Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

komentaż

 

pozostawiam bez komentarza

 

 

http://biznes.interia.pl/news?inf=747321

 

ale czytając ten wątek, można odnieśc wrażenie że Polacy kochają narzekać i nic inego nie potrafią robić, a ich jedynym marzeniem jest wyjechać z kraju, no ale skoro guru tu obecnych stał się Niesiołowski.... :lol: :lol: :lol:

 

orędzie Prezydenta po prostu świetne

choć obiektywna ocena zawsze potrzebna

za JAnke blog

 

Prezydent rusza do boju?

 

Wczorajsze orędzie prezydenta było o niebo lepsze od poprzednich wystąpień, choć ciągle jeszcze nie doczekaliśmy się jakiegoś naprawdę ważnego i ciekawego przemówienia. Chciałoby się – zwłaszcza po miałkiej prezydenturze Kwaśniewskiego – by z Pałacu Prezydenta dochodziły słowa istotne i znaczące. Do tej pory Lech Kaczyński - już jako prezydent - nie miał tak naprawdę żadnego wartego zapamiętania wystąpienia. Być może wszystko przed nami.

 

Niemniej tym razem sygnał był dość jasny: liczę, że LPR i Samoobrona pomogą w niektórych sprawach, ale będę bardzo uważał na każdy ich krok. Fakt, że wśród priorytetów prezydent wymienił obok powołania Centralnego Biura Antykorupcyjnego i rozwiązania WSI reformę finansów publicznych napawa bardzo ostrożnym optymizmem.

 

Nieprzypadkowo też Kaczyński wystąpił na tle dwóch flag: Polski i Unii Europejskiej. To miały być zapewne jasne komunikaty wobec wszystkich przerażonych wejściem eurosceptycznych populistów do rządu. Swoja drogą dość zabawne zestawienie: słonce, kwiaty, flaga UE i orędzie z okazji wejścia do rządu Giertycha i Leppera.

 

Niepotrzebnie tylko wspomniał po raz trzechsetny, że wszystkiemu winna jest Platforma...

 

Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że Lech Kaczyński będzie teraz bardziej widoczny w polityce krajowej. Jest już jasne, że polityka zagraniczna będzie programowana w Pałacu. Tę dziedzinę prezydent ostatecznie „zabrał” premierowi. Zgodnie z konstytucją.

 

Pierwsze pól roku prezydentury nie było - mówiąc oględnie - spektakularnym sukcesem. Prezydent był niemal niewidoczny w kraju. Był pozbawionym inwencji cieniem swego brata. Ciekawe, czy uda mu się zmienić ten wizerunek i odwrócić bardzo mocny spadek popularności.

 

http://igorjankepost.blog.onet.pl/

 

lewakk nie podał tekstu oświadczenia w sprawie Leppera

 

OŚWIADCZENIE

 

 

Jesteśmy zaniepokojeni faktem, iż Sąd Apelacyjny w Warszawie po rozprawie 8 maja b.r. utrzymał w mocy wyrok skazujący Andrzeja Leppera za pomówienie z trybuny sejmowej w 2001r. W związku z tym wyrokiem czujemy się w obowiązku przypomnieć – że Komitet Helsiński w Polsce w liście otwartym do ministra sprawiedliwości z 6 lutego 2002r. zwrócił uwagę, iż wypowiedzi A. Leppera uznane za pomówienia – niezależnie od oceny ich formy i treści - padły podczas debaty parlamentarnej. Swoboda takiej debaty podlega szczególnej ochronie w każdym społeczeństwie demokratycznym. Istnieją instrumenty inne niż ściganie karne, umożliwiające przywołanie do porządku parlamentarzystów, jeśli debata parlamentarna przybiera nieparlamentarne formy. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu systematycznie nawołuje do wyjątkowej powściągliwości w posługiwaniu się prawem karnym do moderowania debaty publicznej. Ingerencja w wolność wypowiedzi polityka w parlamencie, zwłaszcza gdy – jak w owym czasie Andrzej Lepper – jest on posłem opozycji, powinna być podejmowana z najwyższą ostrożnością.

 

Podobnie jak trzy lata temu, przy okazji uchylania A. Lepperowi immunitetu uważamy, że precedensowy wyrok skazujący za wypowiedź wygłoszoną w czasie debaty parlamentarnej, nie przysłuży się dobrze wzmacnianiu demokracji w Polsce i tak już z wielu powodów zagrożonej.

 

Warszawa, 9 maja 2006 r.

 

W imieniu członków Komitetu Helsińskiego w Polsce

 

Przecież w Polsce muszą zapadać wyroki że Piskorskiemu nie wolno zarzucić nieuczciwości a na Woodstock Owsiaka nie ma ani źdzbła narkotyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czytając ten wątek, można odnieśc wrażenie że Polacy kochają narzekać i nic inego nie potrafią robić, a ich jedynym marzeniem jest wyjechać z kraju, no ale skoro guru tu obecnych stał się Niesiołowski....

 

Nie wystarczy zmienić nicka ..... Znów będzie wesoło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wzruszyłam się do łez nieomal.... 8) 8)

No ale sami oceńcie,czyz to nie piękne? Taka sielaneczka.......

Prezydent pogodził ministrów

11.05.2006 15:53 (aktualizacja 17:26)

Kaczyński pogodził Religę z Piechą

 

Lech Kaczyński spotkał się z ministrem zdrowia Zbigniewem Religą oraz jego zastępcą Bolesławem Piechą i nakazał im zakończyć konflikt.

 

Religa i Piecha zadeklarowali porozumienie - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański. - Taka była wola prezydenta - dodał szef resortu zdrowia. Do spotkania doszło, bo - jak się wyraził Urbański - do prezydenta doszły informacje o niepokojach wresorcie. (...)

tu cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat

 

A pamietasz watek "Szczesc Boze Panie Prezydencie" .

I co ? Nie wstyd ci teraz ?

 

A niby dlaczego>>?? Że PiS podjął rękawicę rządzenia i nie zrejterował jak PO? Kaczyński zaproponował im dwa rozwiązania - koalicję albo samorozwiązanie się sejmu. A te "cwaniaczki" nie przyjęły ani jednego ani drugiego. Popadli w samouwielbienie tak, że myśleli, że PiS poda rząd do dysmisji. A to, a propos wywołania mnie do tablicy, jest wyjście ostateczne, niepolityczne, kiedy naprawdę nie da się rządzić a nie żeby Paltformie zrobić dobrze. Przetrzyjcie oczy z resztek Wyborczej - niby dlaczego PO miało by być na tyle partią opatrznościową, żeby z powodu jej braku zdolności do współpracy rozwiązywać sejm, czy podawać rząd do dymisji. Moim zdaniem Kaczyński i tak proponował im za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat

 

A pamietasz watek "Szczesc Boze Panie Prezydencie" .

I co ? Nie wstyd ci teraz ?

 

A niby dlaczego>>?? Że PiS podjął rękawicę rządzenia i nie zrejterował jak PO? Kaczyński zaproponował im dwa rozwiązania - koalicję albo samorozwiązanie się sejmu. A te "cwaniaczki" nie przyjęły ani jednego ani drugiego. Popadli w samouwielbienie tak, że myśleli, że PiS poda rząd do dysmisji. A to, a propos wywołania mnie do tablicy, jest wyjście ostateczne, niepolityczne, kiedy naprawdę nie da się rządzić a nie żeby Paltformie zrobić dobrze. Przetrzyjcie oczy z resztek Wyborczej - niby dlaczego PO miało by być na tyle partią opatrznościową, żeby z powodu jej braku zdolności do współpracy rozwiązywać sejm, czy podawać rząd do dymisji. Moim zdaniem Kaczyński i tak proponował im za dużo.

 

I naprawdę uważasz, że kiedykolwiek była możliwa koalicja PiS z PO ??? Osobiście wątpię, aby partie o tak odmiennych wizjach ekonomicznych były w stanie cokolwiek wspólnie skonstruować. W końcu to PiS sprowadził określenie "liberał" do poziomu zwrotu obelżywego, a z czymś takim trudno mi się pogodzić.

A co do "cwaniaczków" z PO... Jako wyborca, który oddał głos na tą partię, ze wszech miar cieszę się, że nie doszło do zawarcia koalicji. Skoro słyszę, że jestem z "układu", "łże-elitą", itd., itp., tylko dlatego że wyrażam krytyczne opinie na temat stylu rządzenia i wizji państwa w wykonaniu Panów Kaczyńskich, to jest mi najzwyczajniej nie po drodze.

 

A jeżeli dziś się mylę i na koniec obecnej kadencji parlamentu będę musiał odszczekiwać wszystkie krytyczne opinie jakie dziś wyrażam, to uczynię to z najwyższą chęcią, gdyż będzie to oznaczać sukces całego społeczeństwa. Niestety uczucia mam bardzo mieszane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę uważasz, że kiedykolwiek była możliwa koalicja PiS z PO ??? Osobiście wątpię, aby partie o tak odmiennych wizjach ekonomicznych były w stanie cokolwiek wspólnie skonstruować. W końcu to PiS sprowadził określenie "liberał" do poziomu zwrotu obelżywego, a z czymś takim trudno mi się pogodzić.

 

Markus, ja myślę, że jak najabrdziej była możliwa, gdyby nie ambicje niektórych liderów PO. A różnice ekonomiczne to kwestia retoryki. Czy można sobie wyobrazić lepszy przykład faktycznie liberalnej polityki PiS i potencjału koalicyjnego z PO, niż to, że w ich rządzie ministrem finansów jest osoba szykowana na to stanowisko przez PO?

 

A co do "cwaniaczków" z PO... Jako wyborca, który oddał głos na tą partię, ze wszech miar cieszę się, że nie doszło do zawarcia koalicji. Skoro słyszę, że jestem z "układu", "łże-elitą", itd., itp., tylko dlatego że wyrażam krytyczne opinie na temat stylu rządzenia i wizji państwa w wykonaniu Panów Kaczyńskich, to jest mi najzwyczajniej nie po drodze.

 

OK. Szanuję to. Nie wkręcaj się tylko tak szybko w układ, bo przecież nie o wyborców chodzi, tylko o "wybiórcze" elyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem o PO . Chodzilo mi oczywiscie o Leppera i Giertycha w rzadzie .

 

No ja też nie pisałem o PO, tylko o PiS. Kaczyński podjął ryzyko rządzenia z Giertychem i Lepperem i tyle. Ale wcześniej dawał 2 godne propozycje PO. Czwartego rozwiązania w obecnej arytmetyce sejmowej przecież nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek Wildstein został szefem TVP ...

A ja uważam, że to póki co największy sukces PiS.

 

ckwadrat, ja już Cię raz prosiłem, żebyś pisał poważnie, a Ty dalej sobie jaja robisz. :wink:

Skoro PiS zawarło koalicję z socjalistami z Samoobrony i LPR, to jak mogło wcześniej wejść w koalicję z liberałami z PO? Czy dla nich to nie ma znaczenia jaki program gospodarczy realizują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...