Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja nie widzę akurat problemów z umiejscowieniem pralni. Moim zdaniem jest położona idealnie: dzieci myjąc się w łazience spokojnie mogą brudne ciuchy wrzucić do pralni, a rodzice mogą pranie zbierać u siebie a w dzień "P", czyli prania kosz wraz z praczka wędruje do pralni. Suszenie prania widzę na tarasie w słoneczny dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja nie widzę akurat problemów z umiejscowieniem pralni. Moim zdaniem jest położona idealnie: dzieci myjąc się w łazience spokojnie mogą brudne ciuchy wrzucić do pralni, a rodzice mogą pranie zbierać u siebie a w dzień "P", czyli prania kosz wraz z praczka wędruje do pralni. Suszenie prania widzę na tarasie w słoneczny dzień.

 

Dokładnie tak to zaplanowaliśmy :)

O tych drzwiach nie pomyślałem, faktycznie zaplanowane są przesuwne. Dzięki za zwrócenie uwagi. Twoja sugestia pozwoli uniknąć błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

1. zrobiłabym izolację na ścianie między częscia mieszkalną a garażową. Garaż bardzo wychładza dom.

2. Nie wiem czy jest sens robić wnękę na drzwi do sypialni małżeńskiej. Przez to robi się ciasno między wejściem do sypialni, toaletką a drzwiami do garderoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zrobiłabym izolację na ścianie między częscia mieszkalną a garażową. Garaż bardzo wychładza dom.

2. Nie wiem czy jest sens robić wnękę na drzwi do sypialni małżeńskiej. Przez to robi się ciasno między wejściem do sypialni, toaletką a drzwiami do garderoby

 

Witaj Elfir, bardzo cenię sobie Twoje rady. Dokładnie takie zmiany chcę wprowadzić jakie zasugerowałaś. Przygotowujemy finalną wersję po zmianach. Wkrótce pozwolę sobie przesłać tu na forum jeszcze raz. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem duży domek.

Wnętrza przemyslane.

 

Pomyslałabym o takich drobnostkach jak np. przesunięcie drzwi wejścowych i drzwi wiatrołapu w prawo, by na ścianie z lewej zamiast wąskiej szafki weszła głęboka (na wieszaki). Teraz w wiatrołapie jest miejsce na głęboką szafę, ale małą. Przy rodzinie 2+2 możecie mieć problem z pomieszczeniem w niej wszystkich kurtek.

 

W sypialniach dzieci (zwłaszcza tej po lewej) będzie problem ze wstawieniem szafy na ubrania. Nastolatek w majtkach nie będzie biegał do garderoby przy gabinecie po koszulkę i spodnie :)

 

Trochę byłoby mi szkoda miejsca na wielki hol na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki za :offtopic: Czy ktoś może polecić taniego i dobrego (wiem że to trudne ale chyba nie niemożliwe) architekta z Mazowsza - najlepiej Warszawa i okolice do wykonania projektu indywidualnego? Chciałbym wreszcie postawić swojego klocka:lol2: a to co jest dostępne w necie nie spełnia wymagań moich albo MPZP.

Proszę info na priva żeby nie zaśmiecać wiecej tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Planuje budowę domu na działce z wjazdem od południa, będzie to projekt indywidualny, działka na samej górce, na terenie otwartym więc nasłonecznienie pełne. Pojawia się pierwszy dylemat.Nie wiem co będzie rozsądniejsze czy

- salon od południa , kuchnia północ + jadalnia północy zachód

czy

- salon od północy/ północnego zachodu , kuchnia od południa

Architekci uznają za rozsądne salon od południa, ale w mocno doświetlonym salonie nawet oglądanie telewizji może być udręką.

 

Architekt zrobiła wstępny zarys, (jeszcze nie dyskutowany) robiąc ogromne przeszklenie od południa, czy to czasem nie przesada? :)

http://88.198.53.72/proj/

 

proszę o komentart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam proszę o opinię tego rzutu, konkretnie co byście zmienili, na rzecz funkcjonalności lub obniżyć koszty budowy.

 

Z balkonu od ogrodu zrezygnowałem od wejście nie mogę że względu na kotłownie.

 

Wysokość pomieszczeń na dole 3m na górze 2.7m

 

Co z oknami za duże czy w sam raz ( Firmy wyceniają mi okna od 25tys do 30tys) Dużo nie ma co gadać .

 

Jest to projekt indywidualny na wąska działkę na 14.5m i 33m. Do będzie stał 2m od granicy działki,

 

Dom jest piętrowy o powierzchni 150m.

 

Dziękuje i pozdrawiam!

P 1.jpg

P 2.jpg

P3.jpg

P4.jpg

P5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda na fajny przemyślany projekt w którym jeżeli miałby być bardziej funkcjonalny bo kosztów na pewno drastycznie nie obniżysz było by:

- nie robienie ścianki z drzwiami oddzielającej wiatrołap, tylko dlatego że jestem zwolennikiem otwartych domów od razu od wejściowych drzwi a poza tym wydaje mi się że pokój który ma wejście w wiatrołapie i komunikacja z nim będzie dużo lepsza. Dom na nowoczesną bryłę więc brak tej ścianki będzie pasował do jego koncepcji.

- na górze w pokojach 5 i 6 na korzyść garderoby na ścianie ze schodami i ścianie garderoby na korytarzu przedłużył bym te ścianki np.70-80cm (żeby był luz w garderobach) a ścianę łączącą pokoje trochę skrócił i ustawił drzwi pod kątami. Dało by to efekt większego korytarza na piętrze.

- można by przesunąć ściankę łazienkową za okno i zrezygnować z górnej garderoby, mielibyście wtedy fajny spory doświetlony korytarz w którym rodzina będzie pewnie spędzać dużo więcej czasu niż łazience.

Ale tak jak pisałem na początku projekt wygląda na funkcjonalny i tak naprawdę chyba nie potrzebuje zmian oprócz tego wiatrołapu :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Podepnę się pod ten temat bo nie znalazłem właściwszego a potrzebuję porady :cool:

 

Rozpoczęliśmy wraz z żoną proces budowy naszego wymarzonego domu. Posiadamy już działkę, przedwczoraj otrzymaliśmy dla niej warunki zabudowy. Zleciliśmy również wykonanie mapy do celów projektowych - tyle z załatwionych kwestii formalnych.

 

Przed nami największe wyzwanie - dobór satysfakcjonującego nas projektu. Przewertowaliśmy niezliczone ilości projektów gotowych i znaleźliśmy kilka domów, które nam się podobają. Jednak zawsze jest jakieś "ale" - każdy projekt wymagałby sporych przeróbek żeby dostosować go do naszych wymagań. Doszliśmy więc do wniosku, że może właściwym posunięciem byłoby zlecenie projektu indywidualnego wykonanego przez architekta - i tu zaczyna się sedno sprawy: zanim zacznę na poważnie szukać architekta chciałbym dowiedzieć się kogo tak naprawdę poszukuję: architekta, projektanta wnętrz czy też i tego i tego. Moim wymagania odnośnie projektu indywidualnego są następujące: chciałbym aby projektant na podstawie naszych wytycznych zaproponował układ funkcjonalny domu. Chciałbym ażeby układ ten był dość szczegółowy - nie satysfakcjonuje mnie samo to, że dostanę opisane pomieszczenie na kuchnię 4x3 m wraz z wrysowanym położeniem kuchenki i lodówki - chciałbym posiadać rozrysowane meble kuchenne wraz z pomysłami co gdzie znajdzie swoje miejsce, gdzie będą szuflady, a gdzie półki itd. Analogicznie sytuacja odnosi się do łazienek, pokoju dziennego. Chciałbym aby osoba, której zapłacę kompleksowo zajęła się projektem naszego domu, od ogólnej bryły aż po doradzenie gdzie warto zrobić gniazdko elektryczne.

 

W związku z tym wszystkim chciałbym zapytać się Was kogo tak naprawdę potrzebuję i w czyich kompetencjach leży to co opisałem - czy mam szukać po prostu architekta, czy architekta współpracującego z architektem wnętrz czy też być może jest jeszcze inna opcja, która pozwoli mi otrzymać dobrze zaprojektowany dom.

 

Z góry dziękuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektu domu potrzebujesz architekta albo inżyniera z niepełnymi uprawnieniami tzn takiego co może narysować i podpisać projekt do 1000m3 kubatury. . Do projektu kuchni , łazienki itp potrzebujesz architekta wnętrz. Ja zrobiłem właśnie tak. Inaczej jest czasami śmiesznie bo nie da sie zrobić konstrukcyjnie tego co wyduma architekt wnątrz.

Pracownia projektowa rysuje mi projekt na podstawie układu funkcjonalnego ktory mi odpowiada skorygowanego o MPZP. Jak już projekt sie narysuje to robię rundę po sklepach z kuchniami czy łazienkami. Tam najczęściej w gratisie masz fajne projekty z rzeczy którymi dany sklep handluje.

Możesz też sobie zrobić komplekspowy projekt wnętrza. W zależności od pracowni od 100 zł za m2 powierzchni netto domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym wszystkim chciałbym zapytać się Was kogo tak naprawdę potrzebuję

 

 

Duża firmę architektoniczną, wielobranżową - tam, gdzie zatrudnia się architektów, instalatorów, architektów wnętrz, stylistów i projektantów ogrodów.

Na dodatek w tym przypadku będzie konieczne zlecenie nadzoru architektobnicznego, by wszystko zgadzało się z projektem.

np. JEMS architekci, pracownia IQB Bartka Włodarczyka, Pl.architekci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...