Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie do końca do mnie przemawia niewielka wnęka tarasowa. W sumie nie pełni żadnej roli. Bo ustawić stołu tam się nie da.

Dwa okna w kotłowni to strata kasy, są tylko w powodów symetrii elewacji bocznej, której praktycznie na codzień nie bedziesz ogladać.

Podobnie z trzema oknami w kuchni. Sporo i na dodatek wykluczają zastosowanie szafek wiszących.

 

 

Jak chcesz mieć lodówkę side-by side to pamiętaj, że potrzebuje ona głębszej wnęki niż szafki kuchenne (co najmniej 75 cm)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość AiŁ_gość

Co do wnęki to też nad nią myślimy.

Z oknami to jeszcze się zobaczy, bo to na razie wstępna koncepcja i na obydwu wersjach są różne propozycje, ale fakt że chyba jest ich za dużo.

A co do lodówki to gdyby nie Twoja uwaga to mielibyśmy potem niezły kłopot:)

 

A co sądzisz o bryle budynku i schodach w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita i Łukasz, tak się zastanawiam do czego na początek się przyczepić? ;)

Na pewno do wygądu domu. Z tak wysoką ścianką kolankową i takim kątem dachu, dom wygląda jak w zbyt małej czapeczce, gdzie sie czółkiem świeci.

Jeśli chodzi o wnętrza, to bardzo podoba mi się wersja 1. Schody na poddasze można odzielić od salonu ścianką działową (tą, która obecnie jest dokładnie pod schodami).

W tej wersji, wejście do pomieszczenia technicznego, zamiast z wiatrołapu można też zrobić naprzeciw gabinetu. Wówczas szafę w wiatrołapie przerzucić można na drugą ścianę, a w jej miejscu zrobić przejście do kuchni przez spiżarkę.

 

W obu wersjach nie podoba mi się mikro-tarasik, na który można jedynie wstawić suszarkę z ubraniami. Więc albo go zlikwidować powiększając pokój dzienny, albo wciąć się jeszcze w głąb domu, zmniejszając jadalnię.

 

Jeszcze co do elewacji... Czy na poddaszu mają być okna nieotwieralne? Bo takich wielkich otwieralnych bez podziału nikt nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AiŁ_gość
Anita i Łukasz, tak się zastanawiam do czego na początek się przyczepić? ;)

Na pewno do wygądu domu. Z tak wysoką ścianką kolankową i takim kątem dachu, dom wygląda jak w zbyt małej czapeczce, gdzie sie czółkiem świeci.

Jeśli chodzi o wnętrza, to bardzo podoba mi się wersja 1. Schody na poddasze można odzielić od salonu ścianką działową (tą, która obecnie jest dokładnie pod schodami).

W tej wersji, wejście do pomieszczenia technicznego, zamiast z wiatrołapu można też zrobić naprzeciw gabinetu. Wówczas szafę w wiatrołapie przerzucić można na drugą ścianę, a w jej miejscu zrobić przejście do kuchni przez spiżarkę.

 

W obu wersjach nie podoba mi się mikro-tarasik, na który można jedynie wstawić suszarkę z ubraniami. Więc albo go zlikwidować powiększając pokój dzienny, albo wciąć się jeszcze w głąb domu, zmniejszając jadalnię.

Jeszcze co do elewacji... Czy na poddaszu mają być okna nieotwieralne? Bo takich wielkich otwieralnych bez podziału nikt nie zrobi.

 

 

moniss Śmiejemy się, bo mężowi coś się nie podobało na frontowej elewacji. Świecące czoło :D Zapytam architekta co z tym zrobić aby wyglądało jak należy.

Przejścia do kuchni przez spizarkę nie chcemy. Nie widzę takiej potrzeby.Mikro terasik też nam nie pasuje. Powiększymy albo zrezygnujemy. Nie podobają mi się schody częściowo na salon. Odwiedzający-wchodzący na górę przechodzą przez jadalnio-salon. Mało komfortowe.

O oknach fixach na poddaszu nie myślałam. Czy to będzie bezpieczne? Bo chyba mało komfortowe przy myciu.

Edytowane przez AiŁ_gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AiŁ_gość
http://images65.fotosik.pl/1065/8088a1c789b1e794gen.png

Elfir

Podoba mi się rozwiązanie z TV. Nie chcę schodów w salonie I ta wersja do mnie przemawia. Zastanowimy się jeszcze nad powiększeniem lub rezygnacją z tarasiku. Zastanawiam się czy na powiększonym tak tarasiku słońce będzie nadal dobrze oświetlać i ogrzewać?

Myślę, że przy tej wersji można zrezygnować z dodatkowego okna w gabinecie i pomieszczeniu technicznym. Myślę, że brak okna od technicznego, na elewacji frontowej można załatwić czymś zielono rosnącym.A może warto jeszcze w kuchni dać okno z widokiem na ogród.

Edytowane przez AiŁ_gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AiŁ_gość
Zdecydowanie fixy na piętrze się nie sprawdzą :D

 

Ja się zastanawiam na czym trzymają się schody i otwór schodowy w stropie?

 

Nie mam pojęcia na czym się trzymają. Nie strasz mnie.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parter wersja1.jpg

Wersja 1. z wszelkimi ewentualnymi zmianami, o których pisałam wcześniej.

 

Kolejna wersja byłaby bez tarasiku.

 

Też fixów na pięterku nie polecam, ze względu na trudności z myciem ;)

Tak więc okna na elewacji będą wyglądały inaczej, bo z podziałami.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia na czym się trzymają. Nie strasz mnie.:o

 

Nie strasze. Ale uprzedź architekta, że chętnie nie robiłabyś skomplikowanego stropu i drogich podciągów z belek HEB.

Bo na razie na rysunkach nie widać scian nośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir

Podoba mi się rozwiązanie z TV. Nie chcę schodów w salonie I ta wersja do mnie przemawia. Zastanowimy się jeszcze nad powiększeniem lub rezygnacją z tarasiku. Robiąc tarasik jak proponujesz zmienia się też bryła. Dla mnie na plus. Zastanawiam się czy na powiększonym tak tarasiku słońce będzie nadal dobrze oświetlać i ogrzewać?

Myślę, że przy tej wersji można zrezygnować z dodatkowego okna w gabinecie i pomieszczeniu technicznym. Myślę, że brak okna od technicznego, na elewacji frontowej można załatwić czymś zielono rosnącym.A może warto jeszcze w kuchni dać okno z widokiem na ogród.

 

Okno w kuchni na ścianie od ogrodu spowoduje, ze nie bedzie gdzie zawiesić szafek

 

Podcień powinien pełnić taką rolę, jak okap dachu na tym rysunku:

http://cdn17.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/ab/62/38/ab6238da166dedb2_305x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

 

Budynki w wysoką ścianką kolankową obniża się optycznie odcinając kolorystycznie piętro-poddasze:

http://www.gotowe-projekty.com.pl/data/Oferta/Z500/140_0_mainfoto_700x526.jpg

 

http://olczak.info/domhenrykow/hen3.jpg

 

lub wydłużając okap dachu

 

Chcecie drewniana okładzinę na elewacji?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AiŁ_gość
[ATTACH=CONFIG]264858[/ATTACH]

Wersja 1. z wszelkimi ewentualnymi zmianami, o których pisałam wcześniej.

 

Kolejna wersja byłaby bez tarasiku.

 

Też fixów na pięterku nie polecam, ze względu na trudności z myciem ;)

Tak więc okna na elewacji będą wyglądały inaczej, bo z podziałami.

 

moniss dzięki

 

takie powiększenie tarasiku nie jest możliwe ponieważ zmniejsza się jadalnia. W jadalni 12-15 osób przy stole musi się spokojnie zmieścić nie tylko 2 razy w roku ale kilka razy w miesiącu. Zabudowanie schodów ścianką to jakieś rozwiązanie. Schodom otwartym mówię nie. W tej wersji podoba mi się łazienka na dole z oknem, większy gabinet i sypialnia rodziców. Może zrezygnujemy z tarasiku i część dzienna będzie większa. Przy przeszkleniach w miejscu powstałym może fajnie wyglądały by rośliny.

Co do okien to nie sądziłam że jest problem z dużymi, bez podziałki. Widziałam w wielu projektach wielkie okna i nie były to fixy.

Edytowane przez AiŁ_gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AiŁ_gość
Okno w kuchni na ścianie od ogrodu spowoduje, ze nie bedzie gdzie zawiesić szafek

 

Podcień powinien pełnić taką rolę, jak okap dachu na tym rysunku:

http://cdn17.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/ab/62/38/ab6238da166dedb2_305x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

 

Budynki w wysoką ścianką kolankową obniża się optycznie odcinając kolorystycznie piętro-poddasze:

http://www.gotowe-projekty.com.pl/data/Oferta/Z500/140_0_mainfoto_700x526.jpg

 

http://olczak.info/domhenrykow/hen3.jpg

 

lub wydłużając okap dachu

 

Chcecie drewniana okładzinę na elewacji?

 

Elfir drewnianej okładziny w ilości jak na naszych elewacjach nie chcemy. Podoba nam się odcięcie kolorystyczne piętra-parteru jak na 1 zdjęciu.

Edytowane przez AiŁ_gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestesmy zainteresowani projektem indywidualnym domu z płaskim dachem. Dom około 160 m2 plus 35 m2 garazu. Architekt wycenił nam projekt na 23 tyś.

Na całość składa sie 7 tyś koncepcja plus brojekt budowlany za kazdy m2 łącznie z garazem około 80 zł.

Moje pytanie dotyczy ceny czy nie jest zbytnio wygórowana ? Przed wizyta w tym biurze architektonicznym orientowałem sie wśród znajomych i byłem nastawiony na cene około 12 tysięcy.

Jeżeli ktokolwiek kupował projekt indywidualny i jest z niego zadowolony prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałam, za 6 tyś. ale bez koncepcji, bo sama sobie narysowałam.

Znajdz innego architekta, jak ten za drogi dla Was.

 

6 tys w porównaniu do 23 to jest różnica. Ja mniej wiecej tez narysowałem jaki ma byc plan wewnątrz domu ale i tak cała koncepcja bedzie dodatkowo płatna.

Czy ktoś ma jeszcze doswiadczenia z projektem indywidualnym?

Wydawało mi sie drogo ale że za kilka tysięcy można mieć projekt indywidualny to mnie zdziwiło. Niektóre adaptacje budynków sa droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tys w porównaniu do 23 to jest różnica. Ja mniej wiecej tez narysowałem jaki ma byc plan wewnątrz domu ale i tak cała koncepcja bedzie dodatkowo płatna.

Czy ktoś ma jeszcze doswiadczenia z projektem indywidualnym?

Wydawało mi sie drogo ale że za kilka tysięcy można mieć projekt indywidualny to mnie zdziwiło. Niektóre adaptacje budynków sa droższe.

 

Średnia cena to 12 tyś.

 

Ja sobie nie rozrysowałm mniej więcej tylko całościowo, sama załatwiałam wszystkie zgody, mapki, badania, pozwolenia - stad niska cena.

 

Napisz do udzielajacego się tutaj kilka postów wyzej architekta Ładzińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny będą bardzo różne, tak jak i zakres oraz podejście do projektu.

Na przykład:

Co to znaczy koncepcja za 1,5 czy za 7 tys? Jest jedna wersja czy kilka? Szkice czy wizualizacje? Z uwzględnieniem zmian i uwag do niej czy bez?

 

Nie wiem skąd Elfir wzięłaś tą średnią??? Najpierw trzeba określić zakres projektu, bo ten może się różnić tak jak i ceny, czyli niebotycznie.

Pytanie "ile za projekt" nie różni się niczym od pytania "ile za samochód". Najpierw trzeba określić jaki. Ale nie tylko "osobowy" :)

 

Pytać, rozmawiać, prosić o pokazanie przykładów - tylko tak można porównać poszczególne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

Nie wiem skąd Elfir wzięłaś tą średnią??? .

 

Z forum i kosztów podawanych przez ludzi w wielu wątkach.

Odrzuciłam te skrajnie tanie.

Oczywiście nie jest to średnia rynkowa tylko forumowa.

 

A pedropelikan okreslił się - dom z płaskim dachem, 160 m2 + garaż.

Na dodatek ma dosc sprecyzowany pomysł na wnętrza.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...