Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co jest straszne? To, że mamy wreszcie rząd większościowy z demokratycznego wyboru? A jaki nomem omen był inny wybór? Na co PiS miał czekać? Ja bym w takiej sytuacji zrobił to samo, przynajmniej spróbował. Zawsze można rząd podać do dymisji, jeśli z SO i LPR rządzić się jednak nie da.

 

Też bym oczywiście wolał żeby PiS rządził z PO. Ale PO nie chciała ani koalicji ani samorozwiązania sejmu. I to jest straszne, bo jedynym wytłumaczeniem takiego postępowania jest wykalkulowanie (graniczące - tak jak i w tym wątku - niemal z pewnością), że PiS-owi rządy (samodzielne lub w koalicji) pójdą jak najgorzej. A społeczeństwo jako te króliki doświadczalne. A może jednak koalicja nie jest taka straszna, bo skoro by taka była, to przecież PO, zachowując choćby odrobinę patriotyzmu, kraj by chyba jednak przed dzikusami z SO i LPR uratowała i powróciła do rozmów koalicyjnych z PiS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest straszne? To, że mamy wreszcie rząd większościowy z demokratycznego wyboru? A jaki nomem omen był inny wybór? Na co PiS miał czekać? Ja bym w takiej sytuacji zrobił to samo, przynajmniej spróbował. Zawsze można rząd podać do dymisji, jeśli z SO i LPR rządzić się jednak nie da.

 

Też bym oczywiście wolał żeby PiS rządził z PO. Ale PO nie chciała ani koalicji ani samorozwiązania sejmu. I to jest straszne, bo jedynym wytłumaczeniem takiego postępowania jest wykalkulowanie (graniczące - tak jak i w tym wątku - niemal z pewnością), że PiS-owi rządy (samodzielne lub w koalicji) pójdą jak najgorzej. A społeczeństwo jako te króliki doświadczalne. A może jednak koalicja nie jest taka straszna, bo skoro by taka była, to przecież PO, zachowując choćby odrobinę patriotyzmu, kraj by chyba jednak przed dzikusami z SO i LPR uratowała i powróciła do rozmów koalicyjnych z PiS..

 

ckwadrat, ja Cię lubię, ale to co napisałeś to nie mieści mi się w głowie. Burak, jako wicepremier i min rolnictwa? Wielki, jako wicepremier i minister oświaty? To dobre? Niech WIELKI krzyknie 1 września w mieście nieujażmionym: "Sieg Heil" wraz ze swoją Armią "Wszechpolską"? To dobre? Żydzi i pedały do gazu, to też dobre? Ja uciekam z tego kurnika. W moim wieku to trudne, ale nie jestem w stanie się z tym zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest straszne? To, że mamy wreszcie rząd większościowy z demokratycznego wyboru? A jaki nomem omen był inny wybór? Na co PiS miał czekać? Ja bym w takiej sytuacji zrobił to samo, przynajmniej spróbował. Zawsze można rząd podać do dymisji, jeśli z SO i LPR rządzić się jednak nie da.

O właśnie. Kaczyński cały czas twierdzi, że nie miał wyboru, a tu proszę ckwadrat napisał, że jednak wybór był. Można było podać rząd do dymisji. Cóż, wybór został przez PiS dokonany.

Mam nadzieję, że teraz obietnice przedwyborcze będą hurtowo spełniane. Zacznijmy od zniesienia podatków od lokat. Nowi koalicjanci właśnie przed chwilą u Moniki Olejnik obiecali, że zajmą się sprawą. Podbnie jak proponowanymi przez rząd podwżkami akcyzy na gaz i olej. Poczekamy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom, jak mówią, ze nie mieli wyboru to widocznie nie mieli :wink: Czepiasz sie jak zwykle bo jestes uprzedzony 8) 8) . Andrew jest teraz oki i Romek jest oki, ponieważ powinieneś juz wiedziec, ze wszystko jest względne nawet dla tych, którzy w natchnieniu deklaruja przywiazanie do nienaruszalnych norm oraz wartosci. Nie wstyd ci??? :oops: No...

a teraz cos z zakresu taniego państwa oraz solidarnosci społecznej

MF: Podatek od wspólnot mieszkaniowych

06.05.2006 09:51

/ INTERIA.PL

Czy pieniądze zebrane przez obywateli np. na budowę wodociągu można potraktować jak dochody firmy i obłożyć je podatkiem? - pyta "Trybuna". Okazuje się, że można.

Ministerstwo Finansów opracowało nowelizację ordynacji podatkowej. Resort zamierza usunąć z dotychczasowych przepisów zwolnienia z podatku dochodowego organizacji, które nie działają dla zysku, tylko dla zaspokojenia potrzeb obywateli. Będzie to cios w liczne już inicjatywy obywatelskie, twierdzi "Trybuna".

 

Gdyby parlament przyjął takie rozwiązanie, w poważne kłopoty wpadną przede wszystkim biedne wspólnoty mieszkaniowe i spółki wodne. Podatki zjedzą znaczną część pieniędzy zgromadzonych w spółdzielniach czy wspólnotach mieszkaniowych. Lokatorzy płacą bowiem na sfinansowanie eksploatacji budynków, dostaw energii, czy wody i czasami zgromadzone zaliczki przekraczają koszty.

 

Według nowej ustawy, nadwyżka wpływów nad kosztami będzie traktowana jako dochód i opodatkowana. Jest też inne poważne zagrożenie. We wspólnotach mieszkaniowych istnieją fundusze remontowe. Gromadzi się na nich pieniądze latami, żeby np. zrobić nową elewację i ocieplić budynek. Fiskus ściągnie z nich co roku podatek do czasu, aż nie zostaną wydane.

 

To wszystko będzie się działo w kraju, gdzie ponad 1 mln mieszkań wymaga kapitalnych remontów, gdzie we wsiach często nie ma wodociągów, kanalizacji i telefonów i gdzie obywatele postanowili własnymi siłami przynajmniej część tych problemów rozwiązać, konkluduje "Trybuna".

(PAP)

http://biznes.interia.pl/news?inf=745559

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ale niech się w końcu zdecydują czy mieli wybór czy nie. Cały czas słyszę z ust Kaczyńskich, że ta koalcja to wina PO, a tu proszę, okazuje się, że alternatywa była. Poza tym, jakbym był tym koalcjantem, to za takie teksty bym się obraził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ale niech się w końcu zdecydują czy mieli wybór czy nie. Cały czas słyszę z ust Kaczyńskich, że ta koalcja to wina PO, a tu proszę, okazuje się, że alternatywa była. Poza tym, jakbym był tym koalcjantem, to za takie teksty bym się obraził.

 

Eee tam 8) się będą decydować....po co.....wszak wiadomo, ze zależy jak leży....... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: A koalicjanci na pewno się nie obrażą.........

ps.co myslicie o "Tangu" S.Mrozka??? Fajne, nie??? :-? :-? :-?

ps2. polecam Ziemkiewicza tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gomułkowskie nie były takie złe. Przynajmniej murowane z cegły były. Te z wielkiej płyty, to była jazda. A podobno 70% mieszkań w Polsce nadaje się do, z reguły większego, remontu.

 

Nie wiem jak wy, ale ja tryskam optymizmem. Rząd ma większość, wreszcie. Teraz pokaże co potrafi. Nie będzie już wredna opozycja blokowała co wspanialszych ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jakbym był tym koalcjantem, to za takie teksty bym się obraził.

 

Ja nie wiem, co by trzeba było zrobić, żeby obrazić nowych koalicjantów... Bracia dwoją się i troją, ale zdecydowanie im nie wychodzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...