Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ojojoj też go oglądaliśmy, ale okna na wschód i na północ w części dziennej odpadają, zależy mi na dużym oknie na południe, głównie ze względu na położenie działki, która ma szerokości 27 m ale jest długa, ogród rozciąga się właśnie na południe. Aż szkoda byłoby zamykać piękne widoki na staw i dzikie zwierzęta, które często są naszymi gośćmi.

Druga sprawa to po co dziurawić dach wstawiając drogie okna dachowe, w mojej wersji są tylko okna w ścianach szczytowych.

I projekt ten nie daje możliwości dużego powiększenia poddasza, te dodatkowe 28 m2 to bardziej wersja wypoczynkowa + niewielki stryszek vs ok 70 m2 w naszym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trochę stuningowaliśmy projekt, stał się bardziej przejrzysty z większą ilością miejsca na przechowywanie. Zmieniliśmy położenie schodów oraz ich rodzaj, teraz są z zabiegiem na zachodniej ścianie. Zamieniliśmy też i powiększyliśmy sypialnie. No i usunęliśmy kominek.

Co o tym myślicie?

 

http://imge.pl/p/33888/n/338888851468.png

 

 

http://imge.pl/p/33888/n/338888851468.png

Edytowane przez stellina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rady :

Przede wszystkim znajdź sprawdzonego projektanta. Dziwna to branża ale na 4 rech z którymi miałam styczność 3 to totalna porażka, przeciąganie pół roku z głupią adaptacją projektu i nic nie zrobione po zwieńczenie wszystkich partaczy kłamców i niekompetentnych projektantów to kobieta z Rumi która miała nam zrobić projekt przyłącza wody. Pół roku przeciągania kłamania prosto w oczy że już wszystko gotowe, ze w urzędach utknęło itp, po pół roku kłamstwa wyszły na jaw i okazało się że nic kompletnie nic nie ruszone !!!!!

Zastanowić się dokładnie jaka wielkość pomieszczeń jest dla was komfortowa, nie ma co przesadzać ale też robić zbyt małych, zrobić tyle pomieszczeń ile faktycznie będzie użytkowanych po co mają stać się graciarniami, mocno zastanowić się nad piwnicą ( my żałujemy że nie podjęliśmy tej decyzji ) i spiżarnią oraz garderobami jako osobnymi pomieszczeniami

Jesli poddasze nie użytkowe to po co robić duży dach , kopertowy, itp może pomyśleć o płaskim

jeśli nieużytkowe to nie robić stropu betonowego.

To tyle co przychodzi mi do głowy.

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tutaj Kamilo :)

Ciągów komunikacyjnych celowo unikamy, nie lubimy korytarzy ;)

A tak na serio, sprawdziliśmy już kilka układów domów i mieszkań te, które są dla nas wygodne i to są właśnie takie otwarte przestrzenie. To kwestia raczej indywidualna, we Włoszech zazwyczaj wchodzi się prosto do salonu i nam takie rozwiązania pasują.

Z wiatrołapu wchodzimy od razu do jadani, która jest otwarta na kuchnie i salon z antresolą.

Z salonu będą schody ażurowe z zabiegiem, z których wchodzi się na otwarty salonik/biblioteczkę i z niego wchodzi się do 2 sypialni, łazienki i styszku/pralni na poddaszu i tu znów udało się uniknąć korytarzy ;)

Edytowane przez stellina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty powiesz :)

- jeśli na projekt ( wielobranżowy ) masz przygotowane 5,3 to nie spodziewaj się "lasu rąk ",

- zwróć również uwagę, że ten wątek dotyczy PROJEKTU INDYWIDUALNEGO, nie adaptacji gotowca o którym piszesz.

- jak kiedyś świetnie napisała Elfir : " nie ten target "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przede wszystkim WITAJCIE! Bo to mój pierwszy post na forum :) Na razie przebywałem tutaj tylko w formie czytacza ale teraz się to zmieni gdyż ruszamy z tematem budowy domu :D

 

Otóż działka jest :) Urokliwa, blisko lasu, nie za mała nie za duża. Wszystkie formalności gotowe związane z jej zakupem.

Teraz jesteśmy na etapie projektu indywidualnego. Dziś odebraliśmy pierwszą koncepcje i powiedzcie proszę co Wy na to :)

 

ACCamera.jpgACCamera_1.jpgACCamera_2.jpgACCamera_3.jpg

Edytowane przez DenyLTD_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać to się ma przede wszystkim Tobie :-)

 

Od strony praktycznej to połączenie okna dachowego ze ściennym na piętrze to moim zdaniem kiepski pomysł.

Mało użytkowe i element trudny do wykonania.

 

Poza tym te okna dzielą okap na 3 części z jednej i 4 z drugiej strony.

Jak będziesz odprowadzał wodę? Schowana rynna? Ile rur spustowych - 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jesteśmy na etapie projektu indywidualnego. Dziś odebraliśmy pierwszą koncepcje i powiedzcie proszę co Wy na to :)

 

1. Kominek za plecami kanapy?

2. Brak oddzielenia termicznego zimnego garażu od domu. Chyba, że planujecie grzać w garażu?

3. Jaka jest odległość między krawędzią sedesu a umywalką w wc na parterze?

 

Fakt, że architekt okien nie żałował. Okna pewnie będą tyle kosztowały co cały SSO u niektórych forumowiczów :D

 

Zdradzisz jaki budżet planujesz na ten dom?

 

Nie chcieliście parterowego? W tym domu jest spora powierzchnia stracona na komunikację.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Dzięki za odpowiedzi. Jest to pierwsza koncepcja, która nas mega zaskoczyła chociaż mamy mieszane uczucia. Z jednej strony podoba nam się nowoczesność z drugiej budujemy dom raz w życiu i chcemy wszystko przemyśleć i też nie wydać milionów.

 

1. Kominek za plecami też nas zastanawia i chyba trzeba będzie przerobić nieco

2. Garaż będzie izolowany termicznie

3. Jakiś metr ale to muszę sprawdzić

4. Okna najbardziej mnie zastanawiają czy to nie będzie zbyt duży koszt. Odprowadzenie wody ma być ukrytymi rynnami coś ala galeco

5. Nie chcemy parterowego. Bardzo chcieliśmy właśnie domek z poddaszem między innymi po to aby zachować duży ogród.

 

Co do budżetu to wciąż szacujemy. Optymistycznym planem za całą budowę + papiery + urządzenie + ogarnięcie wokół chciałbym wydać ok 800 000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC na parterze - na pewno nie ma tam 1 m, bowiem drzwi (80 cm) są szersze od przestrzeni między sedesem a umywalką. Obawiam się, że obrócenie się w środku będzie niewykonalne bez zawadzania o sprzęty.

 

Garaż owszem, jest izolowany (nie ma to sensu o ile nie będzie grzany), ale chodziło mi o izolację między ciepłym domem a garażem. Nie wiem czy planujecie stawiać na nowoczesne rozwiązania energooszczędne - jeśli tak, to brak tej izolacji jest babolem w przedstawionej koncepcji.

Prawidłowo powinno to wyglądać tak:

http://4.bp.blogspot.com/-XwnGdkQTSOQ/UZvRYz0_sdI/AAAAAAAAAJs/LDftt2OsNJ8/s1600/Dom_rzut_parter_blog.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deny,

 

bardzo fajny projekt, na pierwszy rzut oka faktycznie okna to majątek i ten kominek za plecami.

 

Zrezygnuj z tych okien kolankowych (połaczenie normalnych i dachowych), kupę kasy to kosztuje, trudne w wykonaniu (trzeba przerywać wieniec itp) i jak pisał REX-KOS będziesz miał zrobić 7 rur spustowych w systmie Galeco. Okna poszerz do 100 cm i będzie ok.

 

Troche ten salon dziwny, komienek za plecami, jaka odległość od kanapy do TV?

 

Garaż - trzeba odizolować termiczne. To garaż jedno czy dwustanowiskowy? Bo szerokość drzwi tylko 420 a szerokość garażu 575 cm. Ja dwustanowiskowy to zrób bramę 5 m i poszerz garaż do 6m przynajmniej.

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o energooszczędność to stawiamy na pompę ciepła gruntową + rekuperacja a jak starczy funduszy to i fotowoltaika się znajdzie.

Garaż poszerzyliśmy na spotkaniu do 6m ale i tak bym chciał 6,5m, także został ciut wydłużony.

 

Odległość od kanapy do TV to jakieś 180cm jeśli dobrze liczę i patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w jaki współczynnik Eu celujesz?

 

O co chodzi z garażem.

Jak zimą otworzysz garaż to całe ciepłe powietrze z niego wypuścisz, naleci zimne. Jak nie będzie ocieplenia między domem a garażem, ciepłem domu będziesz grzał garaż - co równa się stratom ciepła. Więc po co ci grube ocieplenie, skoro i tak wpuszczasz zimno?

Dlatego takie rozwiązanie jakie masz w swoim projekcie nie stosuje sie w domach energooszczędnych.

 

Energooszczędność powstaje na etapie mądrego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady i proszę o więcej :) Jest to jak mówiłem pierwsza koncepcja i już drugiej połówce oznajmiłem, że czeka nas sporo zmian :D

Jeśli chodzi o działkę to tak wygląda (widać także ułożenie względem stron świata):

 

dzialka.jpg

 

885/12 tutaj stanie dom a 1524/4 to będzie ogród. Te dwie działki są moje.

Jeśli chodzi o media to w drodze jest woda, kanalizacja, kanalizacja deszczowa (co mnie zaskoczyło), gaz. Prąd idzie sobie napowietrznie wraz ze światłowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...