Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale czy spełniających wasze wymagania? Chyba nie, skoro zdecydowaliście się na indywidualny.

 

Być może taki układ parteru uniemożliwia sensowne rozplanowanie poddasza?

Na szybki rzut oka widzę że schody są zdecydowanie za krótkie. Przy wysokości parteru 2,7 m + grubość stropu powinno wyjść +/-18 stopni. Czyli w rzeczywistości klatka schodowa zajmie więcej miejsca.

Jest też problem z podparciem górnej płyty schodów na ścianie nośnej w waszej propozycji.

Zmieniałbym też miejscami łazienkę i schody a wyjście z łazienki zrobiła pod wyższym poziomem schodów.

 

Czy koncepcja architekta aż tak bardzo odbiega od tego, co chcieliście, że ją natychmiast skreśliliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Może w spawie kominka mi nie pomożesz, ale za techniczną pomoc jestem wdzięczna. Co prawda forum czytam od kilku lat, ale dopiero teraz przyszedł czas na czynny udział w nim i nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać. Tym bardziej dziękuję za szybką reakcję i cenne wskazówki, a co do pomysłów, to tak jak piszesz może znajdą się inni forumowicze czy forumowiczki, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem już zdobytym chętnie się podzielą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co prawda pierwotnie założyłam oddzielny wątek, ale chyba nie potrzebnie, ponieważ wydaje mi się, że ten jest odpowiednim na uzyskanie pomocy odnośnie naszego projektu. Jest to projekt indywidualny. Mamy już wstępną koncepcję od architekta i nie mam do niej większych zastrzeżeń, albo nie wiem jeszcze do czego powinnam mieć zastrzeżenia. Może ktoś z forumowiczów lub forumowiczek podpowie na co powinnam zwrócić szczególną uwagę lub nad czym się zastanowić żeby jeszcze go ulepszyć. Jednak na ten moment największym problemem jest salon. Niestety nie bardzo wiem jak usytuować kominek. Założenie było takie, że po otwarciu drzwi na jadalnię miał być widoczny z kuchni i jadalni. Niestety jeśli będzie na przeciwko drzwi, to nie wiem w którym miejscu postawić telewizor, bo przecież nie na ścianie na przeciwko okna. Problem mam również z ustawieniem kanap. Nie chciałbym kanapy rogowej i nie chciałabym również stawiać kanap tyłem do okna. Właściwie to nie mam na niego żadnego pomysłu. W związku z tym będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi. Oczywiście mile widziane opinie i uwagi odnośnie całej koncepcji projektu. Dziękuję.

[ATTACH=CONFIG]412991[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten projekt jest dziwny, więc prosiłabym o wytłumaczenie jego podstaw, bo może takie były wasze oczekiwania?

1. toaleta z wejściem z kuchni?

2. długi korytarz przez cały budynek

3. Sypialnie od frontu

4. ciemna kuchnia? Chyba że od jadalni jest półścianka?

5. Salon kompletnie nieustawny i schowany w głębi domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie? :) obecnie ogarniam zakup działki.... rodzina 2+1 obecnie kiedyś pewnie 2+2 ;) ale kto wie co będzie ...

 

założenia:

- prosta parterowa stodoła

- ściany zewnętrzne silka 18, działowe 10 + 15cm/20cm styro

- piętro nieużytkowe

- płyta fundamentowa

- garaż 2 stanowiskowy

- kotłownia GAZ połączona z siłownią

- sypialnia z garderobą + ewentualnie łazienka/ubikacja

- łazienka oddzielnie z ubikacją

- 2 pokoje dla młodzieży / znajomych

- gabinet

- na użytkowej ogrzewanie podłogowe

 

rozterki;

- wywalenie łazienki/ubikacji przy głównej sypialni i powiększenie garderoby

 

reszta na etapie pomysłów :)

 

okna i drzwi raczej przypadkowo bardziej chodzi mi o układ pomieszczeń

 

 

ee08fdaf64e946a4med.png

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i postaram się jakoś zrozumiale odpowiedzieć na poniższe pytania.

dla mnie ten projekt jest dziwny, więc prosiłabym o wytłumaczenie jego podstaw, bo może takie były wasze oczekiwania?

1. toaleta z wejściem z kuchni?

Pomieszczenie to właściwie jest przeznaczone na pralnię z której wychodzi się na zewnątrz. Z racji tego, że mamy zwykle sporo gości to chcieliśmy mieć dodatkową toaletę, ale do której również można wchodzić z zewnątrz. Pozwoli to uniknąć wędrówek przez cały dom, szczególnie w letnich miesiącach, ale i tych wiosennych czy jesiennych (sporą część naszych odwiedzających gości stanowią dzieci, które bardzo dużo spędzają czasu na dworze i te wycieczki są częste, a to siusiu, a to kupka, a to rączki umyć, a i my dorośli też częste wędrówki robimy), a tym samym pozwoli na utrzymanie jako takiego porządku. Tylko nie było jakoś pomysłu, gdzie ten dodatkowy kibelek wstawić, żeby taki cel osiągnąć.

2. długi korytarz przez cały budynek

Ten korytarz jest raczej wypadkową wynikający z rozmieszczenia pomieszczeń. Dom ma być klasyczną stodołą z dachem dwuspadowym i

3. Sypialnie od frontu

Działkę otrzymaliśmy od rodziców i niestety jest jaka jest, a położona jest przy ulicy. Na przeciwko zaprojektowanych sypialni stoi też bardzo duży budynek gospodarczy na który nie chciałam mieć widoku z salonu. Celem naszym jest zaprojektowanie części dziennej umożliwiającej zamknięcie salonu, tak aby stał się odrębnym pomieszczeniem, ale po jego otwarciu łączył się z jadalnią i kuchnią. Mamy nastoletnią córkę i jej pokój miał się znajdować blisko wejścia, natomiast nasza sypialnia miała być oddalona od wszystkich pomieszczeń jak najdalej się da.

4. ciemna kuchnia? Chyba że od jadalni jest półścianka?

Kuchnia i jadalni to jedno pomieszczenie, które dzieli jedynie wyspa.

5. Salon kompletnie nieustawny i schowany w głębi domu.

Dodam tylko, że dom miał być nie większy niż 130 m2, ale jak widać trochę się rozciągnął, jest to do zaakceptowania, ponieważ chcieliśmy mieć właśnie taką ilość pomieszczeń jaka jest obecnie w projekcie, a w zakładanym pierwotnie metrażu pewnie trudno by się było zmieścić, zachowując taką bryłę budynku. Jest to nasza pierwsza budowa i pewnie ostatnia (chociaż nigdy nic nie wiadomo), dlatego chcielibyśmy dopasować projekt do naszych potrzeb na tyle na ile to będzie możliwe. Dlatego też cieszę się, jeśli ktoś inny obiektywnie może się wypowiedzieć i zwrócić uwagę na coś, na co ja mogłabym nie zwrócić uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały updejt :) działka 2000m2, 30 głębokości na 70 długości jak się uda wjazd od zachodu czyli od strony 70m. Chodzi o jak najlepsze wykorzystanie południowej strony o nasłonecznienie salonu oraz kuchni.

 

rodzina 2+1 obecnie kiedyś pewnie 2+2 ale kto wie co będzie ...

 

założenia:

- prosta parterowa stodoła

- ściany zewnętrzne silka 18, działowe 10 + 15cm/20cm styro

- piętro nieużytkowe

- płyta fundamentowa

- garaż 2 stanowiskowy

- kotłownia GAZ połączona z siłownią

- sypialnia z garderobą + ewentualnie łazienka/ubikacja

- łazienka oddzielnie z ubikacją

- 2 pokoje dla młodzieży / znajomych

- gabinet

- na użytkowej ogrzewanie podłogowe

 

up1.

- zmniejszyłem toaletę przy sypialni głównej wleciał prysznic "wnękowy" w łazience.

- zmniejszony przedsionek, przez co wleciała szafa zaraz na nim w holu

- doszły orientacyjnie meble

 

reszta na etapie pomysłów

 

okna i drzwi raczej przypadkowo bardziej chodzi mi o układ pomieszczeń

 

 

d86e61986261aed5med.png

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpada układ, kiedy trzeba przejść przez część sypialną (prywatną) do salonu.

Pokoje dzieci od zachodu też trzeba przemyslec, bo słońce latem będzie utrudniać zasypianie.

 

jak duża jest działka?

 

Właśnie to przemyślałem i masz rację jutro poprawie wejście będzie przy salonie następnie gabinet i dwa pokoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co prawda pierwotnie założyłam oddzielny wątek, ale chyba nie potrzebnie, ponieważ wydaje mi się, że ten jest odpowiednim na uzyskanie pomocy odnośnie naszego projektu. Jest to projekt indywidualny. Mamy już wstępną koncepcję od architekta i nie mam do niej większych zastrzeżeń, albo nie wiem jeszcze do czego powinnam mieć zastrzeżenia. Może ktoś z forumowiczów lub forumowiczek podpowie na co powinnam zwrócić szczególną uwagę lub nad czym się zastanowić żeby jeszcze go ulepszyć. Jednak na ten moment największym problemem jest salon. Niestety nie bardzo wiem jak usytuować kominek. Założenie było takie, że po otwarciu drzwi na jadalnię miał być widoczny z kuchni i jadalni. Niestety jeśli będzie na przeciwko drzwi, to nie wiem w którym miejscu postawić telewizor, bo przecież nie na ścianie na przeciwko okna. Problem mam również z ustawieniem kanap. Nie chciałbym kanapy rogowej i nie chciałabym również stawiać kanap tyłem do okna. Właściwie to nie mam na niego żadnego pomysłu. W związku z tym będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi. Oczywiście mile widziane opinie i uwagi odnośnie całej koncepcji projektu. Dziękuję.

[ATTACH=CONFIG]412991[/ATTACH]

 

Ja bym połączyła salon z jadalnią, a całkowicie oddzieliła od nich kuchnię. Pomiędzy stół a wypoczynek wstawiłabym kominek z tunelowym wkładem (ogień widoczny od strony salonu jak i jadalni).

 

Kibelka nie dawałabym w pralni, lecz zrobiłabym dużą sień ciągnącą się od wejścia do domu aż po wyjście do ogrodu - wydzieliłabym jedynie osobny wiatrołap. Po obu stronach tego pomieszczenia byłyby drzwi do innych pomieszczeń w tym do wc, które byłoby łatwo dostępne tak dla osób przebywających w domu jak i dla tych w ogrodzie

Przykład: DOM-W-SULISTROWICACH-rzut.jpg

Kilka lat temu widziałam zdjęcia domu z sienią na przestrzał, w której po jednej stronie traktu była część dzienna, a po drugiej część nocna z wejściem ukrytym wśród zabudowanych na całej ścianie szaf. Z tej sieni, pośród szaf było też wejście do kibelka. Niestety nie potrafię teraz odnaleźć strony z tym artykułem. A dom, jeśli dobrze pamiętam, znajdował się chyba u naszych południowych sąsiadów.

 

 

Albo Twój rzut nieco skorygowany:

wiolciaO_rzut zmiana.jpg

 

- sypialnia powiększona kosztem salonu (zmieści się duża szafa)

- częściowo zachowana ściana pomiędzy salonem i jadalnią

- przeniesiona łazienka

- garderoba zamieniona na gabinet (można zamienić miejscami z łazienką)

- wydzielone z pralni osobne wc z wejściem przy kuchni - chociaż to nie jest najlepsze miejsce

 

A dlaczego zrobiono na tym rzucie ścianę nośną pomiędzy wiatrołapem i garderobą i dalej aż po ogród...?

- połączenie spiżarni i pralni (zamieniłabym je jeszcze miejscami)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przemyślałem
A przemyślałeś sprawę piętra?

W tej chwili ten projekt wygląda nie jak mieszkanie ale siedziba małej firmy. Sypialnię zamieniamy na pokój prezesa, a salon na salę konferencyjną i gotowe.

Miało być 130 m2 a zrobiło się 220.... Ok, papier wszystko przyjmie, a Twój portfel?

Może warto przejrzeć gotowce i wybrać odpowiedni, albo najbardziej odpowiedni i na jego bazie dokonywać zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss dzięki za propozycje. Jeśli chodzi o salon i jadalnię to celowo nie chciałam ich łączyć, żeby były jednym pomieszczeniem, bo z reguły jest tak, że wszyscy siedzą przy stole, a ja sama w kuchni jestem i ciągle coś przygotowuję i biegam w to i z powrotem i tak naprawdę z nikim nie mogę słowa zamienić, a jeśli już jesteśmy w kuchni, to jestem zawsze tyłem do wszystkich, a to mnie denerwuje. Dlatego też pomysł połączenia kuchni z jadalnią przedzieloną wyspą. Wówczas mogę przygotowywać posiłki i mieć kontakt z gośćmi. Sypialnia wystarczy nam takiej wielkości, ponieważ będziemy w niej tylko spać. Dlatego też została zaprojektowana garderoba, w której będzie umieszczona toaletka. Nie chciałam garderoby w sypialni, ani szaf, bo wstajemy o różnych porach i strasznie nam przeszkadza jak każde z nas ubiera się i robi zamieszanie, szczególnie zimą, kiedy jest jeszcze ciemno i światło trzeba zapalać. A garderoba na przeciwko załatwia sprawę. Możemy spokojnie szykować się do pracy nie przeszkadzając sobie. Pełnowymiarowego gabinetu nie potrzebujemy. Chodziło o to, żeby komputera ani drukarki wciąż nie przenosić z miejsca na miejsce albo nie trzymać na kolanach. Wystarczy miejsce na blat, a nad nim szafki w których będziemy przechowywać dokumenty, których jak w każdym domu trochę mamy. Największy problem to tak jak piszesz ten nieszczęsny kibelek no i oczywiście salon.

Jeśli chodzi o tą ścianę działową to zapytam architekta, bo sama nie wiem dlaczego tak jest i czym to jest podyktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przemyślałeś sprawę piętra?

W tej chwili ten projekt wygląda nie jak mieszkanie ale siedziba małej firmy. Sypialnię zamieniamy na pokój prezesa, a salon na salę konferencyjną i gotowe.

Miało być 130 m2 a zrobiło się 220.... Ok, papier wszystko przyjmie, a Twój portfel?

Może warto przejrzeć gotowce i wybrać odpowiedni, albo najbardziej odpowiedni i na jego bazie dokonywać zmian?

 

miało być około 130m2 użytkowej jest 145m2, garaż miał być tak czy siak doprojektowany więc był liczony z boku, doszło duze pomieszczenie gospodarcze które bedzie siłownią i miejscem na piec gazowy ... co do pietra jest brane pod uwage jednak osobiscie chce sypialnie i gabinet na parterze wiec nie wiem czy sie opłaca wywalac 2 pokoje na piętro tylko i łazienkę, ale fakt jest to ciagle w planach odseparowanie młodego od parteru, wywalenie silowni nad garaż

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

c0234f9a3bc0ce6c.png

 

Strasznie "prosty" ten środek. Podoba mi się że nie planujesz klitek jak większość na FM.

Skośna ściana z wejscia, ja bym jej wcale nie robił, kawałek ściany od salonu ze 2,5-3m i tyle wchodzisz do sporej otwartej przestrzeni. Wiatrołapy wyszły z mody.

Obok to chyba gabinet a nie garderoba?

 

Ja bym przemyślał czy faktycznie potrzebujesz połączenie domu z garażem?

 

Toaleta z sypialani, hmm. Łazienka 11m2 na 4 osoby. I kolejne WC. Ja bym z tej sporej łazienki i toalety sypialnianej zrobił dwie łazienki. Jedna z dostepem tylko z sypialni. Druga dla dzieci -pewnie pralnia. I osobne WC przy salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...