Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, co w ogóle Bogusław chciał nam przekazać? :wink:

To przez ten gorac :-?

A ja chyba rozumiem. :D

Wcale nie gorac.

Po prostu nasz kolega /w mojej ocenie/uwaza, że:

- wolne media są złe, bo krytykuja polityków/ niewazne czy słusznie czy niesłusznie, dobrych czy złych/ i tym samym osłabiają państwo.

-dziennikarze sa źli, bo ujawniają różne rzeczy i działania rzadzacych, mogące tymże rzadzacym zaszkodzić w opinii wyborców.

- nalezy solidaryzowac się z kazdym działaniem i odczuciem braci u steru, bo oni wiedza co robia a my tego wiedzieć nie musimy.

- krytykując ich w jakiejkolwiek sprawie /wyrazając własne poglądy, opinie, dyskutując itp./ działamy na szkodę państwa oraz ulegamy propagandzie wrazych krajowi sił. Jak barany. Zamiast jak mniemam ulegać propagandzie Jacka K., któremu dobro kraju jedynie na sercu lezy.

- media kreują rzeczywistosc niekoniecznie prawdziwa, bo manipulują..

Dobrze rozumiem??

 

ps I z tym ostatnim punktem pełna zgoda.

 

raczej nasz kolega uważa:

- media są złe, bo krytykują PiS, jakby krytykowały kogo innego byłyby dobre

- j.w

- w tym punkcie pozytywna krytyka dokonań byłaby OK, to troche tak jak mówić sobie "jem, jem" i być najedzonym

- ostatni punkt dotyczy sie chyba tabloidow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom.

Polacy w kategorii "czytanie ze zrozumieniem" są daleko w tyle.

Prowadzą Finowie przed południowymi Koreańczykami....

 

wolne media są złe, bo krytykuja polityków/ niewazne czy słusznie czy niesłusznie, dobrych czy złych/ i tym samym osłabiają państwo.

-dziennikarze sa źli, bo ujawniają różne rzeczy i działania rzadzacych, mogące tymże rzadzacym zaszkodzić w opinii wyborców.

- nalezy solidaryzowac się z kazdym działaniem i odczuciem braci u steru, bo oni wiedza co robia a my tego wiedzieć nie musimy.

- krytykując ich w jakiejkolwiek sprawie /wyrazając własne poglądy, opinie, dyskutując itp./ działamy na szkodę państwa oraz ulegamy propagandzie wrazych krajowi sił. Jak barany. Zamiast jak mniemam ulegać propagandzie Jacka K., któremu dobro kraju jedynie na sercu lezy.

- media kreują rzeczywistosc niekoniecznie prawdziwa, bo manipulują..

Dobrze rozumiem??

 

Dropsiak

Jeżeli z moich wypowiedzi wyciągnęłaś takie właśnie wnioski, to jest mi bardzo przykro. Na Twoje wniskowanie nie mam wpływu.

Nie wiem co na to poradzić? :roll: :roll: :roll:

 

Powtarzasz toczka w toczkę poglądy zawarte w wielu mediach a:

media kreują rzeczywistosc niekoniecznie prawdziwa, bo manipulują..

...Cytując za Tobą. Może tu leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom.

Polacy w kategorii "czytanie ze zrozumieniem" są daleko w tyle.

Prowadzą Finowie przed południowymi Koreańczykami....

Nie prawda. Polacy osiągnęli bardzo dobry wynik. Są na 8 miejscu i znacznie awansowali. Poza tym dotyczy to piętnastolatków, amy jesteśmy... dużo starsi. :D

Jak sądzisz, jak wypadlibyśmy w rankingu: łatwość pisemnego wyrażania myśli? :wink:

 

Co możesz na to poradzić, pytasz? Moim zdaniem zaprzestać słowotoku, z którego nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m Tom

Nikt Ci nie każe czytać a co dopiero jeszcze komentować.....

Widzisz.. demokracja. Wolne media a co poniektórzy nie mogą się pogodzić z jednym zdaniem nie pasującym do realizacji programu Polskiej Partii Permanentnej Kontestacyji.

O tak, wolne media.

I jak widac niektórzy nie mogą poradzic sobie z tym jak są odbierani. Zawsze wygodniej pozostać w błogim przekonaniu ze inni nie umieją czytać, sa baranami i wogóle be.

Widzisz bogusław....demokracja.

Twój ostatni post kierowany do mnie wyraźnie potwierdza trafnośc mojego punktu 4.

Znaczy ja cię jednak rozumiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie zaprzeczaj.

8)

ps. Ja czytuję również "Nasz Dziennik" a i pewnego radia lubię czasem posłuchać, więc jesli mówimy o powtarzaniu medialnych poglądów, to i sobie się przyjrzyj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m Tom

Nikt Ci nie każe czytać a co dopiero jeszcze komentować.....

Widzisz.. demokracja. Wolne media a co poniektórzy nie mogą się pogodzić z jednym zdaniem nie pasującym do realizacji programu Polskiej Partii Permanentnej Kontestacyji.

Tak samo jak nikt nie każe Ci komentować moich komentarzy. :wink:

Z tą demokracją i wolnymi mediami to jakiś żart, prawda?

 

Na marginesie, gdyby mi kilka osób w tym samym czasie zaczęło mówić, że mnie nie rozumie, to... przynajmniej bym się nad tym zastanowił.

Ty to Boguś chyba w PRL-u czułeś się jak ryba w wodzie. Wtedy każdakrytyka rządu była zabroniona odgórnie. Wolnych mediów też nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest Dropsiak "Nasz Dziennik"?

 

Widzisz. Najpierw stawiasz jakąś tezę a w następnym poście sama sobie potwierdzasz jej słuszność.

 

Widzisz mam tą przewagę nad Tobą, że poza zachodnią prasą gospodarczą i niektórymi polskimi tygodnikami, nie sięgam ani po trybunę, ani po gazetę ani po dziennik...

Przez to nie podlegam różnym manipulacjom jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest Dropsiak "Nasz Dziennik"?

 

Widzisz. Najpierw stawiasz jakąś tezę a w następnym poście sama sobie potwierdzasz jej słuszność.

 

Widzisz mam tą przewagę nad Tobą, że poza zachodnią prasą gospodarczą i niektórymi polskimi tygodnikami, nie sięgam ani po trybunę, ani po gazetę ani po dziennik...

Przez to nie podlegam różnym manipulacjom jak Ty.

No widzisz Bogusławie, postawiłes pare postów temu tezę i teraz starasz się ją udowodnić za wszelką cenę.

Szkoda, ze nie sięgasz. Czasem warto. To jednak poszerza kontekst.

Ale z drugiej strony to wiele tłumaczy.

Tylko ...... na jakiej podstawie wobec tego twierdzisz, że wszyscy nieomal są manipulowani? :lol: :lol: :lol:

ps. Ty tez im podlegasz. Chcąc niechcąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Bogusławie, postawiłes pare postów temu tezę i teraz starasz się ją udowodnić za wszelką cenę.

Co Ty opowiadasz?

Nic nie muszę nikomu udowadniać. Piszę sobie a muzom. Bo mi wolno.

Po co to w ogóle czytasz i komentujesz?

Ja twierdzę swoje, Ty swoje.

Ani Ty mnie nie przekonasz ani ja nie zamierzam przekonywać Ciebie...

 

Uważam, że wiele osób z tych tu, podchwytuje natychmiast wszelkie wiadomości medialne jak swoiste opium i tłumaczy je nieodmiennie w sposób negatywny.

Co by to nie było. Żal mi tych niektórych. :cry:

Życie pesymisty i wiecznego kontestatora musi być życiem niezwykle smutnym. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci coś w ogóle udowadniam :o :o :o :o :o Nie zauwazyłam.

Co najwyżej wyrazam opinię lub ripostuję.

więc

Po co to w ogóle czytasz i komentujesz?

no odpowiedz sobie.

(...)Co by to nie było. Żal mi tych niektórych.(...)

Mnie też niektórych żal.. Zwłaszcza tych skłóconych z kim się da i z mocnym przekonaniem, ze nikt ich nie rozumie a oni przeciez takie debesciaki :cry: :cry: :cry:

Życie pesymisty i wiecznego kontestatora musi być życiem niezwykle smutnym.

Być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak :o Co Ty to piszesz?

A ja ci coś w ogóle udowadniam Nie zauwazyłam.

Co najwyżej wyrazam opinię lub ripostuję.

Nic takiego nie pisałem? :lol:

 

Pisałem natomiast:

Co Ty opowiadasz?

Nic nie muszę nikomu udowadniać. Piszę sobie a muzom. Bo mi wolno.

 

A propos sądów:

Sądów są setki, tysiące. Pracuje w nich tysiące sędziów.

Starych, młodych sędziów, dobrych i niedobrych ludzi.

Ich wyroki są bardziej lub mniej poważne, bardziej lub mniej rzetelne.

Kto zetknął się z polskim sądownictwem wie jak ono działa.

 

Wyroki tych sądów są w bardzo różnym stopniu zgodne z aktualnym poczuciem sprawiedliwości społecznej.

Ocena sądownictwa jako całości nijak sie ma do oceny jednego jedynego Urzędu Prezydenta RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak :o Co Ty to piszesz?

A ja ci coś w ogóle udowadniam Nie zauwazyłam.

Co najwyżej wyrazam opinię lub ripostuję.

Nic takiego nie pisałem? :lol:

(...)

No pewnie, ze nie pisałes bo to napisałam ja.

Co z tobą???

:o :o :o :o :o :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. Mnie tez wolno, zauważ . I innym też. Wiec daruj sobie takie teksciki w stylu: nie podoba się to nie czytaj. Bo one takie....no malutkie są. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Dropsiak. Korespondujesz do siebie samej.....................

 

a poza tym to: wolność słowa! wolność slowa! wolność słowa!

 

Chyba sie pogubilem w tym co piszesz . Dlatego zapytam wprost :

czy ty popierasz prezydenta Kaczynskiego i masz za zle krytyke jego poczynan ?

Kaczyński dla mnie to nawet nie zaczął biec. Jako zawodnik dopiero jest rozstawiany.

Od tego jak go będą postrzegać jego konkurenci na hradach, zależeć będzie jego większa lub mniejsza skuteczność.

Kaczyński prezydentem jest.

I to jest fakt.

Nie znoszę się kłócić z faktami, i przestrzegam przed tym innych.

 

Jeśli już mamy takiego prezydenta a nie innego to należy trzymać za nim kciuki, nie obijać go za bardzo i pozwolić mu sprobować działać.

Podkładanie mu nóg i osłabianie jego pozycji, szczególnie w świecie to zwykła głupota rozbawionej gawiedzi.

Na tym możemy tylko wszyscy stracić, gdyż zmniejszamy jego wartość przetargową.

Kaczyński jest prezydentem.

I to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński prezydentem jest.

I to jest fakt.

Nie znoszę się kłócić z faktami, i przestrzegam przed tym innych.

 

Jeśli już mamy takiego prezydenta a nie innego to należy trzymać za nim kciuki, nie obijać go za bardzo i pozwolić mu sprobować działać.

Podkładanie mu nóg i osłabianie jego pozycji, szczególnie w świecie to zwykła głupota rozbawionej gawiedzi.

Na tym możemy tylko wszyscy stracić, gdyż zmniejszamy jego wartość przetargową.

Kaczyński jest prezydentem.

I to jest fakt.

 

I faktem też jest , że nikt mu nogi nie podstawia - sam się kompromituje (wizyta w Iraku u żołnierzy).

To jest fakt.

Sam osłabia swoją pozycję (skądinąd znany Trójkąt na "W")

I to jest fakt.

Totalnie nie umie się zachować zagranicą (vide wizyta w USA)

I to jest fakt.

Podcina sobie gałąź ( i nam wszystkim) otaczając się ludźmi takimi jak pani Minister Spraw Zagranicznych - kompromitująca się (i prezydenta) kilka razy w miesiącu debilnymi wypowiedziami.

I to jest fakt.

Nie kłóćmy się Bogusław z faktami .... OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka faktów ?

 

Desygnując na ministra edukacji upośledzonego antysemity- ośmieszającego nas również na arenie międzynarodowej.

I to jest fakt.

Rozmawiając i KOLABORUJĄC z przestępcą i kryminalistą (Andrew L.)

I to jest fakt.

 

Jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...