Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

najlepiej aby od drzwi wejściowych było widać ogród za dużym oknem.

Jeśli nie będziecie czuć się skrepowani jedząc na wprost drzwi to nie ma znaczenia

 

Bardzo podobało mi się rozwiązanie w tym stylu (spotkałam je w kilku już stodołach) - wejście przez szklany łącznik oddzielający garaż (lub biura) od domu, który w chłodniejsze dni służy za ogród zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiatrołapie nie ma gdzie ustawić szafy.

 

Wrzuć większy rzut

 

Elfir, Łukasz,

 

Dzięki za przemyślenia.

Chętnie wrzucę powiększenie rzutu, ale niestety nie wiem jak.

 

Sama bryła budynku niestety nie może być większa - ograniczają nas wymiary działki i jej kształt - trapez.

Usytuowanie domu - salon - południe; jadalnia - zachód; wiatrołap - północ; sypialnia - wschód.

 

Salon jest otwarty na ogród oraz las - za granicą działki jest już tylko 1 dom.

 

Podcień od strony salonu ma 90 cm. Pomieszczenie gospodarcze jest duże, ale to celowy zabieg. Będzie to czyste pomieszczenie, które będzie również używane za składzik na wszelkiego rodzaju rzeczy, które nie będą mogły być przechowywane w nieogrzewanym garażu.

 

Garaż - 30m2 - dla nas w sam raz.

Garderoba przy sypialni.

Salon - jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie zmiany ustawienia - chętnie przeczytam.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej aby od drzwi wejściowych było widać ogród za dużym oknem.

Jeśli nie będziecie czuć się skrepowani jedząc na wprost drzwi to nie ma znaczenia

 

Bardzo podobało mi się rozwiązanie w tym stylu (spotkałam je w kilku już stodołach) - wejście przez szklany łącznik oddzielający garaż (lub biura) od domu, który w chłodniejsze dni służy za ogród zimowy.

Dziekuje za sasiedzkie podpowiedzi ( my ze Środy jestesmy), myslelismy nad "sienia" o jakiej wspominasz, no ale wszystkiego miec nie mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :confused:

 

Tylko jakbyś jeszcze napisała jak to zrobiłaś - będę wdzięczny.

 

Jest taki watek na forum "jak wklejac zdjęcia" :D

 

We fotosiku klikasz tak długo na wgrany obrazek, aż będzie się wyświetlał tylko on. Potem prawym klawiszem myszki "kopiuj adres obrazka" i adres wklejasz między taki adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfir

 

Dzięki.

 

Podoba mi się zmiana dotycząca części dziennej oraz zwężenie podcienia przy wiatrołapie. Będziemy szli w tym kierunku. Jedyne co musimy rozważyć to kwestia podcienia, który w tej formie się zmniejszy.

 

Wyrównanie linii ścian w korytarzu rozważaliśmy już wcześniej - hmm - muszę się z tym przespać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tak:

36fa33977a04b268.png

 

Między wnęką na lodówkę a wnęką na telewizor jest mały schowek na mopa i odkurzacz, ale można go nie robić.

Zaleta - TV jest w bardziej zacienionej części salonu, wiec słońce nie przeszkadza. Z kanapy można oglądać ogród. Kuchnia ma światło dzienne.

Przy drzwiach tarasowych typu suwanka wyspa w kuchni może być większa.

 

Można też zaaranżować kuchnię w literę L, jeśli wolicie taki układ:

24821ca5dd091578.png

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfir,

 

Pierwsza wersja bardziej mi się podoba.

 

Mam natomiast pytanie odnośnie podcienia. Nie chcielibyśmy, aby bryła była "czystym" prostokątem - stąd wydłużony dach na część dzienną. Przy opcji, którą rozrysowałaś, podcień znacząco się zmniejsza - i teraz zastanawiam się czy nie wpłynie to niekorzystnie na architekturę z zewnątrz - może w jakiś sposób przedłużyć podcień na resztę ściany południowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcień na pewno przyda się do zacienienia okien latem, aby się wnętrza nie nagrzewały. Nie znam bryły waszego budynku, więc trudno mówić jak wpływa na zewnętrzną architekturę. Natomiast nie wyobrażam sobie przeciskania się między stolikiem, TV, ścianą a kanapą jak jest na oryginalnym rysunku. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić kuriozum tego rozwiązania, poproś architekta o wizualizację 3D tego fragmentu salonu z naniesioną postacią człowieka i bez "rybiego oka".

 

Pytanie do ciebie co jest dla ciebie ważniejsze - architektura z zewnątrz czy wygoda wewnątrz.

Poza tym salon możecie rozbudowywać chyba jeszcze w stronę garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsza zdecydowanie wygoda wewnątrz.

Stąd na pewno wprowadzimy zaproponowane przez Ciebie zmiany odnośnie salonu.

 

Bryła jest maksymalnie prosta - parterówka z płaskim dachem. Poza garażem, podcień od strony południowej był jedyną "ekstrawagancją" od prostokątnej bryły.

Mam wstępne wizualizacje - załączę jutro.

 

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmniejszcie tę kanapę? Albo kanapa i fotele zamiast potężnego narożnika?

 

Macie bardzo szerokie korytarze przez te uskoki ścian.

Powoduje to dysproporcję między ciasnym, nieustawnym salonem a resztą pomieszczeń.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfir

 

Propozycja z postu #4409 coraz bardziej nam się podoba.

 

Zastanawia nas tylko, czy są jakieś możliwości "ukrycia" drzwi do toalety, które teraz są na przestrzał z salonu ?

 

Do rozważenia byłoby również ustawienie kuchni od południa oraz generalnie rozkład szklenia w części dziennej.

 

Jakieś przemyślania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam ci tam od południa wąskie okno, w dodatku zacienione latem tym wysuniętym podcieniem.

Do części sypialnej mógłbyś mieć suwane drzwi, oddzielające od części dziennej i wówczas łazienki byłby za tymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...