Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

PS. Jak A.L. chce wyrosnac na meza stanu to musi jeszcze sporo rosnac zeby takich filozoficznych mysli jak wczoraj w TV nie oglaszac publicznie ... :wink:

 

tja, jak ja zostane baletnicą to wtedy może uwierzę w taką mozliwość...

 

obejrzalem jeszcze raz ta subtelna wypowiedz AL... i powiem ci ze przed naszym Andrju co najmniej 50 lat bardzo ciezkiej pracy wiec ewentualnie bedziesz bardzo stara baletnica :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Całkiem inna historia a propos rządzenia, bardziej przyziemna, ale jak dla mnie strasznie irytująca. Rozmawiałem dziś z dyrektorem warszawskiego gimnazjum, jednego z tych co nie muszęą się wysilać, żeby zapełnić klasy uczniami, wręcz przeciwnie. Powiedział mi o kilku tegorocznych posunięciach władz gminy dotyczących finansów szkoły:

1. odebranie szkołom całych pieniędzy uzbieranych przez kilka lat na remonty z dochodów takich jak wynajem sal, powierzchni reklamowej itp.

2. przydział środków na finansowanie płac nauczycieli w 2006 r. na pozionie 87% potrzeb (wynikających z obowiązujących wymagań programowych i przepisów dot. pensum itp.)

3. cofnięcie w połowie semetru finansowania zajęć klas I na basenie (które Rada Warszawy wprowadziła swego czasu niejako do obowiązkowego programu edukacji w mieście).

W zasadzie nie uważałem rządów PIS za największe nieszczęście, ale w tym momencie dostałem lekkich dreszczy. Brawo Panie Prezydencie! Czy te pieniędze były potrzebne na te pociągi, co to nie mogą zacząć jeździć, czy raczej na druk broszurek o osiągnięciach Prezydenta, które dostaliśmy zupełnie przypadkowo tuż przed wyborami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie uważałem rządów PIS za największe nieszczęście,

 

:o :o :o

 

ale w tym momencie dostałem lekkich dreszczy.

 

tylko lekkich ... poczekaj jeszcze 4 lata przed Toba :lol: :lol: :lol:

 

slyszalem dzisiaj w wiadomosciach:

1 ile juz zrobil sejm od poczatku kadencji... jakbym ja w takim tempie pracowal tobym juz od dawna biede na bezrobociu klepal ... :evil: :evil: :evil: :evil:

drugi %$^^$% aspirujacy do elity - p. Giertych skomentowal to ze juz takie swiateczne spowolnienie i wyciszenie w sejmie zeby lepiej swieta przezywac ...

proponuje wam wszystkim czytajacym ten watek pojsc jutro do swojego szefa i powiedziec zeby sie od was do swiat odpi... bo sie wyciszacie ...

:evil: :evil: :evil:

prosze wpisywac reakcje przelozonych ,,, moze to tylko ja pracuje jak zwykle (gupi jakis jestem) ...

 

2. poslowie dostaja 10k /m-c na prowadzenie biur poselskich i prawie zaden w nich nie przyjmuje a czesc nawet nie ma tych biur utworzonych ... no po prostu SUPER :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, ło:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051213/kraj/kraj_a_2.html

RZĄD Kłopot z oświadczeniem majątkowym

Przedsiębiorca Ludwik Dorn

 

Wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn nie ujawnił, że od kilkunastu lat jest zarejestrowany jako przedsiębiorca. - Zapomniałem - mówi.

 

kraj_a_2-1.F.jpg

Mariusz Kamiński uważa, że każdy parlamentarzysta powinien ujawnić w oświadczeniu majątkowym posiadanie firmy.

© MACIEJ MACIERZYŃSKI/REPORTER

 

Jego działalność wciąż jest zarejestrowana, ale Dorn konsekwentnie nie wpisuje jej do kolejnych oświadczeń majątkowych.

 

Zapytaliśmy Mariusza Kamińskiego, pełnomocnika rządu ds. przygotowania programu zwalczania nadużyć w administracji publicznej, czy polityk powinien wpisać do oświadczenia zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie powiedzieliśmy, że pytanie dotyczy partyjnego kolegi. -Taka jest intencja deklaracji majątkowych. Wszystkie elementy muszą być uwzględnione. Również to, czy ktoś prowadzi, czy też tylko ma zarejestrowaną działalność gospodarczą - tłumaczył nam Kamiński.

 

Uznał, że w takim przypadku trzeba wszcząć postępowanie wyjaśniające. - Jeśli chodzi o parlamentarzystę, na pewno powinna się tym zająć Komisja Etyki, wyjaśnić, dlaczego ta osoba nie ujawniła w oświadczeniu faktu posiadania firmy. Czy nieprecyzyjnie wypełniła deklarację majątkową, czy było to świadome zaniechanie - twierdził Kamiński. Podobnego zdania jest szef Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej Sławomir Rybicki (PO). Poseł mówi, że komisja może zająć się sprawą, jeżeli tylko dowie się o takim przypadku.

 

Według wyciągu z rejestru przedsiębiorców Dorn zarejestrował działalność pod nazwą Ośrodek Badań Sondażowych w kwietniu 1989 roku. Figuruje w spisie przedsiębiorców, można go wyszukać na stronie internetowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Według rejestru zajmuje się "badaniem opinii publicznej i zachowań rynkowych metodami sondażu socjologicznego". Wicepremier przyznaje w rozmowie z "Rz", że zarejestrował działalność: - Jak przyszła wolność, wpadłem na pomysł, żeby zarabiać na życie przeprowadzaniem badań sondażowych.

 

Dorn zapewnia, że choć zarejestrował działalność, nigdy nie zaczął jej prowadzić. - Po miesiącu czy dwóch rozważań nad zorganizowaniem firmy uznałem, że jestem za krótki, że nie mam ani wystarczających układów w środowisku socjologicznym, ani kapitału.

BERTOLD KITTEL

Jak były eks kandydat na prezia? Czy to inszy wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię i cenię "Rzepę" i nie jestem entuzjastą L.Dorna (ani PIS-u), ale tym razem zwyczajnie się czepiają, jeśli jest prawdą, że facet nigdy nie miał żadnego obrotu w tej fimie. Według ustawy o mandacie posła i senatora w oświadczeniu majątkowym posła należy zamieścić m.in. informacje "o prowadzonej działalności gospodarczej". Zarejestrowanie kiedyś tam firmy i nie wyrejestrowanie jej nie oznacza, że ktoś prowadzi działalność. Straszliwie mechaniczne podejście do tematu. Ale oczywiście polityk powinien uważać na takie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie wierzę Tomaszu :D

pozdrawiam.

A to dzisiejszy komentarz Rzepy

AD VOCEM Filozofia Kalego

 

Gdyby "Rzeczpospolita" np. rok temu napisała, że jakiś polityk SLD nie wyrejestrował działalności gospodarczej, a posiadanej firmy nie wpisał do oświadczenia majątkowego, spytany o komentarz Ludwik Dorn zapewne nie kryłby oburzenia. Mówiłby o standardach, które obowiązują polityków, które są wyższe niż w przypadku zwykłych obywateli. Zapewne sugerowałby co najmniej skierowanie sprawy do Sejmowej Komisji Etyki.

 

Gdy rzecz jednak dotyczy niego samego, stosuje tak ulubioną przez polityków filozofię Kalego. Jest oczywiste, że przewinienie wicepremiera i szefa MSWiA nie jest wielkie. Nie ma powodu, by nie wierzyć, że zarejestrowany na niego Ośrodek Badań Sondażowych tak naprawdę nigdy nie podjął działalności. Jest też jednak faktem, że mający bardzo dobre rozeznanie w procedurach administracyjnych Dorn nie mógł nie wiedzieć, że w związku z powołaniem OBS figuruje w powszechnie dostępnym spisie przedsiębiorców. A także, że w związku z tym powinien ośrodek wpisać do oświadczenia majątkowego.

 

Dlatego reakcja Dorna na naszą publikacje może zdumiewać. Zamiast przeprosić i przyznać, że nie dopełnił w tej błahej sprawie formalności, wytacza przeciw redakcji "Rz" najcięższe działa. Grozi procesem sądowym za nazwanie go przedsiębiorcą, choć właśnie w taki sposób jest nazwany w oficjalnym dokumencie urzędu miasta. Reakcja wicepremiera niepokoi znacznie bardziej, niż jego niedopatrzenie. I przypomina wygłaszane nie tak dawno przez polityków PiS opinie o "arogancji władzy" w wykonaniu SLD.

Piotr Śmiłowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihihi

 

no to Rzepa ma przechlapane ....

za taki numer wyciety wspanialemmu politykowi

ze wspanialej partii

popieranej przez jedyna sluszna rozglosnie radiowa w naszym kraju

 

to powinni im w redakcji prad odciac .. mandaty za zle parkowanie zaczac wlepiac .. naloty policji robic co poniedzialek (przeszukanie biura) wlacznie z rewizji osobista wszystkich pracownikow i moze jeszcze inne atrakcje ...

 

ABY wszyscy w tym kraju zapamietali ze o niektorych osobach nie wolno zle mowic (komorowski i niesiolowski mowili i nie zostali szychami w sejmie / senacie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorka. Znowu mamy amatorów i to na dodatek leniwych. Co facetowi szkodzi wyrejestrować Ośrodek, który podobno nigdy nie fakturował. Chyba że teraz za jego pomocą bada opinię publiczną, czy popiera ono Prawo i Sprawiedliwość inaczej (Teraz Q My - to takie polskie TQM), czy nie popiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz Rzepa:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051214/ekonomia/ekonomia_a_1.html

PODATKI Ministerstwo Finansów planuje zmiany w akcyzie

Nałożą na gaz, zwolnią perfumy

 

Ceny gazu mogą wzrosnąć, bo Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić na niego podatek akcyzowy. Pewne jest, że od przyszłego roku zostanie zlikwidowane opodatkowanie kosmetyków.

 

Minister finansów Teresa Lubińska powiedziała "Rz", że nie planuje opodatkowania gazu w przyszłym roku. Ale w 2007 roku może zmienić zdanie.

 

Ministerstwo Finansów zamierza zwolnić z podatku akcyzowego kosmetyki, np. perfumy i wody toaletowe. Dziś wynosi on 5 - 10 proc.

 

Nie możemy się jednak z tego cieszyć, bo producenci kosmetyków nie chcą wykorzystać tej okazji do obniżenia cen. - Pieniądze uzyskane dzięki obniżce akcyzy przeznaczymy na rozwój działalności, dzięki czemu wzrośnie zatrudnienie - tłumaczy "Rz" Henryk Orfinger z Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej.

p.b., a.ła.

wszak gazu używamy częsciej niz kosmetyków........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu z ust Renatki lepiej brzmi, że woda nie krew.

 

Swoją drogą jak jej nie wyjdzie z Samoobroną zawsze będzie mogła innej profesji popróbować.

 

Będzie miałą fajną klientelę. Każdy będzie się pytał:

 

"Renatko, czy to już gwałt"

 

A ona na to:

 

"Więcej owsaaaaaaaaaaa!"

 

:roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wykształconych u władzy - poczytajcie o mnożeniu do kwadratu :lol: . To będzie dopiero zagwozdka dla zwolenników matematyki klasycznej:

"Wiceminister Neneman powiedział, że obecnie przewiduje się mnożenie do kwadratu pojemności silnika, która następnie będzie mnożona przez stawkę bazową - niższą niż 1 zł za 1 cm sześc. pojemności. Stawka bazowa obowiązywałaby samochody z silnikami spełniającymi najnowsze normy toksyczności spalin."

http://firma.onet.pl/1301012,prasa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...