Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dobrze że forumowicze jednoznacznie popierają formacje protestujące przeciwko Giertychowi

 

jak za starych dobrych lat na pochodzie 1 majowym - ta czerwień flag, te same twarze, młodzieżówki, TAK TRZYMAĆ

 

http://mw.org.pl/galeria/005/

Zauważyliście, że ta wersja jest bardziej zbliżona do gregmenizmu niż do wareczkostwa? :wink:

trafna uwaga :D :D :D :D , ech gregmenizm, łza się kreci w oku :) ileż to wcieleń było juz po nim...........?/ ja naliczyłam 6./

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję, że kolega Korolowo nie zamieścił fotografii kibicującego ministra z kolegami w oknie wagonu... Tylko fakt - obiekty na zdjęciu trudno nazwać twarzami - może się nie kwalifikowały :roll:

Zapomniał też dodać, że z pewnością reprezentujemy środowiska homoseksualne - w końcu się wydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... prosze nie męczyć trolla ...

mam niejasne przeczucie że mamy tylko jednego (fakt że w kilku postaciach ale tylko jednego)

może by go ochrona objąc ... polubić ... zaprzyjaźnić się albo coś :wink: :lol: :lol:

No pewnie że jednego:D :D :D :D

I w ogóle o co chodzi :lol: :lol: :lol: ??? Czy ja go nie lubię?? Caały czas się zaprzyjaźniam .... 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład bardzo go lubię. W ramach zaprzyjaźniania się nawet się zdjęciami wymieniliśmy. Co prawda jednostronnie, ale zawsze... :wink: :D

 

I taka sobie psychoanaliza. :D

 

Koalicyjny kac w PiS

 

Po euforii zwycięstwa wyborczego na tych, którzy wygrali, szybko przychodzi rozgoryczenie. Tak było zawsze w III RP. Być może dlatego, że nigdy żadna partia nie odniosła tak dużego zwycięstwa, aby móc rządzić sama. A koalicje wymagają ciągłych kompromisów. Z punktu widzenia zwycięzców - zawsze zgniłych i niesprawiedliwych. Z obecnej koalicji satysfakcję mają tylko LPR i Samoobrona. Jak PiS długi i szeroki, przyjmuje się ją jako dopust Boży. Dla wielu posłów PiS stała się ona ciężką próbą.

 

Weźmy posła PiS, nazwijmy go A. Powiada, że czuje żal do PO i rozgoryczenie, bo to Platforma wepchnęła PiS w koalicję z Samoobroną. Dla posła A nie jest problemem LPR czy Roman Giertych w MEN. - Giertych przestrzega prawa, Lepper je łamie. I z tym nie mogę się pogodzić - mówi poseł. - Zastanawiałem się, w czym uczestniczę? Czy akceptując koalicję z Samoobroną, wspieram pogląd, że cel uświęca środki, czy wybieram mniejsze zło?

 

Dziennikarz: A jakie to ma dla Pana znaczenie?

 

A: Nie uważam, aby cel uświęcał środki. Nie chciałbym do tego przykładać ręki. Natomiast przyjmuję do wiadomości to, że polityk czasami musi wybierać mniejsze zło.

 

Odkąd A dowiedział się, że PiS wybrał Samoobronę - bardzo się frasował. W końcu uznał, że koalicja z Samoobroną to jednak „tylko” mniejsze zło i że w polityce tak bywa. Teraz marzy jedynie o tym, żeby wreszcie można było po pół roku niepewnej sytuacji w Sejmie zająć się konkretną pracą nad ustawami. Bo w Sejmach we wszystkich klubach są posłowie, których najbardziej ciągnie do pracy u podstaw, do ścibolenia przepisów, a nie do ćwiczeń z gier partyjnych.

 

W orędziu prezydent Lech Kaczyński, po raz kolejny mówiąc o winach PO - do ludzi takich jak ów poseł, czyli wątpiących w obecną koalicję - miał pocieszyć i pokazać, że decyzja PiS obróci się na korzyść Polski, bo rząd będzie więcej mógł.

 

Posłowie PiS próbują znaleźć oznaki tego, że nic złego się nie dzieje. Kiedy na początku tygodnia Andrzej Lepper powiedział rolniczym związkom zawodowym, że chce z nimi dialogu, a nie protestów i blokad, w Sejmie wszyscy chichotali. Ludzie starej daty pamiętają bowiem, że to Lepper był specjalistą od blokady wszystkiego - od szosy, przez Ministerstwo Rolnictwa, po sejmową mównicę. A teraz chce wycinać konkurentów w tej specjalności!

 

B, kolejny poseł PiS, na pytanie, czy nie boi się Romana Giertycha jako ministra oświaty, skoro nawet Ludwik Dorn, czyli polityk współodpowiedzialny za stworzenie tej koalicji, boi się szkoły Giertycha, próbuje bagatelizować: - Jest już po maturach. Do początku roku szkolnego jeszcze daleko. A minister edukacji jest ważny w trakcie roku szkolnego, a nie teraz. Ale i ten poseł jest wyraźnie rozgoryczony przebiegiem wydarzeń i ma poczucie, że to nie jego koalicja i że nie tak miało być.

 

Choć więc w PiS jest sporo posłów, którzy kierują się absolutnym i bezwzględnym zaufaniem do kierownictwa, to są także tacy, dla których koalicja z Samoobroną to policzek. Tacy, dla których LPR jest zbyt prawicowy.

 

PiS coś z tym musi zrobić. Pewien dobrze zorientowany polityk PiS mówi: - Musimy wykopać rów pomiędzy nami i Platformą. Musimy przekonać i naszych parlamentarzystów i wyborców, że to Platforma jest wszystkiemu winna.

 

Skąd ten mus? Poseł uważa, że dopóki szeregowy poseł PiS nie poczuje niechęci wobec Platformy, dopóty ciągle będzie żałował niedoszłej koalicji i ciągle będzie kontestował obecną. Dopóki szeregowy poseł nie przekona się, że koalicja z PO to mrzonka, będzie porównywał to, co mogło być, z mizerią tego, co jest.

 

Liderom PiS, też niezadowolonym z koalicji, pozostaje pocieszenie, że jeśli już zupełnie się ta koalicja nie powiedzie, to wręczenie dymisji koalicjantom potrwa dwie sekundy. A jak PiS opędzi swoje podstawowe potrzeby, czyli przepchnie ustawę o CBA (jeszcze czeka ją Senat i być może powrót do Sejmu) i ustawy karne Ziobro, to koalicja przestanie być potrzebna. Wtedy wystarczy rząd mniejszościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... prosze nie męczyć trolla ...

mam niejasne przeczucie że mamy tylko jednego (fakt że w kilku postaciach ale tylko jednego)

może by go ochrona objąc ... polubić ... zaprzyjaźnić się albo coś :wink: :lol: :lol:

 

Ja już to zrobiłem :wink: Przestałem wdawać się w polemiki.

Przecież taki okaz na Forum to tak jakby słonia albinosa znaleźć :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest!!! Jest sukces!!!

Nie wiem czy słuchaliście dzisiaj min.Ziobro w Trójce. Była mowa na temat zdemaskowanego właśnie układu w Min.Finansów (a nie którzy nie wierzyli, że taki układ w istnieje!). Minister był bardzo sugestywny i prawie mnie przekonał że:

- układ tkwił i funkcjonował w najlepsze pod bokiem kolejnych ministrów finansów, w tym także tego, co to już od dawna musi odejść (a w innej wersji musi zostać);

- dopiero działania PiS umożliwiły rozbicie układu;

- sprawa jest rozwojowa i może się okazać, że układ był dużo szerszy i prawopodobnie obejmował wielu znanych polityków i biznesmenów (niewykluczone że powiązanych z określonymi środowiskami opiniotwórczymi);

- układ już dawno można by było rozwalić, gdyby nie przepisy s służbie cywilnej, które chronią nieuczciwych i niekompetentnych, ale na szczęście to się ma zmienić.

Hura, hura! Już myślałem, że z układem jest tak jak z bronią chemiczną w Iraku, albo z czarną wołgą, a tu proszę!

 

Jakieś wątpliwości? Uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 17 maja 2006

 

ZUS będzie podlegał premierowi

 

 

PAP 17-05-2006, ostatnia aktualizacja 17-05-2006 10:26

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie podlegał premierowi - zapowiedział w środę w Warszawie Kazimierz Marcinkiewicz.

 

W tej chwili ZUS podlega Ministerstwu Pracy, które przypadło Samoobronie. Według "Dziennika", Andrzej Lepper chce, by to Samoobrona zarządzała ZUS i prawdopodobnie dziś będzie rozmawiał na ten temat z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

"Od dawna uważamy, że ZUS powinien podlegać bardzo daleko idącym zmianom, daleko idącej reformie. Stąd na czele Rady Nadzorczej stanął Robert Gwiazdowski, z którym jestem w nieustającym kontakcie. Ale także stąd zmiana ustawy o działach w administracji rządowej. Oprócz innych elementów zawiera także podporządkowanie ZUS premierowi" - powiedział Marcinkiewicz.

 

Podkreślił, że to rozwiązanie "nie przyniesie żadnych dodatkowych kosztów".

 

Oho :o A jędruś liczy, że łape polozy na pieniądzach.................... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geju, a znasz się na napowietrznikach do kanalizy coś?

 

Tomasz M. to jak to jest z tym "układem"? Znaczy się jest? Póki co pod postacią paru skorumpowanych wyższych urzędników? Czy układ stanowi wysokiej rangi urzędnik z wyrokiem? Czy jego nie zaliczamy?

To teraz wyjaśnij jeszcze co to "salon", "łże-elita" i "lumpenliberałowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...