Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśłi chodzi o dach to niestety nie. Musi być kalenicowy i musi mieć co najmniej 40 stopni. Można ewentualnie zrobić dach płaski ze "szklarnią" jak tu : http://villanatura.net/pl/strona-glowna.html lub dach mansandrowy . Żadne z tych dwóch mnie nie zadowalało. Obecny projekt to kompromis między funkcjonalnością, południowo-zachodnią działką i MPZP. Z tematem walczę już ze 2 lata. Nie ma na rynku odpowiadających mi gotowców z dachem 35-40`.

Nie jestem szczęśliwy z tego dachu ale jak sie nie ma co sie lubi http://www.lk-projekt.pl/lkand984-produkt-1657.html :bash: to sie lubi co sie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dwuspadowy i szukałem innego rozwiązania. Dom jest bardziej w stylu tradycyjnym niż nowoczesnym i takie było zamierzenie. Ma mieć tylko nowoczesne akcenty jak narożne okna , elewacje częściowo w gresie bądź kamieniu, duże przeszklenia ale bez szaleństw i .... brak okapów. Dach nie wystaje za ściany. Taki zabieg powoduje że czapka dachu jest niższa. Gdyby dach wystawal za ściany tworząc okap to wtedy było by to dopiero przytłaczające bo jego wysokość była by znacznie wieksza. . Rynny będą schowane w warstwie ocieplenia. Ubolewam nad tym dachem i jak tylko sie zmieni plan zagospodarowania to go też zmienię ale niestety na razie nie mam wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na rynne w ociepleniu, bardzo trudno jest to dobrze zrobić, przez pocienienie ocieplenia może powstać mostek, widzialam dom, ciągle mieli zacieki z rynne, okropnie to wyglądało, może lepiej zrobić tradycyjnie ale rynnę i rury spustowe kwadratowe, droższe ale zapewniają skuteczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nad rynnami rozmyślam zwłaszcza, że bedę mieć 15 cm styropianu. Co prawda grafitowego ale mimo to w 20 cm było by lepiej rynnę schować.

Nie moge dać oficjalnie ani cm wiecej bo sie dom na działce nie zmieści .

Co do dachu schowanego za murem to częściowo jest schowany. Wiecej nie chceryzykować żeby sie urząd nie przyczepił że mam częściowo dach płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to masz bardzo duże dysproporcje w pomieszczeniach, wielki hol na piętrze trudny do zagospodarowania, malutka łazienka [dzieci wolą wannę, a tutaj jej nie mają], wielki jeden pokój [moje kłóciły się o to, dlatego wybrałam projekt w którym oba pokoje są takie same:) i po bitwie na klocki], uporządkowałabym to:) i ta jadalnia przy samym wejściu, jakoś mi nie pasuje, tym bardziej, że nie zmiescisz dużego stołu, ale to tylko moja opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten. Chciałem coś w stylu tego LK bo wizualnie sie małżonce podoba ale z uwagi na ten chole.... ny dach sie nie dało . Wnętrza bym zupełnie zmienił do mi nie pasuje rozplanowanie, np na parterze nie chcę mieć zadnego pokoju/gabinetu tylko salon i kuchnię z jadalnią.

http://www.archdesign.pl/projekty/domy_pietrowe/an_001,p856459501 to jest dokładnie projekt robiony dla mnie który teraz pracownia umieściła na swojej stronie. Mam trochę inną, nowszą, poprawioną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dach:( a nie można ściąć czubka? dachy ocenia się w kategorii tego przeważającego - przynajmniej tak jest u mnie w urzędzie, tak mówił architekt, może coś wymyśli, żeby wybronić ten dom... i wejście do pokoju 2.2. zrobiłabym obok schodów, teraz taki mały labiryncik się zrobił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach jest ścięty, bo musi być ścięty żeby był " dach kalenicowy" . Widać to na rzucie poddasza. To też wymóg planu zagospodarowania. U mnie w urzędzie powiedzieli, że żadna z polaci dachu nie może mieć mniej niż 40 stopni.

co do wejścia do pokoju 2.2 to pewnie tak właśnie zrobię ale to detal który ustalę na etapie wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłabym jeszcze jedną zmianę na parterze [masz bardzo dużo szaf i wnęk], zmniejszyłabym garderobę przy wejściu do szaf z jednej strony [a najlepiej połączyłabym ją z przedsionkiem, wtedy zmieścisz i szafę i dwoje gości wchodzących, teraz nie ma szans na zmieszczenie w niej trzech osób], za nią zrobiłabym łazienkę [teraz jest mikroskopijna, w większej zmieścisz brodzik na końcu przy ścianie z garażem] zajmującą obecną szafę w garderobie do komina przy klatce schodowej, dalej kotłownia [dla ogrzewania gazowego wystarczy wg mnie]. Planujesz docieplenie ściany garażu od strony domu? u mnie będzie, w garażu jest zazwyczaj zimno i są straty ciepła. I stanowczo nie robiłabym drzwi z przedsionka do domu, jeżeli będzie wydzielona garderoba. Cały dom jest duży a strefa wejściowa nieproporcjonalnie mała, przytłacza. Kominek - przestawiłabym go, teraz większość siedzi tyłem do niego, a to jest mocny element dekoracyjny i ogień, powinien przy sobie gromadzić ludzi, obróciłabym go o 90 stopni, dwustronny. Przepraszam, ale to tak na gorąco mi się nasunęło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużą garderobę nalegała moja ładniejsza połowa :) A tak naprawde to będzie jeszcze większa kosztem pomieszczenia z piecem CO. Niestety wg wymogów pomieszczenie z piecem musi mieć ZTCP co najmniej 6,5 m3 wiec oficjalnie jest tak jak jest. Z moich obserwacji wynika że garderoba tej wielkości i tak ledwo wystarczy. To nie będzie typowa garderoba na sukienki i koszule tylko zimowe płaszcze, kombinezony itp. Zaraz tam wylądują różne bambetle dzieciaków itp. Taki bardziej śmietnik :D Łazienka celowo jest mała bo to nie ma być łazienka tylko WC dla gości. A goście wpadając na kawę czy nawet jakąś impreze raczej nie będą brać prysznica. Dla tych nocujących będzie pokój na piętrze lub poddaszu i łazienka wspólna na piętrze. Ocieplenie od strony domu oczywiście będzie. GAraż nie będzie jakoś specjalnie ogrzewany. Ciepło powinno być zapewnione poprzez wyrzut powietrza z rekuperatora i ewentualnie jeden grzejnik tak by nie było tam mniej niż 5`C. Kominek będze skierowany skosem o ok 45` tylko w planie tego nie widać. Myślałem nad jego umieszczeniem w innym miejscu ale nie chcę mieć komina na środku strychu. Takie usytułowanie to IMHO najlepszy kompromis. Strefa wejściowa jest specjalnie mała. Zależało mi na tym by ciągi komunikacyjne były jak najmniejsze, bo służą do komunikacji a nie "przebywania" Przedsionek będzie z drzwiami wewnątrz, bo zimą inaczej nie da sie zapewnić komfortu cieplnego. Musi być strefa buforowa. Rozwiązanie z pojedynczymi drzwiami jest dla mnie w naszej strefie klimatycznej pomyłką. Z resztą ćwiczę ten temat codziennie. U mnie są drugie drzwi a u teściowej nie ma. U mnie jest ciepło a u teściowej zimno jak w psiarni. W czasie gdy sie nie grzeje CO drzwi mogą być otwarte albo wyjęte z zawiasów i schowane w garderobie.

Wnęka za garażem to celowy zabieg. Będzie tam składzik drewna do kominka. Poza tym wersja z powiekszonym pomieszczeniem gospodarczym wyglądała trochę za ciężko. Wnęka dodaje trochę lekkości ale to kwestia gustu. Kosiarkę i sprzęt ogrodniczy wstawię pomieszczenia które jest przy garażu. 6m2 spokojnie wystarczy. Krzesła i stół ogrodowy będą przykryte plandeką pod altanką . Mam tak teraz i sie to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...