Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dokładnie,

my już też szliśmy do architekta po gotowy, gdy nagle zobaczyliśmy D08 Objawienie! To jest to!

Spełnienie wszystkich naszych oczekiwań, nie za duży, otwarty na ogród, jest taras, zaplecze tzw techniczne bardzo rozsądnie pomyślane...

 

gotowe mają wady ale jedną podstawową zaletę - jak znajdziesz kilku/kilkunastu budujących ten sam dom znasz jego wady i zalety i masz szansę uniknąć problemów albo niespodzianek wynikających z nieprzemyślanych koncepcji architekta, wiesz co ci inni zastosowali u siebie etc.

Ale najpierw musisz przerzucić parę katalogów i spróbować spisać na kartce priorytety - co w domu musi być.

I nie kierować się tylko tym czy dom będzie tańszy czy trochę droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja byłem dość surowy pod względem szukania projektu by w końcu po kilku 6 miesiącach znaleźć ten który spęlniał 95% zamierzonych punktów. Podczas adaptacji, która jest obowiązkowa by uzyskać pozwolenie na budowę w cenie jej doprojektowałem garaż i powiększyłem łazieneczkę na parterze. Teraz jestem zadowolony w 100%.

Gdybym drugi raz zaczynał identycznie bym zrobił. W sieci jest tyle projektów, że bezsensu jest robić nowy a i tak może nie wyść tak jak byśmy chcieli. CO innego jest w głowie a co innego na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zacznij od dokładnego przeglądania gotowych projektów, większość spokojnie znajdziesz na stronach www (np. http://www.mtmstyl.com.pl ), katalogach, itd.. gotowy projekt jest sporo tańszy

- jak nie znajdziesz nic w 99% zadowalającego, to zanotuj sobie wszystkie "rzeczy", które Ci się podobały z różnych projektów (np. bawole oko, itd...), i sam zapisz sobie w punktach co oczekujesz. Przejrzyj opinie o innych projektach na forum muratora w dziale "projekty", tam są dobre uwagi i rozwiązania. odnośnie funkcjonalności, kosztów, błędów, itd...

- zleć wykonanie projektu indywidualnego na podstawie notatek.

- następne pytanie odnośnie projektu zadaj w dziale "projekty"

 

Tylko życzyć powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam po długim milczeniu (naszym i Waszym)

 

Niniejszym chciałem sie pochwalić przed szanownym gremium, iż dziś, około godziny 10 rano odebrałem pozwolenie na budowe naszego rozplaskanego domu. Mimo, że wszystko trwało ponad 3,5 miesiąca (czyli 1,5 miesiąca ponad ustawowy czas na wydanie takowego pozwolenia), nikt się nie czepiał dość nowoczesnego projektu! Dodam przy okazji, że odczuwam wstręt do korumpowania ludzi a urzędników państwowych w szczególności :x i tego się przez ostatnie tygodnie trzymałem :-D

Tak więc we wrześniu rozpoczynamy ostatnie przygotowania - karczowanie dżungli chwastów oraz przebudowę gazociągu tak, aby na wiosnę rozpocząć krok po kroku właściwą budowę... W zimie zamierzamy skompletować projekty wentyalcji i ogrzewania, drucikologii, rurkologii no i zrobić ostateczny kosztorys... No i musimy się szybko zdecydować na ekipę budowlaną... Trzymajcie kciuki...

 

Pozdrawiam wszystkich a fanów naszego projektu w szczególności :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie umiem otwprzyć strony z rzutami, z tego co pamiętam,to salon jest tą niższą częścia domu "skrzydło" jest jedną ścianą związane z bryłą główną. Czy to ze względów architaktonicznych? Czy będzie on miał ciut większą wysokość np. 3 m? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że takie skrzydło będzie "zimne" czy sie mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
mk0t chyba już tu nie zagląda..... Szkoda..... :cry:

Jasne, że zaglądam, ale tylko wtedy, gdy nowy post się tu pojawi.

A teraz nie będę przynudzał co się dzieje na budowie, bo na razie są to tylko przygotowania infrastruktury (gaz + prąd - przeniesienie) oraz wybór ekipy budowlanej. Jedno i drugie jest koszmarem...

Samą budowę rozpoczynamy dopiero na wiosnę. Wtedy będę pisał i dokumentował zdjęciami, jeśli się uda :-)

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiem, że zakres opracowań w projekcie indywidualnym zależy od umowy, ceny itd.

 

Tym niemniej chciałbym spytać jak to było w Waszym przypadku. Jak bede miał kilka (-naście :-) opini to sobie jakos to uśrednię i jakieś wnioski mi to da.

 

Pytam o to mam wrażenie, że mój architekt albo jest leniwy, albo cwaniak albo brak mu wiedzy bo nie chce robić tego co inni sugerują, że powinien w projekcie indywidualnym.

 

Do tej pory współpraca układała się różnie - raz sprawniej raz gorzej ale generalnie byliśmy zadowoleni tylko ostatnio coś "przychylni" mi podpowiadają, że powinien zrobić jeszcze to jeszcze tamto. Sam teraz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą budowę rozpoczynamy dopiero na wiosnę. Wtedy będę pisał i dokumentował zdjęciami, jeśli się uda :-)

 

 

To tak jak my! Ścigamy się? :lol: Nie mam wielkich szans, bo ty masz już pozwolenie...

 

na razie są to tylko przygotowania infrastruktury (gaz + prąd - przeniesienie) oraz wybór ekipy budowlanej. Jedno i drugie jest koszmarem...,

 

A jednak bardzo liczę na jakieś wieści. U mnie teraz ten sam etap - walka o przyłącza więc cenne doświadczenia byłyby na miejscu. Może założymy nowy wątek: Budowa w Stolycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Jesteśmy niemal na końcowym etapie naszego projektu indywidualnego. Został ostatni moment, żeby ewentualnie zmienić coś w rozmieszczeniu pomieszczeń itp.

 

Gdybyście zechcieli skomentować poniższe rysunki to może dostrzeglibyśmy coś czego samemu wyaptrzeć nie możemy.

 

PARTER

PIĘTRO

 

Mam więcej rysunków (przekroje, elewacje itd) ale nie chciałbym za bardzo zatłoczyć tematu.

 

Świadomie nie podaję żadnych szczegółów dotyczących takich a nie innych decyzji aby nie sugerować niczego.

 

Dom jest dla rodziny 2+2, wjazd od południa, działka 28x34m.

 

Będę wdzięczny, za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... własnie chciałem obejrzeć ten fantastyczny projekt - ale kiedy kliknąłem na link, pojawił się komunikat: "The picture is gone" Czy kiedyś będzie come back?

Tak jak już pisałem wcześniej, ze względu na własne bezpieczeństwo (sorry, ale typy spod ciemnej gwiazdy też mają dostęp do netu), szczegółowe rzuty usunąłem z serwera. Są za to one dostępne w uproszczonej wersji, na stronach naszego architekta. Kliknij 'Domy jednorodzinne' a nastepnie 'Pyry'...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

1. Jeśli nie chcieliśmy ogrodu (tym samym i tarasu) od ulicy to nie bardzo było gdzie indziej usytuować tarasu.

 

2. Świadomy wybór - nie odpowiada nam otwarta kuchnia.

 

3. To fakt - tylko gdzie ją upchnąć ...?

 

4. W swojej sypialni chyba bedziemy mieli dośc miejsca a i córki w swoich pokojach też znajdą miejsca na szafy. Z drugiej strony to co na szkicach jest nazwane magazynkiem może miec różne przeznaczenie.

 

Dziękuje Sergey za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey,obawiam się, że Sylwek nie może zamówić lustrzanego odbicia swojej działki :wink:

a taras od północy ma swoje zalety - świetny na letnie upały, ogród widziany ze słońcem 2x ładniejszy niż pod słońce

brak inkryminowanych pomieszczeń wynagradza duża ilość pom. gosp.+ wnęki w pokojach

Sylwek, jak dla mnie bomba.Nic nie zmieniaj.Wrzuć elewacje jeśli możesz - tak z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...