Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nefer!
Mój mąż od lat zarządza projektem w Helsinkach- o etosie pracy to możemy prędzej mówić w Polsce niż tam.

O 17.00 wszyscy sie zabijają w drzwiach wejściowych. Praca w weekend ? Zapomnij. Totalna niemoc w podejmowaniu decyzji. Beznadzieja.

 

 

Cyfry dotyczące gospodarki fińskiej świadczą o niej i są obiektywne.

Prywatna opinia Twojego męża to tylko prywatna opinia Twojego męża.

 

Etos pracy w Polsce! :o Nie rób sobie jaj!

Dobrego pracownika znaleźć to nie lada wyczyn.

 

Ty mówisz o cyfrach ja o doświadczeniach (mój mąż pracował w wielu krajach łącznie z Marokiem czy RPA i jakoś tak się składa, że ma pewne porównanie...czy Ci się to podoba czy nie). Oczywiście są to subiektywne obserwacje - to prawda. ALe lepsze JAKIEKOLWIEK doświadczenia niż ŻADNE. Zapewniem CIę, że gospodarka to nie tylko ciekłokrystaliczne monitory w szkołach. To troszkę bardziej skomplikowane. A o pracownikach możemy pogadać, bo zatrudniam ludzi i zarządzam nimi od wielu lat.

Ludzie w Polsce nie są głupi. Mój mąż pracuje w Finlandii również dlatego, że nie mogą znaleźć nikogo na miejscu z odpowiednią wiedzą ( szukają już drugi rok, bidulki) a tam podobno taki raj....

Ale Ty wiesz, bo czytałeś .......... tiaaaaa

Podobnie w innych krajach pracują Polacy, bo nie ma kim..

Tak to jest , że ja to obserwuję codziennie a Ty tylko o tym słyszałeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minister Roman znowu jest jak dobry wujcio:

Giertych ogłosi amnestię dla maturzystów

 

11 minut temu

 

Maturzyści, którzy w tym roku nie zdali jednego z przedmiotów, a mieli w sumie średnią powyżej 30 proc., dostaną świadectwo dojrzałości.

 

No i tym prostym sposobem oczekiwany wynik zostanie osiągnięty !

Jakieś to proste...

W przyszłym roku obniży sie o następne 20-30 % wymagania i już będzie można ogłosić sukces polskiej edukacji - 99,9 osób zda maturę.

 

Czy Giertych nie zapomniał uprzedzić uczelni wyższych , żeby obniżyły kryteria przyjmowania na studia ? Przecież to absolutnie konieczne !!!

 

Pięknie - teraz w Polsce wystarczy spełnić 1/3 wymagań żeby być zajebistym :):) Chciałabym zobaczyć miny dzieci ( bo to jeszcze dzieci) które zdały "normalnie " To bardzo dla nich sprawiedliwe takie zmiany zasad gry po pgłoszeniu wyniku.Ale to typowe dla tego rządu.

 

Teraz przypomina mi sie wykonywanie 130 % normy. Nasi rządzący dokładnie wchłonęli komustyczne nauki : nie da się zrobić 100 % normy ? To obniżymy wymagania o 30% i będzie 130 % normy , nie ?

 

MInisterstwo tworzy kraj miernot. Czyżby strach przed konkurencją ?

Nefer, skoro to wprowadził ten rzad to jest :lol: i prawe i sprawiedliwe z definicji. No. Tzn. działanie prawa wstecz na przykład oraz zmiana reguł po maturze oraz oczywiście uczenie od najmłodszych lat,ze prawo nie jest po to żeby go przestrzegac ale naginać i obchodzić w razie potrzeby.

Prawda?? :wink:

ps. I jeszcze mi przyszło do głowy, ze moze to taki makiaweliczny plan :wink: : przestaniem kształcic to przestana wyjeżdżac, bo ich za granicą nikt nie zechce. I w ten sposób rozwiąże się problem z demografią :p :p :p

Co wy na to? Nadaję się na "doradcę" :lol: :lol: :lol: :lol:

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Finlandii pracują tak kiepsko a mają tak dobrze, to dlaczego my pracując tak dobrze mamy tak źle? Nefer?

Może dlatego też, że Twój niezwykle kwalifikowany mąż wysługuje się obcym , zamiast pomnażać nasze osiągnięcia? :roll:

 

Majeczko! Daj się skusić! Proszę!

Tylko trzymaj się definicji demagogii.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław:

 

a. mój mąż pracuje dla polskiej firmy i tu płaci podatki - więc pomnaża dochód narodowy, który jest rozpiżany w drobny mak przez gnojków.

Np. od lat korzystamy z prywatnej służby zdrowia a bulimy kupę szmalu na zus. Emerytury też będziemy mieli "prywatne" :)

b. dziękuję za zaproszenie :) troszkę mi daleko, ale na pewno masz piękne widoki :)

Uciekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minister Roman znowu jest jak dobry wujcio:

Giertych ogłosi amnestię dla maturzystów

 

11 minut temu

 

Maturzyści, którzy w tym roku nie zdali jednego z przedmiotów, a mieli w sumie średnią powyżej 30 proc., dostaną świadectwo dojrzałości.

 

No i tym prostym sposobem oczekiwany wynik zostanie osiągnięty !

Jakieś to proste...

W przyszłym roku obniży sie o następne 20-30 % wymagania i już będzie można ogłosić sukces polskiej edukacji - 99,9 osób zda maturę.

 

Czy Giertych nie zapomniał uprzedzić uczelni wyższych , żeby obniżyły kryteria przyjmowania na studia ? Przecież to absolutnie konieczne !!!

 

Pięknie - teraz w Polsce wystarczy spełnić 1/3 wymagań żeby być zajebistym :):) Chciałabym zobaczyć miny dzieci ( bo to jeszcze dzieci) które zdały "normalnie " To bardzo dla nich sprawiedliwe takie zmiany zasad gry po pgłoszeniu wyniku.Ale to typowe dla tego rządu.

 

Teraz przypomina mi sie wykonywanie 130 % normy. Nasi rządzący dokładnie wchłonęli komustyczne nauki : nie da się zrobić 100 % normy ? To obniżymy wymagania o 30% i będzie 130 % normy , nie ?

 

MInisterstwo tworzy kraj miernot. Czyżby strach przed konkurencją ?

Nefer, skoro to wprowadził ten rzad to jest :lol: i prawe i sprawiedliwe z definicji. No. Tzn. działanie prawa wstecz na przykład oraz zmiana reguł po maturze oraz oczywiście uczenie od najmłodszych lat,ze prawo nie jest po to żeby go przestrzegac ale naginać i obchodzić w razie potrzeby.

Prawda?? :wink:

ps. I jeszcze mi przyszło do głowy, ze moze to taki makiaweliczny plan :wink: : przestaniem kształcic to przestana wyjeżdżac, bo ich za granicą nikt nie zechce. I w ten sposób rozwiąże się problem z demografią :p :p :p

Co wy na to? Nadaję się na "doradcę" :lol: :lol: :lol: :lol:

:evil:

 

Ja zawsze zakładam, że to "głupota a nie sabotaż". ALe wszystko wskazuje na to, że możesz mieć rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. I jeszcze mi przyszło do głowy, ze moze to taki makiaweliczny plan :wink: : przestaniem kształcic to przestana wyjeżdżac, bo ich za granicą nikt nie zechce. I w ten sposób rozwiąże się problem z demografią :p :p :p

Co wy na to? Nadaję się na "doradcę" :lol: :lol: :lol: :lol:

:evil:

Ty Dropsiak daleko zajdziesz

:roll: :wink:

Tylko nie pomyslalas , ze pozostanie wtedy problem bezrobocia ,

tak nowoczesnie teraz rozwiazany :D

A moze rzad tak pokieruje przepisami i ustawami , ze stworza sie dobre warunki dla przedsiebiorcow w Polsce?

Pomarzyc chyba mozna przy sobocie :oops:

 

 

ps .Ale Wlosi nam po majtach pojechali :-? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pomyslalas , ze pozostanie wtedy problem bezrobocia ,

tak nowoczesnie teraz rozwiazany :D

8)

Oczywiscie, że pomyślałam, ale starałam się wczuć w tok myslenia naszych czcigodnych rządzacych. Przecież ten problem spadłby na następną ekipę, więc dlaczego teraz sobie głowę tym zaprzątac?? :p :p

Zauwazcie ile trudnych reform zapowiada się na rok 2009 - 2010? Niby z jakiego powodu? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i minister Roman znowu jest jak dobry wujcio:

Giertych ogłosi amnestię dla maturzystów

 

11 minut temu

 

Maturzyści, którzy w tym roku nie zdali jednego z przedmiotów, a mieli w sumie średnią powyżej 30 proc., dostaną świadectwo dojrzałości.

 

No i tym prostym sposobem oczekiwany wynik zostanie osiągnięty !

Jakieś to proste...

W przyszłym roku obniży sie o następne 20-30 % wymagania i już będzie można ogłosić sukces polskiej edukacji - 99,9 osób zda maturę.

 

Czy Giertych nie zapomniał uprzedzić uczelni wyższych , żeby obniżyły kryteria przyjmowania na studia ? Przecież to absolutnie konieczne !!!

 

Pięknie - teraz w Polsce wystarczy spełnić 1/3 wymagań żeby być zajebistym :):) Chciałabym zobaczyć miny dzieci ( bo to jeszcze dzieci) które zdały "normalnie " To bardzo dla nich sprawiedliwe takie zmiany zasad gry po pgłoszeniu wyniku.Ale to typowe dla tego rządu.

 

Teraz przypomina mi sie wykonywanie 130 % normy. Nasi rządzący dokładnie wchłonęli komustyczne nauki : nie da się zrobić 100 % normy ? To obniżymy wymagania o 30% i będzie 130 % normy , nie ?

 

MInisterstwo tworzy kraj miernot. Czyżby strach przed konkurencją ?

Nefer, skoro to wprowadził ten rzad to jest :lol: i prawe i sprawiedliwe z definicji. No. Tzn. działanie prawa wstecz na przykład oraz zmiana reguł po maturze oraz oczywiście uczenie od najmłodszych lat,ze prawo nie jest po to żeby go przestrzegac ale naginać i obchodzić w razie potrzeby.

Prawda?? :wink:

ps. I jeszcze mi przyszło do głowy, ze moze to taki makiaweliczny plan :wink: : przestaniem kształcic to przestana wyjeżdżac, bo ich za granicą nikt nie zechce. I w ten sposób rozwiąże się problem z demografią :p :p :p

Co wy na to? Nadaję się na "doradcę" :lol: :lol: :lol: :lol:

:evil:

 

TAK, NADAJESZ SIĘ!!!! Twoje plany są doskonałe. Murator musi być dumny z tej klasy doradców.

 

Na szczęście różnych mamy doradców i wreszcie matura będzie z matematyką!!!!!! (Pewnie Wiatr z Łybacką będą krzyczeć.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek złej woli, obecny w wypowiedziach niektórych jest porażający!

Frustracja bliska obsesji.

Błędne koło agresji i nienawiści.

 

Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur.

Nie martw się 8) niedziela jest, to może i frustracja przejdzie. I pogarda. Widoczna w niektórych postach.

I opanowanie niektórym powróci. Mam nadzieję.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Właśnie słucham sniadania w Zetce. I jakoś żadnemu z polityków pomysł Romana się nie podoba. I mówią, że zwalą podjęcie decyzji na premiera Jarka. Biedak. Ależ go Roman urządził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek złej woli, obecny w wypowiedziach niektórych jest porażający!

Frustracja bliska obsesji.

Błędne koło agresji i nienawiści.

 

Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur.

 

Bingo Bogusław!!!! Czytając niektórych posty odnosi się wrażenie że żyjemy w jakimś zniszczonym wojną wewnętrzną kraju, gdzie rządzą dyktatorzy a nie wybrani w demokratycznych wyborach, najgorsze jest to że ludzie w tej nienawiści nie potrafią żyć bez myśli im gorzej tym lepiej..... a słuchają np. takiej zetki tylko po to by szukać tematów do jątrzenia... Smutne jest życie tych co żyją w ciągłym negatywiźmie, krytykanctwie, kompleksach i szukaniu tylko tego co złe....

 

Dobrze że za oknem zupełnie normalna piękna Polska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek złej woli, obecny w wypowiedziach niektórych jest porażający!

Frustracja bliska obsesji.

Błędne koło agresji i nienawiści.

 

Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur.

 

Bingo Bogusław!!!! Czytając niektórych posty odnosi się wrażenie że żyjemy w jakimś zniszczonym wojną wewnętrzną kraju, gdzie rządzą dyktatorzy a nie wybrani w demokratycznych wyborach, najgorsze jest to że ludzie w tej nienawiści nie potrafią żyć bez myśli im gorzej tym lepiej..... a słuchają np. takiej zetki tylko po to by szukać tematów do jątrzenia... Smutne jest życie tych co żyją w ciągłym negatywiźmie, krytykanctwie, kompleksach i szukaniu tylko tego co złe....

 

Dobrze że za oknem zupełnie normalna piękna Polska....

 

Czyli, wg Ciebie (lewakk vel bogusław), zamiast Zetki mam słuchac RM?

A to błędne koło agresji i nienawiści sam napędzasz, robiąc delikatnie mówiąc, przytyki, kąśliwe uwagi i snując ironiczne opinie.

 

Pozdrawiam!

 

:D :D :D

 

P.S.:

Fakt, za oknem piękna Polska, tylko szkoda, że nie w naszych garnkach i portfelach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek złej woli, obecny w wypowiedziach niektórych jest porażający!

Frustracja bliska obsesji.

Błędne koło agresji i nienawiści.

 

Concordia res parvae crescunt, discordia maximae dilabuntur.

 

Bingo Bogusław!!!! Czytając niektórych posty odnosi się wrażenie że żyjemy w jakimś zniszczonym wojną wewnętrzną kraju, gdzie rządzą dyktatorzy a nie wybrani w demokratycznych wyborach, najgorsze jest to że ludzie w tej nienawiści nie potrafią żyć bez myśli im gorzej tym lepiej..... a słuchają np. takiej zetki tylko po to by szukać tematów do jątrzenia... Smutne jest życie tych co żyją w ciągłym negatywiźmie, krytykanctwie, kompleksach i szukaniu tylko tego co złe....

 

Dobrze że za oknem zupełnie normalna piękna Polska....

 

Czyli, wg Ciebie (lewakk vel bogusław), zamiast Zetki mam słuchac RM?

A to błędne koło agresji i nienawiści sam napędzasz, robiąc delikatnie mówiąc, przytyki, kąśliwe uwagi i snując ironiczne opinie.

 

Pozdrawiam!

 

:D :D :D

 

P.S.:

Fakt, za oknem piękna Polska, tylko szkoda, że nie w naszych garnkach i portfelach ;)

 

BINGO trafiłeś jesteś tak samo inteligentny jak RRMI ona też odkryła że lewak vel bogusław to doskonale świadczy o stanie waszych umysłów!!!!!!

 

Przecież napisałem że dobrze że słucha zetki, dzięki temu są tematy....

 

"A to błędne koło agresji i nienawiści sam napędzasz, robiąc delikatnie mówiąc, przytyki, kąśliwe uwagi i snując ironiczne opinie." - patrz jak pasuje do Twego postu...

 

piękna Polska... mówisz puste garnki i portfele.... ciekawe gdy się poczyta jakże wielu buduje tu domy za kilkaset tysięcy.....

 

po prostu różni nas jedno, ja uważam ze Polska jest piękna, że rozwijamy się na szczęście niezależnie od tego kto nami rządzi, a że niektórym tu jest trudno żyć bez ciągłego krytykowania, jęczenia, płaczu o pustych portfelach... tylko mi przykro że można żyć w takich kompleksach i negatywiźmie..... smutne życie mają, ja wolę popatrzeć za okno i ludzie z uśmiechem lody jedzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bo zawsze lepiej odwrócić wzrok od widoku nie miłego oczom i nie dostrzec problemów i dramatów ludzkich! BRAWO!!!

Przecież napisałem że dobrze że słucha zetki, dzięki temu są tematy....

napisałeś:

a słuchają np. takiej zetki tylko po to by szukać tematów do jątrzenia...

Czyżbyś miał problemy ze zrozumieniem własnych wypowiedzi :-? :roll: :o

To smutne!!!

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...