Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Vaire

... moim zdaniem jest to tak ogólna koncepcja ( a w zasadzie bardzo ogólne założenia programowe ), że trudno się do niej odnieść, począwszy od schodów piwnicznych po których może zejść jedynie ... chyba dziecko ( ??? ), bo stojąc na spoczniku tych schodów trafiamy na ścianę wiatrołapu ! a kończąc na schodach wachlarzowych w centrum rzutu.

Podoba mi się natomiast to, że wg tych założeń, każda sypialnia ma swoją wydzieloną garderobę. Komfortowe rozwiązanie ! ale ma się ono nijak do mega małej łazienki na Piętrze rodem z M2. Kuchnia projektowana pierwszy raz ! lepiej, aby zostawić dla niej "wolny plan", a niżeli "projektować" przestrzeń jadalną pomiędzy ścianą a przedłużeniem blatu kuchennego na 66cm - nikt nie ma szans aby tam usiąść, chyba że się mocno "spręży" , ale to bez sensu przy założeniach ( wg rys. ) dużego programu funkcjonalnego i zakładanej powierzchni użytkowej ponad 300m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DenyLTD_89

... zaczyna się to dobrze układać w porównaniu do pierwszych koncepcji ;)

- można by wyrównać ściankę gabinet / pokój dzienny z ścianką schody / toaleta

- może drzwi przesuwne do gabinetu ?

- może pomyśleć o wejściu do toalety parteru od strony wiatrołapu ? ( na pewno będzie ogrzewany )

- zweryfikowałbym wszystkie okienka na poddaszu, aby światło równomiernie oświetlało pokoje i aby powierzchnia przeszklenia miała minimum 1/8 powierzchni podłogi. Ciekawe czy tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DenyLTD_89

... zaczyna się to dobrze układać w porównaniu do pierwszych koncepcji ;)

- można by wyrównać ściankę gabinet / pokój dzienny z ścianką schody / toaleta

- może drzwi przesuwne do gabinetu ?

- może pomyśleć o wejściu do toalety parteru od strony wiatrołapu ? ( na pewno będzie ogrzewany )

- zweryfikowałbym wszystkie okienka na poddaszu, aby światło równomiernie oświetlało pokoje i aby powierzchnia przeszklenia miała minimum 1/8 powierzchni podłogi. Ciekawe czy tak jest ?

 

Ad.1 pokój jest wystarczająco duży i wydaje mi się, że te parę cm wolę mieć w salonie :)

Ad.2 raczej będą normalne... chociaż kto wie co 2 połowa wymyśli :D

Ad.3 będzie ogrzewany ale wolę toaletę z wejściem od powiedzmy salonu - prostsza komunikacja

Ad.4 tutaj pozwolę sobie zacytować:

 

Witam, przesyłam koncepcje po zmianach wraz z bardzo roboczym rzutem na ktorym widać wysokosci pomieszczen. prosze zeknąc, czy takie wysokości Państwu odpowiadają, Przy takiej rozpietosci stropu nie mogę dać niżej stropu poddasza ponieważ okna dachowe by sie nie zmieściły. Obecnie sa wstawione 70 x 120. Te spełniaja warunek stosunku okien do stosunku podłogi praktycznie na styk.

 

znalazłem też taki przekrój i kurcze nie widzę dlaczego u mnie piętro musi mieć AŻ 306cm wysokości...

przekrój_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... znalazłem też taki przekrój i kurcze nie widzę dlaczego u mnie piętro musi mieć AŻ 306cm wysokości...

[ATTACH=CONFIG]383893[/ATTACH]

... nooo, wysokość ścianki kolankowej ma swoje plusy i minusy

plusy : pomieszczenia na poddaszu użytkowym są bardziej ustawne

minusy : osoby przebywające na poddaszu, zobaczą przez okienka doświetlające w połaci dachu tylko niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor1111

... jeżeli nie masz potrzeb przebywania w dobrze " skrojonej " przestrzeni, to myślę, że każdy z tych rzutów jest OK, w każdym da się "przeżyć" nawet wchodząc w zygzakowaty ciemny korytarz części "nocnej" i przechodząc po drodze przez wiatrołap, a co ( !? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor1111

... jeżeli nie masz potrzeb przebywania w dobrze " skrojonej " przestrzeni, to myślę, że każdy z tych rzutów jest OK, w każdym da się "przeżyć" nawet wchodząc w zygzakowaty ciemny korytarz części "nocnej" i przechodząc po drodze przez wiatrołap, a co ( !? )

 

Pytanie czy idzie to jakoś wyważyć żeby poddasze było ustawne a okna nie przypominały świetlików?

 

Nadal nie wstawisz stołu na 10 osób

 

Salon na rzucie ma mieć 5,1m a nie 4,1m tak jak jest pokazane - błąd projektanta, się nie zrozumieliśmy :)

 

Oglądałem stoły i np. taki:

http://allegro.pl/rozkladany-stol-z-litego-drewna-240-360-cm-14-os-i6739121100.html

 

ma max długości 360cm czyli jeszcze sporo zostaje mi w zapasie

Edytowane przez DenyLTD_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor1111

- nie miej mi za złe, ale niekiedy bardziej warto doprecyzować to - JAKIE SIĘ MA FAKTYCZNE POTRZEBY ? związane między innymi z pomieszczeniami, a niżeli próbować na siłę coś z nich sklecić.

- masz w miarę ustawną działkę, " program funkcjonalno użytkowy " w zasadzie dopięty, Warunki Zabudowy pewnie masz, a Mapa do celów projektowych określa jakie masz sieci "w działce", ... jak do tego doda się sąsiedztwo, otoczenie, to masz dobrą podstawę, aby zapukać do architekta.

 

DenyLTD_89

" ... czy idzie to jakoś wyważyć żeby poddasze było ustawne a okna nie przypominały świetlików ? "

na tym polega ( między innymi ) sztuka projektowania, aby wyważyć, co jest istotne, a co nie ... jak w szachach, można stracić dwa pionki i zyskać królową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki projekt?

 

y3mMyTrAQRDVyQqN9veUdLQaGRsDBIezzc3YoddcbvRuXNEZScVoITEtiptNgB8i3ygzt7hdEwTJM7HsshCQzN-iGdpA1ERgkTXwrok0vw1Xo7sZow6M_rC_4-UV5PVcWt5kV7359RFOh1rTBwFQFMG8ct5sN4iwKBGm3JG9Walass?width=1024&height=640&cropmode=none

 

Jest to wariacja projektu Z98 z pracowni Z500, rysunek wykonałem sam wiec wymiary są plus/minus... Czy nie ma w nim jakiś rażących błędów funkcjonalnych?

Założenia dla domu: w miarę prosta i tania parterówka do 130mkw, 3 sypialnie, salon ok 30mkw, kuchnia z spiżarnią, łazienka i osobny WC z prysznicem, pomieszczenie gospodarcze pełniące też rolę pralni. Z technicznych rzeczy: ściany silka 18cm, brak kominka i kominów, wentylacja mechaniczna, jakiś bezobsługowy system co, podłogówka w całym domu, myślę nad wiązarami i podwieszanym sufitem, część poddasza jako strych/graciarnia.

Edytowane przez franek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takie podstawowe wymiary :)

 

http://bi.gazeta.pl/im/6/11025/z11025246Q.jpg

 

- choć zmieniłbym wymiar 60cm przy stole na 60-70cm/osobę oraz wydłużył bym blat o co najmniej po 20-30cm obustronnie na długości stołu, skoro i tam mały by być miejsca przy stole.

- 90cm szerokości stołu w zasadzie jest wystarczające, ale już "schodzenie" z tego wymiaru może się żle skończyć przy większej ilości osób i stole zastawionym potrawami na jego środku

- sprawdzają się stoły rozsuwane, ale " z automatu " warto pomyśleć o miejscu "składowania" / magazynowania dodatkowych siedzisk

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...