera. Woda skraplała się na początku, kiedy dom się suszył. Teraz nie ma kropli wody, mamy rekureparcję. Jak widzę wy też planujecie rekuperację? Gdzie umieścicie rekuperator?

2. mam garderobę, jak ty pod skosem. Jest bardzo wygodna. Na ścianie kolankowej mam półki na buty, których jakoś tak dużo się zrobiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na górze mam sporo okien dachowych i pod żadnym nie mam kaloryfera. Woda skraplała się na początku, kiedy dom się suszył. Teraz nie ma kropli wody, mamy rekureparcję. Jak widzę wy też planujecie rekuperację? Gdzie umieścicie rekuperator?

2. mam garderobę, jak ty pod skosem. Jest bardzo wygodna. Na ścianie kolankowej mam półki na buty, których jakoś tak dużo się zrobiło :)

 

Asia rekuperator myślę aby w tym pomieszczeniu na piętrze przy schodach, tylko czy nie bedzie to przeszkadzać w sypialni(hałas). A co do ogrzewania to w całym domu chyba bedzie podłogówka.

 

"Mymyk_KSK " chcę mieć podzielony bo w garażu będzie tylko jedno auto a po drugiej stronie motory i rowery a nie chce żeby nie było to widoczne jak tylko bede parkował auto. Co do szafy w pokoju na piętrze to mysle tam puścić przewody od kominka aby do sypialni i tego pokoju małego dostarczyć troszke ciepła. A co do łazienki nie mam pomysłu właśnie, może drzwi przesuwane chowane w ścianę w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia rekuperator myślę aby w tym pomieszczeniu na piętrze przy schodach, tylko czy nie bedzie to przeszkadzać w sypialni(hałas). A co do ogrzewania to w całym domu chyba bedzie podłogówka.

 

"Mymyk_KSK " chcę mieć podzielony bo w garażu będzie tylko jedno auto a po drugiej stronie motory i rowery a nie chce żeby nie było to widoczne jak tylko bede parkował auto. Co do szafy w pokoju na piętrze to mysle tam puścić przewody od kominka aby do sypialni i tego pokoju małego dostarczyć troszke ciepła. A co do łazienki nie mam pomysłu właśnie, może drzwi przesuwane chowane w ścianę w salonie?

 

Rekuperator obok sypialni?! Wiesz jak to pudło hałasuje? My mamy rekuperator w garażu - podwieszony pod sufitem. Kiedy projektant będzie projektował system- myślę, że wybije Ci z głowy rekuperator obok sypialni.

Nie kombinowałabym też z drzwiami do salonu:

1. we wnęce na drzwi będzie się zbierał syf

2. drzwi i tak będą wiecznie otwarte, bo nikomu nie będzie się chciało na okrągło ich zasuwać, więc po co tracić kolejnego tysiaka na nieużywane drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę :)

 

Wiatrołap będzie mało funkcjonalny-jest wąski, nie ma gdzie postawić krzesła/ławeczki/półeczki na której się siada wkładając i zdejmując buty, nie ma miejsca na odłożenie torebki, kluczy, rękawiczek.. Może coś pokombinować z tą przestrzenią pod schodami, nie zamykać jej całkiem jako "szafę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrołap będzie mało funkcjonalny-jest wąski, nie ma gdzie postawić krzesła/ławeczki/półeczki na której się siada wkładając i zdejmując buty, nie ma miejsca na odłożenie torebki, kluczy, rękawiczek.. Może coś pokombinować z tą przestrzenią pod schodami, nie zamykać jej całkiem jako "szafę"?

 

Weźmiemy to pod uwagę! Dzięki za wskazówkę. Nie musimy zabudowywać wszystkiego - szafa jest tylko wrysowana roboczo. Na tym etapie najbardziej zależy nam na układzie pomieszczeń :)

 

Na tę chwilę chyba największy zgryz to kominek w salonie i to, czy robić tą ściankę z szafą oddzielającą hol od salonu właśnie...

Edytowane przez GrasshopperXTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości co do funkcjonalności lodówki w tym kącie. Trzeba obchodzić spiżarkę, by zanieśc np. mięso do zlewu.

 

O tym nie pomyśleliśmy, dzięki. Czy dobrym pomysłem będzie przeniesienie jej tę ścianę, gdzie jest zlewozmywak (na lewo od okna)? Wtedy w tym kącie moglibyśmy zrobić w słupku mikrofalę i piekarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...