Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Kredyty budowlane zaczely sie tak naprawde od roku 2001 . Panstwo Kaczynscy nie maja z tym nic wspolnego . A patrzac na Ameryke , to i po nich , dalej kredyty beda jedyna droga do dojscia do wlasnego domu .

Domy po prostu staly sie tak drogie , ze ludzi na nie nie stac . Chyba ze wezma kredyt .

 

patrz mamy 2005, 2006 i boom trwa i kolejne rekordy ilośco kredytów padają brawo mamy normalny kraj i ludzie dochodzą do własnych domów jak w Ameryce....

 

Panstwo Kaczynscy sa jedynie spadkobiercami polityki bankow , ktore wprowadzaja rozwiazania sprawdzone w USA . Polskie banki odeszly od kredytow na biznes . Kredyty na zakup samochodow , domow sa bezpieczniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wkleiłem wczoraj optymistyczny tekst o tym, że nie będzie podwyżek akcyzy. Mamy jednak problem, za podwyżkami są PiS i LPR. Zobaczymy co zrobi Samoobrona.

A swoją drogą to o ile pamiętam tak PiS, jak i LPR obiecywałay od zawsze obniżanie podatków. Mam nadzieję, ze Lewakk z Bogusławem naświetlą mi szczegóły tego planu uszczęśliwiania społeczeństwa poprzez podwyżki. Czyżby chodziło o uszczęśliwienie górników...? 8)

 

PiS za podwyżkami

 

Klub Prawa i Sprawiedliwości poprze rządowy plan podwyżki od 1 września akcyzy na oleje opałowe i autogaz.

 

W piątek w Sejmie ma odbyć się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy zwiększającej podatek akcyzowy na oleje opałowe i gaz służący do napędu pojazdów. Wiadomo już, jak zachowają się wobec tego pomysłu Zyty Gilowskiej, byłej minister finansów, posłowie PiS. Zagłosują za podwyżkami.

 

— Nasz klub zdecydował się poprzeć ustawę podnoszącą od 1 września akcyzę na oleje opałowe i gaz płynny — mówi proszący o anonimowość czołowy polityk PiS.

 

Wygląda na to, że w tej sprawie będzie poważny zgrzyt w koalicji rządzącej.

 

Janusz Maksymiuk, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Samoobrony, poinformował „PB”, że jego partia zamierza zagłosować przeciwko podwyżkom akcyzy. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to projekt rządu Kazimierza Marcinkiewicza nie wejdzie w życie. Sprzeciw wobec niego deklarują także PO oraz SLD.

 

— Nie zgadzamy się na wyższą akcyzę — mówi Zbigniew Chlebowski, wiceszef klubu PO. Tak samo powiedział nam Jerzy Szmajdziński, szef klubu SLD.

 

W takiej sytuacji głosy tylko posłów PiS i LPR nie wystarczą, a projekt trafiłby do kosza. Wszystko więc w rękach posłów Samoobrony. Jeżeli dotrzymają słowa, to podwyżek akcyzy nie będzie. Jednak taka decyzja Samoobrony oznaczałaby wystąpienie przeciwko decyzji rządu, którego wicepremierem jest Andrzej Lepper. Dlatego trudno wykluczyć, że w ostatniej chwili Samoobrona zmieni zdanie.

 

Akcyza na oleje opałowe ma wzrosnąć z obecnych 233 zł za tysiąc litrów do 1139 zł. Będzie więc wyższa niż podatek na oleje napędowe (1048 zł). Eksperci alarmują, że doprowadzi to do zaniku rynku olejów opałowych, bankructw firm i wzrostu bezrobocia.

 

Akcyza na autogaz ma wzrosnąć z obecnych 696 zł za tysiąc kg do 1000 zł.

 

I mamy przykład zgubnego wpływu upałów.

 

Dropsiak pisze:

A dlaczego? Co mnie Tusk obchodzi? Załóz sobie o nim wątek , tu o obecnym rzadzeniu mowa. A on raczej nie ma na to wpływu.

 

Na co Lewakk odpowiada:

To już PIS nie rządzi w Polsce??? Toż dlatego Ci podpowiedziałem byś wkleiła ten tekst, tak często Ziemkiewicza wklejasz.... :o :D :lol:

 

Proponuję czapeczkę z daszkiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk/Boguslaw

Prosze o komentarz do niusa sciagnietego z Onetu :

 

W sejmowej kaplicy msza w intencji deszczu

W czwartek przed rozpoczęciem obrad Sejmu, w sejmowej kaplicy zostanie odprawiona msza święta w intencji deszczu, zamówiona przez klub parlamentarny PiS.

Ten komunikat odczytał w środę wieczorem sekretarz obrad. Sala zareagowała gromkim śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź na wieś i zobacz zboże czy owoce i warzywa które od wielu tygodni nie widziało kropli deszczu...

 

ale jest faktem powszechnie wiadomym że politycy którzy już dostaną się do sejmu reagują śmiechem na problemy wyborców...

 

 

Jest to wymijajaca odpowiedz .

A moze poslowie PiS powinni pojsc na calosc . Dlaczego nie zamowic mszy w sprawie szczesliwosci wszystkich Polakow . Dlaczego troszcza sie tylko o wies ? A moze o krok dalej : dlaczego nie zamowic mszy w sprawie uszczesliwienia calej planety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź na wieś i zobacz zboże czy owoce i warzywa które od wielu tygodni nie widziało kropli deszczu...

 

ale jest faktem powszechnie wiadomym że politycy którzy już dostaną się do sejmu reagują śmiechem na problemy wyborców...

 

 

Jest to wymijajaca odpowiedz .

A moze poslowie PiS powinni pojsc na calosc . Dlaczego nie zamowic mszy w sprawie szczesliwosci wszystkich Polakow . Dlaczego troszcza sie tylko o wies ? A moze o krok dalej : dlaczego nie zamowic mszy w sprawie uszczesliwienia calej planety ?

 

skoro twierdzisz tak poważnie

 

Pomaga tez zamowienie mszy swietej . Trzeba jednak podejsc do tematu powaznie , bo jak ofiara bedzie zbyt mala , to intencja nie bedzie wysluchana przez Boga .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź na wieś i zobacz zboże czy owoce i warzywa które od wielu tygodni nie widziało kropli deszczu...

 

ale jest faktem powszechnie wiadomym że politycy którzy już dostaną się do sejmu reagują śmiechem na problemy wyborców...

 

 

Jest to wymijajaca odpowiedz .

A moze poslowie PiS powinni pojsc na calosc . Dlaczego nie zamowic mszy w sprawie szczesliwosci wszystkich Polakow . Dlaczego troszcza sie tylko o wies ? A moze o krok dalej : dlaczego nie zamowic mszy w sprawie uszczesliwienia calej planety ?

 

skoro twierdzisz tak poważnie

 

Pomaga tez zamowienie mszy swietej . Trzeba jednak podejsc do tematu powaznie , bo jak ofiara bedzie zbyt mala , to intencja nie bedzie wysluchana przez Boga .

 

No Lewakk . To juz jest powazna manipulacja . Wyrwales kawalek z mojej wypowiedzi i to z religijnego watka . Domyslam sie , ze ci nie wstyd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Dropsiak zapomniałaś wkleić Ziemkiewicza z dziś

"Tusk znowu przegrał z PIS"

A dlaczego? Co mnie Tusk obchodzi? Załóz sobie o nim wątek , tu o obecnym rzadzeniu mowa. A on raczej nie ma na to wpływu.

 

gdyby jednak udało się odejść od pobożnych rozważań Luca o mszach, to wróćmy do rządzących (ups PIS i J. Kaczyński to dla Dropsiaka nie są rządzący, no ale jak się żyje w negatywiźmie....)

podobnie jak Ziemkiewicz uważają nawet członkowie PO,

"PO pozostaje w tyle" czytamy w Dzieniku J. Gowina senatora PO, poddał także krytyce inercję sejmową PO, wyczekiwanie na krach PISu i defensywę.... trudno się nie zgodzić jeżeli jedyne co PO zaoferowało przez 8 miesięcy to wypowiedzenie obywatelskiego posłuszeństwa :lol: :lol: :lol: 8)

 

Drops i tak nie da "tego" Ziemkiewicza więc

"W konflikcie między J. Kaczynskim a K. Marcinkiewiczem przegranym okazał się Donald Tusk. Konflikt skończył się bowiem - rzecz na polskiej prawicy niespotykana - w sposób cywilizowany. Od przegranych wyborów lider Platformy najwyraźniej nie może się pozbierać. A przecież i kampanie parlamentarną i prezydencką Platforma przegrała nie wskutek gniewu niebios, tylko własnych zaniechań."

R. Ziemkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosiłem Lewakk, czapeczka z daszkiem, a nie modlitwy o deszcz. O wiele skuteczniejsze. Wszystko już Ci się pomieszało - robisz wycieczki personalne, a ... jednocześnie apelujesz o ich zaniechanie (pod swoim adresem oczywiście). Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twoje manipulacje już od dawna trafiają w pustkę.

 

I mamy nowego premiera. Wreszcie skończy sie czas leniuchowania.

Poniżej najważniejsze tezy exposé:

 

>Utrzymanie "kotwicy budżetowej" - deficyt nie większy niż 30 mld zł

>Reforma finansów publicznych i zadaniowy budżet

>Tanie kredyty mieszkaniowe

>Budowa autostrad i dróg ekspresowych

>Walka z korupcją i biurokracją

>Walka z korporacjami zawodowymi

>"Tak" dla lustracji, ale ostrożnie z lustracją w Kościele, który jest "depozytariuszem jedynego systemu wartości"

>Lustracja majątkowa polityków

>Ludzie o niepodważalnych kwalifikacjach w spółkach Skarbu Państwa

>"Nie" dla małżeństw osób tej samej płci

>Pozostanie polskich wojsk w Iraku

>Oczekiwanie na poprawę stosunków z Rosją

 

Jako, że to forum budowlane, pozwolę sobie o takiż wątek:

 

W exposé znalazło się miejsce dla hasła budowy 3 mln mieszkań jak przypomniał premier "nieustannie" wyśmiewanego. Jarosław Kaczyński podtrzymał te zapowiedzi, przy czym 1,2 mln mieszkań ma być zbudowanych "metodą komercyjną". Zapewnił, że w Polsce można budować mieszkania, których spłata będzie kosztowała ok. 500 zł miesięcznie. Chociaż wymaga to "pewnej inżynierii prawnej i finansowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga mtom. :lol: Niektórzy myslą, ze personalnie moga tylko oni a innym wara bo przecież reulamin itp.....

Prymitywne manipulacje tez na nikim wrażenia nie robią. Tak sa oczywiste.

A wiesz, pamiętam czasy kiedy Ziemkiewicz był ulubionym felietonistą pewnej grupy forumowiczów :wink: a teraz z cytowania go /w całosci zazwyczaj a nie wyrwanych zdań, podkreslę/ robi mi się zarzut. :lol: :lol:

Popatrz panie, jak to się czasy zmieniają :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. A tak swoja droga ciekae, dlaczego prezydent nie zaszczycił wczoraj historycznego expose w sejmie?

ps. polecam tez ten felieton denerwujacego niektórych felietonisty, o moim ulubieńcu Antonim M.

tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, pamiętam czasy kiedy Ziemkiewicz był ulubionym felietonistą pewnej grupy forumowiczów :wink: a teraz z cytowania go /w całosci zazwyczaj a nie wyrwanych zdań, podkreslę/ robi mi się zarzut. :lol: :lol:

Popatrz panie, jak to się czasy zmieniają :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Niektórzy zadali sobie trud i policzyli kto najcześciej cytował lub dawał linki do Ziemkiewicza w obecnej dyskusji.... jesteś zdecydowanym liderem Dropsiak...., nie wiedziałem że należysz do jakiekś forumowej grupy.... :lol: :lol: :lol: nadal uważasz że PIS i J. Kaczyński w Polsce nie rządzi i teksty o nich są nie do tej dyskusji???? :lol: :lol: :lol:

 

no dobra ale skoro oni nie rządzą, to pewnie rządzi PO (wg Dropsiaka), zapomniałem dodac że ta opozycyjna wsławiła sie nie tylko wezwaniami do anarchi i wypowiedzenia rządowi posłuszeństwa, nie tylko zapadła w totalną inercję sejmową (wg Gowina), ale aktywnie zmienia członków rządu co wczoraj wyszło na jaw słuchając nagrań posła Palikota z PO można się dowiedzieć że PO od dawna wiedziało o zaplanowanej akcji ataku na Gilowską, no ale przecież podobno TUSK nie jedną partię rozbił co i mściwy i pamiętliwy jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zadali sobie trud i policzyli kto najcześciej cytował lub dawał linki do Ziemkiewicza w obecnej dyskusji.... jesteś zdecydowanym liderem Dropsiak...., nie wiedziałem że należysz do jakiekś forumowej grupy.... :lol: :lol: :lol: nadal uważasz że PIS i J. Kaczyński w Polsce nie rządzi i teksty o nich są nie do tej dyskusji???? :lol: :lol: :lol:

 

no dobra ale skoro oni nie rządzą, to pewnie rządzi PO (wg Dropsiaka),

Lewakk, jak ja Cię lubię za takie fajne teksty.:D

A wyżej wdałeś się w taką wymianę zdań:

 

Dropsiak pisze:

A dlaczego? Co mnie Tusk obchodzi? Załóz sobie o nim wątek , tu o obecnym rzadzeniu mowa. A on raczej nie ma na to wpływu.

 

Na co Lewakk odpowiada:

To już PIS nie rządzi w Polsce??? Toż dlatego Ci podpowiedziałem byś wkleiła ten tekst, tak często Ziemkiewicza wklejasz....

 

To zgodnie z Twoją logiką i sposobem prowadzenia dyskusji, ja się zapytam: czy wciąż składasz skargi (wiesz gdzie :wink: )? Poproszę o odpowiedź - TAK lub NIE.

 

A swoją drogą, skoro temat już został wywołany, uważam PO za najsłabszą opozycję w ostatnich latach. Myślę, że lekarstwem na to byłaby zmiana jej lidera.

 

Jak wam się podobało expose?

 

I takie tam jeszcze...

 

Dlaczego Lech Kaczyński nie uczestniczył w życiowym przemówieniu swego brata? Kilkadziesiąt minut później powód nieobecności głowy państwa ujawnia premier Jarosław Kaczyński. Była to ponoć wspólna decyzja głowy państwa i premiera, czyli brata z bratem. Ich pojawienie się w jednym miejscu i jednym czasie wywołałoby sensację, niepotrzebną w momencie wystąpienia premiera. Nikt jednak w takie wyjaśnienie nie wierzy, zauważa "SE".

 

"To źle, że prezydenta nie było" - ocenia były premier i marszałek Sejmu Józef Oleksy.

 

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński zapewnił w dzisiejszej rozmowie radiowej, że nieobecność prezydenta podczas expose była ustalona z premierem.

 

Według Łopińskiego, były dwa powody nieobecności Lecha Kaczyńskiego w środę w Sejmie, gdy Jarosław Kaczyński wygłaszał expose. - Tak zostało ustalone między prezydentem a premierem. Głównie z tego powodu, że zapewne media skoncentrowałyby się nie na treściach przekazanych przez premiera w expose, tylko na fizycznym podobieństwie obu braci. Obaj panowie uznali, że to nie jest taka okazja, żeby to ich braterstwo bliźniacze eksponować - wyjaśnił.

 

Drugim powodem - według prezydenckiego ministra - było zaplanowane wcześniej spotkanie Lecha Kaczyńskiego z sędziami, podczas którego prezydent wręczał nominacje sędziowskie. - To jest uroczystość, na którą przyjeżdża z całej Polski kilkadziesiąt osób i byłby duży kłopot z odwołaniem tego - dodał.

 

Jak pisze "Super Express" w czasie wręczania nominacji sędziowskich w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński wyglądał fatalnie, ciągle kasłał, a gdy stanął przed mikrofonem, z ulgą oparł ręce o mównicę. Mówił z trudem, niewyraźnie.

 

Po publikacji gazety na temat choroby wieńcowej Lecha Kaczyńskiego, prezydent przebadał serce, a minister zdrowia Zbigniew Religa zapewnił, że jest on zdrów jak ryba. Nie pokazano jednak wyników tych badań. Maciej Łopiński z Kancelarii Prezydenta tłumaczył, że w latach 80. opozycjoniści korzystali z nieprawdziwych zaświadczeń lekarskich, aby uniknąć internowania.

 

"Super Express" domaga się ujawnienia raportu o stanie zdrowia prezydenta, bo to przerwałoby plotki na temat jego chorób. Mówi się już bowiem nie tylko o złym stanie serca, pisze "SE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expose się podobało, gdyż tchnęło nowym duchem: optymizmem.

J.K. chce nim natchnąć Polaków, wyciągnąć z marazmu i pesymizmu, również Polską Partię Permanentnej Kontestacji.

Nie zawierało wszystkiego?

Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził.

To też słowa J.K.

 

Prezydent nie musiał przyjść na expose premiera. Chyba zna jego poglądy, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expose się podobało, gdyż tchnęło nowym duchem: optymizmem.

J.K. chce nim natchnąć Polaków, wyciągnąć z marazmu i pesymizmu, również Polską Partię Permanentnej Kontestacji.

Nie zawierało wszystkiego?

Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził.

To też słowa J.K.

 

Prezydent nie musiał przyjść na expose premiera. Chyba zna jego poglądy, nieprawdaż?

Może dostał "kaczej sr..."? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Prezydent nie musiał przyjść na expose premiera. Chyba zna jego poglądy, nieprawdaż?

Pewnie, ze nie musiał.

ps. Nie watpię, że zna poglądy brata. Ale w sejmie występował akurat premier RP. Tak by wypadało z szacunku dla urzędu może....

ps. A jest coś, co prezydent MUSI jako prezydent? Tak w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musi. Bo musi to na rusi, a w Polsce jak kto chce :wink:

 

Przykro mi, ale expose nie natchnęło mnie optymizmem. jakos nie moge braciom zaufać :roll:

 

Bogusław, wytlumacz co to za partie propagujesz. I to tak nachalnie, prawie w każdym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Majeczko to jest po prostu niespełnione marzenie.......

 

Nie należę do żadnego ugrupowania politycznego.

Nie mam na to czasu ani ochoty.

Kanalia to kanalia czy to z PIS-u czy też z PO czy też z innych ugrupowań.

Nie lubię jeśli ktoś medialne "fakty" i medialne poglądy powtarza natychmiast jako poglądy swoje, gdyż jest dla mnie nieautentyczny.

Rzeczywistość medialna nie polega na prawdzie a jest w dużej mierze pseudorzeczywistością życzeniową.

Gdyby to, co teraz chce J.K. uczynić, zrobione było przeszło dziesięć lat temu, Polska bylaby znacznie silniejszym i o niebo normalniejszym krajem.

Krajem, w którym ugrupowanie typu PIS byłoby anachroniczne i zbędne.

Krajem, w ktorym ruchy typu LPR i Samoobrona w ogóle by nie powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, wytlumacz co to za partie propagujesz. I to tak nachalnie, prawie w każdym poscie

 

Wiem ,że trochę zepsułem niektórym zabawę i zawody w pluciu na odległość.

POlska Partia permanentnej Kontestacji.... :lol:

Niektórzy starają się pluć elegancko, niektórzy "z dzióbka", niektórzy charczą, niektórzy zaś plują przez zęby, każdy jakoś rozładowuje swoje frustracje.....

Nie ważne jak wiosłuje pojedynczy galernik, ważne gdzie płynie galera i ilu wiosłuje a ilu "mądrali" chce tą galerą sterować.

Jak komuś nie udało się dorwać do steru to pokrzykuje: patrzcie czwarty galernik w trzecim rzędzie trochę markuje.

Takim pokrzykiwaniem rozprasza wszystkich, aż w końcu mądrzejszy sternik powie: nie zwracajmy na pretendentow do steru uwagi, gdyż zwalniają oni tylko tempo płynięcia:

=Patrzmy celu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódz typu Piłsudski już się nie powtorzy, a i teraz nie są czasy na takie postaci.

Potrzebny jest jednak prowadzący, który nie będzie się dawał wodzić za nos mediom (czytaj: nie będzie się dawał manipulować), lecz będzie realizował pierwotnie wytyczony cel.

Finis coronat opus - ważne by każdą rzecz do finału doprowadzić.

Najgorsze jest zawracanie wpół drogi, po czym poszukiwanie nowej i wciąż nowej drogi przez ciągle zmieniające się ekipy.

 

Ludzie wolnych zawodow i wolnych dochodow zawsze poradzą sobie lecz sfera budżetowa i sfera gospodarki zależna od Państwa, będzie się miała coraz to gorzej i gorzej. A przez to wszyscy będą się mieli gorzej i gorzej, gdyż warstwa średnia będzie za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...