Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Domek super, do poprawek jw. - kibelek, pralnia-suszarnia.

Jajmar, z jakimi kosztami budowy się liczysz - czy nie jest tak, że taka parterówka to w porównaniu z domem z poddaszem użutkowym koszt o jakieś kilkadziesiąt tysięcy więcej?

Bo mnie się taki domek jak twój bardzo BARDZO podoba. Niestety wszystkie gotowe projekty mają coś co je wyklucza - a to strony, a to za mało łazienek, a to kominek trzeba przesuwać ...

Czy projektujesz domek przy pomocy jakiegoś ogólnie dostępnego np. w Internecie ... programu? Czy masz jakieś adresy albo namiary na nazwy programów które pomagają projektować domy, wnętrza etc.?

 

Byłabym bardzo zobowiązana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczne od tego, że zastanawiam się nad budową domu, ponieważ przeglądając gotowe/katalogowe projekty domów nie znalazłem takiego który spodobałby mi się to zastanawiam sie nad projektem indywidualnym...

a) ile mam pojecia ile taki projekt kosztuje?

b) od czego zależy koszt? (domyslam sie ze od miasta w Wawie bedzie drozej niz w Lublinie) chodzi o to czy placi się od liczby metrow zaprojektowanego domu czy tez % od kosztu całej inwestycji?

 

Bede wdzieczny za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Właściwie nie ma się do czego przyczepić :lol: jeżeli chodzi o układ pomieszczeń.Można ten domek budowac w etapach.Ale garaż to potęga. Może udałoby się cos z tą powierzchnią zrobić, chyba że jesteś mechanikiem samochodowym :lol: Przecież tego garazu jest tyle co duże mieszkanie w bloku. Zostawienie takiej powierzchni dla "przenocowania' auta to zmarnowana kasa, za którą mozna byłoby kończyć poddasze -nie sądzisz? Przedyskutuj to ze swoim projektantem może cos wymyśli.Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pp.org.pl/lysy/d/projekt040212-2pietro.gif

 

Nie za bardzo mogę się dokapować którędy się wchodzi czy od razu do salonu czy od strony schodów. Jeśli od schodów zrobiłabym wejście do kuchni. Wejście do salnonu bezpośrednio jakoś mi nie pasuje.

 

druga wersja praktyczniejsza od pierwszej przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Spróbuj może zamienić ustawienie sprzętów w łazience: wanna w narożnik lewy, a sedes w miejsce pralki - będziesz miał 1 pion kanalizacyjny, i, co ważniejsze, 1 kominek wywiewny.

Poza tym - jak przedmówcy: suszarnia PRZY DZIECIACH (MAŁYCH)KONIECZNA.

A wiesz, we Francji jest popularne takie rozwiązanie: pralka, zamrażarka, druga lodówka (używana tylko latem, na napoje) i suszarka - są w garażu, z tyłu, z wyjściem na ogród. To się naprawdę sprawdza. Tylko trzeba mieć wtedy przejście z garażu do domu. Ale może pomiędzy pokojami dzieci da się to zrobić - a śluzę wykorzystać jako garderobę (tych nigdy za wiele)?

Reszta - SUUUUUUPER!

Pzdr.

Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

BK

Kosztorysu nie robiłem, (tzn szacowalem tylko materialy na stan surowy otwarty- tyle mam/miałem zamiar w tym roku postawic). Co do Twojego pytanie to nie zawsze za parterówka musi byc drozsza od parter+poddasze ja planuje jak juz pisalem murowanie scian i na to drewniany dzwigar kratowy sadze ze jest to najtansze rozwiazanie odpada mi strop, nie musze miec scian nosnych wewnetrznych, fundamnetow tez mniej. Do domku parterowego potrzebna jest wieksza dzialka i tu moze byc spora roznica cena zalezy od lokalizacji. Ale nasza decyzja o budowie parterowki nie byla zwiazana z kosztami, poprostu tak sie nam podoba rowno i plasko ;)

Projektuje na programie legalnym i nie jest to darmowy program

 

maag

Mozesz sprecyzowac o co Ci chodzi ? Jezlei nie podoba Ci sie moj projekt to potrafie to zrozumiec.Jezeli popelnilem jakies bledy to slucham co i dlaczego tak uwazasz, licze na bardziej merytoryczne uwagi. A jezle chcesz tylko zablysnac na forum to naprawde byl kiepski komentarz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/upload/32/64/_233758_n.jpg

 

 

Drodzy forumowicze, przesylam rzut naszego parteru, prosze pomozcie. Macie moze pomysl gdzie zlokalizowac goscinna toalete? Wcisnac ja do lazienki, czy obok spizarni? Czy zostawic wolna przestrzen bez scian dzialowych i wolnostojacym kominkiem na srodku? Jak uwazacie? Prosze o uwagi. Z gory dziekuje za pomysly Gabriela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gabrielo, w moim odczuciu problem nie lezy na poziomie gdzie zlokalizowac goscinna toalete tylko w rozplanowaniu parteru. Wg mnie istotna wada jest sposob podzialu przestrzeni parteru. Brak jest wyraznego oddzielenia czesci prywatnej (sypialnie, lazienka) od czesci dziennej. To moje prywatne zdanie, nie jestem architektem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...