Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1. Spiżarnia jest tam gdzie ma być – przy kuchni

2. W takim układzie, jak ten, spokojnie można zrezygnować z dodatkowego miejsca kąpielowego. W przypadku sypialni na wyższej kondygnacji, drugiej pełnowymiarowej łazienki raczej trudno uniknąć

3. Rozplanowanie kuchni warto jeszcze raz przemysleć

proponuję przejście do jadalni zrobić tam gdzie jest ścianka, a tam gdzie drzwi ściankę i drzwi z wiatrołapu otwierać odwrotnie (na tą ściankę) Myślę, że tam może być tam ścianka, ponieważ np. w czasie imprezy w jadalni kazdy kto wchodzi będzie może niepokoić(zwłaszcza jak dzieci podrosną). Może w korytażu 103 wykonać szafę wnękową(2 ścianki np z drzwiami przesuwanymi )
4. Absolutnie TAK. Pomysł bardzo praktyczny, mimo, że zaburza twoją koncepcję. Gościa posadzisz raczej na kanapie, a swoi nie będą przecież od razu z wiatrołapu lecieć do stołu :wink: A szaf w korytarzu nigdy nie za wiele

5. Tę skarpę, to natura stworzyła, czy wy?

6. Domek będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do układu prawej strony budynku pare slow dlaczego tak, otóz planujac ten domek bralismy pod uwage jego lokalizacje na naszej dzialce, wiec strony swiata i ilosc mjejsca po kazdej ze stron. Domek ma wesjscie od zachodu i od tej strony chcemy zrobic taras, gdyz najwiecej ogrodu jest po stronie zachodniej i poludniowej. Sciana wschodnia budynku bedzie okolo 5 metrow od granicy, wiec stad wyszedl taras od strony wejscia :). Ze wzgledu na naslonecznienie poludniowo zachodnie pokoj dzienny uzyskal mjejsce na przodzie budynku ;). Wydaja sie nam ze koniecznosc doniesienia zakupów na tyl do spizarki, kuchni warta jest uzysknia wiekszej ilsoci slonca w pokoju.

Wiatrolap- dyskusje trwaja :roll: zona ze zgledów estetycznych namowila mnie do wyzucenia ale kto wie moze znów powroci :lol:

I musze cos z tym kibelkiem zrobic :oops: .....z salonu tylko co to jeszcze nie wiem.

Pomieszczenie gospodarczego rzeczywiscie nie planuje, jako takie mam zamair wykorzystac spory graz a w szcegolnosci jego "tylna" czesc z ddatkowymi dzrwiami.

 

Dziekuje ze wszystkie dotychczasowe uwagi, napewno zostana one przedyskutowane i moze czesc wproadzona w zycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w domu takie rozwiązanie wc z wyjściem prawie do pokoju dziennego, bardzo kłopotliwe i żenujące dla zwłaszcza dla gości. Może ciutkę przesunięcie kominka i WC przy wejściu? Droższe rozwiązanie bo węzeł sanitarny "rozwleczony" po domu, ale nikt nie jest wtedy skrępowany. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, kibelek do poprawy.

Ja ze swojej strony dodałbym przejście z garażu do domu. Szczególnie przydatne, gdy masz małe dzieci - nie trzeba ich ubierać po przyjeździe do domu. To nie sprawia problemu latem ale zimą może być kłopotliwe, poza tym masz sporą drogę z garażu do spiżarni szczególnie z "supermarketowymi" zakupami :) No i jeśli chcesz wydzielić pomieszczenie gospodarcze w garażu to myślę że wypadało by mieć przejście.

Co do wiatrołapu to nie ma się co spieszyć, moi znajomi zamontowali drewniane przeszklone drzwi z kawałkiem kartongipsowej ścianki na górze po 2 latach mieszkania - łatwiej wstawić niż wymontować. Ja bym się nie spieszył.

 

Pozdrawiam

ArturM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw kibelka jak widze razi wszystkich, objecuje to poprawic ;) w sumie dla wlasnego lepszego mieszkania ale objecuje.

Zrobilem sobie koncepcje za rada z zamienionym pokojem i lazienka i jak na razie probuje sie z tym pomyslem oswoic. Myslalem tez juz o umieszczeniu go w rejonie szafu przy lazience ale jeszcze musze przy tym troszke poglowkowac zeby to mialo rece i nogi. Co do przejscia do garazu to prawde mowiac swiadomie zrezygnowalem z wejscia z domu. Wydaje mi sie mimo wszystko garaz polczony czescia mieszkalna to moga byc rowniez uciazliwe zapachy , aby je wyelimonowac musiałbym tworzyc korytarz podwojne drzwi itd, szkoda mi na to mjejsca. A ze daleko do spizarni, no cóz tak teraz pomyslalem mieszakm na drugim pietrze samochod czasem musze postawic na drugim koncu bloku wiec jak bede musiał te zakupy przyniesc z garazu to i tak 1/20 drogi ktora pokonuje teraz :)

Ale dzieki i za ta uwage, moze faktycznie jak zbuduje ten domek to juz sie

taki leniwy zrobje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wysluchalismy wszystkich uwag przemysleli je i powstala nowsze wersja, w starym obysie nieco inny uklad wewnątrz budynku. W szcegolnosci przeniesienie kibelka :-). Zmienilem koncepcja umieszczenia pieca CO z lazienki do spizarki/kotlowni. Sprawa wiatrolapu ktorego brak jak na razie nie doczekala sie rowiazania i chyba tak pozostanie, wykombinowałem ze w razie koniecznosci czyli juz po zamieszkaniu zawsze moge dorobic lekka scianke z drzwiami w miejscu gdzie konczy sie pierwsza szafa wnekowa.

Jezeli ktos jest ciekawy zmian zaparaszam do ogladniaci nowej wersji i oczywiscie chetnie wysłucham kolejne uwagi i sugestie

 

http://217.99.176.18/~mj/dom/index.php

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

świetnie wkleiłeś kibelek

 

dobrze że przeniosłeś kocioł(nie zauważyłam go wcześniej :oops: )

 

tylko te nieszczęsne drzwi-moim zdaniem powinny być jak w wersji1 ,tylko oddalone 60cm od ściany zew(ustawność kuchni)Ale pewnie nie mieszczą się tak z powodu komina?

ewentualnie mogłyby być zaraz na początku kuchni(zasłonięte tą małą ścianką między kuchnią a salonem) a dalej zabudowa kuchni w L

 

A w ogóle - fajny domek

Pozdr.Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi wynikaja z doswiadczen mieszkania nie tylko w blokowisku, ale rowniez w domu-segmencie i dlatego patrze na to troche z innej strony, gdyz tez projektuje wlasnie taki domek, tyle mnie sie nie spieszy. Domek bedzie tylko dla mnie i dla meza, gdyz dzieci juz robia sie dorosle. Oczywiscie domek bedzie parterowy (precz ze schodami :evil: )

1. Nie mam wiatrolapu i wcale nie narzekam, zreszta ostatnio byl taki artykul w Muratorze, gdzie podkreslono, ze nie jest to wcale konieczne.

2. Ktorys z forumowiczow zwrocil uwage ze bedziesz dygal zakupy i to wcale nie byle jakie i niestety ma racje, bo nie zdajesz sobie sprawy ze po przeprowadzce za miasto jak wzrasta zapotrzebowanie na zapasy w domu (woda, puszki, soki itp.). Ja mam w tej chwili tak, ze samochod z zakupami staje przed drzwiami wejsciowymi, no i dygam, a w zimie nie zycze Ci tego. Moj dom absolutnie bedzie mial polaczenie z domem w stylu amerykanskim (do kuchni). Mieszkalam w USA i Kanadzie przez pewien czas i to jest rewelacja. Fakt ze ze wzgledu na polozenie stron swiata na Twojej dzialce prawie jest to niemożliwe u Ciebie. Ja mam wejscie na dzialke od pln.

3. Nie podales powierzchni, a po ilosci pokoi domyslam sie, ze masz 2 dzieci. Dla mnie jest juz standardem - lazienka tylko dla rodzicow a druga dla dzieci, no i wc dla gosci i na codzien. Te lazienki nie musza byc duze, dla dzieciakow tylko z prysznicem, a dla rodzicow 4-5 m2. Zapewniam Cie i tak bedziesz sie na codzien tylko prysznicowal :lol:

4. Za mala kotlownia, gdzie bedziesz w zimie wieszal pranie? Ja osobiscie wszystko zrobilam zeby pranie nie wisialo w lazience.

5. Z moich doswiadczen wynika, ze dla dzieci optymalne sa pokoje o pow. 13-14 m2, ale to juz kwestia przyzwyczajen. Moje dzieci teraz maja takie pokoje i w zupelnosci im to wystarcza, z komputerami! (18 i 25 lat :D ),

6. Ustawnosc salonu - gdzie bedzie stala kanapa? gdzie RTV i moze kino domowe :lol: Jesli tylem do wejscia kanapa to zablokujesz przejscie do kuchni. I tak wszyscy beda ustawiac siedzenia przy TV, a druga polowa salonu bedzie pusta. A moze kanapa tylem do kuchni a TV w rogu miedzy drzwiami (odbijac sie bedzie swiatlo). Badz co badz, jak juz sam projektujesz to pomysl i o tym. Gdzie stol jadalniany? Bo rozumiem, ze stol w kuchni nie bedzie sluzyl do przyjmowania gosci np. w Wigilie.

7. Kominek - rozumiem, ze bedziesz po drugiej stronie sciany budowal kominek tarasowy. Bo inaczej nie rozumiem dlaczego kominek na scianie zewnetrznej. Ja bede rozprowdzala DGP wiec powinien byc ustawiony jak najblizej srodka domu.

7.Pomieszczenie gospodarcze (wg mnie oczywiscie) powinno byc polaczone z domem. Tak teraz mam i nie wyobrazasz sobie, jak czesto tam zagladam. A duzy garaz przyda ci sie do pomieszczenia na tzw. brudne rzeczy, np, ogrodnicze, rowery, narty, deski surf itp.

8. Z doswiadczen zawodowych: przy sprzedazy domu klienci b. nie lubia domow bez stropow, bo prawie zawsze chca powiekszyc dom o zamieszkaly strych. Ja wiem ze dziele skore na niedzwiedziu i na pewno teraz nie przychodzi ci do glowy myslec o sprzedazy domu, ktory nie istnieje, ale jak sam projektujesz zastanow sie. Ja bede budowala dom parterowy ze strychem nieuzytkowym i tam umieszcze rekuperator i inne bajery jak np. instalcje do solarow, kto wie moze i kotlownie !???

Przepraszam jesli cie w czyms urazilam i mam nadzieje, ze "urodzisz" bez komplikacji i bolow projekt wymarzonego domu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze ktos jeszcze tu zaglada :-)

aga_kraków - dobry pomysl z tymi drzwiami z kuchni do spiżarki tuz za scianka zaslaniajaca

Aleksandryta pozwole sobje cos niecos wyjasnic.

1.Napewno mojej zonie sie ta opnia spodoba to ona wymyslila likwidacje wietrolapu ;)

2.Jakos to przezyjemy (tak przynajmniej teraz uwazam)

3.Powierzchnie podalem pomieszczen. Dzieci 2 to dopiero planujemy pierwsze juz w drodze :p

4.Mysle ze łazienka

5.U mnie pokoje dla dzieci maja powierzchnie 16 i 18m2.

6.Nie chcialbym zagracic salonu, rzeczywiscie cos do siedzenia tylem do kuchni lub biura, Tv w rogu pomiedzy drzwiami zaluzje lub rolety powinny pomoc w odbiciach

7.Kominek ma byc wylacznie zapalany od czasu do czasu i podgrzewac tylko salon, nie mam zamairu robic rozprowadzenia.

8.Faktycznie nie zakladam sprzedazy tego domku. Decyzja moja o nierobieniu stropu jest juz praktycznie przesadzona.

Dziekuje za wszystkie uwagi, nie czuje sie niczym urazony po to wystawiem moj pomysł na forum publiczne aby uslyszec glosy krytyki. Wszystkie opinie sa pomocne w dalszym tworzeniu naszego domku :)

Pozdrawiem wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajmar. ciesze sie ze slowa krytyki przyjmujesz z takim spokojem, ale jak piszesz bedziesz mial malenstwo w domu a, w przyszlosci dwa. Jednak pomysl o tej suszarni. Jesli teraz mieszkasz w blokowisku a jest Was dwojka niezdajecie sobie sprawy ile pranska trzeba powiesic przy niemowlaku. Fakt ze ja uzywalam pieluch z tetry, ale nawet ubranka niemowl. to juz duzo. Wymysl cos :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...