Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... a co mówią Warunki Zabudowy ? - dopuszczają każdy rodzaj dachu ( dwuspadowy, wielospadowy, płaski, ... ) ?

- jeśli prawidłowo wrysowałeś "strzałkę PN", to bryła garażu skutecznie przesłania możliwość doświetlenia budynku mieszkalnego od strony PD/ZACH

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się z mężem czy nie zmienić okna w jadalni na okno tarasowe (150x240 cm) (- zaznaczyłam je na czerwono) Co o tym sadzicie? Jest ono co prawda od strony ulicy, ale na działce przewidujemy jakieś zielone rośliny które trochę nas zasłonią.... Próbowałam znaleźć w sieci podobne projekty domu z trzema oknami tarasowymi - z tym z dwoma naprzeciwko siebie, bezskutecznie....

Czy to dobry pomysł ?

help ! :)

 

rzut wycięty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniss

 

Myśleliśmy, aby w takim rozplanowaniu kuchni z okna zrobić drzwi tarasowe, wydaje się to interesującym pomysłem.

 

A czym podyktowana jest propozycja zmiany lokalizacji wejścia do garderoby ?

 

Ja bym wolała mieć na wprost łóżka szafkę z TV (aby nie wyginać głowy na bok), czy jakieś dekoracje na/nad komodą, a nie drzwi do garderoby. A już zwłaszcza po obejrzeniu filmu o potworach wychodzących z szafy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się z mężem czy nie zmienić okna w jadalni na okno tarasowe (150x240 cm) (- zaznaczyłam je na czerwono) Co o tym sadzicie? Jest ono co prawda od strony ulicy, ale na działce przewidujemy jakieś zielone rośliny które trochę nas zasłonią.... Próbowałam znaleźć w sieci podobne projekty domu z trzema oknami tarasowymi - z tym z dwoma naprzeciwko siebie, bezskutecznie....

Czy to dobry pomysł ?

help ! :)

 

[ATTACH=CONFIG]381999[/ATTACH]

Czy dać w jadalni większe przeszklenie? To zależy od kilku rzeczy:

- odległość od ulicy

- ruchliwość ulicy

- kierunki świata (nasłonecznienie)

A czy dać tam drzwi tarasowe, czy tylko większą witrynę (fix) zależy z kolei czy potrzebne byłoby z tej strony wyjście do ogrodu np. na znajdujący się tam taras.

 

Wrzuć rysunek usytuowania domu na działce z odległościami od granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjścia na ogród, w salonie i w kuchni są duże, nieotwierane okna ( parapety ok 50 cm od podłogi )

Spiżarkę także wyrzuciliśmy. W ciasnym mieszkaniu jej nie potrzebujemy to tym bardziej w domu (zrobiłaby się pewnie graciarnia)

 

Tylko w tej chwili twoja kuchnia nie spełnia zasad ergonomii (odległość lodówki od zlewu).

W zamkniętej kuchni przydałby się stół, chyba, że z każda kanapką będziecie biegać do salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drzwi balkonowe w kuchni polecam. U nas latem są częściej wykorzystywane niż drzwi wejściowe :) Szybko można skoczyć ze śmieciami, po zioła do obiadu, wyrzucić obierki na kompost.

Nawet goście nie pukają od frontu, tylko obiegają dom i wchodzą "od kuchni" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam jeszcze raz rzut parteru.

rzut wycięty 2.jpg

na żółto oznaczyłam gdzie jest północ. Założenie jest takie ze mamy okno 300x240 - duże przesuwne z wyjściem na taras (podzielone 180x240+120x240). Miedzy jadalnią a salonem jest fix 180x240, no i myślimy jeszcze o jednym fixie w jadalni 150x240 cm. Od ulicy jest 9 metrów - ulica boczna , prowadząca do naszego osiedla domków.

Myślę że wyglądałoby to całkiem ok, spójnie - czyli same duże przeszklenia w salonie, tak jak i na poddaszu... Natomiast zastanawiam się czy fix naprzeciwko tarasowego okna nie będzie błędem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w zasadzie największe przeszklenie macie w miejscu które będzie najsłabiej oświetlone :)

 

Ja bym zmniejszyła okno od północnego zachodu tylko do drzwi tarasowych a powiększyła okno między stołem a kanapą (chyba, że akurat jest tam kiepski widok?)

 

Okna przy stole nie trzeba powiększać. Natomiast wyrównałabym krawędzie względem okna tarasowego.

 

Zasadniczo nie rozumiem twoich obiekcji.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hermik

- jeżeli PN jest od str. wejścia głównego do budynku to Pokój dzienny powinien być od ZACH

- jeżeli likwidujesz garderobę ( co jest zasadne bo wcina się w obrys Pokoju dziennego ), to warto tym samym pomyśleć o powiększeniu wiatrołapu i toalety

- a gdzie pralka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hermik

- jeżeli PN jest od str. wejścia głównego do budynku to Pokój dzienny powinien być od ZACH

- jeżeli likwidujesz garderobę ( co jest zasadne bo wcina się w obrys Pokoju dziennego ), to warto tym samym pomyśleć o powiększeniu wiatrołapu i toalety

- a gdzie pralka ?

 

- czemu od zachodu? tam mam drogę dojazdową a od wschodu mam ogród i widok

-pralka w pomieszceniu nr 10 pom. gospodarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...