Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Facet jest całkowicie niesterowalny. Ani dla jednej, ani dla drugiej strony.

 

 

Warszawa, 12.05.2006 (ISB) – Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska za miesiąc ogłosi decyzję o odejściu z rządu i o zamiarze startowania w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy, podało piątkowe „Życie Warszawy”.

 

„Według naszych ustaleń, Gilowska chciała opuścić gabinet Marcinkiewicza już teraz. Jej dymisji zapobiegł Jarosław Kaczyński, który nakłonił ją do startu w wyborach na prezydenta Warszawy. Decyzja o dymisji została przesunięta, bo prezes PiS potrzebuje jej na razie w rządzie” – czytamy w gazecie.

 

No to pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zyta szukała pretekstu, by z twarzą odejść.

Jak sądzicie, kiedy rząd założy a Sejm przegłosuje wreszcie jakąś ustawę gospodarczą? :wink:

 

jutro / pojutrze (to co ze niedziela) o upadlosci konsumenckiej (czy jakos tak) i o oddluzeniu rolnikow ...

 

a taka powazna dla kogos poza poslami Samoobrony to pewnie za jakies 3,5 roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

 

Tak się zastanawiam kiedy wreszcie przejrzysz na oczy i uświadomisz sobie że zostałeś najnormalniej w świecie wyrolowany przez kaczyńskich i spółkę.... bo tego że to sobie uświadomisz jestem pewien, to tylko kwestia czasu, w końcu przecież jesteś inteligentnym facetem.

 

...i na wszelki wypadek, GW czytuję sporadycznie, tylko wtedy jak jestem u teściów na obiedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

 

Tak się zastanawiam kiedy wreszcie przejrzysz na oczy i uświadomisz sobie że zostałeś najnormalniej w świecie wyrolowany przez kaczyńskich i spółkę.... bo tego że to sobie uświadomisz jestem pewien, to tylko kwestia czasu, w końcu przecież jesteś inteligentnym facetem.

 

...i na wszelki wypadek, GW czytuję sporadycznie, tylko wtedy jak jestem u teściów na obiedzie...

 

 

najlepszy niewolnik, to taki, który nie wie, że nim jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

 

Tak się zastanawiam kiedy wreszcie przejrzysz na oczy i uświadomisz sobie że zostałeś najnormalniej w świecie wyrolowany przez kaczyńskich i spółkę.... bo tego że to sobie uświadomisz jestem pewien, to tylko kwestia czasu, w końcu przecież jesteś inteligentnym facetem.

 

...i na wszelki wypadek, GW czytuję sporadycznie, tylko wtedy jak jestem u teściów na obiedzie...

 

 

najlepszy niewolnik, to taki, który nie wie, że nim jest.....

To prawda z tym niewolnikiem /co do zasady/, ja jednak ckwadrata bym tak nie klasyfikowała...........po pierwsze srednio to grzeczne, po drugie niesprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - ani Lepper, ani Giertych nie przeszkadzają mi w rządzie. Nie wstydzę się tego i nie czuję się "wyrolowany". Giertych zupełnie mi nie przeszkadza, a na pewno ma wystarczające kwalifikacje - to historyk, adwokat i wykładowca wyższej uczelni. A że ma tradycje narodowe (nie faszystowskie, jak mu niektórzy chcą łatkę przykleić)? To jeszcze lepiej - może dzieciaki dowiedzą się ciut więcej niż za innych ministrów o tradycji patriotycznej własnego kraju a nie tylko rozmiękczającej myślenie "tradycji europejskej".

 

Choć faktem jest, że Leppera sobie jeszcze kilka miesięcy temu nie wyobrażałem w rządzie, to po nieudanych próbach zawiązania koalicji i rozwiązania sejmu z PO, nie widzę, żeby było inne wyjście. Taka jest logika uprawiania polityki. Jeśli się oczywiście chce coś w Polsce zmienić, a nie w kółko ujadać, jak cienie z PO. I jak się okazuje bardzo dobrze się stało, bo już po tygodniu od powstania większości jest CBA i Wildstein w TVP - jeszcze bardziej zgniłym molochu niż WSI, nieruszonym praktycznie od komuny. Jest szansa, że Bronek przewietrzy te zatęchłe korytarze i wreszcie będą tam normalni ludzie, a nie w przeważającej mierze dorobkiewicze, manipulanci, nieroby i partacze. Tam nawet sprzątaczka była z układu.

 

A propos Zyty - ona nie rezygnuje z teki ministra finansów i nie będzie kandydować na prezydenta Wawy! Ktoś "zyczliwy" wiedział widać jednak lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wole zeby moje dzieci sluchaly nawet o tradycji europejskiej niz giertycha ...

 

inne wyjście było ... jesli PIS naprawde chcial wczesniejszych wyborow rzad mogl sie podac do dymisji ... ale oni chcieli wczesniejszych wyborow tylko dlatego ze wiedzieli ze ich nie bedzie

 

tu nie chodzi o styl uprawiania polityki tylko o to jak daleko PiS jest sie w stanie posunac zeby tylko rzadzic :lol: rozumiem ze kazda partia chce rzadzic ... ale czesc z nich ma jakies granice przyzwoitosci ktorych jednak stara sie nie przekraczac ...

 

CBA ... :o :o bardzo się boję tej instytucji ...

wildstein i TVP ... moze i dobrze ... zrobi sie prawicowa i zindoktrynowana wszyscy przestana ogladac i padnie.

 

a co do zyty to ja juz coraz mniej wiem czy to dobrze ze zostaje w rzadzie ... :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - ani Lepper, ani Giertych nie przeszkadzają mi w rządzie. Nie wstydzę się tego i nie czuję się "wyrolowany". Giertych zupełnie mi nie przeszkadza, a na pewno ma wystarczające kwalifikacje - to historyk, adwokat i wykładowca wyższej uczelni. A że ma tradycje narodowe (nie faszystowskie, jak mu niektórzy chcą łatkę przykleić)? To jeszcze lepiej - może dzieciaki dowiedzą się ciut więcej niż za innych ministrów o tradycji patriotycznej własnego kraju a nie tylko rozmiękczającej myślenie "tradycji europejskej".

 

Oj, nie mają nauczyciele szczęścia do swoich ministrów. Był już taki co groził laską, matematyk, który pomylił się przy obliczaniu podwyżek, kilku nieudaczników, którzy o szkole nie mieli zielonego pojęcia. Teraz ministrem jest człowiek, który nigdy nie przeprowadził ani jednej lekcji, nie wie jak wygląda od kuchni praca nauczyciela. Jest to nominacja czysto polityczne, a szkoda...

 

Choć faktem jest, że Leppera sobie jeszcze kilka miesięcy temu nie wyobrażałem w rządzie, to po nieudanych próbach zawiązania koalicji i rozwiązania sejmu z PO, nie widzę, żeby było inne wyjście.

 

Napradwę nie przeszkadza Ci, że Lepper jest byłym PZPR-owcem i osobą o poglądach socjalistyczno-populistycznych? Że ma kilka wyroków, a partię zakładał w niewyjaśnionych okolicznościach? A jeszcze nie dawno PiS miał zakaz koalicji z SLD i Lepperem właśnie.

Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to ja Ci autentycznie współczuję. Na tym polega własnie Twoje wyrolowanie. Pod wpływem działań Kaczyńskiego musiałeś aż tak przewarośiować swoje poglądy i udawać, ze wszystko jest w porządku.

Przy okazji, szef lokalnego PiS w mojej okolicy podał się parę dni temu do dymisji. Jako powód podał m.in. zawarcie tej koalicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne wyjście było ... jesli PIS naprawde chcial wczesniejszych wyborow rzad mogl sie podac do dymisji ... ale oni chcieli wczesniejszych wyborow tylko dlatego ze wiedzieli ze ich nie bedzie

 

No to jest niedorzeczne. Myślisz, że Kaczyński siedział w głowach Tuska i innych liderów PO, i wiedział, że oni nie chcą wyborów? A podanie rządu do dymisji to wyjście awaryjne. Dlaczego PiS, podaniem rządu do dymisji, miał wziąć odpowiedzialność za brak koalicji z PO tylko na siebie. Kaczyński zaproponował więc PO uczciwe rozwiązanie, czyli wspólną decyzję o rozwiązaniu sejmu. Nie skorzystali i z tego, jak wcześniej z wejścia w koalicję. Dziwne, ale prawdziwe i w prostej konsekwencji prowadzące do obecnej koalicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastraszająca jest tęsknota za Kwiatkowskim, Łybacką, Handkem i Wiatrem???

 

Czytając to forum, można znaleźć odpowiedź dlaczego Platforma Obywatelska przegrała wszystkie wygrane wybory, niestety!

 

 

zapraszam do dyskusji na naszej stronie, potrzeba rozmawiać w nadzieji na jesienne wybory

 

rząd marzeń PO:

 

premier - Aleksander Kwaśniewski (SLD)

 

wicepremier, minister finansów - Ryszard Bugaj (UP)

 

wicepremier, minister spraw wewnętrznych - Jolanta Szymanek-Deresz (SLD)

 

wicepremier, minister gospodarki - Marek Borowski (SDPL)

 

minister rolnictwa - Wojciech Pomajda (SLD)

 

minister infrastruktury - Jacek Piechota (SLD)

 

minister spraw zagranicznych - Włodzimierz Cimoszewicz (SLD)

 

minister obrony narodowej - Janusz Zemke (SLD)

 

minister sprawiedliwości - prof. Zbigniew Hołda (bezpartyjny)

 

minister skarbu państwa - prof. Paweł Bożyk (ROG)

 

minister pracy - Jan Guz (OPZZ)

 

minister zdrowia - Marek Balicki (SDPL)

 

minister edukacji narodowej - Andrzej Celiński (SDPL)

 

minister kultury - Jerzy Wenderlich (SLD)

 

minister sportu - Robert Korzeniowski (bezpartyjny)

 

minister nauki - Artur Ostrowski (SLD)

 

minister środowiska - Maciej Wieczorkowski (Zieloni 2004)

 

za: http://www.platforma.org/forum/viewtopic.php?p=14654&sid=5aedba8683b62e4a3be9b63b3d8a2c1f

 

czytając tą dyskusję widać że to nie jest prowokacja, a ukryte tęsknoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że Kaczyński siedział w głowach Tuska i innych liderów PO, i wiedział, że oni nie chcą wyborów?

 

siedziec w glowach pewnie nie siedzial ... ale TV pewnie w domu ma jeden z drugim i byle gdzie mogl uslyszec jasne stanowisko PO (ja slyszalem ze 100 razy i to na jakis m-c przed glosowaniem ...)

 

Dlaczego PiS, podaniem rządu do dymisji, miał wziąć odpowiedzialność za brak koalicji z PO tylko na siebie. Kaczyński zaproponował więc PO uczciwe rozwiązanie, czyli wspólną decyzję o rozwiązaniu sejmu. Nie skorzystali i z tego, jak wcześniej z wejścia w koalicję.

 

 

piszesz "uczciwe rozwiązanie" ja to widze tak:

pis nie potrafi rzadzic i raczej sie nigdy nie nauczy ... no chyba ze rzadzeniem nazwiemy powolanie z 10 komisji i kilku urzedow do sledzenia wszystkich_ktorzy_nie_z_nami

propozycja rozwiaznia sejmu to kolejny sposob na wyrolowanie i obarczenie wina za wlasna nieudolnosc PO ( po tych niby-rozmowach koalicyjnych )

wybory zaraz po pielgrzymce papieza kiedy to o.dyrektor wychwalałby ich w niebogłosy po kazdej transmisji z pielgrzymki w swoich mediach pozwolilyby im na jakies 30-40% glosow jak sadze

a dzieki sprzeciwowi PO PIS ma okazje sie wykazac :lol: :lol:

i mysle ze za jakis rok beda wybory i dostana z 10-15 %

 

to moje zdanie i moja nadzieja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne wyjście było ... jesli PIS naprawde chcial wczesniejszych wyborow rzad mogl sie podac do dymisji ... ale oni chcieli wczesniejszych wyborow tylko dlatego ze wiedzieli ze ich nie bedzie

 

No to jest niedorzeczne. Myślisz, że Kaczyński siedział w głowach Tuska i innych liderów PO, i wiedział, że oni nie chcą wyborów? A podanie rządu do dymisji to wyjście awaryjne. Dlaczego PiS, podaniem rządu do dymisji, miał wziąć odpowiedzialność za brak koalicji z PO tylko na siebie. Kaczyński zaproponował więc PO uczciwe rozwiązanie, czyli wspólną decyzję o rozwiązaniu sejmu. Nie skorzystali i z tego, jak wcześniej z wejścia w koalicję. Dziwne, ale prawdziwe i w prostej konsekwencji prowadzące do obecnej koalicji.

 

 

Załóżmy, że te wcześniejsze wybory by się odbyły. I co one by zmieniły ??? Tak naprawdę nic, bo skończyłoby się znowu nieznaczną przewagą jednej z dwóch rywalizujących partii. Żadna z nich nie zgarnęłaby "Wielkiego Szlema" żeby rządzić samodzielnie i ostatecznie utopilibysmy pieniędze w przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę.

 

Pragnę jednak nadmienić, że CBA zostało pwołane również głosami posłów PO.

 

P.S. Jestem pełen podziwu dla Twojej wiary w to co mówią przedstawiciele PiS i Twojego przekonania że mówią w 100% prawdę. I nie piszę tego złosliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze a propos telewizji państwowej ....

 

Czy to Bronek, Tomek, Rysio, Zdzisio - wszystko to jeden szajs. Polscy politycy, niezależnie od szyldu i orientacji politycznej zawłaszczyli to co my Obywatele opłacamy juz całe lata temu. Dlatego piszę "telewizja państwowa", a nie "publiczna" choć bardziej dokładnym określeniem powinno być "Telewizja Partyjna". TVP przestałem oglądać juz dwa lata temu i jedynym nierozwiązalnym problemem jest dla mnie brak możliwości takiego zaprogramowania karty z Cyfra+, żebym tego dziadostwa nie mógł oglądać wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to Bronek, Tomek, Rysio, Zdzisio - wszystko to jeden szajs. Polscy politycy, niezależnie od szyldu i orientacji politycznej zawłaszczyli to co my Obywatele opłacamy juz całe lata temu. Dlatego piszę "telewizja państwowa", a nie "publiczna" choć bardziej dokładnym określeniem powinno być "Telewizja Partyjna". TVP przestałem oglądać juz dwa lata temu i jedynym nierozwiązalnym problemem jest dla mnie brak możliwości takiego zaprogramowania karty z Cyfra+, żebym tego dziadostwa nie mógł oglądać wogóle.

 

dobrze mówisz :wink: :D

 

dodałbym tylko

KTO I PO JAKĄ CHOLERĘ WYMYŚLIŁ ABONAMET TELEWIZYJNY ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...