Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

stander, miła moja:

Wszystko przed Polską Partią Permanentnej Kontestacji. :wink:

 

Ja się do niej według mego mniemania nie zaliczam.

To byłoby straszne! :o Brrrrr! Być marudą i marudzić! :o

 

Rozumiem Bogusławie, że nigdy nie narzekasz.

8 lat rządów SLD/PSL i 10 komuszka kłamczuszka, a Ty zawsze hepy i broniący władzy..... gratuluję konsekwencji.

 

Swoją drogą oddaję Ci szacunek niemały. Już w kwietniu obrzydziłeś mi do tego stopnia "Twój" wątek o 4-podziale władzy, że pożegnałem się grzecznie i przez kilka m-cy tam nie zaglądałem, niestety popełniłem błąd wdając się z ponownie w dyskusję.

 

Czytając Twoją opinię,że samorządy (i ich urzędnicy) są be, a urzedy centralne OK, i że odpowiadają za stan budownictwa (czego nawet Prezes nie sugerował - wg niego to wina deweloperów) , wyzbyłem się wątpliwości.

Jako, że jesteś, jak sądzę, inteligentnym człowiekiem, a piszesz tak piramidalne bzdury, Twoja praca na forum ma jeden cel: zochydzić dyskusję inaczej myślącym (niż Ty i Twoi zleceniodawy)-i dalej krytykę władzy.

Gratuluję , wygrałeś. Żegnam 8)

 

Wareczko, wróć......

:o 8) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie skoro jest tak źle, kraj upada i wszyscy wyjechali.... dlaczego aż tyle nowych budów???

 

jak tak poczytac te posty, to naprawdę niektórzy tu mają smutne życie, jak można żyć w takim skrajnym pesymiźmie, krytykanctwie, nienawiści????? czy to efekt kompleksów???

 

czytając to wszystko można założyć że dzięki temu LK wygrał poprzednie wybory jak i wygra nastepne..

 

Polska to naprawdę piękny normalny kraj, a nasi rządzący ani najgorsi ani najlepsi....

 

Dropsiak zapomniałaś wkleić Ziemkiewicza z dziś

"Tusk znowu przegrał z PIS"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilcza75 - narzekam również.

Bardziej niż Ci się wydaje jestem bliski wielu wyrażonym tutaj poglądom.

Wskazuję jednak inny kontekst i inną perspektywę tej samej materii.

 

Aby budować dalej, należy rzetelnie zinwentaryzować i opisać zastany stan.

Należy poprawić fundamenty, struktury. Dopiero wówczas można iść dalej.

Każdy z nas ma wątpliwości, kto ma to czynić i w jakim zakresie.

Bo nie mamy rzetelnych polityków i urzędników.

 

Powiem jednak tak. Jeśli trzeba to zrobić, a wiem że trzeba, zróbmy to szybko i idźmy dalej do przodu.

 

Jeśli szkapa ciągnąca nasz wspólny wózek jest licha, nie skupiajmy się na tym fakcie, lecz skupmy się na pracy, którą ma do wykonania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Dropsiak zapomniałaś wkleić Ziemkiewicza z dziś

"Tusk znowu przegrał z PIS"

A dlaczego? Co mnie Tusk obchodzi? Załóz sobie o nim wątek , tu o obecnym rzadzeniu mowa. A on raczej nie ma na to wpływu.

Co do reszty to żył parę lat temu pewnien biskup, który napisał bardzo mądrze, że prawdziwa cnota krytyk sie nie boi oraz

jeszcze mądrzej

Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych,

 

Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.

Oczywiscie nie trzeba mówić, że i w jego czasach i pózniej też, tez słowa takie spotykały się z tzw. "świętym" oburzeniem. :):):)

ps.

Wilcza, widzisz jak Ci się zyczenia szybko spełniają :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Bogusław potrafi na przestrzeni paru postów sam sobie wielokrotnie przeczyć? :o :D

 

I dobre wieści - Polska to piękny kraj! :D :lol:

 

Wszystko przez opłatę paliwową

 

Nie będzie opłaty paliwowej na olej opałowy twierdzi resort finansów. I choć jej nie ma, to i tak wpłynie na nową akcyzę.

 

Resort finansów wycofał się z zapowiadanego przez Zytę Gilowską, byłą minister finansów, planu zrównania stawek podatku akcyzowego na oleje napędowe i opałowe. W specjalnym komunikacie Ministerstwo Finansów (MF) potwierdziło informacje, że akcyza na opał ma wynieść 1139 zł za 1 tys. litrów, czyli o 91 zł więcej niż na oleje napędowe (1048 zł).

 

Sprzeczne informacje

 

Minister Gilowska przekonywała, że tylko wyrównanie stawek akcyzy na oleje zwalczy proceder jeżdżenia pojazdów na tańszym oleju opałowym. Nawet powstał projekt rozporządzenia w tej sprawie (datowany na 18 kwietnia). Stawka na opał miała wynosić 1048 zł za 1 tys. litrów oleju, czyli tyle samo, ile na olej napędowy. Jednak MF zmieniło zdanie i postanowiło jeszcze bardziej podnieść akcyzę opałową do wysokości 1139 zł za 1 tys. litrów (pisaliśmy o tym 11 lipca). O powód rezygnacji z wyrównania stawek zapytaliśmy Jarosława Nenemana, wiceministra finansów. Powiedział nam wówczas, że 91 zł różnicy między 1048 a 1139 zł to opłata pali- wowa, która dziś obciąża tylko paliwa silnikowe i autogaz (pieniądze z niej idą na budowę dróg i kolei). Tymczasem w komunikacie wydanym po naszym tekście biuro prasowe resortu finansów zaprzeczyło, jakoby różnica miałaby być opłatą pa- liwową.

 

Planowana stawka akcyzy na olej opałowy w wysokości 1139 zł za 1 tys. litrów nie zawiera opłaty paliwowej czytamy w piśmie z resortu finansów do PB.

 

A jednak opłata paliwowa ma wpływ na przyszłą wysokość olejowej akcyzy.

 

Cena końcowa obu olejów musi być podobna. Konieczne było wzięcie pod uwagę, że w skład ceny końcowej oleju napędowego wchodzi jeszcze opłata paliwowa 91 zł za 1 tys. litrów. Aby cena na rynku obu olejów była podobna, należy zmienić wysokość akcyzy na olej opałowy na 1139 zł za 1 tys. litrów czytamy w komunikacie MF.

 

PiS się waha

 

Wszystko jednak wskazuje na to, że nie dojdzie do podwyżek akcyzy na oleje oraz autogaz (miały wejść w życie 1 września). Taki wzrost podatku po prostu nie przejdzie w Sejmie. Z naszej sondy wynika (pisaliśmy o tym 12 lipca), że przeciwko są nie tylko PO i SLD, ale także współrządząca Samoobrona. Osoby z kierownictw tych partii zapewniły PB, że ich posłowie nie poprą ustawy zwiększającej stawki akcyzy. W piątek dojdzie do jej pierwszego czytania.

 

Ciągle natomiast nie wiadomo, jak zachowają się posłowie PiS. Nasz informator z kręgów kierownictwa tej partii podał, że parlamentarzyści PiS są w tej sprawie podzieleni i nie wypracowano jednoznacznego stanowiska.

 

Część naszych posłów uważa, że należy poprzeć projekt rządu, a część twierdzi, że nie. Ci drudzy obawiają się, że poparcie podwyżek akcyzy może zaszkodzić nam w zbliżających się wyborach samorządowych. Opozycja skrzętnie podchwyci, że PiS jest jedyną partią zamierzającą podnieść podatki mówi nasz informator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mTom:

Jesteś niezwykle bystry. :o i przenikliwy.

Masz niezwykle analityczny umysł. :o nie poddający się żadnym naciskom z zewnątrz,

Zdemaskowałeś mnie! :roll:

 

.........próbuję niektórym marudom uświadomić, że:

są inne uprawnione punkty widzenia,

od PIS-u są znacznie dla Polaków gorsze opcje polityczne, np. PO i SLD

( żę o koalicjantach nie wspomnę)

ludzie są dla siebie źli i coraz gorsi,

ludzie są niedobrzy i pełni złej woli,

dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

słabość rządzących wynika z ich pogłębiającej się słabości wobec czwartej władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mTom:

Jesteś niezwykle bystry. :o i przenikliwy.

Masz niezwykle analityczny umysł. :o nie poddający się żadnym naciskom z zewnątrz,

Zdemaskowałeś mnie! :roll:

 

Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni, przyznaję z wrodzoną skromnością. :wink:

Samorytyka godna podziwu. Musisz tego nauczyć swojego kumpla.

:wink: 8)

 

.........próbuję niektórym marudom uświadomić, że:

są inne uprawnione punkty widzenia,

od PIS-u są znacznie dla Polaków gorsze opcje polityczne, np. PO i SLD

( żę o koalicjantach nie wspomnę)

ludzie są dla siebie źli i coraz gorsi,

ludzie są niedobrzy i pełni złej woli,

dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

słabość rządzących wynika z ich pogłębiającej się słabości wobec czwartej władzy.

Czyli koalicja PiS, LPR, SO to najlepsze wyjście dla Polski?

A'propos ciekawe czy górnicy dostaną po te 1000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. mają kilofy to przyjadą do Wwy i dostaną .....

a z ciekawostek :

stołeczna miejska firma gdy nastali ludzie Kaczyńskiego ( 3,5 roku temu ) miała w kasie 800 mln, teraz gdy prezio dostał kopa w górę mają debet 80 mln.....

Ot, to się nazywa sprawny zarządca ....

Piękne kadry...

a teraz podobno do Orlenu ma iść .....

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem dla Polski byłoby pogonić całe to "polityczne" towarzystwo ze wszystkich opcjii zacząć wszystko od początku.

Niestety wszyscy we władzy, na każdym poziomie, są uwikłani w swoistym "układzie" i na ten układ się godzą.

Obowiązuje zasada "jeśli wszedłeś między wrony......"

Układ to nic innego jak przyzwolenie na protekcjonizm i kolesiostwo.

Dokonane w takim duchu decyzje i wybory, są w najlepszym razie średnie a często są one złe, szkodzące.

Jeśli do tego dołoży się "haki" i silne naciski prasowe, to obraz całości jest niezwykle przygnębiający.

 

Nowe pokolenie wchodzące do polityki może być co najwyżej wolne od "haków" z przeszłości, lecz nasiąknie "starym" sposobem pracy oraz będzie w coraz większym stopniu podlegać naciskom mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

Jak wam się to podoba?

 

Rodzice, których córka zaszła w ciążę na koloniach, mogą domagać się odszkodowania.

Jak informuje "Metro", płacić może wychowawca lub... ubezpieczyciel.

 

Opiekunowie na koloniach mają urwanie głowy. Nie dość, że muszą dbać o bezpieczeństwo kolonistek, to teraz muszą dopilnować, by te... nie zaszły w ciążę. Taki obowiązek nakłada na nich rozporządzenie Ministerstwa Edukacji. Resort chce, by opiekunowie ponosili odpowiedzialność za wszelkie uszczerbki na zdrowiu swoich podopiecznych, w tym i za przypadkową ciążę.

 

Tyle że dla wychowawców to duży kłopot. Powód? Upilnować małoletnich kolonistów wcale nie jest łatwo. - Musimy nasłuchiwać, obserwować i nie raz warować całą noc, by do niczego nie doszło, opowiada Marek, opiekun na koloniach w Lądku Zdroju. - W tym wieku dzieci mają burzę hormonów i nie jest ich łatwo upilnować - wtóruje mu Marta Rataj z obozu w Łebie.

 

Teraz jednak w myśl ministerialnego rozporządzenia jeśli będąca pod opieką wychowawców obozowiczka wpadnie, to mogą oni stanąć przed sądem pod zarzutem niedopełnienia obowiązków. Grozi za to nawet 5 lat więzienia lub wypłata... alimentów. Pierwsze tego typu sprawy toczą się już przed sądami w Krakowie, Gdańsku i Lublinie.

 

Kolonijni wychowawcy, by uniknąć płacenia, już zaczęli się ubezpieczać przed takimi przypadkami. Dla nich towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają specjalne pakiety OC. Dwutygodniowa polisa kosztuje 60 zł.

 

Źródło informacji: PAP

Ilu opiekunów powinno więc przypadac na jednego kolonistę, by, zgodnie z kodeksem pracy, strzec go 24 godz. na dobę???

Jeden opiekun wszak tez powinien kiedys odpoczywać..... :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu wewnętrzne dylematy kolegi Bogusława:

 

Najlepszym wyjściem dla Polski byłoby pogonić całe to "polityczne" towarzystwo ze wszystkich opcjii zacząć wszystko od początku.

Niestety wszyscy we władzy, na każdym poziomie, są uwikłani w swoistym "układzie" i na ten układ się godzą.

Obowiązuje zasada "jeśli wszedłeś między wrony......"

Układ to nic innego jak przyzwolenie na protekcjonizm i kolesiostwo.

Dokonane w takim duchu decyzje i wybory, są w najlepszym razie średnie a często są one złe, szkodzące.

Jeśli do tego dołoży się "haki" i silne naciski prasowe, to obraz całości jest niezwykle przygnębiający.

 

Nowe pokolenie wchodzące do polityki może być co najwyżej wolne od "haków" z przeszłości, lecz nasiąknie "starym" sposobem pracy oraz będzie w coraz większym stopniu podlegać naciskom mediów.

 

Masz rację lewakk. Niektórzy łakną złych wiadomości jak powietrza.

Żyć bez nich nie mogą. Dokładnie tak: im gorzej tym lepiej!

Potrafią je znaleźć w każdym fakcie.

Co by się nie działo, można przecież interpretować w sposób negatywny.

Klęska głodu lub klęska urodzaju......

Bez dystansu, bez rozwagi, bez zastanowienia, bez sensu.

 

Musisz także poduczyć Lewakka, żeby wiedział jakie ma zająć stanowisko. On się szybko uczy... :wink:

po prostu różni nas jedno, ja uważam ze Polska jest piękna, że rozwijamy się na szczęście niezależnie od tego kto nami rządzi, a że niektórym tu jest trudno żyć bez ciągłego krytykowania, jęczenia, płaczu o pustych portfelach... tylko mi przykro że można żyć w takich kompleksach i negatywiźmie..... smutne życie mają, ja wolę popatrzeć za okno i ludzie z uśmiechem lody jedzą....

 

To jak jest w końcu w tej naszej Polsce? Dobrze czy źle? :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom

Nie ma sprzeczności pomiędzy tym co pisze lewakk a tym co piszę ja.

Te wypowiedzi uzupełniają się.

W Polsce dzieje się źle od bardzo dawna oraz Polska jest piękna... itd.

Lecz źle dzieje się dzięki "prawicy" i dzięki "lewicy".

Żeby pójść do przodu należy się zatrzymać, popatrzeć pod nogi i za siebie.

Nie ma wystarczającej rozwagi ani w poczynaniach polityków ani tym bardziej nowo wykreowanej czwartej władzy, która swym dążeniem do sensacji często czyni więcej szkody niż pożytku. "Przecieki" są przejawem walki o władzę a nie samodzielnego, pozytywnego działania dziennikarzy.

 

Taki obowiązek nakłada na nich rozporządzenie Ministerstwa Edukacji. Resort chce, by opiekunowie ponosili odpowiedzialność za wszelkie uszczerbki na zdrowiu swoich podopiecznych, w tym i za przypadkową ciążę.

 

Od kiedy to ciąża jest uszczerbkiem na zdrowiu i od kiedy to jest przypadkowa? :o

Ciąża jeśli jest ulokowana w dobrym miejscu jest stanem fizologicznie prawidłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dlaczego aż tyle nowych budów???

 

Kredyty .

 

niesamowite, stać nas na kredyty..., ale u nas już normalnie

 

dziadek mi kiedyś powtarzał nie bierz kredytów to tylko dla bogatych

 

Przepraszam , ale dziadek niewiele wiedzial o ekonomii . Nie mow mu tego , bo sie zdenerwuje .

Kredyty budowlane zaczely sie tak naprawde od roku 2001 . Panstwo Kaczynscy nie maja z tym nic wspolnego . A patrzac na Ameryke , to i po nich , dalej kredyty beda jedyna droga do dojscia do wlasnego domu .

Domy po prostu staly sie tak drogie , ze ludzi na nie nie stac . Chyba ze wezma kredyt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Dropsiak zapomniałaś wkleić Ziemkiewicza z dziś

"Tusk znowu przegrał z PIS"

A dlaczego? Co mnie Tusk obchodzi? Załóz sobie o nim wątek , tu o obecnym rzadzeniu mowa. A on raczej nie ma na to wpływu.

 

To już PIS nie rządzi w Polsce??? Toż dlatego Ci podpowiedziałem byś wkleiła ten tekst, tak często Ziemkiewicza wklejasz....

 

choć ten tekst byłby w nie Twoim stylu, gdy przeglądnałem co Drops wkleja do forum muratora można by odnieśc wrażenie że w Polsce szaleją plagi egipskie sprowadzone przez rządzących...., ludzie są różni, ale takiego pesymisty, krytykanta rzadko spotykam, chyba smutne życie masz.... spójrz za okno młodzi ludzie jedzą lody i się cieszą życiem....

 

a może już wkrótce dzieci bedą się uczyć angielskiego od 1 klasy... hurra, zazdroszcze im, ja takiej szansy nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyty budowlane zaczely sie tak naprawde od roku 2001 . Panstwo Kaczynscy nie maja z tym nic wspolnego . A patrzac na Ameryke , to i po nich , dalej kredyty beda jedyna droga do dojscia do wlasnego domu .

Domy po prostu staly sie tak drogie , ze ludzi na nie nie stac . Chyba ze wezma kredyt .

 

patrz mamy 2005, 2006 i boom trwa i kolejne rekordy ilośco kredytów padają brawo mamy normalny kraj i ludzie dochodzą do własnych domów jak w Ameryce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...