Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- czemu od zachodu? tam mam drogę dojazdową a od wschodu mam ogród i widok

-pralka w pomieszceniu nr 10 pom. gospodarcze

 

- pomieszczenia nie opisane, sądziłem, że nr.10 to garderoba

- z rysunku również nie wynika, gdzie masz drogę dojazdową, gdzie ogród, itd, ... a lokalizacja Pokoju dziennego z doświetleniem od PD , czy PD/ZACH właśnie podyktowana doświetleniem tego pomieszczenia po południu, nie do południa.

Jeśli macie ogród od str WSCH - to próbowałbym pogodzić dostęp do ogrodu z doświetleniem tego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak dzieciaki położą się we wannie na dwie godziny to nijak wziąć prysznic.

 

do rozważenia. Masz jakiś pomysł na kuchnię?

 

- pomieszczenia nie opisane, sądziłem, że nr.10 to garderoba

- z rysunku również nie wynika, gdzie masz drogę dojazdową, gdzie ogród, itd, ... a lokalizacja Pokoju dziennego z doświetleniem od PD , czy PD/ZACH właśnie podyktowana doświetleniem tego pomieszczenia po południu, nie do południa.

Jeśli macie ogród od str WSCH - to próbowałbym pogodzić dostęp do ogrodu z doświetleniem tego pomieszczenia.

 

Mój błąd nie opisałem tego wcześniej. W dziennym mają byc dwa duże okna tarasowe + zastaniawiam się na podłużnym oknem fix nad blatem w kuchni . Więc nie powinno być problemu z doświetleniem

 

Co sądzicie o takiej wersji

 

rzut_pomieszczeń_v1.jpg

Edytowane przez hermik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaznaczeniu uwag otrzymaliśmy kolejną koncepcję. Pierwsze co mi się nie podoba to układ kuchni i strasznie duża komunikacja na dole (moim zdaniem zdecydowanie za duża), kolejna rzecz to ulokowanie jadali i salonu - bez sensu, żeby zjeść w jadalni trzeba iść przez salon lub korytarzem. Druga sprawa porównując nasz projekt do projektów różnych innych wychodzi strasznie duża powierzchnia.

 

parter_nowy.jpgpietro_nowy.jpg

ACCamera.jpg

ACCamera_1.jpg

ACCamera_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bez sensu, żeby zjeść w jadalni trzeba iść przez salon lub korytarzem "

- masz rację. Funkcjonalny układ to ciąg :

kuchnia - aneks jadalny - pokój dzienny

lub aneks jadalny - kuchnia - pokój dzienny ( tj. kuchnia na obsługę bezpośrednio stołu jadalnego i aneksu wypoczynkowego w pokoju dziennym )

... widzę, że schody zmieniły pozycję i teraz widać, jaki wpływ ma ich lokalizacja na pozostałe pomieszczenia :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bez sensu, żeby zjeść w jadalni trzeba iść przez salon lub korytarzem "

- masz rację. Funkcjonalny układ to ciąg :

kuchnia - aneks jadalny - pokój dzienny

lub aneks jadalny - kuchnia - pokój dzienny ( tj. kuchnia na obsługę bezpośrednio stołu jadalnego i aneksu wypoczynkowego w pokoju dziennym )

... widzę, że schody zmieniły pozycję i teraz widać, jaki wpływ ma ich lokalizacja na pozostałe pomieszczenia :)

pozdrawiam

 

Masz jakiś pomysł co z tym zrobić? Przede wszystkim strasznie nam się rozrósł projekt co nie było do końca naszą ideą. Owszem liczyliśmy się z rozmiarami użytkowej powierzchni 180-200m ale tutaj jest ponad i to sporo bo aż 229m2 a z garażem, kotłownią 277 gdzie domy o podobnej ilości pomieszczeń mają 190m użytkowej i 250 całkowitej. Druga sprawa przeraża mnie gabaryt komunikacji na dole ponad 20m i efekt wejścia na kuchnię z wiatrołapu... dłuuugi korytarz i na końcu kuchnia. Trochę dziwnie. Co do góry mam chyba najmniej zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie gniewaj się, ale nie projektuję na FM, nie mogę tak po prostu ingerować w czyjeś "dzieło" bez jego zgody

- uwagi ( jeśli mają logiczne uzasadnienie ) - jak najbardziej, jeśli "odkopię się" choć trochę ze swoich projektów i znajdę chwilkę.

 

Nie no :) pewnie, że się nie gniewam i wiem o co chodzi :) Miałem na myśli jakieś uwagi, sugestie, spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) pewnie, że się nie gniewam i wiem o co chodzi :) Miałem na myśli jakieś uwagi, sugestie, spostrzeżenia :)

 

:)

- nie wiem, czy garaż nie jest za wąski w tym brama garażowa. Mam wrażenie, że każdy z samochodów musi zrobić manewr skrętu, aby wjechać / wyjechać ...

- na pewno przećwiczyłbym zmianę lokalizacji gabinet/kuchnia i zobaczył co z tego wynika :) , na pewno lokalizacja kuchni przy garażu dałaby ten prawidłowy ciąg funkcjonalny : kuchnia - jadalnia - pokój dzienny, jak również bardziej dostępnej kuchni od strony wejścia do budynku, garażu, czy też lokalizacji spiżarki od str garażu, czyli tam, gdzie wnosimy zakupy, produkty, ...

- schody OK, ale również próbowałbym maksymalnie przesunąć je w dół, aby poszerzyć maksymalnie pokój dzienny

- lokalizacja kominka będzie moim zdaniem skutecznie zadymiać okna dachowe pomieszczeń na poddaszu, można by tym samym szukać innej lokalizacji kominka ( może z kominem bliżej kalenicy by uzyskać lepszy ciąg ? i nie zadymiać okienek na poddaszu )

- brakuje przekroju przez budynek, wówczas dopiero można zobaczyć jakie są faktyczne gabaryty mebli wbudowanych / wolno stojących ( np. zabudowy garderoby przy sypialni 2-u osobowej )

- brakuje izolacji termicznej garaż / cz. dzienna - powinna być, bo w garażu będzie duża wymiana powietrza, a pomieszczenie nie będzie miało +20 stopni C

- z każdej łazieneczki PODDASZA będą "schodzić" piony kanalizacji sanitarnej - warto również o tym pomyśleć, aby nie "przestrzeliły" cz. dziennej lub aby prawidłowo je zabezpieczyć akustycznie, ogólnie - wrysować na PARTERZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Na wizualizacji elewacja południowa z podcieniem szerokości 1,5 m w części dziennej oraz 0,6 m (pokoje).

Otrzymaliśmy poglądowe wizualizacje zawierajace wpływ słońca w zależności od miesięcy w roku - i wydaje się, że będzie poprawnie tj. ochrona przed słońcem w lato i nasłonecznienie w zimie.

Niemniej jednak chciałby spytać o Wasze zdanie - w szczególności osób, które już mieszkają - czy tak wykrojony podcień nie będzie za szeroki, a może za wąski?

 

1b0a9fd6a53d71bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie koncepcji projektu indywidualnego. Biuro architektoniczne aktualnie przygotowuje projekt koncepcyjny na bazie szkiców które wykonałem w programie https://pl.kazaplan.com

 

Główne założenia:

  • Budynek piętrowy
  • Powierzchnia użytkowa ok 180m2
  • Duża kuchnią połączona z Jadalnią
  • Jadalnia połączona z Salonem
  • Kuchnia oraz jadalnia od południa
  • Wejscie od wschodu
  • Pomieszczenie techniczne na parterze
  • Mała spiżarka
  • Łazienka z prysznicem na parterze
  • Pokój pełniący funkcje biura na parterze
  • Trzy pokoję na piętrze w tym jedna sypialnia z łazienką
  • Garderoba, pralnia na piętrze
  • Mała sauna na pietrze w głównej łazience
  • Wygodne schody ze spocznikiem

 

Mam sporo wątpliwości co do przeszkleń, ich wielkości, lokalizacji.

 

Wszystkie rzuty i wizualizacje w pełnej rozdzielczości można znaleźć tutaj: https://www.dropbox.com/sh/oj99qgrv3clq3qm/AABUqFaN8lcDCtnvzCxgvPJBa?dl=0

 

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie i komentarze.

 

Pozdrawiam.

1-Parter.jpg

2-Pietro.jpg

Pd-Wsch.jpg

Edytowane przez sebastianbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój na parterze ma być sypialnią, gdzie ustawisz duża szafę na ubrania?

Aby zmienić ustawienia w kotłowni będziesz wychodził na dwór i obiegał cały dom? sypialnia na parterze ma gorszy widok (na podjazd) niż kotłownia (na ogród).

Chyba, że działka jest jakaś nietypowa?

 

b1133fc09bfb79e3.png

niebieskie linie to oś w której dobrze byłoby umieścić drzwi i okna.

 

Dziwi mnie to robienie garderoby poza sypialnią. Biegać po spodnie czy bluzkę z sypialni przez korytarz?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to robienie garderoby poza sypialnią. Biegać po spodnie czy bluzkę z sypialni przez korytarz?

- takie dodatkowe pomieszczenie ( przy braku np. strychu ) nie jest złym pomysłem :)

- ... a nie dziwi Cię "wąskie gardło" przejścia do natrysku miedzy miską ustępową, a ścianą ? czy też wejście do pokoju dziennego na tył sofy - przesuniętej do przodu tylko po to, aby było jakiekolwiek wejście do tego najbardziej uczęszczanego przez wszystkich pokoju ? czy też komin z kotłowni Parteru, który pewnie "przestrzeli" pomieszczenie Piętra lub wzbogaci estetykę jednej z elewacji ...

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że główne wejście na salon ma być między kuchnią a jadalnią. A to tylko dodatkowe drzwi doświetlające hol.

 

Dodatkowe pomieszczenie na "przydasie" można nazwać magazynkiem, pom. gospodarczym. Ale nie garderobą. A jak patrzę na plan sypialni to garderoba jest garderobą sypialni rodziców, bo u nich w sypialni szafy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...