Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnoszę wrażenie że niektórzy czytają tylko ostatni post i ci drugie zdanie ....

 

Wiesz, ja też lubię sobie rysować plany :)

 

Ale w tej chwili bardzo oddaliłaś się od pierwotnych założeń.

Nie dość, że to nie jest stodoła, to garaż zamiast dostawianego jest w bryle budynku, co ma wpływ na ostateczną charakterystykę energetyczną i koszty budowy.

 

Ponawiam pytanie - jakie macie fundusze na budowę? Jaka szeroka i długa jest działka? Czy MPZP pozwala na dowolnośc dachów, ustawień kalenicy, szerokości elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Ale kto bogatemu zabroni zlecać 100 koncepcji?

 

To co pokazujesz jest nie do zrealizowania. Dach 4 spadowy na takim kolosie? 70 m2 salon i 13 metrowe pokoje, do tego jedna łazienka i ponad 70 m2 kwadratowych pow technicznej. to wszystko połączone metrowej szerokości korytarzem. Zdecydowanie zleć komuś projekt.

Dokładnie tak.

Słuchaj tego o czym mówią forumowicze, tu nikt nie chce zrobić Ci kuku martinie :)

O dachu kopertowym przy tak ogromnej bryle zapomnij :yes:

 

Nasz dom po obrysie ma 15,8 x 11,5 i robimy dwa dachy. W tym jeden oparty na konstrukcji stalowej, która podwyższa koszt wykonania o ładnych kilka tysięcy zł.

No i przede wszystkim zapoznaj się dokładnie z mpzp, bo może się okazać że na działce możesz wybudować zupełnie coś innego niż masz w planach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpzp.

 

 

a) przeznaczenie terenu - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna z dopuszczeniem

dolesienia w obrębie działki,

b) zasady i warunki zagospodarowania:

- realizacja zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej,

- plan dopuszcza realizację zabudowy gospodarczej, garażowej, usługowej (usługi

nieuciążliwe) jako samodzielnych obiektów,

- wysokość projektowanych budynków mieszkalnych określa się na max. 12m w kalenicy

dachu - 3 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe i podpiwniczenie) lub max. 2

kondygnacje ( w tym poddasze użytkowe), dach budynków mieszkalnych dwuspadowy

lub wielospadowy o nachyleniu połaci 15° - 45°, wysokość posadowienia parteru

budynków mieszkalnych , w przypadku podpiwniczenia wynosi max.1,4 m.n.p.t., a w

przypadku jego braku max. 0.8 m. n.p.t.

- w przypadku istniejącej zabudowy mieszkaniowej i gospodarczej na tym terenie

dopuszcza się rozbiórkę, rozbudowę, modernizację lub adaptację nie wpływającą na

zmianę przeznaczenia terenu,

- wysokość projektowanych budynków gospodarczych, garażowych, usługowych

określa się na jedną kondygnację; maksymalna wysokość tych budynków w kalenicy

dachu wynosi 4.0m, dach dwuspadowy lub wielospadowy o nachyleniu połaci 15° - 45° .

- maksymalna łączna powierzchnia zabudowy budynków gospodarczych, garażowych,

wolnostojących wynosi 80 m2,

- plan ustala obowiązek zachowania powierzchni biologicznej czynnej, w tym dolesienia, na

poziomie min. 60 % powierzchni działki,

- maksymalna powierzchnia zabudowy dla poszczególnych działek wynosi 30 %

powierzchni działki,

- dopuszcza się użytkowanie parterów budynków mieszkalnych jako części

usługowych – usługi nieuciążliwe,

- plan ustala, ze funkcja usługowa może powstać i być użytkowana jedynie jako

funkcja uzupełniająca w stosunku do funkcji mieszkaniowej,

- dopuszcza się dotychczasowe użytkowanie terenów do czasu ich zagospodarowania

zgodnie z przeznaczeniem określonym niniejszą Uchwałą,

- przez tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przebiegają linie energetyczne

15 KV, w korytarzu oddziaływania obowiązują ustalenia § 15, pkt 9 ppkt b,

- dopuszcza się lokalizacje stacji transformatorowej, w zależności od zapotrzebowania i

na warunkach właściwego Zakładu Energetycznego.

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obecnie takowy rysuje ;) bo to chyba jedyna opcja na stodołę i garażem obok salonu od południa

 

zrobione 2 bazgroły nawet ciekawie to wychodzi...

 

734d8d097d526158.png

 

pierwszy założenie pokoje ważniejsze od południa wiec maksymalne nasłonecznienie, minus przy jakiejś większej imprezie bedzię tam dosyć głośno ale można dać grubszy mur + drzwi do części prywatnej, wywieźć do dziadków wiec nie wydaje mi sie jakoś to dużym problemem ...

 

w drugim sypialnia główna graniczy z salonem co da troche lepsza akustykę w dwóch pokojach minus to okna od wschodu ...

 

Siłownia leci do garażu inaczej się raczej nie da chyba, garaż poszerzony tak aby z prawej strony było z 1,5m głębokości na jakies regały kosiarki itp itd ...

 

chyba bardziej mimo wszystko podoba mi się plan pierwszy ;) nie, nie przywiązywałem wagi do dokładnych powierzchni, nie nie bawie sie w architekta tylko rozważam możliwości usytuowania domu na działce i ewentualnego rozkładu pomieszczeń :)

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem jednak mam troche zastrzeżeń, dodałem też sciany "niewidoczne" aby przyblizyć wielkości

 

b58853ce8991d451.png

 

- kuchnia wydaje sie ok, wleci najwyżej wyspa ;) to nie problem plus bardziej ustawna spiżarnia

- gabinet po lewej wydaje się być trochę za duży a średnio widzę sens powiększania jeszcze łazienki i przedsionka sypialni na górze również.

- zmniejsza mi się ustawność salonu 19,55m2 obecnie mam podobny w mieszkaniu wymiary samego salonu i jak moge odsunąć obecnie narożnik na maxa czyli te 4,5m i jest ok to tutaj ograniczy mnie kuchnia i odsune go na 2,5?3m? trochę blisko ;) a jak tv nam do szczescia nie jest potrzebne tak filmy bardzo lubimy oglądać

- na plus mozna na scianie gabinetu od strony salonu zrobic jakąś duża szafę na pierdolety i moze tam dać stół? tylko to troche daleko od kuchni więc słabo praktyczne

- wejście do gabinetu byłoby od strony salonu, moja dziewczyna udziela korepetycji, ja obecnie pracuje mniej w naszym małym gabinecie aczkolwiek może się zdarzyć iż również zacznę z niego dużo więcej korzystać (branża IT) ale obecnie jest to siedziba głownie mojej drugiej połówki więc zależałoby nam aby go odseparować od części dziennej więc pierwotny plan gdzie wychodzimy z przedsionka wprost do gabinetu bez zachaczania o salon jest jak najbardziej fajną opcją ;)

- dodatkowo zostaje te 16,5 metra "pseudoprzestrzeni" ktora jest taka troche przejsciowa .... ewentualnie mozna tam doprojektować małą ubikację w rogu ...

-

 

to tak na szybko ... dzięki Elfir za konstruktywne opinie :wave:

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłabym gabinet w miejscu kuchni a kuchnię gabinetu

A mnie się chyba bardziej podoba ta kuchnia tam gdzie jest, po pierwsze może mieć wtedy wystawę północną (bardzo cenię w kuchni), po drugie ta łączona przestrzeń jest bardzo ustawna, pozwala na dowolne manipulowanie rozmiarem jadalni i salonu. No i jest to dosyć nowoczesne i aktualnie modne rozwiązanie, żeby mieć jedną długą przestrzeń w której liniowo mamy kuchnię, jadalnię, salon.

Natomiast widzę minusy w fakcie, że trzeba przejść przez cały salon i dojść do sypialni (dzieci z kolegami a później sympatiami będą defilować) i to, że w pierwszym projekcie przejście jest na skos - wyklucza to ogromną powierzchnię gdzie nie można nic postawić, bo będzie kolidować przy przechodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga sandwitch :) odnośnie przechodzenia latorośli o której już kiedyś czytałem i uważam ją za słuszny argument

 

a tak by the way ...... zacząłem szukać projektu gotowego i znalazłem prawie ideał :D dla mnie wysłany drugiej połówce ;)

 

https://www.tooba.pl/projekt-domu-038-Signum-II-TXC-337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak by the way ...... zacząłem szukać projektu gotowego i znalazłem prawie ideał :D dla mnie wysłany drugiej połówce ;)

 

https://www.tooba.pl/projekt-domu-038-Signum-II-TXC-337

Uważam ten projekt za bardzo udany przy waszych założeniach co do rozkładu funkcji. Podoba mi się wyizolowanie strefy dziennej od nocnej i "nieinwazyjne" dojście do gabinetu.

NA pewno powiększyłabym przedsionek kosztem kotłowni, bo jest mikroskopijny i po prostu niewygodny przy takiej ilości drzwi. No i nie macie tam klasycznej jadalni wrysowanej, ale tu musicie rozważyć czy zapraszacie do siebie ludzi na kolację, czy jecie zazwyczaj sami i wystarczy wam stół w kuchni.

I tylko uważajcie żeby nie powiesić telewizora naprzeciwko zachodniego okna, bo może was trafiać szlag co wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałam o takim kierunku:

02a0e6c3059e34a2gen.png

 

 

 

przejście z garażu do wiatrołapu przez strefę kotłowni do wiatrołapu lub spiżarni (z samochodu można szybko wyładować zakupy).

Okno kuchni zacienić pergolą lub kuchnię cofnąć względem linii elewacji i zrobić zadaszony taras.

 

Obok wiatrołapu gabinet (jeśli mają być przyjmowani interesanci) lub siłownia (blisko łazienki, żeby szybko można było wziąć prysznic).

Podobnie przy sypialni rodziców można zrobić albo gabinet albo miejsce do ćwiczeń (znów blisko łazienki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominy out, przeniesienie pieca z 15 do 13 i w 15 moja siłownia :p poszerzyć trochę garaż, pomyśleć nad przedsionkiem, tv pewnie na scianie gdzie jest kominek ... :) ogólnie dzisiaj szukałem inspiracji właśnie w tej koncepcji gdzie garaż jest z boku po środku budynku i trafiłem na to gdzie mi odpowiada większość ustawienia ;)

 

@Elfir

tak dopuszczam ;) jesteśmy na etapie poszukiwań rozwiązań które nam pasują a takie "oszukane L" również wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteśmy fanami TV obydwoje ;) (ja tylko meczyk/meczyki w weekend ;) albo jakis national geo/discovery) najczęściej u nas gra radio z głośników ;) bardziej fajni muzyki + oglądanie filmów więc nie wiem czy nie zdecydowalibyśmy sie po prostu na rzutnik a wtedy i tak trzeba wszystko zaciemniać. Okno można zmniejszyć / przenieść :) to już sa detale, ogólnie projekt spełnia nasze wymagania :)

 

@ Elfir

bardzo fajny projekt stworzyłaś :) motyw z pergolą bardzo pozytywny

Edytowane przez martingg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...