Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Jerzysio, co fakt to fakt. Na pionach wod-kan można nieźle zaoszczędzić.

 

Marzenia wareczek się spełniają...

 

Niedziela bez kobiet w handlu

 

Polacy nie będą już mogli robić w niedzielę zakupów w hipermarketach?

 

Wymuszanie pracy w niedzielę, zwłaszcza kobiet, szkodzi życiu osobistemu oraz wychowaniu dzieci - głosi projekt nowej ustawy autorstwa Ligi Polskich Rodzin.

 

 

Szykuje się kolejna wojna polityków z przedsiębiorcami, w wyniku której mogą, jak zwykle, ucierpieć pracownicy. Zwłaszcza kobiety, bo to pod hasłem ich ochrony posłowie forsują pakiet zmian w kodeksie pracy - ostrzega "Życie Warszawy".

 

"Wymuszanie pracy w niedzielę osób zatrudnionych w handlu, a zwłaszcza kobiet, szkodzi ich życiu osobistemu i rodzinnemu oraz wychowaniu dzieci" - takie uzasadnienie widnieje pod projektem ustawy, której wejście w życie sprawi, że Polacy nie będą już mogli robić w niedzielę zakupów w hipermarketach.

 

Niedzielne zakupy dzielą Polaków

Autorzy zapisów - posłowie LPR (o pomyśle ciepło wypowiadają się jednak politycy wszystkich koalicyjnych formacji) - najwyraźniej są głusi na argumenty właścicieli dużych sklepów od lat przekonujących, że tego typu ograniczenia przełożą się na cięcia w zatrudnieniu. A to z kolei uderzy w kobiety po 40. roku życia, które stanowią najliczniejszą grupę pracowników dużych sklepów.

 

Zakażą handlu w niedzielę

- Mówienie o groźbie zwolnień to zwykły szantaż - przekonuje Andrzej Mańka, poseł Ligi, który firmuje inicjatywę swojej partii. - Hipermarkety odrobią straty w pozostałe dni - wyjaśnia. Równocześnie parlamentarzysta Ligi nie kryje, że przepisy mają skłonić miłośników niedzielnych zakupów do zaopatrywania się w małych, rodzinnych sklepikach, których zakaz nie będzie dotyczył.

 

Ekonomista prof. Witold Orłowski ubolewa, że politycy w Polsce wciąż nie mogą zrozumieć, iż przedsiębiorców należy zachęcać do zatrudniania kobiet, a nie straszyć zakazami i obostrzeniami. - Niestety, w tym przypadku znów bierze górę fałszywy pogląd - zaznacza profesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

(...)

Nie wiem jak wy, ale ja tryskam optymizmem. Rząd ma większość, wreszcie. Teraz pokaże co potrafi. Nie będzie już wredna opozycja blokowała co wspanialszych ustaw.

Popieram, przynajmniej pokazą co potrafia i nie bedą juz mieli na kogo zwalać odpowiedzialności.

Działanie na własną pełną odpowiedzialność. Za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie wiem jak wy, ale ja tryskam optymizmem. Rząd ma większość, wreszcie. Teraz pokaże co potrafi. Nie będzie już wredna opozycja blokowała co wspanialszych ustaw.

Popieram, przynajmniej pokazą co potrafia i nie bedą juz mieli na kogo zwalać odpowiedzialności.

Działanie na własną pełną odpowiedzialność. Za wszystko.

 

o naiwności :o Nawet przy nominacjach Lechu musiał jęknąć, że to wina PO.

mantra jakś czy co :roll: 8) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mantra, albo zwykły wstyd.

Dobrze, że ma jeszcze ludzkie odruchy... :D

 

obawiam się, że to nie ludzki odruch. To zachowanie szczeniaka, który stłukł wazon, ale zwala wine na trzesienie ziemi :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

pyszne :D

 

 

 

..a w Wielkiej Polityce - tonący okręt ?

Premier nie przyjął dymisji Zbigniewa Religi

i podsumowanie z forum GW:

"Jeszcze tylko Gilowska i będziemy mieć 100% rząd fachowców specjalnej troski." :lol:

 

 

...no i dzieje się trochę...

Wszechpolacy atakują PiS

 

 

..ale... jak to było ? "mądrego to i posłuchać przyjemnie" ?..

Arcybiskup Józef Życiński: PRL wraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wyrok wobec Andrzej Leppera mógłby być podstawą do odwieszenia poprzedniego, w którym wicepremier skazany został na rok więzienia - uważa specjalista od prawa karnego prof. Marian Filar. Jeśli tak by się stało, Lepper trafiłby do więzienia.

Dzisiejszy prawomocny wyrok zapadł w okresie, gdy obowiązuje jeszcze zawieszenie poprzedniego wyroku Leppera. W marcu 2002 Sąd Rejonowy w Słubicach skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za zorganizowanie w styczniu 1999 r. nielegalnej blokady przejścia granicznego w Świecku. Wyrok stał się prawomocny po tym, gdy utrzymał go w mocy w kwietniu 2003 r. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Premiera IV RP do więzienia? Skandal! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ułaskawiony. Chodzi przecież o dobro... noo o dobro koalicji :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majko, ja też żałuję. To wszystko wygląda jak... serce się ściska. Z PiS-u zostało tylko "i"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wybudowanym przed wojną gmachu sądu w Warszawie umieszczono napis: "Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałosci Rzeczypospolitej".

Powinien zostać zmieniony na "Sprawiedliwość, sprawiedliwością, a racja musi być po naszej stronie" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się:

 

Posłowie Samoobrony Tadeusz Dębicki i Józef Pilarz podczas nagranej rozmowy z komornikiem Łukaszem Polimirskim;

 

Dziennikarze Gazety Wyborczej ujawniają jak dwaj, zadłużeni po uszy posłowie Samoobrony Tadeusz Dębicki i Józef Pilarz zablokowali licytację majątku jednego z nich. Możesz to obejrzeć - mamy film, który nagrał świadek zdarzenia

 

Szantaż na komorniku nakręcił kamerą jeden z rolników. Chciał kupić kombajn, a zamiast tego zarejestrował jak posłowie udaremniają licytację.

 

Mówi komornik Łukasz Polimirski: - Miałem wrażenie, że przeniosłem się w czasy PRL, gdy lokalni watażkowie powoływali się na towarzyszy z Warszawy. I musiałem ustąpić.

 

Co widać na filmie? To majątek posła Pilarza w Czesławicach k. Poznania. Jest 3. marca 2006 r. Na filmie, którego fragment zamieszczamy obok widać jak komornik Łukasz Polimirski wchodzi do gospodarstwa Pilarza i zaczyna licytację jego maszyn. Pilarz jest winny za nasiona prywatnej firmie 1,6 mln zł (jest wyrok sądu).

 

Na placu pojawia się gospodarz - Józef Pilarz - i drugi poseł Samoobrony Tadeusz Dębicki. Panowie w długich płaszczach wysiadają z luksusowej srebrnej octavii. Podchodzą do komornika. Dialogi są zwięzłe.

 

Pilarz: - Ja tu jestem dlatego tak późno, bo wysłał mnie Ziobro, z tym pismem.

 

Dębicki: - Poważnie!

 

Pilarz: - Tu nie ma żartów!

 

Komornik ustępuje. Posłowie Samoobrony triumfują - licytacja nie odbyła się do dziś.

 

Zajściu przyglądał się PiS-owski szef sejmowej komisji rolnictwa. Wspierał posłów w rozmowie z komornikiem.

 

Szczegóły całej sprawy - w tym jak tłumaczą się posłowie Samoobrony i jakie mają pomysły na oddłużenie rolników - jutro w Gazecie Wyborczej, a także dziś w Faktach TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...